۱۰ داستان کوتاه فرانسوی برای تقویت زبان + لینک دانلود

یادگیری زبان فرانسه، مسیری پر پیچ و خم است که تنها با یادگیری لغت و گرامر نمی‌توانید با موفقیت آن را به پایان برسانید. هرچه بیشتر خود را با متون این زبان درگیر کنید، زودتر به نتیجه خواهید رسید. اگر تاکنون روش‌های فرعی را برای یادگیری امتحان نکرده‌‎اید، بهتر است با خواندن چند داستان کوتاه فرانسوی شروع کنید. پس از پایان هر داستان، خواهید دید چقدر دایره لغات شما گسترده‌‎تر می‌شود و با ساختارهای دستوری متنوع‌تری آشنا می‌شوید. اگر در حال یادگیری فرانسوی هستید، حتما با این مقاله همراه باشید تا ۱۰ داستان کوتاه عالی برای یادگیری این زبان به شما معرفی کنیم.

چرا برای یادگیری داستان کوتاه فرانسوی بخوانیم؟

از آن‎جایی که فرانسوی در ذهن عموم به عنوان یک زبان دشوار شناخته می‌شود، همه سعی می‌کنند یادگیری آن را با شرکت در کلاس زبان فرانسه آغاز کنند. در این کلاس‌ها تا جایی که زمان و تعداد جلسات اجازه بدهد، روی نکات گرامری، ساختار جملات و لغات مختلف کار خواهید کرد. اما اگر بخواهید در زندگی روزمره، کار و تحصیل از این زبان استفاده کنید، کتاب‌های درسی برایتان کافی نیستند.
خواندن داستان کوتاه فرانسوی چند مزیت مهم دارد:
● با ساختارهای دستوری و نحوی مختلف آشنا می‌شوید.
● دایره لغات شما با خواندن واژه‌های مختلف در متن گسترده می‌شود.
● این نوع داستان‌ها طولانی، پیچیده و خسته‌کننده نیستند و به خصوص برای افراد مبتدی انتخاب بسیار خوبی خواهند بود.
● تنوع موضوعی داستان‌های کوتاه بسیار زیاد است و برای تمامی سطوح و سنین می‌توان گزینه مناسبی یافت.
● دسترسی به داستان کوتاه فرانسوی در دنیای اینترنت به راحتی امکان‌پذیر است و در بسیاری از موارد نیاز به خرید نسخه فیزیکی کتاب‌ها ندارید.
فرقی نمی‌کند هدفتان از یادگیری فرانسه شرکت در آزمون TEF باشد یا یک سفر تفریحی کوتاه، به هر حال خواندن داستان کوتاه سرعت و کیفیت یادگیری شما را افزایش می‌دهد و منجر به نتایج بهتر می‌شود.

بهترین داستان کوتاه فرانسوی برای یادگیری

اگر از پیش با زبان فرانسوی آشنایی دارید و سطح مبتدی را پشت سر گذاشته‌اید بهتر است پیش از آنکه داستان کوتاه فرانسوی مورد نظر خود را انتخاب کنید، در آزمون تعیین سطح فرانسه شرکت کنید. با این آزمون، میزان توانمندی شما مشخص خواهد شد.
انتخاب داستانی که با سطح توانایی شما هماهنگ باشد، منجر به یادگیری بهتر خواهد شد؛ زیرا داستان‌های ساده ممکن است شما را خسته کنند و داستان‌های پیچیده، موجب سردرگمی شوند.
لیست زیر می‌تواند در انتخاب بهترین داستان کوتاه زبان فرانسه به شما کمک کند:

داستان کوتاه فرانسوی برای سطح مبتدی

در سطح مبتدی باید به دنبال داستانی باشید که ساختار جملات و واژگان ساده‌تری داشته باشد. این داستان‌ها اغلب برای رده سنی کودک و نوجوان مناسب هستند اما بزرگسالان نیز می‌‎توانند برای یادگیری زبان فرانسه از آن‎ها استفاده کنند.

