معرفی منابع آزمون TTC

اگر به دنبال آموزش و یادگیری زبان با بهترین روش‌های آموزشی هستید، برای بهبود مهارت‌های زبانی خود نیاز به استفاده از منابع جدید و به‌روز خواهید داشت. نیاز به منابع، به‌خصوص برای آن دسته از علاقه‌مندان تدریس زبان انگلیسی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. درصورتی‌که شما هم آرزوی تدریس زبان را در سر می‌پرورانید، با این مقاله همراه باشید. در این مقاله، با مجموعه‌ای از منابع آزمون TTC آشنا خواهید شد که به‌عنوان یکی از بهترین و معتبرترین منابع آموزشی زبان شناخته می‌شوند.

معرفی آزمون TTC

آزمون TTC یک دوره در آموزشگاه‌های ایران است که بر پایه آموزش است و می‌توان گفت کاملا آموزش محور است و برای کسانی که قصد تدریس زبان انگلیسی را دارند، برگزار می‌شود و جزو آزمون‌های معتبر بین‌المللی زبان است. شرکت کنندگان در این دوره می‌توانند بعد از گذراندن کلاس‌های آموزشی و کسب مدرک قبولی در آن، در مراکز آموزش زبان مشغول به کار شوند و به تدریس زبان به زبان‌آموزان بپردازند.
لازم به ذکر است که TTC برای زبان‌های مختلف منابع آموزشی متنوعی ارائه می‌دهد. دوره‌های TTC نیز در یکی از دوره‌های آموزشی ارائه شده در موسسه زبان انگلیسی است که با تدریس منابع گوناگون برگزار می‌شود. این منابع شامل دروس و آموزش‌های ویدئویی، کتاب‌های الکترونیکی، فایل‌های صوتی و منابع متنوع دیگر هستند که برای زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی، چینی، روسی و بسیاری زبان‌های دیگر در دسترس قرار دارند.

منابع آزمون TTC

تدریس زبان انگلیسی، نیازمند داشتن سطح C2 و کسب نمره قبولی در آزمون TTC است. این آزمون به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی‌شده است که دانش شرکت‌کنندگان را در بخش‌های مختلفی نظیر reading، listening، writing و speaking موردسنجش قرار دهد. منابع آزمون TTC در آموزشگاه‌های مختلف، متفاوت است. اما برخی از مهم‌ترین منابع را می‌توان به شرح زیر نام برد:

 •  کتاب Proficiency Masterclass

این کتاب یکی از اصلی‌ترین منابع آزمون TTC است که به ارائه پرکاربردترین لغات، اصطلاحات، تمرینات و نکات پرداخته و کمک بسیاری برای رساندن سطح زبان علاقه‌مندان به C2 می‌نماید. این کتاب شامل 12 درس، تست‌های میزان پیشرفت و راهنمای تقویت مهارت writing و مرور مطالب است که به همراه پاسخنامه و متن فایل صوتی در دسترس متقاضیان قرار می‌گیرد.

Proficiency Masterclass

 •  کتاب Oxford idioms and phrasal verbs advanced

این کتاب نیز با بیش از 1000 عبارت و اصطلاح کاربردی، به علاقه‌مندان در راستای تقویت دامنه لغات و اعتمادبه‌نفس استفاده از اصطلاحات و افعال مرکب کمک خواهد کرد. این کتاب شامل تمرین‌ها و مثال‌های متنوع به همراه پاسخنامه بوده و قابلیت استفاده به‌صورت خودخوان را دارد.

Oxford idioms and phrasal verbs advanced

 •  کتاب Oxford Practice Grammar Advanced

این کتاب نیز یکی دیگر از منابع آزمون TTC است که ازجمله بهترین کتاب‌های آموزش گرامر به شمار می‌رود. 217 درس حاوی تمرینات متنوع گرامری به همراه تست در این کتاب گنجانده شده است. ازآنجا که این کتاب به همراه سی دی آموزشی در اختیار خریداران و علاقه‌مندان قرار می‌گیرد، قابلیت استفاده به‌صورت خودآموز یا self-study را نیز خواهد داشت.

