۱۰ فیلم انگلیسی برای تقویت زبان + لینک دانلود

تقویت زبان انگلیسی با فیلم!

شما هم فیلم دیدن را دوست دارید؟

کسی هست که دوست نداشته باشد؟

یکی از روش‌هایی که برای تقویت زبان انگلیسی توصیه می‌شود، تماشای فیلم‌های انگلیسی زبان است. ما هم قصد داریم در این مقاله 10 تا از بهترین فیلم انگلیسی برای تقویت زبان را به شما معرفی کنیم. قبل از آن بیایید ببینیم اصلا چرا همه برای یادگیری زبان، تماشای فیلم را پیشنهاد می‌کنند؟!

فیلم انگلیسی برای تقویت زبان بزرگسالان، چرا باید برای یادگیری زبان فیلم‌ ببینیم؟

تماشای فیلم به زبان اصلی، نه‌تنها برای یادگیری زبان انگلیسی، بلکه برای یادگرفتن سایر زبان‌ها نیز جواب می‌دهد. اگر فیلم‌هایی که انتخاب می‌کنید، در ژانرهای مختلف باشند قطعا کلمات پرکاربرد و اصطلاحات رایج زبان را در موقعیت‌های مختلف می‌شنوید. فیلم انگلیسی برای تقویت زبان به مهارت Listening کمک شایانی می‌کند. علاوه‌ بر آن اگر مصمم باشید و فیلم‌ها را تنها یک‌بار نبینید و تلاش کنید روی دیالوگ‌های رد و بدل شده تمرکز کنید تا سناریوی اصلی، به تدریج می‌توانید Speaking خود را نیز تقویت کنید.

 • بسیاری از ما کتاب‌های مختلف آموزش زبان و آموزش گرامر زبان انگلیسی را کم و بیش دیده و خوانده‌ایم. اما بیایید با خودمان رو راست باشیم، خواندن کتاب‌های مختلف و شرکت در کلاس‌ها زمان زیادی می‌طلبد و گاهی واقعا خسته‌کننده است. راه بهتری هم هست: فیلم می‌بینیم، سرگرم می‌شویم، زبان یاد می‌گیریم.
 • فیلم‌های انگلیسی زبان، برای زبان‌آموزان و به قصد آموزش زبان انگلیسی ساخته نشده‌اند؛ بلکه برای انگلیسی زبانان تولید شده‌اند. بنابراین دیالوگ‌هایی که بین کاراکترها رد‌ و‌ بدل می‌شود به واقعیت مکالمات روزمره‌ انگلیسی زبانان نزدیک‌تر است و از همه مهم‌تر مکالمات را با لهجه انگلیسی کاملا Native می‌شنوید.

فیلم انگلیسی ببینید زبان انگلیسی یاد بگیرید

 • زبانی که در فیلم‌ها استفاده می‌شود انگلیسی واقعی است، به این ترتیب با دیدن فیلم‌ها اصطلاحات رایج و محاوره‌ای زبان انگلیسی و کلمات پرکاربرد این زبان را می‌شنوید و نحوه استفاده از آنها را در جملات یاد می‌گیرید و یکی از بهترین راه‌ها دیدن فیلم انگلیسی برای تقویت زبان است.
 • با تماشای فیلم‌ها علاوه بر آموزش زبان انگلیسی، با فرهنگ مردم آن کشور نیز آشنا می‌شوید. اگر روزی به آن کشور سفر کردید نه‌ تنها می‌توانید انگلیسی صحبت کنید؛ بلکه مردم و فرهنگ آنجا را نیز می‌شناسید.
 • می‌توانید با دوستان خود درباره فیلم‌هایی که دیده‌اید صحبت کنید. فیلم‌ها همیشه برای افراد جذاب بوده‌اند. دفعه بعد که خواستید با دوستتان راجع به چیزی هیجان‌انگیز و جالب صحبت کنید، از آخرین فیلمی که دیده‌اید شروع کنید. در نتیجه فیلم انگلیسی برای تقویت زبان پیشنهاد خوبی برای زبان‌آموزان است.

