مدت زمان یادگیری زبان فرانسه چقدر است؟

اکثر متقاضیان یادگیری زبان فرانسوی از خود می‌پرسند که در چه مدت زمان می‌توانیم زبان فرانسوی را یاد بگیریم؟ به دنبال پاسخ این سوال بودن کاملا طبیعی است؛ زیرا هر شخصی تمایل دارد که در مدت زمان کوتاهی به زبان فرانسوی مسلط شود. در پاسخ به این سوال نمی‌توان اطلاعات چندان دقیقی را ارائه داد؛ زیرا این موضوع به عوامل متعددی بستگی دارد. به عنوان مثال، زبان اولیه فرد، سن، میزان اشتیاق و علاقه به یادگیری، محیط یادگیری و… از جمله فاکتورهایی هستند که روی زمان یادگیری زبان فرانسه تاثیر می‌گذارند. در ادامه مطلب خواهیم گفت که مدت زمان یادگیری زبان فرانسه چقدر است؟ همراه ما باشید.

یادگیری زبان فرانسه چقدر طول می‌کشه؟

اگر شما نیز جزو افرادی هستید که به دنبال یادگیری زبان فرانسوی هستید، مطمئنا تا به حال از نزدیکان اطرافیان و دیگر افراد شنیده‌اید که زبان فرانسوی سخت‌ترین زبان دنیا است و روند یادگیری نسبتا طولانی دارد، اما آیا این موضوع حقیقت دارد؟

آیا مدت زمان یادگیری زبان فرانسه طولانی است؟

در پاسخ باید بدانید که زبان فرانسوی از لحاظ سخت بودن یادگیری، از زبان‌های متوسط دنیا محسوب می‌شود. به طور معمول یادگیری زبان فرانسوی برای انگلیسی زبان‌ها نسبت به ایرانیان ساده‌تر است. به عبارتی، مدت زمان یادگیری زبان فرانسه برای انگلیسی زبان‌ها نسبت به ایرانیان کوتاه‌تر است. اما در حقیقت، یادگیری زبان فرانسوی به خود شخص و عوامل موثر بر مدت زمان و مراحل یادگیری بستگی دارد. اگرچه یادگیری این زبان برای ایرانیان همواره کمی دشوار است، اما این به منزله یاد نگرفتن زبان فرانسوی نیست. اگر هدف شما این است که مانند یک بومی به زبان فرانسوی صحبت کنید، زمان زیادی از شما خواهد گرفت! اگر صحبت از “مسلط” بودن به زبان فرانسوی به عنوان توانایی انجام مکالمات با سرعت عادی بدون مکث یا تردید زیاد باشد، ما باید به سطحی بالاتر از B2 برسیم.
در بخش‌های بعدی در مورد هر یک از عوامل تاثیر گذار بر مدت زمان یادگیری زبان فرانسه صحبت خواهیم کرد.

یادگیری زبان فرانسه چقدر طول میکشه؟

speakada.com

چه عواملی بر یادگیری زبان فرانسه تاثیر می گذارند؟

به طور کلی عوامل متعددی بر زمان یادگیری این زمان تاثیر می‌گذارند که مهمترین آن ها عبارتند از:

