آموزش انگلیسی با اخبار به‌همراه زیرنویس فارسی و انگلیسی

آموزش انگلیسی با اخبار یکی از موثرترین راه‌های تقویت مهارت‌های شماست. فرقی نمی‌کند که شما چه سطحی باشید! Elementary , Upper-Intermediate , Advanced. در هر سطحی که باشید شما می‌توانید با استفاده از اخبار، زبان انگلیسی خودتان را تقویت کنید. اخباری که شما می‌توانید مورد مطالعه قرار بدهید می‌تواند از طریق تلویزیون، رادیو و یا روزنامه‌های انگلیسی زبان در اختیارتان قرار بگیرد.

در این مطلب آموزشی می‌خواهیم تا با هم نگاهی داشته باشیم به اینکه چطور باید از اخبار انگلیسی برای تقویت زبان خودمان بهره ببریم.

آموزش انگلیسی با اخبار،چرا با اخبار زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

شما می‌توانید از طریق انتخاب هر موضوعی از اخبار که برایتان جذابیت بیشتری دارد مهارت‌هایی مثل Listening, Speaking, Reading خودتان را تقویت کنید.مثلا شما با تماشای اخبار تلویزیون شانس تقویت مهارت‌هایی مثل درک مطلب و مکالمه انگلیسی را به خودتان می‌دهید و با مطالعه روزنامه این مهارت‌های خواندن و درک مطلب شماست که بیشتر تقویت می‌شود.

حالا می‌خواهیم تا با هم درباره دلایلی صحبت کنیم که به ما می‌گوید:

اخبار می‌تواند در تقویت زبان انگلیسی ما نقش مهمی را بازی کند!

لحن واضح و شفاف

اکثر روزنامه‌نویس‌ها و گویندگان خبر از زبان انگلیسی ساده و استاندارد برای ارائه خبر استفاده می‌کنند. دلیل استفاده از این بیان ساده و شیوا انتقال مفاهیمی است که اکثر مردم جامع مخاطب آنها هستند.

بیان حقایق و خلاصه اتفاقات روزمره بخشی از همین محتواست که شما هر روز با آن روبرو می‌شوید.آموزش انگلیسی بااخبار، به ما کمک میکند تا آمادگی بیشتری برای درک مطالب بیان شده توسط مخاطبین را داشته باشیم.

آموزش انگلیسی با اخبار

اطلاعات به‌روز و در لحظه

یکی دیگر از مزایای آموزش انگلیسی با اخبار، به‌روز بودن موضوع‌ها است. شما می‌توانید از طریق اخبار به اطلاعاتی تازه دسترسی داشته باشید، همانطور که می‌دانید کلمه news هم از ریشه کلمه لاتین nova به معنی «تازه‌ترین چیزها»ست.

داشتن این اطلاعات تازه و شنیدن آنها به نحوی که در زبان انگلیسی استاندارد استفاده می‌شود می‌تواند به شما در درک بهتر مفاهیم کمک کند.

بخوانید، ببینید، بشنوید

وقتی که از اخبار برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده می‌کنید این شانس را دارید تا از هر فرمت محتوایی که برای شما مناسب‌تر است بهره ببرید. اگر شما مایلید تا قدرت مهارت خواندن (Reading) خودتان را تقویت کنید بهترین انتخاب شما استفاده از روزنامه‌هایی با زبان انگلیسی است.

برای تقویت مهارت Listening  اخبار رادیویی و تلویزیونی اهمیت بالایی دارند، اخباری که مباحث روز را به‌صورت صدا و تصویر در اختیار شما می‌گذارد. فراموش نکنید گوش دادن و مطالعه اخبار تنها باعث تقویت مهارت شنیداری شما نمی‌شود و یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌های آن تقویت و افزایش دایره لغات شماست.

آنچه شما خواسته‌اید…

شما می‌توانید موضوع دلخواه‌تان را برای دیدن، شنیدن و خواندن انتخاب کنید. از دیگر ویژگی‌های یادگیری با خبر این نکته است که شما می‌توانید برای یادگیری از موضوعاتی که برای شما جذابیت بیشتری دارند استفاده کنید.

