۸۰ رمان انگلیسی که حتماً باید بخوانید! (قسمت دوم)

همانطور که می‌دانید در آزمون آیلتس بخش reading یکی از بخش‌هایی است که می‌تواند برای شما مشکل ساز بشود، اما شما با خواندن هر چه بیشتر مطالب، مقالات و رمان‌های انگلیسی می‌توانید این بخش را تا حد امکان تقویت کنید و نمره‌ای قابل قبول دریافت کنید، با معرفی بهترین رمان‌های انگلیسی همراه سفیرمگ باشید.

بهترین رمان های تقویت زبان انگلیسی

رمان A Portrait of the Artist as a Young Man (چهره مرد هنرمند در جوانی)

چهره مرد هنرمند در جوانی اولین رمان جیمز جویس است که روایت بیداری معنوی استفان ددالوس و جریانات دوران نوجوانی و جوانی‌اش است. ذهن استفان ددالوس همواره در پی پاسخ دادن به سوالاتی در رابطه با خدا، و کلیسای کاتولیک و مذهب است و در طول داستان عقاید وی بتدریج شکل گرفته، عوض شده و کامل می‌گردند.

رمان Andersens Fairy Tales (افسانه‌های آندرسن)

رمان Andersens Fairy Tales (افسانه‌های آندرسن)پری دریایی کوچک، جوجه اردک زشت ، ملکه برفی، شاهزاده خانم واقعی و تعداد دیگری از قصه های شگفت انگیز دیگر که بخشی از کودکی را تشکیل می دهند، بخشی از داستانهای پریان آندرسن، ساخته هانس کریستین آندرسن است. این جلد شامل هجده داستان برگزیده است. برخی از آنها دوستان آشنا قدیمی هستند، بعضی دیگر شاید برای برخی از خوانندگان جدید باشند، اما همه آنها به همان اندازه جذاب و جذاب هستند. امروزه این داستان ها تقریباً در همه جای دنیا شناخته شده اند و به صدها زبان ترجمه شده اند.

رمان Anna Karenina (آنا کارنینا)

رمان Anna Karenina (آنا کارنینا)

آنا کارنینا رمانی از نویسنده روسی لئو تولستوی است که ابتدا به صورت سری منتشر و سپس به صورت کتاب در سال ۱۸۷۸ منتشر شد. خود تولستوی معتقد است که این “تنها رمان واقعی” او است.

رمان Down & Out in Paris & London (محرومان پاریس و لندن)

رمان Down & Out in Paris & London (محرومان پاریس و لندن)کتاب Down & Out in Paris & London (محرومان پاریس و لندن) اثر جورج اورول (George Orwell)، نمایی از آشفتگى‌هاى جامعه مدرن امروزى و اوضاع نابسامان قشر فقیر و مستمند دنیاى غرب است که نشان مى‌دهد تا چه اندازه این طبقه زندگانى را به سختى و تنگدستى مى‌گذرانند.

رمان Dracula (دراکولا)

رمان Dracula (دراکولا)دراکولا رمانی است از نویسنده ایرلندی، برام استوکر، در سال ۱۸۹۷ و به عنوان آنتاگونیست اصلی آن خون آشام کنت دراکولا است. دراکولا به بسیاری از ژانرهای ادبی از جمله ادبیات خون آشام، داستان ترسناک، رمان گوتیک و ادبیات تهاجمی نسبت داده شده است. از نظر ساختاری یک رمان معرفتی است، یعنی به صورت مجموعه ای از نوشته ها و نامه های خاطرات. منتقدان ادبی بسیاری از موضوعات رمان را بررسی کرده اند، مانند نقش زنان در فرهنگ ویکتوریا، مهاجرت، استعمار، پس استعمار و فرهنگ عامیانه و … . اگرچه استوکر خون آشام را اختراع نکرده است اما تأثیر رمان در محبوبیت خون آشام ها به تنهایی مسئول بسیاری از تفاسیر تئاتر و فیلم در طول قرن های ۲۰ و ۲۱ بوده است.

