چطور با لهجه انگلیسی صحبت کنیم؟ [معرفی سایت + اپلیکیشن]

اگر انگلیسی را به عنوان زبان دوم یاد می‌گیرید، به احتمال زیاد هنگام صحبت‌کردن به زبان انگلیسی، لهجه‌ای تحت‌تأثیر زبان مادری خود دارید. اغلب افراد با لهجه خود احساس راحتی نمی‌کنند و مایلند با لهجه‌ای بومی‌تر صحبت کنند. اما چطور با لهجه انگلیسی صحبت کنیم؟ این‌کار به تلاش زیادی نیاز دارد. اما حتی اگر در ابتدای مسیر هستید، نگران نباشید. با ما در این مقاله از سفیر همراه باشید تا به کمک تکنیک‌ها و ابزارهایی که معرفی می‌کنیم بتوانید مانند یک فرد نیتیو انگلیسی صحبت کنید.

سرفصل‌های مقاله نمایش

چطور با لهجه انگلیسی صحبت کنیم؟ با 3 قدم مانند یک فرد Native حرف بزنید!

مرحله اول: هدف خود را مشخص کنید

مشخص کردن هدف یعنی شما بدانید که دقیقا چه چیزی می‌خواهید. حالا که درحال مطالعه این مقاله هستید یعنی شما قبلا هدفتان را بطور واضح مشخص کرده‌اید و می‌دانید. می‌خواهید مثل یک انگلیسی زبان نیتیو(Native) صحبت کنید. با خودتان روراست باشید. هر چقدر درباره چیزی که می‌خواهید واضح‌تر باشید، مغز شما دقیق‌تر شما را به هدفتان می‌رساند. باید دقیقا بدانید که چه می‌خواهید تا بدانید دقیقا به کجا بروید. اگر تصمیم دارید انگلیسی را روان صحبت کنید، شروع کنید. اگر تصمیم دارید مانند یک فرد بومی انگلیسی صحبت کنید، بسیار مهم است که روی هدف خود تمرکز کنید. کلمه کلیدی در این مرحله “تمرکز” است. مرحله اول هم فقط تنظیم هدف است. آنچه می‌خواهید هدف شماست. با در نظر گرفتن این نکته، اکنون آماده انجام مرحله دوم هستید.

برای صحبت کردن مثل انگلیسی زبانان بومی باید هدف خود را واضح مشخص کنید

مرحله دوم: اقدام کنید

وقتی درباره آنچه می‌خواهید تصمیم گرفتید، برای به دست آوردن آن، باید به قواعد موردنیاز عمل کنید. دو موقعیت زیر را در نظر بگیرید:
1. اگر بتوانید مانند یک فرد آمریکایی، انگلیسی صحبت کنید، چالشی برای اپلای در دانشگاه یا جاب آفر موردعلاقه‌تان نخواهید داشت. بدون دغدغه در ایالات متحده آمریکا، جامعه‌ای آزاد و سرزمین فرصت‌ها(!) زندگی می‌کنید.
2. تصور کنید انگلیسی را دست‌وپا شکسته یا با لهجه زبان مادریتان، صحبت می‌کنید، پولی برای کلاس خصوصی ندارید، زمان زیادی هم برای یادگیری زبان انگلیسی ندارید. با تمام این محدودیت‌ها، نمی‌توانید کار زیادی برای روان صحبت‌کردن انجام دهید.

کدام را ترجیح می‌دهید؟

پس، برای رسیدن به خواسته خود اقدام کنید. به معنای واقعی کلمه به آنچه می‌خواهید برسید. در ادامه این مطلب تعدادی از سایت‌ها و اپلیکیشن‌های مناسب برای مکالمه انگلیسی روان را معرفی خواهیم کرد.

مرحله سوم: ادامه دهید

زمانی که در مورد آنچه می‌خواهید تصمیم گرفتید و شروع به انجام آن کردید، به کار روی آن ادامه دهید. انقدر هدف خود را دنبال کنید تا موفق شوید! اگر بخواهید مانند یک شخص نیتیو انگلیسی صحبت کنید، قطعا نمی‌توانید یک‌شبه این‌کار را انجام دهید. لازم است در این مسیر صبور باشید و آهسته و پیوسته پیش بروید. با گام‌های کوچک شروع کنید، با این روش، روزبه‌روز تسلط بیشتری پیدا می‌کنید. اگر تسلط خود را تنها 1 درصد در روز افزایش دهید و به این روال ادامه دهید، تصور کنید که تسلط شما شش ماه بعد چگونه خواهد بود. خودتان خواهید دید که چطور به غیرممکن دست پیدا می‌کنید و شگفت‌زده می‌شوید. در ادامه، تعدادی از منابع و سایت‌هایی را که به بهبود speaking و لهجه انگلیسی شما کمک می‌کنند معرفی می‌کنیم.