معرفی ۱۰ فیلم انگلیسی برای تقویت زبان،بهترین فیلم‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی

۱- یادگیری زبان انگلیسی با فیلم (۲۰۱۰) Social Network

فیسبوک را که می‌شناسید؟ سازنده آن، مارک زاکربرگ را چطور؟ می‌دانید فیسبوک چطور به‌وجود آمد؟ فیلم Social Network تاریخچه به‌وجود آمدن فیسبوک و عطش مارک زاکربرگ را برای تغییر نحوه ارتباط آدم‌ها باهم، به زیبایی به تصویر کشیده است. فیلم نشان می‌دهد چطور زاکربرگ، دانشجوی دانشگاه هاروارد، به‌طور ناگهانی مشهور شده و به یکی از جوان‌ترین میلیاردرهای جهان تبدیل می‌شود. اما این اتفاق هزینه‌ زیادی هم برایش دارد. تمام دوستان و نزدیکانش دوست دارند که مارک شکست بخورد. در فیلم Social Network می‌بینیم که زاکربرگ از نظر مادی همه‌چیز دارد اما از لحاظ ارتباطی دارایی‌‌‌‌‌‌‌هایش بسیار ناچیز است. Aaron Sorkin نویسنده این فیلم، به نوشتن دیالوگ‌های طبیعی و طنزنویسی شهرت دارد، پس نباید دور از انتظار باشد که سوشال نتورک، فیلمی جذاب و دیدنی از آب درآمده باشد. از آن گذشته، چون فیسبوک را می‌شناسید دنبال کردن خط داستان برایتان ساده‌تر است. در کنار آن با تماشای فیلم انگلیسی برای تقویت زبان لغات انگلیسی مرتبط با کامپیوتر، تکنولوژی و شبکه‌های اجتماعی را یاد خواهید گرفت.بهترین فیلم برای آموزش زبان

۲- تقویت زبان انگلیسی با فیلم Hangover (2009)

چهار دوست چندروز قبل از مراسم ازدواج دوستشان برای مهمانی مجردی به لاس وگاس می‌روند. فیلم سرشار از ماجراجویی‌ها و اتفاقاتی است که برای این افراد پیش می‌آید. اولین نکته درباره Hangover این است که این فیلم بسیار سرگرم‌کننده است و تصاویر جذابش به بیننده در فهم داستان کمک می‌کند و باعث می‌شود که به‌راحتی بتوانید دیالوگ‌های این فیلم را متوجه شوید. دیالوگ‌ها برگرفته از انگلیسی روزمره است بنابراین اگر قصد دارید که با اصطلاحات کاملا محاوره‌ای آشنا شوید، تماشای این فیلم انگلیسی برای تقویت زبان را پیشنهاد می‌کنیم.بهترین فیلم برای تقویت زبان

۳- یادگیری زبان انگلیسی با فیلم The Hunger Games (2012)

داستان این فیلم در آینده و در کشوری به‌نام Panem شکل می‌گیرد. هرسال دو نفر به‌عنوان نماینده منطقه خود در مسابقات Hunger Games از طریق قرعه‌کشی انتخاب می‌شوند. شخصیت اصلی داستان، دختری ۱۶ساله به نام Katniss از منطقه ۱۲ است. فیلم نمایشگر تلاش‌های او برای پیروزی در هفتاد و چهارمین مسابقات Hunger Games است. این فیلم یکی از فیلم‌های اصطلاحا ویژوال اکشن است، و هرکجا که دیالوگ‌ها را از دست دادید با استفاده از تصاویر می‌توانید متوجه اتفاقات شوید. البته دیالوگ‌های این فیلم پیچیده نیستند و برخلاف سایر فیلم‌های علمی-تخیلی (Sci-Fi)، فهم آن‌ها نسبتا ساده است. کاراکترها سریع صحبت نمی‌کنند و لهجه آن‌ها لهجه آمریکای شمالی است. بنابراین به‌سادگی می‌توانید بفهمید چه اتفاقی درحال رخ دادن است. Hunger Games از آن فیلم‌هایی است که برای هر بیننده با هر سلیقه‌ای به عنوان فیلم انگلیسی برای تقویت زبان حرفی برای گفتن دارد: جنبه‌های عاشقانه، طنز و اکشن، تماما در یک فیلم!

