Withheld شدن آیلتس چیست؟

چرا اعلام نتایج آزمون آیلتس نگهداری یا به تعویق می‌افتد؟

چه چیزی بیشتر از آزمون آیلتس باعث استرس شما می‌شود؟ نگهداری یا به تعویق افتادن اعلام نتایج آزمون آیلتس که Withheld شدن نامیده می‌شود باعث استرس و نگرانی هر شخصی می‌شود که در آن شرکت کرده است.۱۳ روز برای اطلاع از نتایج برای بعضی از شرکت‌کنندگان زمان زیادی است! و بالاخره روز بزرگی که آینده‌تان را رقم می‌زند فرا خواهد رسید!اما صبر کنید، ایمیلی برای شما ارسال می‌شود که:  نتایج  آیلتس نگهداری  یا به تاخیر افتاده است!استرس، عصبانیت، ترس، وحشت، کلافگی و احساسات زیادی در آن واحد به شما هجوم می‌آورند. با خودتان فکر می‌کنید که دقیقاً چه اتفاقی افتاده است و حالا باید چه کار کنید؟تنها کاری که می‌توانید انجام دهید این است که یا با مرکز آزمونتان تماس بگیرید یا تا گرفتن نتیجه، صبر کنید.

Withheld شدن آیلتس چیست!

چرا اعلام نتایج آزمون آیلتس Withheld می شود؟

نتایج آزمون آیلتس تحت ۳ شرط، نگهداری یا به تعویق می‌افتد. ضوابط و شرایط این موضوع، در پیوست ارائه شده با فرم درخواست، از پیش تعیین شده‌اند.این فرم همه سه شرط را برای تعویق در اعلام نتایج شامل می‌شود، حتماً برای یکبار هم که شده آن را مطالعه کنید.

ضوابط و شرایط  برای نتایج آزمون آیلتس

اگر مسئولین برگزاری آزمون آیلتس تصمیم بگیرند که بازبینی هر مشکلی مرتبط با آزمون، ضروری است، کارنامه آیلتس ممکن است تا ۱۳ روز بعد از آزمون نیز صادر نشود.در این شرایط ممکن است برای همکاری با هر نوع تحقیق و بررسی، به‌منظور فراهم آوردن نمونه‌های نوشتاری و گفتاری خواسته شوید.در شرایطی استثنایی هم ممکن است برای انجام مجدد یک یا چند مورد از بخش‌های آزمون آیلتس از شما خواسته شود تا مراجعه کنید. در ادامه در مورد ۳ شرط و به تعویق افتادن زمان اعلام نتایج آزمون آیلتس یا Withheld توضیح خواهیم داد:

اولین شرط و ضابطه

در این شرط آمده است که اگر شرکای آزمون بخواهند آن را کاملاً بازبینی کنند اعلام نتیجه ممکن است بیشتر از ۱۳ روز طول بکشد. برای چنین اقداماتی دو دلیل وجود دارد:

 • آیلتس می‌خواهد آزمونتان را مجدد بررسی کند،
 • آیلتس می‌خواهد کنترل کیفی درمورد چگونگی مدیریت آزمون انجام دهد.

اگر در هر بخش از آزمون، دو یا چند نمره متفاوت داشته باشید، آیلتس یک بازبینی مجدد از آزمونتان به‌عمل خواهد آورد. به‌عنوان مثال فرض کنید،در آزمون شنیداری آیلتس (Listening) نمره ۷٫۵ و در آزمون نوشتاری (Writing) نمره ۵٫۵ کسب کرده‌اید. به همین دلیل آزمونتان مجدد توسط یک ممتحن دیگر برای بررسی کیفی ارزیابی خواهد شد.بنابراین، اگر در بخش شنیداری بسیار خوب هستید، نباید در نوشتاری بیش از حد پایین باشید. از این گذشته، ممکن است برای یک یا دو بخش دیگر مجدداً خواسته شوید.

 دومین شرط و ضابطه

دومین شرط از به تعویق افتادن اعلام نتایج آزمون آیلتس (Withheld شدن) شامل چند حالت است که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

 • اگر هرگونه بی‌نظمی* (Irregularity) شناسایی شود ممکن است نتایج حتی بعد از اینکه صادر شد، کنسل شود و در این شرایط باید برای انجام دوباره یک یا چند بخش از آزمون مراجعه کنید.
 • اگر ارزیاب آیلتس هرگونه اختلافی در آزمونتان بیابد نتایج ممکن است کنسل شود. همچنین، در این شرایط ممکن است از شما خواسته شود تا برای کل آزمون یا بخشی از آن مجددا حاضر شوید.