معرفی بهترین روش‌ها، سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها برای اینکه مانند آمریکایی‌ها صحبت کنید!

چند توصیه قبل از شروع:

  • تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید برای کلاس یا استاد زبان هزینه کنید یا خیر.
  • پیامتان را کوتاه و تنها با یک «سلام» ارسال نکنید. بسیاری از افراد چنین پیام‌هایی دریافت می‌کنند و هرگز پاسخ نمی‌دهند. چیز جالبی در مورد خودتان بنویسید و اینکه چگونه می‌توانید به طرف مقابل کمک کنید. تبادل زبان فقط راهی برای بهبود زبان انگلیسی شما نیست، بلکه راهی برای به اشتراک‌گذاشتن فرهنگ شماست. بنابراین این مورد را به پارتنر زبان خود که علاقه‌مند به یادگیری فرهنگ شما است، بگویید.
  • افراد عجیبی در اینترنت وجود دارند. در مورد هر پلتفرم یا وبسایتی که استفاده می‌کنید تحقیق کنید و هرگز اطلاعات شخصی خود را به افراد در اینترنت ندهید مگر اینکه به آنها اعتماد کنید.
  • توصیه می‌کنیم اسکایپ را دانلود کنید. زیرا برای تماس با افراد در بسیاری از وبسایت‌های فهرست‌شده‌ای که در ادامه می‌بینید به آن نیاز دارید.

بهترین پلتفرم‌های آموزشی، با این سایت‌ها مانند یک انگلیسی زبان صحبت کنید!

مزایای یک پلتفرم آموزشی این است که می‌توانید به سرعت معلمی را پیدا کنید که بتواند با تمام تجربیات خود به شما کمک کند. خوشبختانه در حال حاضر به‌راحتی می‌توانید معلم‌های مختلف را امتحان کرده و مناسب‌ترین معلم را پیدا کنید. پیدا کردن یک پارتنر زبان ممکن است دشوار باشد، بنابراین اگر می‌خواهید همین امروز شروع به یادگیری زبان انگلیسی کنید و با پرداخت پول مشکلی ندارید، این بهترین گزینه برای شماست.

British Council معتبرترین سازمان آموزش زبان انگلیسی در جهان است و به نظر من بهترین مطالب آموزشی را برای دانشجویان فراهم کرده است. این پلتفرم میزبان بیش از 150 معلم زبان انگلیسی واجد‌ شرایط است که برای کلاس‌های خصوصی هفت روز هفته و بصورت شبانه‌روز در دسترس هستند. چه به دنبال بهبود زبان انگلیسی تجاری خود باشید، چه در حال آمادگی برای امتحانی مانند آیلتس باشید. یا حتی می‌خواهید فقط اعتمادبه‌نفس کسب کنید، این پلتفرم به ​​شما جلسات خصوصی ارائه می‌دهد که کاملا مناسب شما و اهدافتان طراحی شده‌اند.

Cambly به شما امکان می‌دهد با افراد انگلیسی‌زبان نیتیو از سراسر جهان صحبت کنید. شما می‌توانید هرزمان که بخواهید صحبت کنید و تماس با معلم نیز بسیار آسان است. کمبلی یک پلتفرم بسیار منعطف است و می‌توانید یک ساعت را با معلمان موردعلاقه خود رزرو کنید. این سایت یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای شروع مکالمه انگلیسی آنلاین است.

Italki بزرگترین پلتفرم در جهان برای یادگیری زبان انگلیسی است. حدود 3000 معلم از هر کشور در آیتاکی در دسترس هستند. Italki یک مدرسه معمولی نیست، درسی نیز ارائه نمی‌دهد. Italki مکانی را برای شما فراهم می‌کند تا معلم مناسب پیدا کنید.

Preply بیش از 2500 معلم انگلیسی دارد. Preply مشابه Italki است که در آن، معلم قیمت را تعیین می‌کند. همچنین می‌توانید موضوعات دیگری را به غیر از زبان انگلیسی در Preply بیاموزید.

بیشتر بخوانید:معرفی بهترین سریال‌ها با لهجه بریتیش

سایت‌های تبادل زبان، مکالمه با خارجی‌ها برای برای بهبود لهجه و تلفظ انگلیسی!

