چرا آموزش مجازی زبان انگلیسی را انتخاب می‌کنید؟

  اگر در جستجوهایتان در گوگل، به این مقاله رسیده‌اید و الان در حال مطالعه آن هستید، احتمالاً به دنبال مزایای کلاس آموزش مجازی زبان انگلیسی و بهترین راه برای یادگیری و تقویت زبان می‌گردید. یا شاید هم مانند میلیاردها انسان دیگر، در دوران قرنطینه به سر می‌برید و به این فکر افتاده‌اید که از این فرصت اجباری اما مناسب استفاده کنید تا مهارت‌های زبانی خود را ارتقا دهید.با توجه به پیشرفت‌های مداوم تکنولوژی، جای تعجب نیست که هر روز افراد بیشتری به سمت کلاس آموزش مجازی زبان انگلیسی روی می‌آورند.

به لطف رایانه‌ها، تلفن‌های هوشمند و اینترنت، یادگیری مهارت‌های جدید و به خصوص زبان‌های جدید، آسان‌تر از هر وقت دیگری شده است. در زمان شیوع ویروس کرونا بیش از هر زمان دیگری، تکنولوژی به دادمان رسیده است. حتی شاید بتوانیم بگوییم که با کمی انعطاف‌پذیری و هوشمندی، می‌‌شود بزرگترین تهدید قرن را به فرصت تبدیل کنیم و در جهت رشد فردی و بهبود مهارت‎‌هایمان بکوشیم.

شرکت در دوره‌ها و کلاس‌های آموزش مجازی زبان انگلیسی یکی از ابزاری است که به ما در این راه کمک بسیار می‌کند. در این مطلب می‌خواهیم مزایای کلاس آموزش مجازی زبان انگلیسی را برایتان برشماریم تا شاید بتوانید از این فرصت استفاده بهتری ببرید.

مزایای کلاس آموزش مجازی زبان انگلیسی را بدانید و بعد تصمیم بگیرید!

یادگیری مجازی زبان انگلیسی در خانه و محل کار

آموزش آنلاین زبان انگلیسی به شما این امکان را می‌دهد که از هر جایی که راحت هستید، در کلاس حاضر شوید. زمانی که در یک کلاس حضوری ثبت‌نام می‌کنید، هماهنگ کردن برنامه‌هایتان و رسیدن به موقع به کلاس، شاید گاهی سخت باشد. به خصوص اگر یک روز طولانی را در محل کار یا دانشگاه خود گذرانده باشید. یادگیری از خانه به این معناست که می‌توانید یک استراحت کوتاه داشته باشید، یک میان وعده خوشمزه میل کنید و با لباسی راحت و فنجانی قهوه در دست و هر زمان که مایل بودید، کلاس را شروع کنید.

کلاس آموزش مجازی زبان انگلیسی همیشه  همه جا در دسترس شما هستند.

آموزش آنلاین زبان انگلیسی

این کلاس‌ها یک مزیت دیگر هم دارند. اگر از صندلی‌های ناراحت کلاس‌های حضوری فراری هستید و همیشه با کمردرد به خانه برمی‌گردید، با آموزش آنلاین این امکان را دارید که پشت میز و صندلی راحت و موردعلاقه خود بنشینید و با خیال آسوده درس بخوانید.

همچنین عوامل محیطی آزاردهنده مانند صحبت کردن دانش‌آموزان با یکدیگر، زنگ خوردن تلفن همراهشان و عقب افتادن آنها از درس، کمتر شده و در نتیجه تمرکز بیشتری بر روی یادگیری خواهید داشت.

البته به شما توصیه می‌کنیم که برای تمرکز و یادگیری بیشتر، بهتر است طبق یک زمان مشخص و مکان ثابت در کلاس‌ها حضور پیدا کنید.

سرعت یادگیری زبان انگلیسی بصورت مجازی و غیر حضوری

یکی از مزایای کلاس های آموزش مجازی زبان انگلیسی این است که به شما اجازه می‌دهد، بر تجربه یادگیری خود کنترل کامل داشته باشید. مطالعات نشان داده‌اند اگر دانش‌آموزان در زمان دلخواهشان و با سرعت مناسب خودشان مطالعه کنند، اطلاعات بیشتری را به خاطر می‌سپارند و تجربه بهتری کسب می‌کنند. در یک کلاس که به روش سنتی برگزار می‌شود، سرعت تدریس به تصمیم معلم و سرعت دیگر دانش‌آموزان در یادگیری بستگی دارد.

