۸ تا از بهترین زبان های دنیا برای یادگیری را بشناسید!

یادگیری زبان جدید، نیاز به صرف زمان و هزینه نسبتا زیادی دارد؛ به همین دلیل، نمی‌توان صرفا به خاطر علاقه سراغ آموزش یک زبان رفت. کاربردها، میزان استفاده و موقعیت‌های شغلی و تحصیلی که هر زبان برای ما ایجاد می‌کند، می‌تواند انگیزه‌ای بزرگ برای یادگیری آن باشد. بهترین زبان‌ های دنیا، زبان‌هایی هستند که بیشترین کاربرد را برای ما داشته باشند؛ حال این کاربرد می‌تواند تجاری، تحصیلی یا حتی کاملا شخصی باشد. در این مقاله قصد داریم کاربردی‌ترین و بهترین زبان‌ های دنیا برای یادگیری را معرفی کنیم؛ با ما همراه باشید!

معیارهای انتخاب بهترین زبان‌ های دنیا

وقتی صحبت از «بهترین‌ها» می‌شود، ممکن است با اختلاف سلیقه مواجه شویم. در این شرایط، هر کس بر اساس شرایط زندگی، علایق و نیازهای خود، بهترین را به گونه خاصی تعریف خواهد کرد. با این حال، معیار ما در این مقاله برای انتخاب بهترین زبان‌ های دنیا، یکی از موارد زیر بوده است:

۱- میزان کاربرد

زبان‌هایی که کاربرد بیشتری در محیط شغلی و تحصیلی دارند، انتخاب خوبی برای یادگیری هستند. به عنوان مثال، آموزش زبان انگلیسی برای کودکان یکی از بهترین انتخاب‌ها به شمار می‌رود؛ زیرا کودک در آینده می‌تواند به کمک آن، موقعیت‌های شغلی و تحصیلی بسیار خوبی را تجربه کند. بنابراین، اگر قصد دارید بهترین زبان‌ های دنیا را یاد بگیرید، بهتر است سراغ گزینه‌هایی بروید که برایتان کاربردی‌تر هستند.

۲- تعداد گویندگان

هرچه تعداد گویندگان یک زبان در دنیا بیشتر باشند، دایره ارتباطی زبان‌آموزان آن زبان نیز گسترده‌تر خواهد شد. ارتباط با تعداد افراد بیشتر، به معنی موقعیت‌های متنوع‌تر برای تحصیل، کار، پژوهش، تجارت و… است. بنابراین، معیار بعدی برای تعیین بهترین زبان‌ های دنیا، این است که در حال حاضر چند نفر در دنیا به عنوان زبان اول از آن استفاده می‌کنند.

۳- سهولت یادگیری

آسان‌ بودن یادگیری یک زبان، بستگی به فاکتورهای زیادی دارد؛ به عنوان مثال کسانی که به انگلیسی تسلط داشته باشند، راحت‌تر می‌توانند سراغ یادگیری اسپانیایی، ایتالیایی و فرانسوی بروند. در کل، سهولت یادگیری نمی‌تواند تنها معیار برای انتخاب بهترین زبان برای یادگیری باشد، اما در کنار معیارهای دیگر، یک امتیاز بزرگ به شمار می‌رود.

بهترین زبان های دنیا

بهترین زبان های دنیا

در صورتی که برای ثبت نام کلاس زبان مردد هستید و هنوز برای یادگیری زبان دوم، تصمیم قطعی نگرفته‌اید، با مزایای یادگیری بهترین زبان‌ های دنیا آشنا شوید و سپس، تصمیم خود را نهایی کنید:

۱- زبان انگلیسی

با هر معیاری که حساب کنید، انگلیسی بهترین زبان دنیا برای یادگیری به شمار می‌رود. انگلیسی، زبان معیار بین‌المللی است و به همین دلیل، یادگیری آن می‌تواند در هر شرایطی به سود شما باشد.  با استفاده از این زبان می‌توانید برای کار، تحصیل، تجارت، تحقیق، گردشگری یا هر هدف دیگری در کشورهای دیگر اقدام کنید. حتی کشورهایی که زبان اول آن‌ها انگلیسی نیست، این زبان را به رسمیت می‌شناسند؛ بنابراین یادگیری آن حکم شاه کلید را دارد و همیشه به کارتان خواهد آمد.  حتی اگر قصد مهاجرت هم نداشته باشید، با یادگیری انگلیسی، می‌توانید در ایران هم موقعیت‌های شغلی بسیار خوبی به دست آورید. بنابراین، اگر هنوز به این زبان مسلط نیستید، بهتر است فعلا یادگیری زبان‌های دیگر را فراموش کنید و همین امروز، در یک دوره آموزش زبان انگلیسی معتبر شرکت نمایید.