فیلم انگلیسی برای تقویت زبان

۴- آموزش زبان انگلیسی با فیلم Cast Away (2000)

Cast Away یک درام ماجراجویانه آمریکایی است که کاراکتر اصلی آن چاک (Tom Hanks) تحلیلگر سیستم است و باید برای حل مشکلات در Fedex به سراسر دنیا سفر کند. کریسمس امسال، چاک برای کار به مالزی فراخوانده می‌شود و مجبور می‌شود نامزدش کلی (Helen Hunt) را تنها بگذارد. هواپیمای چاک با طوفان هولناکی مواجه می‌شود و جایی در اقیانوس آرام سقوط می‌کند. چاک موفق به فرار از هواپیما شده و روز بعد به یک جزیره متروکه می‌رسد. داستان فیلم درباره چاک و زنده ماندنش در جزیره است و حول توپی می‌گردد که چاک آن را ویلسون صدا می‌زند. بیشتر دیالوگ‌هایی که در فیلم می‌شنوید، درواقع مونولوگ هستند(صحبت‌های یک نفر). هیچ مکالمه پیچیده‌ای بین شخصیت‌ها وجود ندارد. از آنجا که تام هنکس نقش اصلی فیلم، به شمرده و آرام صحبت کردن مشهور است، طبیعتا صحبت‌هایش برای زبان‌آموزان قابل فهم خواهد بود. این فیلم چهارمین فیلم انگلیسی برای تقویت زبان است.

فیلم انگلیسی برای تقویت زبان

۵- فیلم انگلیسی زبان The Break-Up (2006)

گری (Vince Vaughn) و بروک (Jennifer Aniston) در شیکاگو باهم ملاقات می‌کنند. آنها بلافاصله جذب یکدیگر می‌شوند. بروک شوخ‌طبعی گری را دوست دارد. آنها رابطه خود را شروع می‌کنند و خیلی زود یک آپارتمان مشترک می‌خرند. گری مجری تور اتوبوسرانی است و بروک یک گالری هنری را مدیریت می‌کند. پیشینه آنها بسیار متفاوت است و پس از زندگی مشترک می‌فهمند که علایق متفاوتی دارند. این فیلم پر از اصطلاحات رایج و کلمات پرکاربرد انگلیسی است که در موقعیت‌های مختلف اجتماعی استفاده می‌شوند. همچنین به لطف سناریوی این فیلم، با اصطلاحات رایج در مکالمات بین دو پارتنر و البته مشاجرات آنها آشنا خواهید شد. مکالمات اصلا پیچیده نیستند و فهم آن‌ها برای زبان‌آموزان غیر انگلیسی زبان ساده است. یکی از مفیدترین فیلمها برای فیلم انگلیسی برای تقویت زبان است.

the break up

۶- تقویت زبان انگلیسی با فیلم The Prisoners (2013)

خودتان را برای یک فیلم انگلیسی برای تقویت زبان هیجان‌انگیز آماده کنید. آنا دختربچه ۶ساله و دوستش در شب سال نو ناپدید می‌شوند. رئیس تحقیقات، کارآگاه لوکی (Jake Gyllenhaal) راننده (پل دانو) را دستگیر می‌کند، اما به دلیل کمبود شواهد، لوکی مجبور می‌شود تنها مظنون خود را آزاد کند. پدر آنا، کلر دوور (Hugh Jackman) می‌داند که زندگی دخترش در معرض خطر است و می‌فهمد که چاره‌ای ندارد جز اینکه امور را خودش به دست بگیرد. سطح مکالماتی که در این فیلم انگلیسی برای تقویت زبان رد و بدل می‌شوند مبتدی است. همچنین دیالوگ‌‌ها آرام و شمرده گفته می‌شوند. همین مسئله فهم آن را برای زبان‌آموزان سطح متوسط آسان کرده است.فیلم انگلیسی برای اموزش زبان

