یادگیری زبان فرانسه با فیلم | ۱۲ تا از بهترین فیلم‌های فرانسوی

برخی افراد ترجیح می‌دهند زبان فرانسه را با استفاده از روش‌های سنتی مانند کتاب مطالعه کنند و برخی دیگر برنامه‌های آنلاین مانند برنامه‌های کاربردی یا وبسایت‌های آموزشی را ترجیح می‌دهند. برخی افراد می‌خواهند زبان فرانسه را هنگام خواب و با تکنیک‌های خاصی یاد بگیرند، برخی دیگر می‌خواهند آن را در ماشین یاد بگیرند و برخی دیگر قصد دارند این کار را در حین بازی انجام دهند. هرکسی روشی را که بیشتر دوست دارد انتخاب می‌کند، اما اگر توصیه ما را می‌خواهید، یادگیری زبان فرانسه با فیلم را امتحان کنید. قطعا یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری این زبان است! بیایید باهم نگاهی به 12 فیلم برتر فرانسوی برای یادگیری زبان فرانسه به عنوان یک مبتدی شروع کنیم.

سرفصل‌های مقاله نمایش

در این مقاله قصد داریم نگاهی بیندازیم به این که چگونه می‌توانید از فیلم‌های فرانسوی برای یادگیری زبان فرانسه در هر سطحی که هستید استفاده کنید.

بهترین فیلم‌های فرانسوی برای یادگیری زبان فرانسه: سطح مبتدی

یادگیری زبان فرانسه با فیلم Kirikou et la Sorcière

یادگیری زبان فرانسه با فیلم Kirikou et la Sorcière

این فیلم فرانسوی که در اصل برای کودکان ساخته شده بود، اکنون موردعلاقه کودکان و بزرگسالان است. این فیلم فرانسوی داستان پسر کوچکی به نام Kirikou را روایت می‌کند که در یک روستای خیالی در آفریقا زندگی می‌کند. یکی از دلایلی که این فیلم راهی عالی برای یادگیری زبان فرانسه است، کیفیت سینمایی آن است. داستان در درجه اول با جلوه‌های بصری بسیار غنی آن روایت می‌شود و دیالوگ‌های ساده فیلم به‌عنوان مکمل عمل می‌کند. علاوه‌براین، بازیگران این فیلم به زبان فرانسوی با لهجه آفریقایی صحبت می‌کنند و به مبتدیان راه جدیدی برای ورود به این زبان ارائه می‌دهند.

کلاس زبان فرانسه

فیلم فرانسوی Les Choristes

یادگیری زبان فرانسه با فیلم Les Choristes

نظرتان راجع‌به داستان معلمی که تلاش می‌کند تا گروهی از دانش‌آموزان فرانسوی سربه‌هوا را در یک گروه کر هدایت کند، چیست؟ با دیالوگ‌های روزمره، این فیلم کلاسیک فرانسوی شاد، شروعی عالی برای مبتدیان است و درس بسیار خوبی برای آشنایی با مکالمات روزمره بین جوانان فرانسوی زبان است. شخصیت اصلی فیلم، معلم Mathieu، یک گروه کر راه‌اندازی می‌کند تا دانش‌آموزان جوان خود را به سمت تجربه‌های بهتر راهنمایی کند، در داستانی که شما را خوشحال‌تر از زمانی که به آن رسیدید، رها می‌کند.

یادگیری زبان با فیلم فرانسوی Monsieur Ibrahim Et Les Fleurs Du Coran

یادگیری زبان فرانسه با فیلم Monsieur Ibrahim Et Les Fleurs Du Coran

این داستان درباره اتفاقی است که یک پسر یهودی به نام مومو و یک مغازه‌دار ترک در پاریس دهه 1960 با هم دوست می‌شوند. این فیلم بر تبادلات بین این دو شخصیت با دیالوگ‌های اغلب آرام و معمول روزمره متمرکز است که برای مبتدیان فرانسوی چندان چالش‌برانگیز نخواهد بود. این فیلم فرانسوی نیز براساس یک رمان ساخته شده است، بنابراین اگر می‌خواهید روش‌های جدید یادگیری زبان فرانسه را افزایش دهید، توصیه می‌کنیم همین داستان را به زبان فرانسوی نیز بخوانید.

فیلم فرانسوی شاه و پرنده Le roi et l’oiseau

یادگیری زبان با فیلم Le roi et l’oiseau

بهترین فیلم‌های کودک معمولا هم موردعلاقه کودکان هستند هم بزرگسالان و این فیلم فرانسوی نمونه بارز آن است. این افسانه فرانسوی که در دهه 1980 ساخته شده است، امتحان خود را پس داده و یک کلاس درس عالی در زبان فرانسه به مبتدیان ارائه می‌دهد. اگرچه ممکن است در برداشت‌های اولیه کمی قدیمی به نظر برسد، اما این انیمیشن کلاسیک به خوبی از کمدی فیزیکی برای روایت داستان خود استفاده می‌کند و آن را تبدیل یکی از بهترین فیلم‌های فرانسوی برای یادگیری زبان فرانسه برای مبتدیان می‌کند. اگر این فیلم فرانسوی را انتخاب می‌کنید، منتظر یک پادشاه شرور، موجودات خارق‌العاده و دیالوگ‌های خنده‌دار باشید.