بهترین زبان های دنیا

۲- زبان اسپانیایی

تعداد گویندگان زبان اسپانیایی در دنیا، در رده دوم جهان (پس از ماندارین چینی) قرار دارد. بر اساس تحقیقات زبان‌شناسان، این زبان یکی از ساده‌ترین گزینه‌ها برای یادگیری به عنوان زبان دوم است. این زبان در ۲۰ کشور دنیا رایج است و در کشورهای اسپانیا، آرژانتین، کلمبیا، پاراگوئه، اروگوئه، نیکاراگوئه، شیلی، مکزیک، کوبا، ونزوئلا، اکوادور و پرو به عنوان زبان رسمی یا ملی شناخته می‌شود. گستردگی بالای این زبان، آن را به یکی از بهترین زبان‌ های دنیا برای یادگیری تبدیل کرده است.  ساختارهای دستوری، واژگان و ترکیب‌های زبان اسپانیایی شباهت بسیار زیادی به انگلیسی دارند. اگر از شیوه بیان و تلفظ برخی حروف بگذریم، به طور کلی یادگیری این زبان چندان دشوار نیست و برای کسانی که قصد مهاجرت به کشورهای اسپانیایی‌زبان را دارند، یک گزینه عالی به شمار می‌رود.

بهترین زبان های دنیا

۳- زبان چینی

اگرچه چینی ماندارین، به عنوان سخت‌ترین زبان دنیا شناخته می‌شود، اما باید آن را در لیست بهترین زبان‌ های دنیا نیز بگنجانید!  کشور چین در سال‌های اخیر، به یکی از قدرت‌های تجاری بزرگ دنیا تبدیل شده است. مراودات تجاری این کشور با اقصی نقاط جهان و البته ایران، باعث می‌شود که یادگیری زبان چینی به تدریج به یک ضرورت تبدیل شود؛ به خصوص برای کسانی که در حوزه تجارت، صنعت و تکنولوژی فعال هستند.  اگرچه یادگیری این زبان بسیار سخت و زمان‌بر است؛ اما از آن مواردی است که ارزش یادگیری بالایی دارد و واقعا به زحمتش می‌ارزد! همچنین، از آن‌جایی که افراد کمی این سختی را به جان می‌خرند، می‌توان گفت کسانی که زبان چینی را بیاموزند، موقعیت‌های شغلی ویژه‌ای بدست خواهند آورد.

بهترین زبان های دنیا

۴- زبان آلمانی

آلمان دارای بالاترین تولید ناخالص داخلی در اروپا است و بسیاری از شرکت های آلمانی به دنبال جذب نیروهای متخصص هستند؛ به همین دلیل مهاجرت شغلی به آلمان یکی از رایج‌ترین انواع مهاجرت به این کشور به شمار می‌آید. افرادی که به زبان آلمانی مسلط باشند میتوانند از بیش از ۷۰۰٬۰۰۰ فرصت شغلی در ایالات متحده و هزاران فرصت شغلی دیگر در آلمان و سایر کشورها که به زبان آلمانی صحبت می کنند، استفاده کند.  همچنین، دانشگاه‌های آلمان اعتبار بین المللی بسیار بالایی دارند؛ بنابراین دانشجویانی که به زبان آلمانی مسلط باشند به راحتی می‌توانند از دانشگاه‌های این کشور پذیرش گرفته و مدارک تحصیلی معتبری دریافت کنند. زبان آلمانی از نظر سهولت یادگیری، جزو زبان‌های متوسط دنیا به شمار می آید؛ با این حال افرادی که به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند بسیار ساده‌تر می‌توانند این زبان را بیاموزند. بنابراین، آلمانی برای دانشجویان و افرادی که در حوزه صنعت و تجارت فعالیت دارند، یکی از بهترین زبان‌ های دنیا برای یادگیری به شمار می‌رود.