هنر، ورزش، جامعه، سیاست و… موضوعاتی هستند که به شما امکان انتخابی باب میل‌تان را می‌دهند. علاقه به موضوع مورد مطالعه یکی از نکات به شدت مهم برای افزایش میزان یادگیری است.

۷ نکته برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی با اخبار

آموزش انگلیسی با اخبار می‌تواند برای شما تبدیل به یک کلاس درس خصوصی بشود اگر شما یاد بگیرید که چطور درست و اصولی از آن استفاده کنید.اخبار، کوتاه و واضح بیان می‌شود و اصطلاحاتی در آن مطرح می‌شود که شما می‌توانید از آنها در زندگی روزمره استفاده کنید و همین نکته درک و یادگیری را برای شما ساده‌تر می‌کند.

تصمیم داریم تا با هم در ادامه این مطلب نکاتی را در رابطه با آموزش انگلیسی با اخبار مرور کنیم که می‌تواند شما را در درک بهتر این موضوع کمک کند.

کلمات جدید را یادداشت کنید

وقتی که شروع به خواندن، شنیدن و دیدن اخبار انگلیسی می‌کنید، با کلمات و اصطلاحاتی روبرو می‌شوید که برایتان ناآشنا هستند. به شما پیشنهاد می‌کنیم یک مداد و دفترچه همراهتان داشته باشید تا این کلمات جدید را از دست ندهید.

یک کار دیگر هم هست که می‌تواند در روند پیشرفت شما و تقویت دانش واژگانتان اثرگذار باشد و آن دسته‌بندی کلمات جدیدی است که یاد  گرفته‌اید. مثلا شما می‌توانید کلمات مربوط به ورزش و یا جامعه را در دسته‌بندی که برایشان در نظر گرفته‌اید قرار بدهید تا بهتر در ذهن شما ثبت شوند.

متن خبر انگلیسی را بلند بخوانید

یکی دیگر از تمریناتی که ‌می‌تواند به تقویت مهارت شما کمک کند تمرین بلندخوانی خبر است. سعی کنید متن خبر یک روزنامه را برای خود با صدای بلند بخوانید و صدای خود را ضبط کنید، کلماتی که برای شما تازگی دارد و یا نمی‌توانید به خوبی تلفظ کنید را مشخص کنید و دوباره تمرین کنید.

یکی دیگر از تمرینات مشابه همین تمرین بلند خواندن از روی متن خبر همزمان با گوینده است. متن خبر را می‌توانید تهیه کرده و همزمان با گوینده‌ی خبر بخوانید این تمرین به شما کمک می‌کند تا تفاوت‌های بیان خود با یک گوینده‌ خبر بومی (Native) را بهتر متوجه شوید و برای بهبود بیان خود برنامه‌ریزی کنید.

اخبار را خلاصه‌نویسی کنید

این تمرین یکی از بهترین تمرین‌ها برای تقویت مهارت درک مطلب شماست. یک خبر را به‌صورت سریع بخوانید و برای خودتان خلاصه نویسی کنید، این تمرین کمک بزرگی به تقویت قدرت درک مطلب شما می‌کند.

برای انجام بهتر و راحت‌تر این تمرین به شما پیشنهاد می‌کنیم که از نسخه پرینت خبر استفاده کنید، کلمات جدید رو مشخص  کنید و چندین بار روی آنها تمرکز و تمرین کنید.

اخبار تلویزیون مناسب برای تقویت Listening

اخبار تلویزیون به‌صورت کامل می‌تواند به شما برای افزایش قدرت درک مطلبتان کمک کند. تصاویر به شما کمک می‌کنند تا مقصود گوینده خبر را به بهترین نحو درک کنید. یاد گرفتن زبان انگلیسی همراه با اخبار مثل یادگیری نواختن پیانو است، در ابتدا به کندی پیش می‌روید و کم کم یاد می‌گیرید ولی به مرور سرعت شما افزایش پیدا می‌کند.

لغات و اصطلاحات اخبار انگلیسی

درباره اخبار انگلیسی صحبت کنید

برای انجام دادن این بخش شما نیاز به یک استاد زبان، یا گروهی دارید که در یادگیری زبان با شما هم مسیر باشند. به نوبت یک موضوع انتخاب کنید و درباره آن موضوع صحبت کنید و نظرات خودتان را با دیگران به اشتراک بگذارید.