یادگیری زبان فرانسه با فیلم پیاده‌روی امپراطور La Marche de l’Empereur

یادگیری زبان فرانسه با فیلم La Marche de l’Empereur

شاید قبلاً با این مستند درباره پنگوئن‌های امپراتور به زبان خودتان آشنا باشید، اما اصل آن به زبان فرانسوی است. علاوه بر این، تماشای داستانی که از قبل می‌دانید، درواقع می‌تواند بسیار سودمند باشد. پاریس را در این فیلم فرانسوی پیدا نخواهید کرد، اما درام زیادی وجود دارد، با دیالوگ‌های آهسته و پیوسته با یک صدا تا شما را در فراز و نشیب‌های زندگی در قطب جنوب راهنمایی کند.

فیلم سینمایی برای یادگیری زبان فرانسه، فیلم  La Famille Bélier

یاگیری زبان فرانسه با فیلم La Famille Bélier

این فیلم کمدی/درام فرانسوی داستان یک خانواده ناشنوا با دختری است که استعداد خوانندگی دارد. این فیلم تصویری تکان‌دهنده از زندگی روستایی فرانسوی‌ها در خارج از پاریس است. گنجاندن سه شخصیت اصلی ناشنوا در فیلم به این معنی است که بخش بزرگی از دیالوگ‌ها بصری است. هرکسی که زبان اشاره فرانسوی را نمی‌داند باید به زیرنویس این فیلم اعتماد کند، پس چرا آن را با گروهی از دوستان تماشا نکنید؟

بهترین فیلم‌های فرانسوی برای یادگیری زبان فرانسه: سطح متوسط

در مرحله بعد، بیایید ببینیم سینمای فرانسه برای زبان‌آموز سطح متوسط ​​که به دنبال دیالوگ‌ها و داستان‌های کمی پیچیده‌تر هستند، چه چیزی ارائه می‌دهد.

فیلم سرنوشت شگفت‌انگیز آملی Le fabuleux destin d’Amélie

یادگیری زبان با فیلم Le fabuleux destin d’Amélie

این فیلم فرانسوی بزرگ که برای غیر فرانسوی زبان‌ها به اختصار با نام آملی شناخته می‌شود، موردعلاقه مردم سراسر جهان است. داستان یک زن جوان عجیب‌وغریب را روایت می‌کند که در پاریس زندگی می‌کند و قدرت تخیل فوق‌العاده‌ای دارد. او یک ماموریت ساده دارد: آوردن شادی به زندگی اطرافیانش! این فیلم فرانسوی علاوه بر اینکه یک داستان عالی است، مضامین کمدی و عشقی را در کنار پس‌زمینه زیبای پاریس گرد هم آورده است. دیالوگ‌های معمولی فرانسوی که راهی عالی برای سازگاری با تعاملات روزمره است.

یادگیری زبان فرانسه با فیلم فرانسوی دست‌نیافتنی‌ها Intouchables

یادگیری زبان فرانسه با فیلم Intouchables

این فیلم فرانسوی دو شخصیت کاملا متناقض را در کنار هم قرار می‌‎دهد: یک مرد جوان از حومه‌های شهر پاریس و یک مرد ثروتمند از طبقات بالا. یک درام تاثیرگذار رخ می‌دهد که داستانی غیرمنتظره و دیالوگ عالی بین دو شخصیت از جهان‌های مختلف را بازگو می‌کند. نکته: قطعا برای برخی از زبان‌های عامیانه به زیرنویس نیاز خواهید داشت. این فیلم کلاسیک فرانسوی به زبان‌های دیگر هم دوبله شده است، اما در این دام نیفتید. این داستان بزرگ فرانسوی شایسته تماشا به زبان فرانسوی است و یک کمدی/درام کامل است که یادگیری زبان شما را حداقل یک سطح ارتقا می‌دهد.

یادگیری زبان فرانسه با فیلم پرسپولیس Persepolis

یادگیری زبان فرانسه با فیلم Persepolis

پرسپولیس یک فیلم فرانسوی با پیچ‌وتاب است. براساس رمان گرافیکی معروفی به همین نام. داستانی است که ما را به زندگی دختر جوانی می‌برد که در بحبوحه انقلاب اسلامی بزرگ می‌شود. هم تصاویر متحرک و هم دیالوگ‌ها آهسته و متفکرانه هستند، به‌همین‌دلیل کار را برای زبان‌آموزان سطح متوسط ​​راحت می‌کند.

بهترین فیلم‌های فرانسوی برای یادگیری زبان فرانسه: سطح پیشرفته

اکنون به سه فیلم برتر فرانسوی برای یادگیری زبان فرانسه برای سخنرانان پیشرفته نگاه می‌کنیم.

