۸۰ رمان انگلیسی که حتما باید بخوانید! (قسمت پایانی)

در قسمت هشتم و پایانی رمان‌های انگلیسی با معرفی چند رمان انگلیسی کوتاه که می‌توانید برای تقویت مهارت ریدینگ (Reading) از آن‌ها استفاده کنید، همراه مجله سفیر هستید. کتاب‌هایی که در این سلسله مقالات به شما معرفی کردیم همگی از رمان‌های معروف انگلیسی هستند که بارها نام آن‌ها را شنیده‌اید و از آنجا که اکثر آن‌ها به فارسی ترجمه شده‌اند احتمالا نسخه فارسی برخی از آنها را نیز خوانده‌اید. همچنین تعداد قابل توجهی از این رمان‌ها با فیلم‌هایی به همان نام ساخته و به نمایش درآمده‌اند.

از این جهت، این رمان‌ها را برای تقویت مهارت‌هایتان در زبان انگلیسی مطالعه کنید. یعنی با صدای بلند بخوانید و اصطلاحات را بارها تکرار کنید، به ساختار جملات توجه کنید. و سعی کنید کتاب‌ها را بیش از یک بار بخوانید.

بهترین رمان های انگلیسی برای تقویت زبان

رمان انگلیسی کوتاه کودکانه The Jungle Book

رمان کودکانه the jungle book

کتاب جنگل The Jungle Book (۱۸۹۴) مجموعه ای از داستان‌های نویسنده انگلیسی رودهارد کیپلینگ است. این داستان‌ها زمانی نوشته شده‌اند که کیپلینگ در ورمونت زندگی می‌کرده است. شواهدی وجود دارد که آن را برای دخترش ژوزفین، که در سال ۱۸۹۹ در شش سالگی درگذشت، نوشته است. در سال ۲۰۱۰ اولین نسخه کمیاب کتاب با یادداشت دست نویس نویسنده به دختر جوانش در سالن Wimpole National Trust در کمبریج شایر کشف شد.

قصه‌های این کتاب (و همچنین داستان‌های کتاب جنگل دوم که در سال ۱۸۹۵، و پنج داستان دیگر در مورد موگلی) افسانه‌هایی هستند که از حیوانات به صورت انسانی برای ارائه درس‌های اخلاقی استفاده می‌کنند. برای مثال، کتاب قانون جنگل قوانینی را برای ایمنی افراد، خانواده‌ها و جوامع وضع کرده است. کیپلینگ تقریباً هر آنچه را که درباره جنگل هند می‌دانست یا می‌شنید و یا خواب می‌دید، در کتاب جنگل قرار داد.

 

رمان انگلیسی کوتاه The Merry Adventures Of Robin Hood

رمان کودکانه the merry adventures of robin hood

هیچ کمانداری هرگز زندگی نکرده که بتواند با مهارت و حیله‌گری مانند او سرعت یک شاخه غاز خاکستری را افزایش دهد، و هیچ کس دیگری به عنوان هفت مرد شاد هفت درجه‌ای که با او از طریق سایه‌های چوب سبز پرسه بزنند وجود ندارد. درست با خوشحالی، آنها در اعماق جنگل شروود زندگی می‌کردند، نه مراقب بودند و نه تمایلی، اما وقت خود را در بازی‌های تیراندازی با کمان و یا بازی‌های cudgel می‌گذراندند، که در حیوان شکارچی کینگ زندگی می‌کردند و با پیش‌ساخته‌های آب میوه‌های اکتبر شسته می‌شدند.

نه تنها خود رابین بلکه همه گروه غیرقانونی بودند و جدا از مردان دیگر زندگی می‌کردند، اما مردم کشور اطراف آنها را دوست داشتند، زیرا هیچ کسی نبود که در زمان یاز به جولی رابین بیاید و با دست خالی به خانه برگردد. پایل خواننده را به همراه رابین هود و گروهش در ماجراهای شادشان می برد. آنها از جان کوچک، ویل اسکارلت و آلن یک دیل و چگونگی ورود آنها به گروه می‌گویند. چگونه رابین هود از تیرهای کلانتر ناخوشایند ناتینگهام فرار کرد و بعدا انتقام خود را گرفت. آنچه در دادگاه ملکه ملایم النور اتفاق افتاد. در ادامه این داستان‌ها از جان کوچک به عنوان یک فرد خنک پا با پای برهنه و رابین هود به عنوان یک گدا صحبت می‌شود.