● زبان مادری شما و شباهت یا تفاوت آن با فرانسوی

زبان مادری شما و شباهت یا تفاوت آن با فرانسوی موضوعی بسیار مهم در یادگیری زبان فرانسه است. مثلا زبان چینی برای انگلیسی‌زبانان بسیار دشوار به نظر می‌رسد، عمدتاً به این دلیل که بسیار متفاوت از زبان انگلیسی است. زبان فرانسوی متعلق به گروه زبان‌هایی است که به زبان‌های رومی شناخته می‌شوند، زبان‌هایی که از لاتین ریشه گرفته‌اند. این گروه شامل اسپانیایی، ایتالیایی، پرتغالی و رومانیایی است و برای گویشوران این زبان‌ها، فرانسوی بسیار آسان است. اگر زبان‌های رومی برادران و خواهران فرانسوی هستند، زبان انگلیسی پسر عموی آنهاست. در حالی که گرامر آنها کاملاً یکسان نیست، اما این دو زبان اشتراکات زیادی دارند. در واقع، تخمین زده شده که بیش از یک سوم کلمات انگلیسی از فرانسوی آمده است! این بدان معناست که اگر به زبان انگلیسی مسلط هستید، حتی به عنوان زبان دوم، وقتی شروع به مطالعه زبان فرانسوی می‌کنید، به بانک بزرگی از کلمات فرانسوی از قبل دسترسی دارید! این یک میانبر عالی است و به عنوان مثال، یادگیری زبان فرانسه را برای یک انگلیسی زبان بسیار سریع‌تر از یک بومی چینی می‌کند.

● اولین زبان خارجی بودن یا چندمین بودن آن

زبان‌آموزانی که روی زبان خارجی دوم یا سوم کار می‌کنند، می‌دانند که چگونه یاد بگیرند؛ در واقع آنها می‌دانند چه روشی کار می‌کند و چه روشی کار نمی‌کند.یکی دیگر از عوامل مهم این است که آیا فرانسوی اولین زبان خارجی شما است یا خیر. شاید شنیده باشید که هر زبان جدیدی که یاد می‌گیرید آسان‌تر از قبلی است و این درست است. این بدان معناست که زبان‌آموزان باتجربه وقت خود را برای انجام کارهایی که به یادگیری زبان جدید در سریع‌ترین و کارآمدترین راه کمک نمی‌کند، تلف نمی‌کنند. به عنوان مثال، یک زبان‌آموز با تجربه بعید است که وقت خود را برای حفظ کردن فهرست واژگان تلف کند. آنها از قبل می‌دانند که مغز ما اینگونه زبان را نمی‌آموزد.

● میزان تلاش شخصی شما

میزان قدرت یادگیری و تلاش شخص زبان‌آموز، یکی از فاکتورهای بسیار موثر بر مدت زمان یادگیری زبان فرانسوی محسوب می‌شود. در صورتی که متقاضیان وقت بیشتری را برای آموزش زبان فرانسوی بگذارند، نتایج بیشتری را در مدت زمان کوتاه‌تری کسب می‌کنند و می‌توانند خیلی زود زبان فرانسوی را یاد بگیرند و به آن مسلط شوند.
به طور معمول مدت زمان یادگیری زبان فرانسه برای زبان‌آموزانی که در طول روز، مکالمات، اخبار، موسیقی و فیلم‌های فرانسوی را گوش می‌دهند، کمتر و کوتاه‌تر است. علاوه بر آن، متقاضیانی که روحیه کنجکاوی دارند و مطالب و مباحث فرانسوی را فراتر از سطح کلاس دنبال می‌کنند، نسبت به دیگر افراد زودتر به زبان فرانسوی مسلط می‌شوند.
به طور کلی محققان معتقدند که زبان آموزان برای یادگیری زبان فرانسوی، بایستی در طول روز ۲ الی ۳ ساعت را به خواندن و تمرین مباحث اختصاص دهند. پس اگر می‌خواهید بدانید که مدت زمان یادگیری زبان فرانسه چقدر است؟ لازم است تا به میزان وقتی که به یادگیری این زبان اختصاص می‌دهید و تلاش خود دقت و توجه داشته باشید.

