۸۰ رمان انگلیسی که حتما باید بخوانید! (قسمت هفتم)

با هفتمین قسمت از معرفی رمان‌های انگلیسی معروف همراه مجله سفیر هستید. هدف ما از معرفی این رمان‌ها، معرفی منابع ساده و در دسترس برای تقویت مهارت ریدینگ زبان‌آموزان است. در این رشته مقالات سعی ما بر این بوده است که در ژانرهای مختلف و ترکیبی از چندین داستان انگلیسی با متن‌های ساده که عموما برای کودکان و نوجوانان انگلیسی زبان نوشته شده‌اند و همچنین رمان‌های مشهور با سطح دشوارتر که اغلب برای زبان‌آموزان سطح پیشرفته مناسب هستند، را معرفی کنیم.

فراموش نکنید، آنها را با دقت و با صدای بلند بخوانید! به ساختار جملات توجه کنید و اصطلاحات جدید را یادداشت و تکرار کنید. ژانر موردعلاقه خود را انتخاب کنید و به سطح زبانتان توجه کنید. با این روش خواهید دید که به مرور زمان مهارت Reading شما بهبود خواهد یافت.

معرفی 10 تا از بهترین کتاب های تقویت زبان انگلیسی

کتاب داستان انگلیسی Hound of the Baskervilles

کتاب داستان انگلیسی the hound of the baskervilles

آیا مرگ ناگهانی سر چارلز باسکرویل می‌تواند ناشی از حمله سگ شکاری عظیم‌الجثه‌ای باشد که گفته می‌شود نسل‌ها خانواده‌اش را آزار می‌داده است؟ شرلوک هولمز، خردگرا، به طور مشخص این تئوری را بی معنی می‌داند. و غرق در پرونده دیگری، او واتسون را برای محافظت از وارث باسکرویل و مشاهده نزدیک مظنونان به دوون می‌فرستد. The Hound of the Baskervilles یکی از بزرگ‌ترین رمان‌های جنایی است که تاکنون نوشته شده است. عقلانیت در برابر ماورالطبیعه قرار می‌گیرد، خیر در برابر شر، زیرا شرلوک هولمز می‌خواهد دشمن خود را شکست دهد.

اگر به داستان‌های جنایی علاقه‌مندید داستان‌های شرلوک هولمز را از دست ندهید. Hound of the Baskervilles در ۱۱۶ صفحه نوشته شده است، مسیر داستان جذاب و گیراست و متن آن برای سطح زبان Upper-Intermediate مناسب است.

کتاب داستان The Island of Dr. Moreau

کتاب داستان انگلیسی the island of dr moreu

جزیره دکتر مورئو، اولین اثر H. G. Wells که در میان رمان‌های کلاسیک زبان انگلیسی و چندین فیلم فراموش نشدنی به عنوان یک اثر الهام‌بخش شناخته شده است، در سال ۱۸۹۶ با اعتراض منتقدان روبرو شد و  آن را وحشتناک و کفرآمیز دانستند. آنها می‌خواستند در مورد امکانات شگفت‌انگیز علمی که در کتاب اول او، The Time Machine،  نشان داده شده بود بیشتر بدانند. در The Island of Dr Moreau، آقازاده‌ای به نام ادوارد پرندیک، که کشتی‌اش در جزیره اقیانوس آرام به سرپرستی دکتر بدنام مورو، غرق شده است، با اسرار تاریک‌، موجودات عجیب و غریب و دلیلی برای فرار از زندگی مواجه می‌شود.

در حالی‌که این داستان انگلیسی قصد داشت تفسیری درباره تکامل، خلقت الهی و تنش بین طبیعت و فرهنگ بشر ارائه دهد، خوانندگان مدرن آشنا به مهندسی ژنتیک، از پیش‌بینی ولز درباره مسائل اخلاقی مطرح شده با تولید انسان‌های “باهوش‌تر” یا آوردن گونه‌های منقرض شده در این داستان، حیرت کرده‌اند. این سطح از تفسیر، به ماجراهای پرندیک در جزیره دکتر مورو ارزش بالایی می‌دهد، بدون اینکه حواس شما را از آنچه هنوز نخوانده‌اید پرت کند.

کتاب داستان انگلیسی The Last of the Mohicans

کتاب داستان انگلیسی the last of the mohicans

صحنه‌های اکشن فراوان، The Last of the Mohicans را به محبوب‌ترین داستان‌های Leatherstocking James Fenimore Cooper تبدیل کرده است. در جنگل‌های ایالت نیویورک، جنگلبان شجاع هاوکی (ناتی بامپو) و دوستان وفادار موهیکانش چونگاگوگ و اونکاس درگیر جنگ‌های خونین بین فرانسه و هند می‌شوند.