1.داستان کوتاه فرانسوی Le Botté

این داستان کوتاه درباره مردی است که تنها ارثیه او از پدرش یک گربه است. اگرچه این گربه در ابتدا موجب ناامیدی مرد می‌شود اما در نهایت اتفاقات خوبی برای او رقم می‌زند. این داستان کوتاه فرانسوی حالت فانتزی و تخیلی دارد و در آن می‌توانید با انواع فعل به خصوص فعل گذشته ساده آشنا شوید.Le Chat Botté

amazon.com

کلاس زبان فرانسه

2.داستان کوتاه فرانسوی Fables Choisies Pour Les Enfants

این کتاب مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه از ژان دولافونتن است. در این مجموعه داستان کوتاه فرانسوی اغلب شخصیت‌ها حیوانات هستند. این کتاب تا مدت‌ها معیار ادبیات کودک و نوجوان فرانسه بود و محتوای آن برای رده سنی زیر ۱۲ سال مناسب است. از نظر نکات گرامری و واژگان این کتاب برای بزرگسالان نیز مناسب است.Fables Choisies Pour Les Enfants

amazon.com

3.داستان کوتاه فرانسوی Le Curé de Tours

این داستان کوتاه فرانسوی از بالزاک، یکی از بهترین کتاب‌ها برای سطح مبتدی است. داستان درباره دو کشیش است که شخصیت‌های متفاوتی دارند و همین تفاوت‎ها چالش‌هایی را در روند داستان به وجود می‌آورد. فراز و فرودهای داستان می‌تواند باعث جذب مخاطب شود و در عین حال، او را به خوبی با نکات گرامر پایه زبان فرانسه آشنا کند.داستان کوتاه فرانسوی Le-Curé-de-Tours1

amazon.com

داستان کوتاه فرانسوی برای سطح متوسط

در سطح متوسط بهتر است کمی بیشتر خود را به چالش بکشید تا زودتر به سطح پیشرفته برسید. داستان کوتاه فرانسوی در این سطح تنوع بیشتری دارد. می‌توانید موارد زیر را برای شروع امتحان کنید:

4. داستان کوتاه Contes de la Bécasse

این کتاب مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه فرانسوی از نویسنده مشهور، گی دو موپاسان است. داستان‌های این کتاب به هم پیوسته هستند و در هر بخش یکی از شخصیت‌ها روایت خود را بیان می‌کند. این مجموعه داستان کوتاه فرانسوی به خوبی برای سطح متوسط قابل فهم است و کسانی که در این سطح قرار دارند می‌توانند نکات بسیاری از آن بیاموزند.

داستان کوتاه فرانسوی Contes de la Bécasse

amazon.com

5. داستان کوتاه Un papillon dans la Cité

این داستان از ژیزل پینو درباره یک مهاجر است که در شهر پاریس زندگی می‌کند. روایت این مهاجر از جزییات شهر بسیار قابل توجه است. توصیف‌های موجود در داستان می‌توانند در درک ساختارهای رایج زبان فرانسوی بسیار موثر باشند. این کتاب برای کسانی که به موضوعاتی همچون مهاجرت و چندفرهنگی علاقه‌مند هستند بسیار مناسب است.Un papillon dans la Cité

amazon.com

6. داستان کوتاه Les Choses

اگر دوست دارید دایره لغات خود را گسترش دهید سراغ این داستان کوتاه فرانسوی بروید. این داستان درباره زندگی یک زوج جوان در فرانسه پس از جنگ جهانی دوم است. این زوج با اینکه درآمد متوسطی دارند، تحت تاثیر فرهنگ مصرف‌گرایی قرار گرفته‌اند و می‌خواهند زندگی مجللی برای خود بسازند.داستان کوتاه فرانسوی Les Choses

amazon.com

7. داستان کوتاه Le Premier Noël de Bonbon

این کتاب داستانی کوتاه را درباره کریسمس روایت می‌کند. اگر به دنبال یک گزینه مناسب برای پرش از سطح متوسط به پیشرفته هستید، سراغ این داستان بروید. واژگان و ساختارهای موجود در داستان گاهی یک قدم فراتر از سطح متوسط می‌روند و خواننده متوسط را به چالش می‌کشند. اغلب لغات درباره زمستان و کریسمس هستند اما می‌توانید واژگان کاربردی و روزمره زیادی نیز در خلال داستان یاد بگیرید.داستان کوتاه فرانسوی Le Premier Noël de Bonbon

goodreads.com

داستان کوتاه فرانسوی برای سطح پیشرفته

داستان کوتاه فرانسوی در سطح پیشرفته باید دارای لغات و ساختارهای بسیار جدید و استثنایی باشد. در این سطح سعی کنید سراغ داستان‌هایی بروید که موضوعات پیچیده و تخصصی دارند. موارد زیر از بهترین گزینه‌های موجود در سطح پیشرفته هستند:

8. داستان کوتاه فرانسوی Aux Champs

در سطح پیشرفته باید به دنبال کتاب‌هایی باشید که هرچه بیشتر شما را به چالش بکشند. Aux Champs یک داستان کوتاه فرانسوی قدیمی است که سبک ادبی خاصی دارد. به همین دلیل ساختارها و واژگان آن برای زبان‌آموزان سطح پیشرفته بسیار مناسب هستند. داستان درباره دو خانواده فقیر است؛ زوجی ثروتمند به این خانواده‌ها پیشنهاد می‌‎کنند که یکی از فرزندان خود را به آن‎ها بسپارند و در ازای آن مبلغ هنگفتی دریافت کنند. چالش‌های داستان می‌تواند هر خواننده‌ای را به خود جذب کند.