سعی کنید در روند صحبت کردن ایرادات سایرین را یادداشت کنید و در انتهای هر بخش این نکات را همراه هم اصلاح کنید. همچنین کلمات جدیدی که توسط دیگران استفاده می‌شود را یادداشت کنید.

این تمرین گروهی به‌صورت مستقیم روی مهارت مکالمه شما تاثیرگذار است و همچنین درک مطلب شما هم از طریق این تمرین تقویت می‌شود.

نرم افزارهای موبایل را فراموش نکنید

در طی روز چند بار به تلفن همراه خود نگاه ‌می‌کنید؟ با استفاده از برنامه‌های تلفن همراه شما می‌توانید از زمان خود در هر مکان بهترین استفاده را ببرید. برنامه‌های زیادی برای اطلاع رسانی اخبار در فضای دیجیتال وجود دارد که شما می‌توانید از طریق لینک زیر به بیست عنوان برتر آنها دسترسی داشته باشید.

چطور اخبار را با زیرنویس انگلیسی ببینیم؟

یکی دیگر از راه‌‎های بهره‌برداری آموزشی از اخبار انگلیسی زبان مشاهده این برنامه‌ها همراه با زیرنویس انگلیسی است.شما می‌توانید در راستای آموزش زبان انگلیسی با اخبار، زیرنویس خبر مورد نظر خود را از طریق سایت یوتیوب مشاهده کرده و از طریق سایت‌هایی که قابلیت دانلود این زیرنویس‌ها را به شما می‌دهند این زیرنویس‌ها را دانلود نمایید. این کار برای افزایش شناخت ساختارهای گرامری نظیر Passive و تشخیص لغت‌های دشوارتر مفید است.

در بحث‌های آنلاین خبری شرکت کنید

خیلی از مردم دوست دارند تا نظراتشان را درباره خبرهای روز بیان کنند و آن را با دیگران به اشتراک بگذارند. چرا من و شما از این موقعیت استفاده نکنیم تا زبان انگلیسی خودمان را تقویت کنیم؟موضوعی که به آن علاقه دارید را انتخاب کنید و در صفحه یا پستی که مربوط به آن خبر می‌شود با دیگران شروع به صحبت کنید. نظرات دیگران را بخوانید و کلمات جدیدی که استفاده کرده‌اند را یادداشت کنید.

از این طریق شما می‌توانید یک مکالمه بین خودتان و مخاطب ایجاد کنید که درباره موضوع یکسانی شکل گرفته، مکالمه‌ای که فرصت یادگیری لغات و اصطلاحات جدید را به شما می‌دهد.

پنج منبع مفید برای یادگیری و آموزش انگلیسی با اخبار

یکی از دغدغه‌هایی که مخاطبین یادگیری زبان انگلیسی از طریق اخبار معمولا با آن روبه‌رو هستند مشکل پیدا کردن منابعی مناسب سطح خودشان است.

در این بخش تصمیم داریم تا پنج سایتی که به‌صورت طبقه بندی شده محتوای خبر را برای مخاطبین خود ارائه می‌دهند خدمت شما معرفی کنیم تا در صورت نیاز بتوانید از آنها برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید.

  • News in levels

یکی از وب‌سایت‌هایی که به منظور یادگیری و تمرین زبان انگلیسی از طریق اخبار روز دنیا می‌توان مورد بررسی و استفاده قرار داد وب‌سایت news in levels است.این مجموعه اخبار روز دنیا را در سه سطح برای مخاطبین خود آماده‌سازی می‌کند. تفاوت این سه سطح در کلمات و اصطلاحاتی است که در ساختار خبر به کار رفته است. در ارائه این خبرها از ویدیو و پادکست‌هایی هم استفاده شده است که همین تنوع در عرضه محتوا می‌تواند به شما در یادگیری بهتر و تقویت سایر مهارت‌ها کمک کند.

 

آموزش زبان انگلیسی با اخبار

  • BBC Words in the News

یکی از معتبرترین منابع برای مطالعه و آموزش انگلیسی با اخبار همراهی با اخبار سایت بی‌بی‌سی است.این سایت از طریق ارائه اخبار به صورت ویدیوهای کوتاه و در ادامه آن استفاده از متن و مشخص کردن کلمات جدید و مهم سعی در آموزش زبان انگلیسی از طریق خبر را دارد. یکی از مزایای این سایت توضیحات تکمیلی هر کلمه است که در صفحه مربوط به آن خبر درج شده است.