● یافتن سطح زبان فرانسه مورد نظر شما

قبل از هر چیزی لازم است بدانید که زبان فرانسوی دارای سطوح مختلفی است و در ابتدایی‌ترین مرحله یادگیری، باید به تعیین سطح زبان فرانسه بپردازید. زبان فرانسوی از سطح A۱ شروع می‌شود و تا سطح C۲ ادامه دارد. سطح B۱ و B۲ از سطوح متوسط و سطح C۱ و C۲ از پیشرفته‌ترین سطوح زبان فرانسوی به شمار می‌آیند.
به طور معمول زبان آموزانی که قصد دارند به صورت کلی به زبان فرانسوی مسلط شوند و سطوح پیشرفته را یاد بگیرند، باید حدود ۱ سال و نیم به طور مداوم برای یادگیری این زبان وقت بگذارند. اما مدت زمان یادگیری زبان فرانسه برای متقاضیانی که قصد دارند زبان فرانسوی را به صورت مبتدی و در سطوح پایین یاد بگیرند، همواره کمتر است. پس اگر شما نیز می‌خواهید بدانید که برای یادگیری زبان فرانسوی چه مدت زمانی لازم است؟ باید جهت تعیین سطح زبان فرانسه اقدام نمایید و هدف خود را مشخص کنید.

● چگونگی تدریس زبان فرانسوی

از دیگر عوامل موثر بر مدت زمان و مراحل یادگیری زبان فرانسوی می‌توان به نحوه تدریس این زبان اشاره کرد. تدریس زبان فرانسوی باید به گونه‌ای باشد که فرد متقاضی بتواند در روش های مختلفی چون خواندن، نوشتن، درک مطلب، مکالمه و… مهارت پیدا کند. به طور کلی فرد زبان‌آموز باید بهترین و مناسب‌ترین مرکز آموزش زبان فرانسوی را انتخاب کند؛ زیرا این انتخاب تاثیر بسزایی روی مدت زمان یادگیری زبان فرانسه خواهد داشت.
استفاده از کتاب‌های جدید و روش‌های پیشرفته آموزش، به فرد این امکان را می‌دهد تا بتواند در یادگیری زبان فرانسوی پیشرفت کند و این زبان را در مدت کوتاهی یاد گیرد. آموزش گرامر زبان فرانسوی باید به گونه‌ای باشد که زبان‌آموزان بتوانند با استفاده از این گرامرها به مکالمات زبان فرانسوی مسلط شوند.
پس با توجه به این تفاسیر می‌توان گفت که مدرس و روش تدریس و مرکز آموزش زبان فرانسوی، تاثیر زیادی روی یادگیری شما دارد. یک انتخاب خوب می‌تواند مدت زمان یادگیری زبان فرانسه شما را به مدت زمانی کوتاه تبدیل کند.

● تاثیر میزان مکالمات در طول روز در یادگیری زبان فرانسه

هرچه فرد متقاضی در طول روز زمان بیشتری را برای مکالمات زبان فرانسوی صرف نماید، مطمئنا می‌تواند با سرعت بیشتری زبان فرانسوی را یاد بگیرد. این بدان معناست که باید خود را در زبان فرانسه احاطه کنید و آن را به بخش مهمی از زندگی روزمره خود تبدیل کنید. در نظر داشته باشید که یک فرد زمانی می‌تواند به یک زبان دیگر مسلط شود که بتواند آن زبان را به راحتی تلفظ کند. مسلما برای اینکه متقاضیان بتوانند کلمات فرانسوی را به خوبی تلفظ کنند، باید در طول روز به تمرین مکالمات زبان فرانسوی بپردازند و به این زبان صحبت کنند.
اگر این روند به صورت صحیح ادامه یابد، مدت زمان یادگیری زبان فرانسه کاهش پیدا می‌کند و فرد می‌تواند زودتر به زبان فرانسوی مسلط شود. پس لازم است در طول روز مکالمات به زبان فرانسوی انجام دهید. به عنوان مثال می‌توانید یک مکالمه خوب، کامل و قوی را بیابید و در طول روز حدود ۱۰ جمله از این مکالمه را تلفظ کنید.