بهترین زبان های دنیا

۵- زبان پرتغالی

پرتغالی از نظر تعداد گویندگان ششمین‌ زبان جهان است. این زبان در چندین کشور در اروپا, آمریکای جنوبی, آسیا و آفریقا به رسمیت شناخته میشود. با وجود تمام این‌ها، شاید برایتان سوال باشد که چرا پرتغالی در لیست بهترین زبان‌ های دنیا برای یادگیری قرار گرفته است. یکی از مهمترین دلایل این موضوع این است که کشورهای پرتغالی زبان، از جمله برزیل در سال‌های اخیر رشد اقتصادی بسیار چشمگیری داشته‌اند؛ به همین دلیل افرادی که به این زبان مسلط باشند به راحتی می‌توانند در این کشورها مشغول فعالیت تجاری و اقتصادی شوند.  با توجه به اینکه افراد کمی سراغ یادگیری زبان پرتغالی می‌روند، با یادگیری این زبان می‌توانید چندین فرصت شغلی در حوزه‌های مختلف، به خصوص در حوزه تکنولوژی، گردشگری و آموزش برای خود ایجاد کنید.

بهترین زبان های دنیا

۶- زبان فرانسوی

فرانسوی دومین زبان پرکاربرد جهان است و به عنوان یکی از بهترین زبان های دنیا معرفی می‌شود. و در بازارهای نوظهور جهانی یکی از زبان های کلیدی و بسیار مهم به شمار میرود. این زبان علاوه بر فرانسه در کشورهای زیادی به عنوان زبان رسمی مورد استفاده است. در حال حاضر از پنج اقتصاد برتر قاره آفریقا که سریعترین رشد را دارند، سه مورد از آن‌ها به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند. یادگیری زبان فرانسوی برای کسانی که قصد فعالیت در زمینه گردشگری جهانی، مد و پوشاک، هنرهای تجسمی و دنیای تئاتر را دارند، بسیار مفید خواهد بود. یادگیری فرانسوی می‌تواند برای مهاجرت تحصیلی نیز کارآمد باشد؛ زیرا بسیاری از دانشگاه‌های کشور فرانسه، در رتبه‌های برتر جهانی قرار دارند. الفبای استاندارد این زبان شباهت زیادی به انگلیسی دارد. بنابراین اگر به انگلیسی مسلط باشید یادگیری فرانسوی برای تان چندان دشوار و زمان بر نخواهد بود.

بهترین زبان های دنیا

۷- زبان  روسی

زبان روسی هشتمین زبان رایج در سراسر دنیاست و به عنوان یکی از بهترین زبان های دنیا معرفی می‌شود. کشور روسیه در حال حاضر به عنوان یکی از ۴ قدرت جهان و ششمین ابرقدرت اقتصادی دنیا شناخته می‌شود. یادگیری زبان روسی، به خصوص برای ایرانی‌ها، یک امتیاز بزرگ به شمار می‌رود؛ زیرا هم از نظر روابط دیپلماتیک و سیاسی و هم از بعد اقتصادی و تجاری، می‌توان از آن بهره برد. روسی، یکی از زبان‌های محبوب در حوزه علوم فنی و مهندسی به شمار می‌رود؛ بنابراین افرادی که در این حوزه‌ها فعالیت دارند، با یادگیری آن می‌توانند فرصت‌های شغلی، تحصیلی و پژوهشی بسیاری به دست آورند. در نهایت، به این نکته توجه داشته باشید که روسی، یکی از دشوارترین زبان های دنیا برای یادگیری است. قوانین گرامری این زبان بسیار پیچیده و دارای استثنائات زیادی هستند. هرچند این موضوع می‌تواند فرآیند یادگیری را کمی طولانی کند، اما باعث می‌شود در بازار کار و تحصیل متمایز شوید و به راحتی بتوانید فرصت‌های برتر را به دست آورید.

بهترین زبان های دنیا

کلاس زبان سفیر؛ برای یادگیری بهترین زبان‌ های دنیا

پس از انتخاب بهترین زبان های دنیا، نوبت به ثبت‌نام در دوره‌های آموزشی و شروع فرایند یادگیری می‌رسد. انتخاب دوره‌های آموزشی معتبر، می‌تواند روی کیفیت و سرعت یادگیری شما اثرگذار باشد. کلاس زبان سفیر، یکی از معتبرترین گزینه‌های موجود برای یادگیری زبان انگلیسی و زبان فرانسوی است. در این موسسه، می‌توانید پس از شرکت در آزمون تعیین سطح، یادگیری را از مرحله مبتدی آغاز کنید و به تدریج، به مراحل پیشرفته و تخصصی برسید.
ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.