۷- فیلم انگلیسی Lady Bird برای تقویت زبان

فیلم لیدی برد (Lady Bird) برآمده از نام مستعار دختری نوجوان است که نام اصلی او کریستین مک فرستون است. این فیلم ماجراهای لیدی برد را به تصویر می‌کشد که در سال آخر تحصیلی دبیرستان به سر می‌برد و با وجود مشکلات اقتصادی خانواده‌اش، رویای تحصیل در دانشگاهی معتبر را در سر می‌پروراند. فیلم لیدی برد یک فیلم در ژانر کمدی-درام است که به کارگردانی «گرتا گرویگ» ساخته شده و «سرشا رونان» بازیگری است که نقش لیدی برد را ایفا می‌کند. در اوایل فیلم، معلم از لیدی برد می‌پرسد که آیا واقعا نام او «لیدی برد» است؟ او در حالی که صاف ایستاده و دست‌هایش را پشت کمرش قفل کرده است، با قاطعیت جواب می‌دهد: «من این نام مستعار را برای خود برگزیده‌ام» و در ادامه‌ی فیلم مفهومی که در نام مستعار او خلاصه شده به صورت کامل نشان داده می‌شود. لیدی برد در فضایی جزیره مانند که حومه‌ی شهر ساکرامنتو در ایالت کالیفرنیا است زندگی می‌کند، او در یک دبیرستان خصوصی کاتولیک تحصیل می‌کند که محل زندگی و مدرسه او با خواسته‌هایش سازگاری ندارد. لیدی برد دختری پر از انرژی، روحیه و اضطراب است، نوجوانی با ویژگی‌های باورنکردنی و روحیه‌ی جستجوگر خود به دنبال زندگی در معنایی بهتر است و فیلم شکل گسترش یافته‌ای از درونیات لیدی برد است که تمام آنچه ابراز می‌کند از اعماق وجودش می‌آید. رونان در نقش لیدی برد، درباره برداشت خود از شخصیت او می‌گوید: «لیدی برد دختری است که می‌خواهد برای زندگی آرمانی و آنچه که از درون می‌طلبد کاری انجام دهد، شاید دقیقا نمی‌داند چه چیزی می‌خواهد یا چه کاری می‌خواهد انجام دهد، اما او به دنبال آرمان‌هایش می‌خواهد همه چیز را کشف کند تا به، گرچه هنوز به جایی نرسیده، اما زندگی‌اش را لحظاتی فرا گرفته برای اکتشافی درونی که در بیرون نمود پیدا می‌کند.» فیلم لیدی برد، اولین تجربه گارگردانی انفرادی «گرویگ» است که فیلم‌نامه‌اش را نیز خودش نوشته است، سطح مکالماتی که در این فیلم رد و بدل می‌شوند مناسب سطح متوسطه است. همچنین دیالوگ‌‌ها آرام و شمرده گفته می‌شوند و از آنجایی که نویسنده فیلم‌نامه و کارگردان این فیلم یکی است، مکالمات به خوبی در این فیلم انگلیسی برای تقویت زبان اجرا شده است. مشاهده‌ی فیلم‌ها با زبان انگلیسی نقشی مکمل در تقویت دو مهارت شنیداری و گفتاری شما دارد.فیلم انگلیسی برای تقویت زبان