همچنین بسیاری از افراد محیط کلاس را بسیار پراسترس می‌دانند. زیرا احساس می‌کنند به طور مرتب مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و زیر ذره‌بین معلم هستند. کار گروهی و ارائه شفاهی نیز می‌تواند دانش‌آموزان را تحت فشار مضاعف قرار دهد و موفقیت در دوره را برای آنها سخت‌تر کند. البته نباید فراموش کنیم که ارائه‌های شفاهی در مورد یادگیری زبان مزیت‌های زیادی دارد. از جمله اینکه شما با ترس یا خجالت خود از صحبت کردن روبرو می‌شوید و بر آن غلبه می‌کنید. اما گاهی استرس بیش از حد باعث می‌شود که شما از روند یادگیری مورد انتظارتان عقب بمانید.

خبر خوب این  است که در زمان یادگیری آنلاین زبان، هم می‌توانید مطابق با سرعت خود مطالعه کنید و هم از ابزارهایی استفاده کنید، صحبت کردن را تمرین کنید بی‌آنکه چندین چشم کنجکاو شما را مضطرب کند.

به منابع آموزشی آنلاین بیشتری دسترسی خواهید داشت

از مزایای آموزش مجازی زبان انگلیسی این است که برای برگزاری آنها از جدید‌ترین نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌ها استفاده می‌شود. بدین معنی که این ماژول‌ها اغلب بازی‌ها و مولفه‌های تعاملی را دربرمی‌گیرند که برای برقراری ارتباط کامل و همه جانبه با هر دانش‌آموز طراحی شده است.

در واقع فرد در دریافت اطلاعات منفعل نیست و می تواند فعالیت و پویایی بیشتری در هنگام یادگیری داشته باشد. انجام بازی‌های تعاملی و شرکت در آزمون‌های گوناگون در این پلتفرم‌ها می‌تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد. روش‌های ارزیابی و سنجش یادگیری هم در این کلاس‌ها متنوع‎تر و جذاب‌تر است.

همچنین در حین برگزاری کلاس، معلم شما نیز به اینترنت دسترسی دارد و می تواند لینک‌های دانلود، سایت‌های مختلف، ویدئوها و منابع آموزشی گوناگون را به صورت لحظه‌ای در اختیار شما قرار دهد و بدین ترتیب آموزش غنی‌تری را ارائه کند.

یادگیری آنلاین زبان

هزینه کلاس های مجازی زبان کمتر از دوره های حضوری است

با ثبت نام در یک دوره آموزش زبان انگلیسی آنلاین، فشار کمتری برای پرداخت هزینه‌های مالی به شما وارد می‌شود. کلاس‌های سنتی ارائه شده توسط موسسات مختلف اغلب شهریه‌های زیادی دارند و هزینه‌های پنهان و جانبی نیز به آنها اضافه می‌شود. به عنوان مثال در هر ترم شما مجبور هستید که برای کتاب‌های آموزشی و کمک آموزشی هزینه‌های زیادی را پرداخت کنید. اما یادگیری به صورت آنلاین روشی بسیار مقرون به صرفه برای بهبود مهارت‌های زبانی شماست. این دوره‌ها معمولا شهریه‌های پایین‌تری دارند.

کتاب‌های درسی خود را نیز می‌توانید در قالب ای‌بوک تهیه کنید که اغلب با هزینه‌های بسیار کمتر از نسخه‌های چاپی در اختیارتان قرار می‌گیرند. حضور در کلاس‌های حضوری زبان معمولا هزینه‌های جانبی دیگری نیز از جمله هزینه رفت و آمد دارد. اما با ثبت‌نام در یک کلاس زبان آنلاین، شما فقط به یک رایانه و اینترنت پرسرعت نیاز دارید و دیگر لازم نیست که ‌هزینه‌ای برای رفت و آمد بپردازید.

با ضبط کلاس و مرور چندباره آن می‌توانید مطالب را عمیق‌تر یاد بگیرید

زمانی که در یک کلاس آموزش زبان انگلیسی مجازی ثبت نام می‌کنید این امکان وجود دارد که کلاس را برای بازبینی مجدد ضبط کنید. در بعضی مواقع و با توجه به پلتفرم مورد استفاده، ویدیوی کلاس بعد از برگزاری در پنل شما قرار می‌گیرد و می‌توانید بارها و بارها به آن مراجعه کنید. بدین ترتیب شما با مرور محتوای ارائه شده در کلاس، می‌توانید یادگیری عمیق‌تری داشته باشید. حتی تا چندین هفته یا چندین ماه بعد از برگزاری کلاس به این محتوای آموزشی دسترسی دارید.