 

رمان انگلیسی جذاب The odyssey

رمان انگلیسی حماسی the odyssey

اگر ایلیاد بزرگترین حماسه جنگ جهانی است، ادیسه بزرگترین ادبیات است. اعتماد ادیسه به شوخ‌طبعی و تمایل خود برای زنده ماندن در برخوردهای خود با نیروهای الهی و طبیعی، در طی سفر ده ساله خود به خانه ایتاکا پس از جنگ تروا، یک داستان انسانی بی‌انتها و یک آزمایش فردی برای مقاومت اخلاقی است.

فاگلز در افسانه‌هایی که در اینجا بازگو می‌شود، انرژی و شعر اصلی هومر را با اصطلاحاتی جسورانه و معاصر به دست آورده و ادیسه‌ای را به ما داده است تا با صدای بلند بخوانیم، خوشبو شویم و به لطف شاعرانگی این اثر، برای تسلط غنایی خود گنجینه‌ای داشته باشیم. مقدمه عالی و توضیحات متنی کلاسیست مشهور، برنارد ناکس، بینش و اطلاعات تاریخی را برای خواننده عام و خاص به طور یکسان فراهم می‌کند، و قدرت ترجمه فاگلز را تشدید می‌کند.

 

رمان انگلیسی کوتاه The Scarlet Pimpernel

رمان انگلیسی the scarlet pimpernel

سال ۱۷۹۲ انقلاب فرانسه، که به پیروزی رسیده، به یک حکومت وحشت تبدیل شده است. روزانه، قربانیان را در خیابان‌های سنگفرش شده پاریس با گیوتین اعلام می‌کنند. بنابراین صحنه یکی از جذاب‌ترین رمان‌های ماجراجویی تاریخی که تاکنون نوشته شده است، آماده می‌شود.

چهره مرموز معروف به Scarlet Pimpernel، سوگند یاد کرد که مردان، زنان و کودکان درمانده را از خطر مرگ نجات دهد. دشمن تسخیرناپذیر او، شوئولین، نماینده فرانسوی، بی‌وقفه او را شکار می‌کند. و مارگرویت بلاکنی دوست داشتنی، بانوی زیبا و تبعیدی اهل فرانسه با یک لرد انگلیسی ازدواج کرد و عامل ایجاد درگیری وحشتناکی شد. همه نقش خود را در یک داستان معلق بازی می‌کنند. از محله‌های فقیرنشین پاریس تا سالن‌های اشرافی لندن، از دسیسه‌های مختلف املاک و مستغلات کشور انگلیس تا آخرین مرحله در صخره‌های ساحل فرانسه.

تقلیدهای زیادی از The Scarlet Pimpernel انجام شده است، اما هیچ یک از آنها با احساس عالی آن در رنگ، درام و هدیه مقاومت ناپذیرش در فرار فوق‌العاده عاشقانه برابر نبوده‌‎اند.

 

رمان انگلیسی The Three Musketeers

داستان انگلیسی سه تفنگدار the three musketeers

سه تفنگدار رمانی است از الکساندر دوما. این داستان در قرن هفدهم اتفاق می‌افتد و ماجراهای مرد جوانی به نام d’Artagnan را پس از خروج از خانه برای سفر به پاریس، برای پیوستن به تفنگداران گارد، بازگو می‌‎کند. D’Artagnan از تفنگداران نیست. این دوستان او Athos ،Porthos و Aramis دوستان جدا نشدنی هستند که با شعار “همه برای یکی، یکی برای همه” زندگی می‌کنند، شعاری که ابتدا توسط d’Artagnan مطرح می‌شود.

سه تفنگدار در درجه اول یک رمان و ماجراجویی تاریخی است. با این حال، به‌طور مستمر درگیر طرح‌های مختلف بی‌عدالتی‌ها، سوءاستفاده‌ها و پوچ‌گرایی‌های رژیم وابسته می‌شود، و این جنبه سیاسی دیگری را به رمان می‌بخشد.

 

رمان انگلیسی کوتاه The Trial

رمان انگلیسی فلسفی the trial

The Trial یا محاکمه در سال ۱۹۱۴ نوشته شد، اما تا سال ۱۹۲۵، یک سال پس از مرگ کافکا منتشر نشد. داستان ترسناک ژوزف ک. ، یک افسر محترم بانک است که ناگهان و غیر قابل توضیح دستگیر می‌شود و باید از خود در برابر اتهامی که نمی‌تواند درباره آن اطلاعاتی بدست آورد دفاع کند. این محاکمه خواه به عنوان یک داستان وجودی، یک مثل، یا پیشگویی درباره افراط در بوروکراسی مدرن که به جنون تمامیت خواهی گره خورده است خوانده شود، برای نسل‌های مختلف خوانندگان با صدایی حیرت‌انگیز طنین انداز شده است.