۸-  فیلم انگلیسی The Pianist برای تقویت زبان

«پیانیست» یکی دیگر از فیلم‌هایی است که به عنوان فیلم انگلیسی برای تقویت زبان معرفی می‌شود. داستان یک مرد یهودی است که در دوره جنگ جهانی دوم برای زنده‌ماندن در لهستان تلاش می‌کند، این فیلم بر اساس داستانی واقعی ساخته شده که زندگی یکی از بزرگترین پیانیست‌های لهستان به نام «ولادیسلاو اشپیلمن» را در فاصله سال‌های 1939 تا 1964 روایت می‌کند. تمام صحنه‌های فیلم از زاویه‌ی نگاه این پیانیست لهستانی ساخته شده است. فیلم با بمباران ورشو شروع می‌شود. اشپیلمن و خانواده‌اش آماده می‌شوند تا از دست نازی‌ها فرار کنند. وقتی از رادیو اعلام می‌شود که انگلستان وارد جنگ شده و فرانسه هم به زودی این کار را خواهد کرد، آنان از رفتن منصرف می‌شوند به این امید که حالا نازی‌ها باید توجهشان را به جای دیگری معطوف کنند. در بخش زیادی از فیلم موسیقی شنیده نمی‌شود یا حضوری کم رنگ دارد، به خصوص وقتی که اسم فیلم تحت عنوان «پیانیست» است، مخاطب انتظار یک فیلم موزیکال را دارد و تنها در پایان فیلم است که بیننده در زیبایی موسیقی غرق می‌شود و لحظه‌ای بسیار باشکوه رقم می‌خورد. نکته‌ی جالب توجه اینجاست که نواختن موسیقی در پایان فیلم تلاقی پیدا می‌کند با بیرون رفتن ارتش نازی آلمان از لهستان و به نوعی دیگر موسیقی در پایان فیلم نشان می‌دهد که با از بین رفتن سیطره دیکتاتوری نازی‌ها، روح زندگی جریان می‌یابد یا بهتر است بگوییم از آنجایی که فیلم داستان زندگی یک پیانیست است و تنها در پایان فیلم موسیقی نواخته می‌شود، اشپیلمن به زندگی باز می‌گردد. اشپیلمن پیش از جنگ یک نوازنده جوان کنسرت و آهنگساز بود، او در روزی که ایستگاه رادیویی ورشو بمباران شد، در حال نواختن قطعه ای بود که شش سال بعد از بمباران ورشو و موقعی که این رادیو بار دیگر شروع به کار کرد همان قطعه را می نوازد، اما با این تفاوت که تنها بازمانده خانواده‌اش است! وحشت جنگ در طول این فیلم انگلیسی برای تقویت زبان به صورت نشان‌دادن صحنه‌هایی از مرگ کودکان و کتک‌خوردن یک پیرمرد توسط سربازی نازی نشان داده می‌شود، به جای اینکه پر سر و صدا باشند مانند زمزمه‌هایی وحشت‌آور عمل می‌کنند. سطح مکالماتی که در این فیلم رد و بدل می‌شوند مناسب سطح متوسطه است. همچنین دیالوگ‌‌ها آرام و شمرده گفته می‌شوند.

فیلم انگلیسی برای تقویت زبان

۹- فیلم انگلیسی The Grand Budapest Hotel برای تقویت زبان

فیلم «هتل بزرگ بوداپست» فیلمی آمریکایی در ژانر کمدی-درام است،و مورد نهم در لیست فیلم انگلیسی برای تقویت زبان است. آقای گوستاو مدیر کارآمد و دوست داشتنی این هتل است که مهارت قابل توجهی در اداره کردن هتل و کارمندانش دارد. گوستاو جزو شخصیت‌هایی است که در زمینه کاری از تجربیات شخصی‌اش نهایت استفاده را می‌برد و همین نکته به او ثابت کرده که به تصمیماتش و انتخاباتش اطمینان کند. از همین جهت او در انتخاب خدمه هتل و انواع و اقسام سرویس‌هایی که هتل عرضه می‌کند از همین اصول پیروی کرده که این ویژگی باعث محبوبیت او و هتلش شده است. جدی بودن آقای گوستاو در حرفه‌اش باعث شده که زندگی شخصی و عاشقانه‌اش دچار نقص‌ها و کاستی‌های فراوانی باشد، در دنیای او همه چیز مانند ساعات کاری هتل تنظیم شده است، تمام روابط و ضوابط باید کنترل شده باشد و حتی روابط عاشقانه‌اش نیز اینگونه هستند. با این که به طبقهٔ کارگر تعلق دارد ولی نشست و برخاست با مهمان‌های ثروتمند هتل، ویژگی‌هایی اشرافی برایش ساخته است. وقتی یکی از مهمترین معشوقه‌هایش به نام «مادام دی» فوت می‌کند پای آقای گوستاو به ماجراهای تازه‌ای باز می‌شود که باعث شده زندگی آقای گوستاو از یکنواخت بودن همیشگی‌اش خارج شود. سطح مکالماتی که در این فیلم انگلیسی برای تقویت زبان رد و بدل می‌شوند بسیار ساده است. همچنین دیالوگ‌‌ها آرام و شمرده گفته می‌شوند.