تبادل زبان یعنی در ازای زبانی که از افراد مختلف می‌آموزید، زمانی را صرف صحبت به زبان مادری خود می‌کنید تا به پارتنر خود نیز فرصتی برای تمرین زبان شما بدهید. یعنی زبان یاد می‌گیرید و زبان یاد می‌دهید! خوبی‌اش این است که رایگان است. همیشه مراقب باشید و سعی کنید بطور مساوی 50٪ در هر زبان تمرین کنید. یک راه عالی برای انجام این کار این است که تمرین خود را زمانبندی کنید. برای مثال، 30 دقیقه به زبان مادری شما و 30 دقیقه به زبان انگلیسی.

این وبسایت دارای آموزش‌ها و سرویس گفتگوی متنی آنلاین است تا بتوانید به دوست جدید خود پیامک ارسال کنید. سپس می‌توانید از آنها بپرسید که آیا می‌خواهند با اسکایپ تماس بگیرند یا خیر. یک گروه کوچک را برای تمرین با هم راه‌اندازی کنید. همچنین می‌توانید عبارات جدید را در دفترچه یادداشت خود بنویسید و تقریباً از همه کشورهای جهان پارتنر زبان پیدا کنید.

این سایت تبادل زبان به شما امکان می‌دهد با افرادی آشنا شوید که به زبانی که در حال یادگیری هستید صحبت می‌کنند. اگر نمی‌توانید فردی را در شهر خود پیدا کنید، می‌توانید یک تماس اسکایپ برای تمرین آنلاین ترتیب دهید. همچنین می‌توانید نوشتن به زبان انگلیسی را با یک دوست تمرین کنید.

Tandem انجمنی است که در آن می‌توانید با افرادی از سراسر جهان ملاقات کنید و زبانی را که می‌خواهید یاد بگیرید تمرین کنید.

Easy Language Exchange یک پلتفرم رایگان است که زبان‌آموزان از سراسر جهان گرد هم می‌آیند و زبان خارجی موردنظر خود را یاد می‌گیرند.

LingoGlobe پلتفرم دیگری است که می‌توانید افرادی را برای تمرین انگلیسی خود بیابید. همچنین یک انجمن آموزش زبان دارد که می‌توانید سوالات خود را بپرسید و سایر اعضای وبسایت به شما کمک کنند.

شما شانس بیشتری برای پیدا کردن یک پارتنر زبان با سه وبسایت اول دارید چون محبوب‌تر هستند.

برای اینکه بدانید چطور مثل آمریکایی‌های انگلیسی صحبت کنید باید یک پارتنر آمریکایی برای تمرین زبان پیدا کنید

معرفی اپلیکیشن برای تمرین مکالمه انگلیسی

اپلیکیشن HelloTalk، محبوب‌ترین اپلیکیشن تمرین مکالمه

HelloTalk یک برنامه بسیار محبوب برای تمرین زبان است. این اپلیکیشن بسیاری از امکانات برای تبادل زبان و همچنین دوره‌های کوتاه انگلیسی، ابزارهای ترجمه و لحظه‌نگار دارد که چیزی شبیه به استوری اینستاگرام است.

اپلیکیشن Apps4speaking، تمرین مکالمه با شخصیت‌های ویدیویی

با استفاده از Apps4speaking می‌توانید یک مکالمه تعاملی با شخصیت‌های ویدیویی داشته باشید و از آخرین فناوری تشخیص گفتار استفاده کنید. این اپ برای یادگیرندگان بصری عالی است. ابتدا، هر چندبار که نیاز دارید به یک دیالوگ در یک ویدیو گوش می‌دهید. سپس، تصاویری برای ارتباط با معنی کلمات به شما نشان داده می‌شود. به‌این‌ترتیب، می‌توانید به جای خواندن متن، روی صحبت‌کردن تمرکز کنید. سپس، می‌توانید قبل از شروع صحبت، دیالوگ‌ها را بخوانید تا بهتر درک کنید. درنهایت، می‌توانید نقش یکی از شخصیت‌های ویدیو را بازی کنید و وارد گفتگو شوید.

اپلیکیشن Elsa، بهترین اپلیکیشن برای بهبود تلفظ

السا یک مربی تلفظ و تمرین لهجه است. Elsa Speak به شما کمک می‌کند تا زبان انگلیسی و تلفظ خود را بهبود ببخشید. شما یاد می‌گیرید چطور با دیالوگ‌های کوتاه و سرگرم‌کننده صحبت کنید و بازخورد فوری دریافت کنید. ابتدا باید یک آزمون ارزیابی انجام دهید و سپس یک برنامه درسی مخصوص خودتان و بخشی که در زبان انگلیسی ضعیف‌تر هستید، خواهید داشت.