آموزش زبان با خبر

  • E-News

این سایت هم یکی دیگر از سایت‌هایی است که از طریق ارائه خبر در سه سطح متفاوت به زبان‌آموزان برای یادگیری بهتر کمک می‌کند.تفاوت این سه سطح در این است که هر سطح بخش پادکست مربوط به خود را دارد که این پادکست‌ها در زمان پخش با سرعت و کلمات متفاوتی اجرا می‌شود که شما می‌توانید با توجه به سطح خود از آنها استفاده کنید.

در این وب‌سایت شما می‌توانید از طریق حرکت موس بر روی کلمات معنی و تعریف‌های مربوط به آن را مشاهده کنید.

زبان با ای نیوز

  • The Times in Plain English

در این وب‌سایت خبری از ویدیو، پادکست و لیست لغات نیست، چیزی که در این منبع آموزشی شما با آن روبه‌رو خواهید بود مجموعه‌ای از خبرهای به‌روز نیویورک تایمز است که به شکل ساده شده و کوتاه‌تر از متن اصلی خبر آماده شده است و شما می‌توانید از این محتوا به خوبی بهره ببرید، البته لازم به ذکر است که استفاده از این سایت برای زبان‌آموزان متوسطه به بالا پیشنهاد می‌شود.

یادگیری زبان با اخبار

  • Breaking English News

یک سایت خیلی خوب برای آموزش زبان انگلیسی از طریق اخبار.در این سایت عناوین مهم اخبار به‌صورت کوتاه و گزیده برای مخاطبین آماده شده است و امکان استقاده از این محتوای آموزشی برای شما فراهم آمده  است.یکی از مزایای این سایت نسبت به سایر سایت‌ها در این است که شش سطح مختلف برای مخاطبین در نظر گرفته شده و علاوه بر این محتوای آماده شده به‌صورت PDF هم در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

Breaking English News

۲۵ لغات و اصطلاحات اخبار انگلیسی پر استفاده

در بخش آخر این مقاله آموزشی تصمیم داریم تا ۲۵ اصطلاح پرکاربرد زبان انگلیسی که در اخبار انگلیسی زبان به‌کار می‌رود را همراه با معانی آنها خدمت شما دوستان معرفی کنیم.

Word or expression Meaning
Biased (adjective) Unfair or one-sided view of a story.
Breaking news New information about an event that is happening right now.
Broadcast (noun/verb) A Television or radio programme, process of sending out info via TV/radio.
Broadsheet A larger newspaper, normally with more serious news stories. E.g. The Daily Telegraph or The Guardian.
Celebrity/celeb Famous person, TV star.
Circulation Number of copies sold of a newspaper or magazine.
Controversial (adjective) Causing or likely to create public disagreement.
Coverage Attention given to a news story by a newspaper or channel.
Current affairs Important social or political events happening in the world now.
Exclusive An item of news published before any other news organisations. Also known as a ‘scoop’.
Eyewitness A person who saw something happen and can describe it firsthand.
Feature A longer than usual report or programme on a particular topic.
Gossip column Section of a newspaper or magazine devoted to celeb gossip stories.
Headline Main title of an article or piece of news.
In-depth report A very detailed story.
Media circus Period of very high media activity over one story or event.
Newsreader/anchor A person who presents the news on TV or Radio.
Notorious/infamous Famous but for a bad action or quality.
Objective An opinion or news article that presents information without using personal feelings or opinions. (opp. subjective).
Paparazzi Photographers who follow famous celebrities, politicians and athletes and take pictures of them in their daily lives.
Press conference An interview given to journalists by someone who makes an announcement and answers questions.
Scandal Publically embarrassing action or event that is seen as morally or legally wrong.
Source A person, document or publication that provides information.
Tabloid A smaller newspaper with more sensationalised and celebrity-based stories. E.g. The Daily Mail or The Sun.
Typo Written spelling mistake in typed text.
1 دیدگاه
  1. پدرام

    مرسی ،مطلب عالی در حد لالیگا

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.