۱۰ سریال عالی برای تقویت زبان انگلیسی(آپدیت ۲۰۲۲)

اکثر ما حداقل یک یا دو ساعت از زمان روزانه خود را صرف تماشای تلویزیون می‌کنیم. ایا بهتر نیست که سریال‌های انگلیسی را انتخاب کنیم تا علاوه بر لذت بردن از تماشای سریال، زبان انگلیسی خود را نیز تقویت کنیم؟ اگر به دنبال یادگیری زبان انگلیسی هستید، پس قطعا یکی از روش‌هایی که می‌توانید یادگیریتان را سریع‌تر کنید، مشاهده سریال‌های انگلیسی زبان است، ولی همه سریال‌ها برای یادگیری زبان مفید نیستند و بیشتر جنبه هیجانی دارند تا یادگیری. امروز در این مقاله از سفیرمگ تصمیم داریم تا 10 سریال برای یادگیری زبان انگلیسی که می‌تواند به شما کمک کند تا سطح زبان انگلیسی‌تان را افزایش دهید، معرفی کنیم.

چرا برای یادگیری زبان انگلیسی سریال بهترین گزینه است؟

تماشای سریال‌های انگلیسی روشی عالی برای بهبود و تقویت دانش زبانی است. بسیاری از افرادی که به زبان انگلیسی تسلط پیدا کرده‌اند این کار را مدیون تماشای فیلم‌ها و سریال‌های انگلیسی هستند. به‌طور مثال، مردمان اسکاندیناوی جز بهترین انگلیسی زبانان غیربومی در جهان هستند و از نظر سطح زبان با امریکایی‌ها، انگلیسی‌ها و استرالیایی‌ها برابری می‌کنند. اگر از آن‌ها بپرسید که چگونه به این سطح زبان دست یافته‌اند، احتمالا تعجب می‌کنید.

برعکس تصور، دلیل دانش زبانی این افراد حضور در کلاس‌ زبان یا انجام تمرینات سخت و پیچیده نیست. دلیل خیلی ساده‌تر است. در این کشورها، سریال‌ها دوبله نمی‌شوند، بلکه به زبان انگلیسی و با زیرنویس زبان محلی پخش می‌شوند. از این رو مردمان سوئد و دانمارک از کودکی اکثر برنامه‌های تلویزیونی را به انگلیسی تماشا می‌کنند.

 • بسیاری از زبان‌آموزان این باور غلط را در ذهن دارند که باید ابتدا به سطح زبانی خاصی برسند و بعد می‌توانند به تماشای فیلم و سریال بپردازند. در حالی که شما می‌توانید از همان سطوح پایین به تماشای این برنامه‌ها بپردازید. در ابتدای امر می‌توانید از زیرنویس فارسی برای درک مطالب کمک بگیرید. فقط ضروری است در نظر داشته باشید که حتما از زیرنویس مطمئن استفاده کنید و مهم‌تر از آن، فقط در بخش‌هایی که مشکل دارید از زیرنویس فارسی استفاده کنید. پس از تمرین و در مرحله بعد، می‌توانید به‌جای زیرنویس فارسی از زیرنویس انگلیسی استفاده کنید.
 • بهترین نکته تماشای تلویزیون به زبان انگلیسی این است که زبان انگلیسی واقعی می‌شنوید. زبان به‌کار رفته در سریال‌ها زبان عادی مردم انگلیسی زبان است و با زبان انگلیسی کنترل شده کتاب‌های درسی تفاوت دارد. یکی دیگر از نکات خوب، تنوع بالای سریال‌های انگلیسی زبان است که به شما امکان می‌دهد، بر پایه علایق و سلایقتان سریال انتخاب و تماشا کنید. البته، این امکان هم وجود دارد که برای انتخاب سریال مناسب از میان انبوه سریال‌های موجود دچار سردرگمی شوید. از این رو در این مطلب به معرفی 10 سریال انگلیسی زبان خواهیم پرداخت.

سریال انگلیسی انیمیشنی adventure time

سریال Adventure Time برای زبان انگلیسی

سطح: مبتدی

سبک: انیمیشن، کمدی، ماجراجویی

Adventure Time یا وقت ماجراجویی انیمیشنی زیباست که برای کودکان و بزرگسالان مناسب است. این سریال که برنده جوایز متعددی و حتی یک جایزه امی هم شده، محیطی تخیلی دارد و معمولا بزرگسالان به اندکی زمان نیاز دارند تا با آن ارتباط برقرار کنند. نکته خوب دیگر این سریال مدت زمان آن است؛ هر قسمت این سریال بین 5 ال 10 دقیقه طول می‌کشد. این به شما اجازه می‌دهد که در اوقات کوتاه خالی خود در طول روز، یک یا دو قسمت آن را ببینید. از آنجا که این سریال در فضایی تخیلی رخ می‌دهد، لغات من‌درآوردی زیادی دارد ولی این لغات اشکالی برای بیننده ایجاد نمی‌کنند.