*در اینجا بی‌نظمی (Irregularity) به برخی اقدام غیرمعمول و غیرقابل قبول اشاره دارد که مستقیماً بر روی آزمونتان یا اینکه چگونه مدیریت شده تاثیر گذار بوده است.برگزارکنندگان آزمون، مراحل کنترل کیفی دقیقی را برای اجرای درست آزمون آیلتس در هر زمانی به عهده دارند.با توجه به این موضوع، نتایج ممکن است تحت بررسی دقیق قرار گیرند. به‌عنوان بخشی از این بررسی، نتیجه آزمون نگهداری یا به تعویق می‌افتد.

چرا اعلام نتایج آزمون آیلتس گاهی نگهداری و به تعویق می‌افتد؟

 سومین شرط و ضابطه

اگر هر اطلاعاتی که در فرم گزارش آزمون توسط شما ارائه شده است به هر طریقی تغییر یافته باشد، ممکن است آزمون اصلی شما کنسل شود.پس مطمئن شوید که اطلاعات درستی را ارائه می‌کنید. در این شرایط حتی اگر لازم شد از یک شخص آگاه و معتبر، مشاوره بگیرید.

 اگر نتایج آیلتس‌تان نگهداری یا به تعویق افتاد چه کار کنید

آیلتس دلیل تعویق یا کنسل شدن نتایج آزمون را از طریق ایمیل توضیح خواهد داد. اگر ایمیلی دریافت نکردید، می توانید پوشه اسپم خود را بررسی کنید یا حتی با مرکز آزمون آیلتس خود تماس بگیرید.با این حال، محدودیت زمانی از پیش تعریف شده‌ای در چنین موردی وجود ندارد. ممکن است حتی زمانی از یک هفته، سه هفته، یک ماه و یا حتی بیشتر به طول بیانجامد.

 چگونه از Withheld شدن خودداری کنیم؟

بعد از امتحان دادن

مجددا آزمون بدهید: اگر مایل نیستید که منتظر نتیجه این آزمون در زمان Withheld شدن ، بمانید، می‌توانید برای آزمون آیلتس دیگری درخواست دهید.با این تفاوت که این حق انتخاب را خواهید داشت که کدامیک از نتایج را استفاده کنید،نتیجه آزمون قبلی یا نتیجه آزمون جدیدی که داده‌اید. در این شرایط قاعدتاً بهتر است که بالاترین نتیجه را انتخاب کنید.

قبل از امتحان دادن

از قبل، آزمون خود را رزرو کنید: اگر آزمون آیلتس خود را از قبل رزرو کرده باشید در شرایطی که به نتیجه این آزمون برای مهاجرت ( مهاجرت به استرالیا یا مهاجرت به کانادا یا …) یا هر دلیل دیگری نیاز داشته باشید حداقل از دِدلاینی که نتیجه آزمون به دست شما می‌رسد مطلع خواهید بود، در این حالت حتی اگر نتایج را ظرف ۱۳ روز نیز دریافت نکنید، زمان کافی در دست خواهید داشت.در آخر، به اندازه کافی برای امتحان آیلتس آماده باشید تا بدون هیچ مشکلی بهترین نتیجه را بگیرید.در صورتی که می‌خواهید آمادگیتان را تقویت کنید، می‌توانید از OPT یعنی آزمون‌های آنلاین تمرین آیلتس استفاده کنید.از کارشناسان آیلتس کمک بگیرید تا با آگاهی از نکات و استراتژی‌های لازم، بالاترین نمره را کسب کنید. همانطور که گفتیم ممکن است شما به‌صورت ضرب‌العجل نیاز به شرکت و دریافت نتیجه آزمون داشته باشید،

در این شرایط بهترین کار این است که آزمون خود را از قبل رزرو کنید تا با مشکل پُر شدن ظرفیت، روبرو نشوید.

2 دیدگاه
 1. parviz

  سلام
  با توجه به عدم اعلام نتیجه آیلتس و ایمیل ارسالی به IDP ، بعد از شش هفته اعلام نمودند که در حال بررسی هستیم. صد رحمت به اعتبار داعش و طالبان.

  1. پریسا سالارکیا

   سلام حق با شماست واقعا شرایط عجیبیه

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.