رمان Dubliners (دوبلینی‌ها)

رمان Dubliners (دوبلینی‌ها)Dubliners مجموعه‌ای از پانزده داستان کوتاه از جیمز جویس است که برای اولین بار در سال ۱۹۱۴ منتشر شد. این داستان‌ها یک تصویر طبیعی از زندگی طبقه متوسط ​​ایرلند در دوبلین و اطراف آن در اوایل قرن ۲۰ تشکیل می‌دهند.
داستان‌ها زمانی نوشته شده است که ناسیونالیسم ایرلندی در اوج بود و جستجوی هویت و هدف ملی در جریان بود. در تلاقی تاریخ و فرهنگ، ایرلند تحت تأثیر ایده‌ها و تأثیرات مختلف همگرای قرار گرفت. آنها متمرکز بر ایده جویس در مورد تجلی اخلاقی هستند. لحظه ای که یک شخصیت یک درک شخصی یا روشنایی زندگی را تجربه می کند، بسیاری از شخصیت های دوبلینر بعداً در رمان اولیس ساخته جویس در نقش های جزئی ظاهر می شوند. داستان های اولیه این مجموعه توسط قهرمانان کودک روایت می شوند و با ادامه داستان ها، آنها به زندگی و نگرانی‌های افراد پیرتر می‌پردازند. این با تقسیم سه جانبه مجموعه جویس به کودکی، نوجوانی و بلوغ مطابقت دارد.

رمان Emma(اما)

رمان Emma(اما)اما Emma رمانی جذاب به قلم جین آستن است که درباره برداشت‌های نادرست از دلباختگی نوشته شده‌است. این رمان در دسامبر سال ۱۸۱۵ میلادی به چاپ رسید. مانند دیگر رمان‌های جین آستن در این داستان هم به درگیری‌ها و دلبستگی‌های زنان در دوره جورجی انگلستان می‌پردازد.

رمان Erewhon (بیش از محدوده زمانی)

رمان Erewhon (بیش از محدوده زمانی)

Erewhon یا بیش از محدوده رمانی از ساموئل باتلر است که اولین بار به طور ناشناس در سال ۱۸۷۲ منتشر شد، این داستان در رابطه با کشف یک کشور خیالی و کشف و کاوش در آن است.

رمان For the Term of His Natural Life (برای مدت زندگی طبیعی او)

رمان For the Term of His Natural Life (برای مدت زندگی طبیعی او)

رمان برای مدت زندگی طبیعی او داستانی است نوشته شده توسط مارکوس کلارک و در مجله استرالیا بین سالهای ۱۸۷۰ و ۱۸۷۲ (به عنوان زندگی طبیعی وی) منتشر شده است.

رمان Frankenstein (فرانکشتاین)

رمان Frankenstein (فرانکشتاین)

پرومتئوس مدرن، معروف به فرانکشتاین، رمانی است که توسط مری شلی نویسنده انگلیسی نوشته شده است. عنوان رمان اشاره به دانشمندی دارد، ویکتور فرانکشتاین، که می‌آموزد چگونه زندگی را خلق کند و موجودی را شبیه انسان خلق می‌کند، اما بزرگتر از حد متوسط ​​و قدرتمندتر. در فرهنگ عامه، مردم تمایل داشته‌اند که موجود را با وجود این که نام دانشمند است، “فرانکشتاین” بنامند. Frankenstein رمانی است که با برخی عناصر رمان گوتیک و جنبش رمانتیک سرشار است. این همچنین هشداری بود برای “بیش از حد” رسیدن انسان مدرن و انقلاب صنعتی که در زیرنویس رمان، “پرومتئوس مدرن” به آن اشاره شده است. این داستان در ادبیات و فرهنگ عامه نفوذ کرده و ژانر کاملی از داستان ها و فیلم های ترسناک را ایجاد کرده است. می توان گفت این رمان اولین رمان علمی تخیلی کاملا تحقق یافته محسوب می شود.

<مشاهده قسمت اول

مشاهده قسمت سوم>

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.