لغات مهمی که در این سریال انیمیشنی یاد می‌گیرید:

Be all about (something) (v) علاقه زیاد به چیزی داشتن
Gut (n) شکم
Nerd (n) شخصی که به مطالعه و چیزهای عجیب علاقه زیاد دارد
Radical (adj) خیلی عالی و باحال
Weak بد یا ضعیف

 

سرال دکتر خوب good doctor برای یادگیری زبان انگلیسی

تقویت زبان انگلیسی با سریال The Good Doctor

داستان سریال در مورد یک جراح جوان (دکتر شان مورفی) است که برای سپری کردن دوره رزیدنتی به یک بیمارستان آموزشی در سن خوزه می‌رود. نکته جالب در مورد او اوتیستیک بودن اوست. علاوه بر آن هوش بالا و حافظه تصویری باور نکردنی. دکتر مورفی نمی‌تواند دروغ بگوید و هرچیزی که فکر می‌کند درست است را به زبان می‌آورد و از طرف دیگر ارتباط برقرار کردن با دیگران هم برایش سخت است.

مهم‌ترین موضوع آهسته (از نظر سرعت) صحبت کردن شخصیت اصلی فیلم است. به دلیل بیماری، به همین دلیل ۱۰۰ درصد صحبت‌هایی که می‌کند قابل فهم است. در کنار آن موضوعات هر قسمت در مورد زندگی روزمره پزشکان و پرستاران است. سریال فقط به بخش‌های بیمارستانی ختم نمی‌شود. این باعث می‌شود که با صحبت‌های روزمره و صحبت در مورد مسائل مختلف آشنا شوید. در کنار این موضوع، به روز بودن سریال نیز نقش مهمی در انتخاب این سریال به عنوان سریال اول ما داشت. اصطلاح‌ها و صخبت‌هایی که در سریال به کار برده شدند جدید هستند که به دلیل ساخت فیلم در سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ است.

سریال وایکینگ برای یادگیری زبان انگلیسی

Vikings، پرطرفدارترین سریال برای یادگیری زبان انگلیسی

سطح: میانی

سبک: اکشن، تاریخی

سریال وایکینگ‌ها در اسکاندیناوی قرن هشتم اتفاق می‌افتد و داستان رگنار لادبروک، قهرمان افسانه‌ای وایکینگ‌ها را نقل می‌کند. رگنار اولین وایکینگ بود که فکر حمله و غارت جزایر انگلستان را در سر می‌پروراند. این سریال سرشال از اکشن، معما و پیچیدگی‌های داستانی است و شما را تا حدی با فرهنگ وایکینگ‌ها آشنا می‌کند. اکثر شخصیت‌های این سریال انگلیسی را بشیار شمرده صحبت می‌کنند. اگرچه شخصیت‌ها لهجه اسکاندیناویایی دارند، ولی جملاتشان از لحاظ لغوی و دستوری کاملا صحیح هستند.

بخشی از لغات انگلیسی مهم سریال وایکینگ:

Earl (n) نجیب‌زاده، حاکم بخش
Longship (n) کشتی مخصوص وایکینگ‌ها
Loot (n) غنیمت‌های جنگی
Monk (n) راهب
Raid (v) یورش
Slave (n) برده
Warrior (n) جنگجو

 

سریال Suits برای یادگیری زبان انگلیسی

سریال Suits یکی از بهترین سریال‌ها برای یادگیری انگلیسی

سطح: بالاتر از متوسط و پیشرفته

ژانر: درام، کمدی

سریال‌هایی که از نظر آموزشی می‌توانیم استفاده کنیم باید جنبه جنرال داشته باشند و در مورد یک موضوع خاص صحبت نکنند. سریال Suits موضوع وکالت را دنبال می‌کند و در هر قسمت یک پرونده حقوقی مورد بررسی قرار می‌گیرد. در حالی که در حاشیه سریال زندگی شخصی افراد نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد و زندگیشان را تحلیل می‌کند. مشکلات زندگی و رابطه‌های شخصی این افراد را به ما نشون می‌دهد و نحوه تعامل آنها با مشکلات را به تصویر می‌کشد. این‌ها در کنار هم تمام چیزی که شما برای یادگیری زبان نیاز داریم، یک موضوع واحد که جذابیت سریال را حفظ می‌کند. خط کلی داستان و صحبت‌های روزمره که به شما کمک می‌کنند سطح زبان انگلیسی‌تان را تقویت کنید.