Oxford Practice Grammar Advanced

 • کتاب Vocabulary in Use Advanced

این کتاب شامل 101 درس به همراه آموزش لغات و تلفظ کلمات است که انتخاب واژگان آن نیز بر اساس تحقیقات دانشگاه کمبریج صورت گرفته است. این کتاب شامل مثال‌ها و تمرینات مختلف بوده و سطح پیشرفته‌ای از کلمات را به شما آموزش خواهد داد.

Vocabulary in Use Advanced

ازجمله دیگر منابع آزمون TTC می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • CELTA Course
 • Teaching Knowledge Test (TKT)
 • TESOL Certificate
 • Essential Teacher Knowledge by Jeremy Harmer

به‌طورکلی سرفصل‌های مختلفی نظیر روش‌های مدرن تدریس در دنیا، بررسی تفاوت آموزش‌های گروهی و خصوصی زبان، آموزش تدریس با بازی و ابزارهای دیگر کمک‌آموزشی، تدریس خلاقانه و… در دوره TTC به علاقه‌مندان آموزش داده خواهد شد. درواقع، شرکت‌کنندگان این دوره، پس از اتمام دوره و دریافت مدرک آن، قادر به آموزش زبان‌های خارجی به سایر زبان آموزان خواهند بود.

اهمیت شرکت در آزمون TTC

دوره‌های آنلاین TTC سفیر به‌صورت ماهانه و برای تمام علاقه‌مندان سراسر کشور برگزار می‌شوند. دوره‌های حضوری نیز مناسب ساکنین تهران است که علاقه‌مند به حضور در دوره تربیت مدرس هستند. این دوره‌ها نیز به‌صورت ماهانه در واحد یوسف‌آباد تهران برگزار می‌شوند. ناگفته نماند که دوره‌های آنلاین و حضوری آموزش TTC ازنظر کیفیت و سطح آموزش، تفاوتی با یکدیگر ندارند.
از مزایای شرکت در این دوره می‌توان به موارد زیر نام برد:
برگزاری دوره به دو صورت آنلاین و حضوری

 • سهولت در دسترسی به پلتفرم آموزشی
 • طرح درس اصولی بر اساس دانشگاه آکسفورد
 • تنوع در زمان برگزاری دوره‌ها
 • فراهم شدن امکان تدریس زبان در آموزشگاه سفیر پس از اتمام دوره TTC
 • اعطای مدرک معتبر از جانب آموزشگاه زبان سفیر

این دوره‌ها که در قالب دوره‌های آنلاین و حضوری برگزار می‌شوند، حاوی پادکست، ویدیو، تالار گفتگو و آزمون و… هستند و مطابق با منابع آزمون TTC طراحی شده‌اند. درنهایت نیز پس از اتمام دوره و کسب نمره قبولی در آزمون، مدرک معتبری به شرکت‌کنندگان اعطا خواهد شد. در حقیقت پس از دریافت این مدرک، متقاضیان می‌توانند در مؤسسات گوناگون به تدریس زبان بپردازند.
جمع‌بندی
آزمون TTC با هدف سنجش میزان مهارت و تسلط افراد به زبانی که قصد تدریس آن را دارند برگزار می‌شود. متقاضیان و علاقه‌مندان شرکت در این دوره می‌توانند در کلاس‌های آموزشی TTC در مؤسسات آموزش زبان مختلف نظیر سفیر برگزار می‌شود، شرکت کنند. این مؤسسات، منابع استاندارد آزمون TTC را به متقاضیان و شرکت‌کنندگان این دوره، آموزش می‌دهند. یکی دیگر از روش‌های کسب مهارت لازم برای شرکت در آزمون TTC، تهیه منابع آزمون TTC و مطالعه آن‌ها به‌صورت خودآموز یا self-study است.

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.