رسانه‌های اجتماعی، بهترین و سریع‌ترین روش برای صحبت به زبان انگلیسی

می‌توانید از رسانه‌های اجتماعی برای دوستی با افراد انگلیسی‌زبان بومی و تمرین مکالمه انگلیسی استفاده کنید. این یک راه عالی برای بهبود زبان انگلیسی شما است، به‌خصوص اگر در سطح متوسط ​​یا بالاتر هستید. گروهی از افراد را پیدا کنید که علاقه‌مند به یادگیری زبان انگلیسی یا چیزی هستند که شما به آن علاقه دارید.

شاید مجبور باشید برای این یکی شخصا افراد را ملاقات کنید! Meetup دارای چند گروه یادگیری زبان انگلیسی است. گروه‌هایی که به چیزهای مختلف علاقه‌مند هستند. می‌توانید افرادی را در آنجا پیدا کنید که به چیزی مانند توسعه نرم‌افزار علاقه‌مند هستند و می‌توانید از آنها بخواهید درباره آخرین بروزرسانی‌ها در حیطه شغلی‌تان چت کنند. اگر در یک کشور انگلیسی‌زبان زندگی می‌کنید، می‌توانید در جلسات مختلف حضوری شرکت کنید و انگلیسی خود را در آنجا تمرین کنید.

فیسبوک نیز گروه‌های زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی دارد. می‌توانید با افراد زیادی در آنجا ملاقات کنید. برخی از افراد اغلب یک گروه واتسپ راه‌اندازی می‌کنند و آنها که خواهان آموزش زبان انگلیسی هستند باهم تمرین می‌کنند. با کمی جستجو چندتا از تاپ‌ترین گروه‌های چت انگلیسی را بیابید و دوستان جدیدی برای تمرین پیدا کنید.

  • چت‌روم / بازی‌های ویدیویی

همچنین می‌توانید از وبسایت‌های چت آنلاین استفاده کنید یا بازی‌های ویدیویی آنلاین انجام دهید که در آن گیمرها اغلب به زبان انگلیسی با یکدیگر صحبت می‌کنند. اگر به بازی‌های ویدیویی علاقه دارید RealEnglishforGamers یک وبسایت عالی برای شما است.

راه‌های جدید زیادی برای بهبود زبان انگلیسی وجود دارد، بنابراین خلاق باشید و تا آنجا که می‌توانید راه‌های مختلفی را برای تمرین انگلیسی خود بصورت آنلاین امتحان کنید. اگر وبسایت دیگری می‌شناسید در انتهای همین مقاله برای ما کامنت کنید.

 

4 نکته برای مکالمه مانند آمریکایی‌ها، صحبت کردن با لهجه کار دشواری نیست!

به لهجه‌ای که می‌خواهید تقلید کنید گوش دهید، لهجه آمریکایی‌ یا بریتانیایی‌؟!

در زبان انگلیسی لهجه‌های مختلفی وجود دارد. لهجه‌ای را که دوست دارید پیدا کنید و همان را دنبال کنید، خواه لهجه آمریکای شمالی باشد یا لهجه بریتانیایی!

در مرحله بعد، هرزمان که فرصت داشتید با زبان انگلیسی گفتاری آشنا شوید. می‌توانید فیلم‌های یوتیوب یا سریال‌های انگلیسی را تماشا کنید. به کتاب‌های صوتی یا رادیو گوش دهید. اجازه دهید مغزتان ریتم‌ها و آهنگ‌های زبان را درک کند. با این روش علاوه‌بر لیسنینگ، به‌تدریج مهارت‌های گفتاری خود را بهبود می‌بخشید. حتی اگر در گوش دادن به آهنگ‌ها کاملاً متمرکز نیستید، پخش آن به‌عنوان موسیقی پس‌زمینه نیز تا حد زیادی مفید است. با گوش‌دادن مداوم، گوش‌های خود را برای درک صداها و لهجه‌های نیتیو آموزش دهید.