پوستر سریال انگلیسی modern family برای تقویت زبان انگلیسی

برای یادگیری زبان انگلیسی در سطح Pre-Intermediate سریال Modern Family را ببینید

سطح: پیش میانی

سبک: کمدی

Modern Family یا خانواده مدرن سریالی خنده‌دار است که به بررسی خانواده مدرن امریکایی در مقابل خانواده سنتی می‌پردازد. خانواده شامل بزرگ خانواده، جی، و پسر و دخترش به‌همراه همسران و فرزندانشان می‌شود. اگرچه به‌دلیل سبک کمدی سریال، بسیاری از مطالب اغراق‌آمیز هستند، ولی این سریال می‌تواند شما را با فرهنگ خانوادگی در امریکا و تغییراتش طی سال‌های اخیر اشنا کند.

کلمات مهم سریال Modern Family:

Adopt (v) (فرزندی را) به سرپرستی گرفتن
Black sheep (n) شخصی که در گروه، به‌خصوص خانواده، انگشت‌نما و متفاوت است.
Ditzy (adj) بی‌حواس، گیج
Goofball (n) شخص شوخ‌طبع و ابله

 

سریال Chicago Fire

سریال انگلیسی برای یادگیری زبان – Chicago Fire

این سریال به‌صورت سفارشی ساخته شده تا شجاعت و از خودگذشتگی‌های این گروه از قهرمانان واقعی رو به تصویر بکشد. داستان نقش اول ندارد و همه به یک اندازه از سریال سهم دارند. البته به‌صورت شخصی ممکن است از یکی از شخصیت‌ها خوشتان بیاید در ذهن خود اون نقش اول باشد در حالی که هیچ نقش اولی در فیلم وجود ندارد. (چیزی که در واقعیت هم در مورد آتشنشان‌ها وجود دارد و به‌صورت تیمی کار می‌کنند و یک نفره کاری از پیش نمی‌برد).

سریال شخصیت‌های متفاوتی دارد، یک فرمانده شجاع که کمی دیکتاتور است. اما از ایجاد شدن هرگونه مشکلی بین افرادش جلوگیری می‌کند. از طرف دیگه یک آمبولانس به‌صورت اختصاصی در کنار ایستگاه حضور دارد که به همراه آتش‌نشانان به سر صحنه‌های آتش‌سوزی می‌رود. خدمه آمبولانس دو دختر هستند که یکی در تلاش برای بچه‌دار شدن است و دیگری در تلاش برای تبدیل شدن به یک آتشنشان. در ایستگاه دو دستگاه ماشین آتشنشانی وجود دارد و دو تیم مختلف، هر تیم یک کاپیتان داره که جزو شخصیت‌های اصلی فیلم هستند و همواره در حال رقابت با یکدیگر هستند.

پوستر سریال misfits برای تقویت زبان انگلیسی

سریال Misfits برای تقویت زبان انگلیسی

سطح: پیش میانی

سبک: درام، اکشن، توطئه

سریال Misfits یا نخاله‌ها درباره چند نفر جوان است که به‌دلیل ارتکاب جرایم کوچک، به حکم دادگاه، در حال انجام خدمات اجتماعی هستند. روزی طی یک توفان، شخصیت‌های اصلی داستان مورد اصابت صاعقه قرار می‌گیرند. پس از به‌هوش آمدن، آن‌ها متوجه می‌شوند که هر کدام قدرت‌های خارف‌العاده‌ای مثل توانایی نامرئی شدن یا خواندن ذهن دیگران. سریال به بررسی مشکلات به‌دست آوردن این قدرت‌ها می‌پردازد و سرشار از لحظات هیجان‌انگیز است. یکی از نکات جالب این سریال برای زبان‌آموزان انواع لهجه‌های بریتیش است که در سریال به‌کار می‌روند.

بخشی از مهم‌ترین لغات در سریال Misfits:

Community service (n) خدمت اجتماعی (به حکم دادگاه)
Misfit (n) فرد نخاله، شخصی که مرتکب جرایم کوچک می‌شود
Rubbish (n) زباله
Storm (n) توفان
Superpower (n) قدرت‌های ابرقهرمانی

پوستر فیلم بریکینگ بد - بهترین سریال برای یادگیری زبان انگلیسی

سریال Breaking Bad، پیشنهاد اساتید برای یادگیری زبان انگلیسی

سطح: فوق میانی

سبک: درام، جرم و جنایت

احتمالا قبلا اسم این سریال را شنیده‌اید. سریال Breaking Bad یکی از معروف‌ترین سریال‌های جهان است. در این سریال والت، که یک معلم شیمی دبیرستان است متوجه می‌شود که سرطان ریه دارد. برای پرداخت هزینه‌های پزشکی و همچنین تامین نیاز‌های خانواده‌اش شروع به تولید و پخش مواد مخدر می‌کند. سریال کاملا منحصر‌به‌فرد است و داستان به سرعت پیچیدگی پیدا می‌کند که جذابیت این سریال را چند برابر می‌کند.