کلاس مجازی زبان

می‌توانید گروه‌های آنلاین با دیگران تشکیل دهید

این امکان وجود دارد که با استفاده از اپلیکیشن‌هایی مانند واتساپ و تلگرام گروه های مجازی با معلم و همکلاسی‌های خود تشکیل دهید و با آنها به مطالعه و یادگیری بپردازید. آموخته‌های خود را با هم به اشتراک بگذارید، با آنها صحبت کنید، به آنها گوش کنید و سوالات خود را از یکدیگر بپرسید. این کار مشکل عدم اعتماد به نفس شما برای صحبت کردن را هم برطرف می‌کند.

دیسیپلین شخصی خود را تقویت می‌کنید

حضور در کلاس زبان آنلاین فرصتی عالی برای تمرین نظم و انضباط شخصی شماست. در این شرایط، شما تعهدی به حضور در کلاس ندارید و از ذره‌بین معلم هم خبری نیست. همه چیز پای شما و تعهدتان به یادگیری است.خودتان وقت و وظایف خود را تنظیم می‌کنید، نظم و انضباط را تمرین می‌کنید و پشتکار و پیشرفت‌تان را محک می‌زنید. برای این کار می‌توانید از ابزارهای مدیریت زمان مانند گوگل کلندر استفاده کنید. بدین ترتیب به مرور زمان شما به یک دیسیپلین و انضباط شخصی می‌رسید.

این مزیت کلاس زبان آنلاین، در واقع منجر به کسب یک مهارت مادام العمر می‌شود که در تمام مراحل زندگی به شما کمک می‌کند و ارزش آن بیش از هر مدرک و تقدیرنامه‌ایست. مزایای کلاس های مجازی زبان را برشمردیم و فکر می‌کنیم جای شک و تردیدی در رابطه با مفید و موثر بودن آموزش آنلاین باقی نمانده باشد. دوره‌های آموزش مجازی زبان انگلیسی به شما کمک می‌کند تا در شرایط آسان، تجربه یادگیری جذاب و ارزشمندی به دست آورید.

به خصوص در دورانی که مجبور به انجام این کار هستیم، فرصت مناسبی است تا به این محیط و این نوع یادگیری عادت کنیم. شاید این تجربه به یکی از جنبه‌های اصلی زندگی تحصیلی و حرفه‌ای ما تبدیل شود.

نمونه کلاس آموزش زبان انگلیسی مجازی در آموزشگاه زبان سفیرگفتمان

9 دیدگاه
 1. متین

  سلام وقت بخیر
  من دانشجو هستم میخواستم بدونم برای شروع اموزش زبان از مبتدی
  از چه دوره ای باید شروع کرد
  فرق دوره ۱۰۱_۶۰۶ با دوره cpe1_6 چیه؟

 2. لیلا عبایی

  سلام
  دخنرم ۸ ساله است تازه می خواد زبان رو شروع کنه شما دوره مقدماتی هم دارید و هزینش چطوره

  1. علیرضا صفری

   سلام،
   دوره کودکان سفیر مخصوص سنین ۷ الی ۱۲ سال است. برای اطلاع از کلاس‌ها و هزینه لطفا با واحد آموزشی نزدیک به خود تماس بگیرید.
   آدرس و شماره تماس با واحد در لینک زیر موجود است.
   https://gosafir.com/fa/safir-branches/tehran/girls/

 3. معصومه احمدی

  سلام منم علاقمندم که توی این کلاسها شرکت کنم و به صورت مجازی زبان انگلیسی یاد بگیرم میشه اطلاعات تکمیلی رو برای من هم بفرستید

 4. شیما

  سلام میشه لطف بفرمایید و میزان شهریه رو هم بگید؟

  1. علیرضا صفری
 5. سودی

  سلام
  اگه دوره های مجازی شرکت کردیم و بعد خواستیم دوره حضوری شرکت کنیم بازم نیاز به تعیین سطح هست؟ مدرک دوره ی حضوری با مجازی متفاوت هست؟

  1. علیرضا صفری

   سلام،
   تفاوتی بین سطح و مدرک دوره‌های حضوری و مجازی نیست. زبان‌آموزان دوره مجازی بدون نیاز به تعیین سطح می‌توانند در دوره حضوری ثبت‌نام کنند و بالعکس.

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.