فیلم انگلیسی برای تقویت زبان

10- فیلم The Nightmare Before Christmas برای تقویت زبان

انیمیشن «کابوس قبل از کریسمس» ماجرای کارهای «جک اسکلتی»، پادشاه کدو تنبل‌های شهر هالووین است و پیشنهاد ما به عنوان فیلم انگلیسی برای تقویت زبان است. جک اسکلتی می‌خواهد اهالی شهرش را خوشحال کند و در شهر هالووین برنامه این است که همه برای روز هالووین آماده شوند. موجودات عجیب غریب شهر همیشه در حال ترساندن و جشن‌گرفتن هستند، انگار که هر روز در شهر، جشن هالووین هست. انیمیشن با رقص و شادی جک و دوستانش یعنی خون آشام‌ها، جادوگران، هیولاها، خفاش‌ها و موجودات ترسناک دیگری شروع می‌شود. جشن به خوبی برگزار می‌شود و جک اسکلتی از همه تشکر می‌کند و همه می‌روند تا برای سال بعد آماده شوند. صبح روز بعد که جک از خواب بیدار می‌شود تا به کارهایش رسیدگی کند متوجه می‌شود که شور و علاقه قبلی را برای جشن هالووین ندارد و به نظرش همه چیز کسل کننده و یکنواخت شده است. جک اسکلتی برای پیاده‌روی بیرون می‌رود و تصادفی چیز عجیبی پیدا می‌کند. او دریچه‌ای به شهر کریسمس پیدا می‌کند و با دیدن نشاط و شادی و زیبایی سرزمین کریسمس، جک تصمیم می‌گیرد که شادی و نشاط کریسمسی را با دوستان شهر هالووین تقسیم کند، اما جک چگونه این کار را انجام می‌دهد؟ سطح مکالماتی که در این فیلم انگلیسی برای تقویت زبان رد و بدل می‌شوند بسیار ساده است. همچنین دیالوگ‌‌ها آرام و شمرده گفته می‌شوند.

فیلم انگلیسی برای تقویت زبان

روش یادگیری زبان انگلیسی با فیلم، چطور فیلم انگلیسی برای تقویت زبان ببینیم؟

در این مطلب سعی کردیم فیلم‌هایی از ژانرهای مختلف معرفی نماییم، تا بنا به سلیقه خود از میان آنها انتخاب نمایید. فراموش نکنید برای اینکه بتوانید بهترین بازده را داشته باشید، لازم است فیلم‌ها را چندبار ببینید. بار اول با زیرنوس فارسی ببینید(اگر در اول راه هستید) تا متوجه خط کلی داستان شوید. سپس فیلم انگلیسی برای تقویت زبان را به‌همراه زیرنویس انگلیسی دوباره پلی کنید. دفعه بعد بدون زیرنویس امتحان کنید تا بتوانید لغت‌ها را حدس بزنید. حالا کارتان راحت‌تر است، چون داستان را می‌دانید و هیجان صحنه‌ها باعث حواس‌پرتی شما نخواهد شد. کلماتی که اشتباه حدس زده بودید را یادداشت کنید، با خودتان تعارف نکنید هرکجا متوجه ساختار جملات نشدید می‌توانید فیلم را با دور کند تماشا کنید، تا کاملا متوجه ساختار و تلفظ کلمات شوید. مهم‌تر از همه، سعی کنید دیالوگ‌ها را با خودتان تکرار کنید.

شما هم اگر فیلم‌هایی تماشا کرده‌اید که به‌نظرتان برای یادگیری زبان انگلیسی می‌توانند اثربخش باشند و یا روشی را امتحان کرده‌اید که به یادگیری‌تان کمک کرده، در قسمت نظرات همین مطلب برای ما بنویسید.

2 دیدگاه
 1. ..

  فکر میکنم هری پاتر هم خوب باشه مکالماتشون بسیار آسونه و حتی برای سطح مبتدی هم قابل فهمه، مخصوصا اگه قبلش یا کتابشو دیده باشین یا فیلمو با زیرنویس فارسی دیده باشین.
  ترجیحا با زیرنویس انگلیسی ببینیدش.

 2. زین الدین

  ممنون

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.