تعدادی از مهم‌ترین لغات در سریال انگلیسی زبان Breaking Bad:

Cerebral Palsy (CP) (n) فلج مغزی
Drug dealer فروشنده مواد مخدر
Shady کار یا شخص مشکوک
Sketchy غیرقابل اعتماد

 

پوستر سریال Person of Interest - سریال برای یادگیری زبان انگلیسی

سریال برای یادگیری زبان انگلیسی – Person of Interest

بعد از واقعه یازده سپتامبر، دولت آمریکا تصمیم گرفت تا مرگ را پیش‌بینی کند. برای همین از یک برنامه‌نویس ثروتمند دستگاهی را می‌خرند تا این کار را برایشان انجام بدهد. این ماشین به تمام دوربین‌های امنیتی دسترسی دارد، همه پیام‌ها را چک می‌کند، به همه موبایل‌ها دسترسی دارد و هر کسی هرگونه تهدیدی بر علیه دولت آمریکا باشد را شناسایی و به سازمان گزارش می‌کند.

در هر قسمت یک قربانی و یک قاتل (در آستانه قاتل شدن) داریم و زندگی خصوصی این افراد و دلیل این که در این موقعیت قرار گرفتند توسط گروه بررسی می‌شود. همچنین زندگی خود افراد گروه هم زیر ذربین قرار می‌گیرد و بیننده با جزییات زندگی هر فرد آشنا می‌شود. یکی از دلایل محبوبیت سریال، توضیحات ساده‌ای است که برای مسائل تخصصی داده می‌شود و لازم نیست یک مغز متفکر کامپیوتری باشید تا اصطلاحات را درک کنید. همچنین یکی از اعضای گروه یک کاراگاه دایره جنایی  (پیش‌تر دایره مواد مخدر) پلیس است که شما را با زندگی یک پلیس آشنا می‌کند.

پوستر Elementary - سریال برای یادگیری انگلیسی

یادگیری انگلیسی با سریال Elementary

داستان در مورد شرلوک هلمز و دستیارش واتسون و زندگی آنها در نیویورک است. داستان اصلی شرلوک هلمز در انگلستان و شهر لندن اتفاق می‌افتد. اما در این مجموعه شرلوک از لندن به نیویورک سفر کرده و به دایره جنایی (قتل) کمک می‌کند تا مجرمین را دستگیر کنند. واتسون در داستان اصلی یک مرد است اما در این داستان نویسنده تصمیم گرفته که از یک زن به عنوان واتسون استفاده کند.

البته نژاد واتسون که کاملا انگلیسی بود هم نقض شده و از یک چینی-آمریکایی برای این نقش استفاده شده است، البته شرلوک هلمز اصلیت کاملا انگلیسی دارد و این موضوع در سریال کاملا مشخص و رعایت شده است. تم اصلی داستان، یعنی هوش مثال‌زدنی شرلوک و دشمن باهوشش موریاتی نیز در داستان حفظ شده است. دلیل نامگذاری سریال با عنوان “ابتدایی” این است که از نظر شرلوک هلمز درک کردن رازهای بزرگ وابسته به درک جزئیات ابتدایی یک مسئله دارد. این سریال ۷ فصل دارد.

امیدواریم در تعطیلات خود از این سریال‌ها نهایت لذت را ببرید و سال خوبی را همراه با سلامتی آغاز کنید.

اگر سریال جذابی دیده‌اید که به نظرتان می‌تواند در روند پیشرفت زبان انگلیسی مفید باشد برای ما کامنت کنید.

 

5 دیدگاه
 1. نازنین فرجی

  لهجه همه این سریال ها امریکایی هست؟

  1. علیرضا صفری

   بله

 2. Taranom.j

  سلام خیلی خوب بودند فقط فیلم های ترسناک هم معرفی کنید مرسی

  1. علیرضا صفری

   سلام،
   Get out، Hereditary، A Quiet Place، It Follows، ،The Autopsy of Jane Doe

 3. آرش

  مرسی خیلی عالی بود حتما دانلودشون میکنم

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.