چطور با لهجه انگلیسی صحبت کنیم: صدای خود را ضبط کنید

قسمت موردنظر خود را از یک ترانه، یک کتاب یا هرچیز دیگری انتخاب کنید، آن را با صدای بلند بخوانید و صدای خود را ضبط کنید. برخی از افراد، هنگام گوش‌دادن به صدای خود تنبلی می‌کنند، اما هرچه پیش می‌روید با آن راحت‌تر خواهید بود. افزایش خودآگاهی درباره تلفظ برای بهبود لهجه‌تان مفید است. به اشتباهاتی که مرتکب می‌شوید توجه کنید و نقاط مشکل‌ساز خود را شناسایی کنید.

روی مشکلات خود کار کنید و تلاش کنید تلفظ صحیح را یاد بگیرید. اگر اصلاح خود را دشوار می‌دانید، باید از شخصی، ترجیحاً بومی زبان، بخواهید که در بررسی مکالمه به شما کمک کند. از طرف دیگر، می‌توانید به سادگی از آنها بخواهید که متن را با صدای بلند برای شما بخوانند تا بتوانید صدای آنها را با صدای ضبط شده خود مقایسه کنید. اگر هر روز مطالب مشابهی را بخوانید، می‌توانید پیشرفت فوق‌العاده یادگیری خود را مشاهده کنید.

چطور مثل افراد نیتیو(Native) صحبت کنیم؟ به نحوه تولید صداها توسط افراد بومی توجه کنید

در مورد چیزهای فنی‌تر، باید به تلفظ افراد بومی برای هر کلمه توجه کنید. به حرکات دهان افراد بومی، لحن بیان آنها و نحوه تأکید آنها بر مصوت‌ها و صامت‌ها توجه کنید. می‌توانید این‌کار را با تماشای یک ویدیو و دنبال‌کردن حرکات دهان گوینده همراه با ویدیو انجام دهید. اگر خوش‌شانس باشید و دوست Native داشته باشید که چه بهتر! می‌توانید از او خود کمک بخواهید. اما در هرحال  استفاده از ویدیو یا فیلم راحت‌تر خواهد بود، چراکه می‌توانید سرعت آن را به میل خود تنظیم کنید.

بهبود تلفظ انگلیسی، تلفظ کلمات مشابه را باهم مقایسه کنید

یکی از نکات کلیدی صحبت کردن مثل یک انگلیسی‌زبان بومی، دقت در تلفظ است. زبان انگلیسی ممکن است صداهایی داشته باشد که زبان مادری شما ندارد. مطمئنا به زمان و تلاش نیاز دارد تا یاد بگیرید چگونه صداهای جدید را ایجاد کنید. این‌کار را می‌توان با آشنایی با الفبای آوایی بین‌المللی (IPA) انجام داد. واج‌ها و آهنگ لغات را مطالعه کنید. مطمئن شوید که حروف صدادار و صامت را به‌طور دقیق تلفظ می‌کنید. صداهای پیچیده‌ای وجود دارد که بسیاری از زبان‌آموزان آنها را اشتباه تلفظ می‌کنند.

تشخیص تفاوت در کلمات مشابه بهترین گزینه برای بهبود تلفظ شما خواهد بود. جفت‌ کلماتی که بسیاری شبیه هم هستند را پیدا کنید. بعضی از کلمات هستند که تنها در یک واج باهم تفاوت دارند(مثلا کشتی: Ship و گوسفند: Sheep). این کلمات را تلفظ کنید تا ببینید آیا می‌توانید آنها را از هم متمایز کنید.

چطور بدون لهچه انگلیسی صحبت کنیم؟ با یک دوست تمرین کنید

برای صحبت کردن مانند انگلیسی‌زبانان بومی، چاره‌ای جز صحبت‌کردن نخواهید داشت!

یادگیری هم به ورودی نیاز دارد، هم به خروجی. اکنون که مهارت‌های جدیدی را یاد گرفته‌اید، وقت آن است که از آموخته‌های خود استفاده کنید. عادت کنید به‌طور منظم با افراد بومی صحبت کنید. اگر دوستان بومی‌زبان زیادی ندارید که با آنها صحبت کنید، می‌توانید از معلمان حرفه‌ای برای کمک به بهبود زبان خود پیدا کنید.

معلم به شما کمک می‌کند که لهجه‌ خود را بهبود ببخشید و توصیه‌های حرفه‌ای برای یادگیری به شما ارائه می‌دهد. به یاد داشته باشید، حتی با وجود اساتید نیز به صحبت‌کردن و تمرین کردن ادامه دهید. در پاسخ به سوال چطور با لهجه انگلیسی صحبت کنیم؟ گفتیم که لازم است سه مرحله تعیین هدف، اقدام و تمرین و تکرار را به یاد داشته باشید و در این مسیر جدی باشید.

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.