داستان کوتاه فرانسوی Aux Champs

editions.flammarion.com

9. داستان کوتاه فرانسوی Huis Clos

وقتی سخن از داستان کوتاه فرانسوی به میان می‌آید، بعید است نامی از ژان پل سارتر نشنویم. این مجموعه داستان، از نظر فنی یک نمایشنامه است اما می‌تواند برای زبان‌آموزان سطح پیشرفته بسیار مفید باشد؛ زیرا دارای تنوع واژگان و ساختارهای کلامی پیچیده زیادی است. در این داستان سه انسان ظالم می‌میرند و روایت آن‎ها را پس از مرگ در اتاقی تاریک کنار یکدیگر خواهید خواند.

داستان کوتاه فرانسوی Huis Clos

amazon.com

10. داستان کوتاه فرانسوی Pierre et Jean

لیست داستان‌های کوتاه فرانسوی را با داستانی از گی دو موپاسان به پایان می‌بریم. این مجموعه داستان، درباره دو برادر است که پس از مرگ پدرشان ثروت زیادی به ارث می‌برند، اما هر یک آن را در راه متفاوتی خرج می‌کنند. دیالوگ‌های موجود در این داستان حالتی پیچیده و قدیمی دارند و به همین دلیل می‌توانند برای سطح پیشرفته بسیار مناسب باشند.Pierre et Jean

amazon.com

کتاب‌های آموزش فرانسه با داستان کوتاه

علاوه بر داستان‌هایی که به آن‎ها اشاره کردیم می‌توانید از کتب آموزشی که مجموعه‌ای از داستان‎‌های کوتاه فرانسوی را برای یادگیری جمع‌آوری کرده‌اند استفاده کنید. کتاب‌های زیر از مشهورترین و بهترین گزینه‌های موجود در این زمینه هستند:
● Short Stories in French از اولی ریچاردز در ۳ جلد از مبتدی تا پیشرفته
● French Short Stories از لینگو مستری در ۳ جلد از مبتدی تا پیشرفته
این کتاب‌ها به دلیل محوریت آموزشی، علاوه بر داستان، دارای نکات گرامری، پرسش و پاسخ و لیست واژگان نیز هستند که می‌تواند برای شروع بسیار مناسب باشد. فقط پیش از خرید، حتما در تعیین سطح زبان فرانسه شرکت کنید تا مناسب‌ترین کتاب را برای خود بخرید.

دوره آموزش زبان فرانسه سفیر

اگرچه خواندن داستان کوتاه فرانسوی به یادگیری بسیار کمک میکند، اما هرگز نمی‌تواند به عنوان یک روش اصلی قابل اتکا باشد. برای یادگیری عمیق و اصولی زبان فرانسه می‌توانید در کلاس‌های موسسه سفیر شرکت کنید و در کنار آن، داستان‌هایی که معرفی کردیم را بخوانید.
خواندن داستان، تماشای فیلم، گوش دادن به موسیقی و سایر روش‌های فرعی آموزشی تنها زمانی جواب می‌دهند که اساس زبان فرانسه را در کلاس به خوبی آموخته باشید. کلاس زبان فرانسه سفیر برای تمامی سطوح و سنین برگزار می‌شود. در صورتی که از پیش با این زبان آشنایی دارید می‌توانید در آزمون تعیین سطح فرانسه سفیر شرکت کنید و سپس وارد دوره مناسب خود شوید.
آموزش زبان فرانسوی در سفیر به دو شکل آنلاین و حضوری ممکن است. محتوای آموزشی در دوره حضوری و آنلاین تفاوتی با یکدیگر ندارد. در این کلاس‌ها می‌توانید به خوبی برای آزمون TEF آماده شوید و مسیر مهاجرت خود به کشورهایی همچون فرانسه و کانادا را هموارتر کنید.

سخن پایانی
فرانسوی یکی از چالش‌برانگیزترین زبان‌های دنیا برای یادگیری است. برای هموارتر کردن مسیر یادگیری این زبان، بهتر است در کنار شرکت در کلاس‌های آموزشی، از روش‌های فرعی هم غافل نشوید. مطالعه داستان کوتاه فرانسوی یکی از بهترین راه‌ها برای کسب نتیجه عالی در این زمینه است. در این مطلب ۱۰ داستان در سطوح مختلف را به شما معرفی کردیم که می‌توانند قدم بزرگی در یادگیری بهتر باشند.

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.