ربودن خواهران زیبای مونرو توسط وحشی‌های متخاصم، خیانت شجاع جنگجوی مگوا، کمین شهرک‌نشینان بی‌گناه و حوادث مهیجی که منجر به درگیری غم‌انگیز نهایی بین گروه‌های رقیب می‌شود، تصویری فراموش‌نشدنی از زندگی در مرز را به خواننده می‌دهد. در حالی‌که بیابان بت‌پرستی جای خود را به نیروهای تمدن می‌دهد، رمان تصویری متحرک از یک نژاد در حال نابودی و پایان شیوه زندگی آن را در جنگل‌های بزرگ آمریکا ارائه می‌کند.

کتاب داستان انگلیسی The Legend of Sleepy Hollow

کتاب داستان انگلیسی the legend of sleepy hollows

Sleepy Hollow یک مکان کوچک عجیب است، برخی می‌گویند جادو شده است. برخی از دره‌ها و جویبارهای خالی از سکنه آن صحبت می‌کنند، زن ارواح سفیدپوش، نیمه شب جیغ‌ها و زوزه‌های وحشتناک می‌کشد، اما بیشتر از همه آنها از سوار بی سر صحبت می‌کنند. یک سرباز سایه‌ای بزرگ که بدون سر در طول شب می‌تازد و مسافران بدبخت را وحشت‌زده می‌کند.

معلم مدرسه ایچابود کرین مجذوب این داستان‌ها است. تا اینکه دیر وقت یک شب، در خانه باتلاق ویلی قدم می‌زد، متوجه شد که آنها فقط داستان نیستند. آن چهره تاریک و تهدیدآمیز که پشت سر او بر اسب سوار شده چیست؟ و چه چیزی در دست دارد؟ و چرا کرین معلم مدرسه دیگر هرگز در Sleepy Hollow دیده نشده است؟

داستان انگلیسی The Picture of Dorian Gray

کتاب داستان انگلیسی the picture of dorian gray

اثر مشهور، تنها رمان وایلد، پرتره‌ای ویرانگر از تأثیرات شرارت و فسق و فجور بر جوانی مریض در اواخر قرن نوزدهم انگلیس است. این کتاب با تلفیق عناصر رمان ترسناک گوتیک و داستان‌های فرساینده فرانسوی، بر یک پیش‌فرض جالب توجه متمرکز شده است: همانطور که دوریان گری در زندگی جنایتکارانه و بزرگ نفسانی فرو می‌رود، بدن او جوانی و نشاط کامل را حفظ می‌کند. در حالی‌که پرتره او که به تازگی نقاشی شده روز به روز رشد می‌کند، سوء پیشینه شرارتی را که او باید از دنیا پنهان کند، نمایان می‌کند. برای بیش از یک قرن، این داستان ترسناک محبوبیت زیادی داشته است. به عنوان یکی از مهمترین نوشته‌های وایلد و در میان دستاوردهای کلاسیک در نوع خود قرار می‌گیرد.

کتاب داستان انگلیسی The Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde

داستان انگلیسی strange case of dr jekyll and mr hyde

پرونده عجیب دکتر جکیل و آقای هاید عنوان اصلی یک رمان است که توسط نویسنده مشهور اسکاتلندی، رابرت لوئیس استیونسون نوشته شده است که اولین بار در سال ۱۸۸۶ منتشر شد. این اثر امروزه به عنوان پرونده عجیب دکتر جکیل و آقای هاید، یا به سادگی جکیل و هاید شناخته می‌شود. داستان آن درباره یک وکیل لندنی به نام جان گابریل اوترسون است که در مورد وقایع عجیب بین دو دوست قدیمی خود، دکتر هنری جکیل و ادوارد هاید شرور تحقیق می‌کند.

داستان انگلیسی کودکانه The Tales Of Mother Goose

داستان انگلیسی the tales of mother goose

چارلز پروو داستان‌های مادر غاز را در فرانسه در سال ۱۶۹۷ در طی دوره‌ای که دانشمندان آن را دوره رواج قصه‌های فرانسوی می‌نامند، منتشر کرد. ژانری که اکنون آن را به خوبی می‌شناسیم. این مجموعه آغاز افسانه‌های فرانسوی و شخصیت‌هایی مانند زیبای خفته، سیندرلا و گربه چکمه‌ پوش را نشان می‌دهد که در طول قرن هجدهم به نمادهای تاریخ اجتماعی در فرانسه و خارج از آن تبدیل شدند.