● تاثیر میزان سن در یادگیری زبان فرانسه

همه ما می‌دانیم که افراد در سنین پایین، قدرت و آمادگی ذهن بیشتری برای درک مطالب دارند. به عبارتی دیگر افرادی که دارای سن کمتری هستند، می‌توانند مباحث مختلف را به خوبی درک کنند؛ یادگیری زبان فرانسوی نیز از این قاعده مستثنی نیست. کودکان، نوجوانان و افرادی که سن آن‌ها کمتر است، با سرعت بیشتری می‌توانند زبان فرانسوی را یاد بگیرند و به این زبان تسلط پیدا کنند.
مدت زمان یادگیری زبان فرانسه برای کودکان و نوجوانان همواره کمتر از سایرین است. به عنوان مثال افرادی که دارای ۲۰ سال سن هستند، نسبت به افرادی که سن آن‌ها ۳۵ سال است، زودتر زبان فرانسوی را یاد می‌گیرند. این موضوع چیزی دور از ذهن نیست و موضوعی کاملا طبیعی است؛ زیرا بازدهی مغز افراد در سنین پایین، بیشتر است و این دسته از افراد می‌توانند بهتر و با سرعت بیشتری مباحث را بیاموزند.
با توجه به این موضوع می‌توان گفت که سن فرد زبان‌آموز جزو یکی دیگر از مواردی است که روی مدت زمان یادگیری زبان فرانسه تأثیر می‌گذارد. به طور کلی نباید انتظار داشته باشید که یک فرد میان سال بتواند زبان فرانسوی را در مدت زمانی کوتاه و با سرعت بالا یاد بگیرد؛ زیرا این باور کاملا غلط است.

یادگیری زبان فرانسه چقدر طول می‌کشه؟

آیا هر فردی می‌تواند زبان فرانسوی را یاد بگیرد؟

پیش‌تر در مورد عوامل موثر بر مدت زمان یادگیری زبان فرانسه صحبت کردیم. سوال دیگری که در رابطه با یادگیری زبان فرانسوی وجود دارد، این است که آیا همه ما می‌توانیم زبان فرانسوی را یاد بگیریم؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که: بله؛ هر فردی می‌تواند زبان فرانسوی را یاد بگیرد. اما بهتر است به این موضوع نیز توجه داشته باشید که روند یادگیری افراد و مدت زمان یادگیری زبان فرانسه برای افراد مختلف متفاوت است.
ممکن است یک فرد شرایط مناسبی برای یادگیری زبان فرانسوی داشته باشد و بتواند در مدت زمان کوتاهی به این زبان تسلط پیدا کند. برعکس ممکن است یک فرد دارای سن بیشتر و قدرت ذهن کمتری باشد و بتواند در مدت زمان بیشتری زبان فرانسوی را یاد بگیرد. در آخر هر دو موفق به یادگیری زبان فرانسوی می‌شوند؛ اما دشواری و سهولت در یادگیری و مدت زمان یادگیری زبان فرانسوی برای آن‌ها متفاوت است. به طور کلی چیزی که اهمیت دارد این است که تمامی افراد می‌توانند به یادگیری زبان فرانسوی بپردازند.

سخن پایانی
ممکن است که شما نیز از خود بپرسید زمان یادگیری زبان فرانسه چقدر است؟ برای پیدا کردن پاسخ این سوال بهتر است در ابتدا عوامل موثر بر مدت زمان یادگیری زبان فرانسوی را بشناسید. اصولاً مدت زمان یادگیری زبان فرانسوی به برخی از عوامل بستگی دارد و به قاطعیت نمی‌توان گفت که یک فرد به چه مدت زمانی برای یادگیری این زبان نیاز دارد. از جمله عوامل تأثیر گذار بر مدت زمان یادگیری زبان فرانسه می‌توان به مواردی چون قدرت ذهن و یادگیری فرد، نحوه تدریس و عوامل دیگر اشاره کرد. موسسه سفیر یکی از نخستین ارائه دهندگان سیستم آموزش هایبرید شامل آموزش حضوری و آنلاین است. این موسسه بیش از دو دهه در زمینه تدریس زبانهای خارجه سابقه فعالیت دارد. اکنون موسسه سفیر گفتمان ۶۳ شعبه در تهران و مراکز استان‌ها دارد. شما می‌توانید جهت شرکت در کلاس زبان فرانسوی سفیر، به وبسایت این موسسه مراجعه کنید.

 

 

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.