متن این کتاب دارای اصطلاحات نسبتا پیچیده‌ای است، بناربراین برای سطوح زبان زیر پیشرفته توصیه نمی‌شود.

 

رمان انگلیسی کوتاه Vanity Fair

رمان انگلیسی vanity fair

رمانی که شرح زندگی دو زن است که نمی‌توانند تفاوت بیشتری داشته باشند. بکی شارپ، یتیمی که تنها منابعش جاه طلبی‌های گسترده، شوخ طبعی بومی و اخلاق سست او است. و هم مدرسه‌ای او آملیا سدلی، یک قهرمان ساده لوح ویکتوریایی، دختر نازپرورده یک خانواده ثروتمند.

داستان جذاب و پرکشش این رمان و توصیفاتی که نویسنده از جزییات ارائه می‌دهد، خواننده را به مطالعه تشویق می‌کند.

 

رمان انگلیسی Within a Budding Grove

رمان انگلیسی within a budding grove

Within A Budding Grove برای اولین بار در سال ۱۹۱۹ منتشر شد، پس از مدت کوتاهی، جایزه گنکورت به این کتاب جذاب اعطا شد، و نویسنده را فوراً به شهرت رساند. در این جلد دوم از یادآوری چیزهای گذشته، راوی از خاطرات دوران کودکی Swann’s Way به خاطرات دوران نوجوانی خود روی می آورد. راوی که به تدریج نسبت به دختر سوان، گیلبرت، بی تفاوت شده بود، با مادربزرگ خود به تفریحگاه ساحلی بالبک می‌رود و با مورد جدیدی روبرو می‌شود – آلبرتین، “دختری با چشمان درخشان، خنده و گونه‌های برجسته و جذاب”.

 

رمان انگلیسی قمارباز The Gambler

رمان انگلیسی قمارباز The Gambler

داستایوسکی در این رمان کوتاه تاریک و جذاب، داستان الکسی ایوانوویچ، یک معلم خصوصی جوان را که در خانه یک ژنرال روس شاهنشاهی کار می­‌کند، روایت می­‌کند. الکسی سعی می­‌کند دیوار نظم مستقر در روسیه را بشکند، اما در عوض در هزارتوی نافرجام شرط‌ بندی و ضرر فرو می­‌رود. اعتیاد شدید و گریزناپذیر او با رابطه­‌اش با خواهرزاده بی‌رحم اما در عین حال اغواگر ژنرال، پولینا، برجسته می­‌شود. در قمارباز، داستایوسکی با این پرتره روانشناختی خیره­ کننده به اوج درام می‌­رسد.

متن این کتاب ۱۸۸ صفحه ای دارای اصطلاحات ادبی، تشبیهات و استعاره­‌های نسبتا زیادی است(که غیر از این هم از داستایوسکی انتظار نمی­‌رود)، بنابراین برای مطالعه آن لازم است در سطح Advance و بالاتر زبان انگلیسی باشید.

 

رمان انگلیسی عقاید یک دلقک (The Clown)

رمان انگلیسی عقاید یک دلقک The Clown

دلقک مشهور و تحسین برانگیز هانس شنیر، هنگامی که ماری محبوبش به این دلیل که نمی­‌توانست در کلیسای کاتولیک با او ازدواج کند او را ترک می­‌کند، فرو می­‌ریزد. اتفاقات بسیاری در مسیر زندگیش خودنمایی کرده‌­اند که حالا با رفتن ماری تمامی زخم­‌های قدیمی سرباز کرده و ابر تاریک افسردگی روی زندگی دلقک شهر دامن می‌گسترد.

این کتاب ۲۷۲ صفحه دارد و اصطلاحات نسبتا جدیدی در متن آن به چشم می­‌خورد. که موجب می­‌شود نتوانیم به افراد با سطح پایین­‌تر از Upper-Intermediate پیشنهادش بدهیم. بنابرین برای خواندن این رمان به زبان انگلیسی اگر از سطح بالایی برخوردار نباشید ممکن است به مشکل بربخورید و در ابتدای راه رهایش کنید.

 

< مشاهده قسمت هفتم

 

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.