شخصیت اصلی داستان اول، گریسلیدیس، از طریق برکت خدا به خیر و نیکی می‌رسد، گرچه او نجیب‌زاده نیست. اخلاق این است که او از طریق مصائب خود شایسته همسری یک نجیب‌زاده می‌شود. از طرف دیگر، “Les Souhaits” که احتمالاً برای شوکه کردن مخاطبان اشرافی‌اش نوشته شده، در مورد یک هیزم‌شکن معمولی است که نه می‌داند با هدیه سه آرزو چه کند و نه مستحق هدیه آسمانی است و به دلیل حماقت، آرزوها را هدر می‌دهد.

داستان انگلیسی The Thirty-Nine Steps

داستان انگلیسی the thirty nine steps

این اولین رمان از پنج رمان در سریال Greenmantle جان بوکان است که شامل ماجراهای ریچارد هانای سرخپوش و مدبر است. در اصل در سال ۱۹۱۵ منتشر شد، همچنین برای چندین فیلم و نمایش از جمله اقتباس سینمایی کلاسیک آلفرد هیچکاک از آن استفاده شده است.ماجراجو، ریچارد هانای، که تازه از آفریقای جنوبی برگشته است، کاملاً از زندگی لندن دلزده شده است – تا اینکه توسط یک آمریکایی مرموز، که به او درباره یک طرح ترور که می‌تواند تعادل سیاسی شکننده اروپا را کاملاً بی‌ثبات کند، هشدار می‌دهد، متهم می‌شود. گرچه هانای به این مرد مشکوک است با این وجود به او پناه می‌دهد اما یک روز به خانه باز می‌گردد تا او را به قتل برساند.

یک مظنون آشکار، هانای به زادگاه خود اسکاتلند فرار می‌کند، که توسط پلیس و یک دشمن حیله‌گر و بی‌رحم تعقیب می‌شود. زندگی وی و امنیت بریتانیا در معرض خطر جدی قرار دارد و همه‌چیز به راه حل یک معمای گیج‌کننده بستگی دارد: “سی و نه قدم” چیست؟

داستان انگلیسی جذاب The Time Machine

داستان انگلیسی the time machine

بنا بر این گزارش دست اول حیرت‌انگیز Time Traveler از سفر او ۸۰۰۰۰۰ سال فراتر از دوران خودش آغاز می‌شود – و داستانی که شروع زندگی موفقیت‌آمیز H.G. Wells بود و شهرت او را به عنوان پدر داستان‌های علمی بیشتر کرد. ولز با یک جهش احتکارآمیز که هنوز تخیل را به آتش می‌کشد، کاوشگر شجاع خود را می‌فرستد تا با آینده‌ای که با بزرگترین امیدهای ما روبرو است و تاریک‌ترین ترس‌های ما روبرو شود. کشش اهرم ماشین زمان او را به سن زمینی که به آرامی در حال مرگ است سوق می‌دهد.

در آنجا او دو نژاد عجیب و غریب – Eloi فرازمینی و Morlocks زیرزمینی – را کشف می‌کند که نه تنها نماد دوگانگی طبیعت انسان هستند، بلکه پرتره‌ای ترسناک از مردان فردا را نیز نشان می‌دهند. این شاهکار که در سال ۱۸۹۵ منتشر شد، خوانندگان را در آستانه قرن جدید مجذوب خود کرد. به لطف داستان‌نویسی و بینش تحریک‌آمیز ولز، ماشین زمان همچنان برای نسل‌های بعد نیز جذاب خواهد بود.

داستان انگلیسی کودکانه جزیره گنج Treasure Island

داستان انگلیسی treasure island

برای لذت بردن از داستان‌سرایی محض و ماجراجویی ناب، هیچگاه از جزیره گنج غافل نشوید. از لحظه‌ای که جیم هاوکینز جوان برای اولین‌بار در مسافرخانه دریاسالار بنبو با کبوتر کور شرور روبرو می‌شود تا اوج‌گیری جنگ برای گنج موجود در یک جزیره گرمسیری، رمان صحنه‌ها و شخصیت‌هایی را خلق می‌کند که تصورات نسل‌های مختلف خوانندگان را زیر و رو کرده است. داستان با استفاده از یک نثر فوق‌العاده بر درگیری بین خیر و شر متمرکز است- اما در این مورد یک شکل خاص شیطان است.

جزیره گنج که به گفته GK Chesterton طراحی شده است تا برای همیشه رویای افق‌های دور را برافروزد. ‘ G. S. Fraser این کتاب را “کتابی کاملاً اصیل” می‌داند و ادامه می‌دهد: “همیشه جایی برای داستان‌هایی مانند جزیره گنج وجود دارد که می‌تواند پسران و پیرمردها را راضی نگه دارد.”

< مشاهده قسمت ششم>

مشاهده قسمت پایانی

 

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.