فیلم فرانسوی آستریکس و اوبلیکسAstérix et Obélix (mission Cléopâtre)

یادگیری زبان فرانسه با فیلم Astérix et Obélix (mission Cléopâtre)

اگر چیزی در مورد کمدی فرانسوی بدانید، می‌دانید که دو تن از محبوب‌ترین قهرمانان کمدی فرانسه، جنگجویان گالی هستند که در زمان ژولیوس سزار زندگی می‌کردند. اگرچه این کمدی برای کودکان نوشته شده است، اما طنزهای فراوانی نیز برای بزرگسالان دارد. برای درک دیالوگ‌های همراه با طعنه و شوخی، مملو از کنایه‌های هوشمندانه و بازی با کلمات، به سطح پیشرفته زبان فرانسوی نیاز دارید. خبر خوب این است که اگر درنهایت عاشق آن‌ها شوید، ماجراجویی‌های زیادی برای آستریکس و اوبلیکس در قسمت‌های دیگر وجود دارد که می‌توانید تماشا کنید.

بهترین فیلم فرانسوی برای یادگیری زبان، شام احمقانه Le dîner de cons

یادگیری زبان فرانسه با فیلم Le dîner de cons

به‌عنوان یک زبان‌آموز پیشرفته، حتما اسم این فیلم به گوشتان خورده و احتمالا کمی از داستان آن را هم شنیده‌اید. گروهی از دوستان تصمیم می‌گیرند تا احمق‌ترین فردی را که می‌توانند برای شام بیاورند بیابند و اینجاست که کمدی فوق‌العاده‌ای شکل می‌گیرد. این فیلم این مزیت را دارد که طرحی نسبتاً ساده دارد، درحالی که دیالوگ‌ها آنقدر چالش‌برانگیز هستند که زبان‌آموزان با اعتمادبه‌نفس بالا را تحریک کند.

یادگیری زبان فرانسه با فیلم فرانسوی Le Père Noël est une Ordure

یادگیری زبان فرانسوی با فیلم Le Père Noël est une Ordure

این فیلم فرانسوی یک فیلم کلاسیک درباره کریسمس است و داستان دو شخص را روایت می‌کند که در طول دوره جشن، خودکشی می‌کنند. فیلمی است که مملو از دیالوگ‌های معروف است، و آن را به درس بزرگی برای یادگیری اصطلاحات و عبارات فرانسوی برای زبان‌آموزان پیشرفته تبدیل می‌کند.

نکات مفید برای تماشای فیلم به زبان فرانسوی

  • سعی کنید فیلم‌هایی را که از قبل خوب می‌شناسید انتخاب کنید. اگر با داستان یک فیلم آشنا هستید یا یک فیلم انیمیشن را به زبان مادری خود می‌شناسید، ابتدا آن‌ها را انتخاب کنید. ترجمه داستانی که قبلاً با آن آشنا هستید، در ابتدای مسیر به شما کمک می‌کند.
  • زیرنویس دوست شماست! هنگام تماشای فیلم، زیرنویس را روی فرانسوی قرار دهید. عادت کردن به لهجه فرانسوی در ابتدا می‌تواند چالش‌برانگیز باشد، بنابراین زیرنویس‌ها به درک شما کمک زیادی می‌کنند. به آن به‌عنوان یک راه سرگرم‌کننده برای بهبود مهارت‌های شنیداری و خواندن به‌طور همزمان نگاه کنید.
  • اگر نیاز دارید به عقب برگردید! اگر متوجه دیالوگ‌ها نمی‌شوید با خودتان تعارف نکنید و به عقب برگردید. اگرچه ممکن است در زندگی واقعی همچین گزینه‌ای نداشته باشید، خوب است که هنگام تماشای فیلم از این ویژگی استفاده کنید.
  • هنگام تماشا یادداشت بردارید. اگر کلمات جدیدی وجود دارد که زیاد می‌شنوید، یا برای درک داستان لازم است، سعی کنید در حین تماشا آنها را یادداشت کنید. گوگل در رمزگشایی زبان‌های خارجی عالی است.
  • آن را به روال روزمره خود تبدیل کنید. تماشای یک فیلم به زبان فرانسوی واقعاً دستاورد فوق‌العاده‌ای است، اما اگر واقعاً می‌خواهید بهتر شوید، باید این کار را مرتب انجام دهید. هر هفته یک روز را به تماشای فیلمی به زبان فرانسوی اختصاص دهید. می‌توانید جایگزین شبی کنید که در آن معمولاً فیلمی را به زبان مادری خود تماشا می‌کنید. تفاوتی را متوجه نخواهید شد! یک تیر است با دو نشان!

چرا افراد مبتدی باید زبان فرانسه را با فیلم یاد بگیرند؟

  • سرگرم‌کننده است

ممکن است خود را محدود به ساختارهای گرامری پیچیده و املای کلمات کنید، اما وقتی صحبت از مکالمه به میان می‌آید، سریع‌ترین راه برای درک زبان فرانسه، تعامل است. وقتی از تماشای یک فیلم لذت می‌برید چیزهای بیشتری یاد خواهید گرفت و اگرچه ممکن است اینطور به نظر بیاید که تماشای فیلم برای یادگیری زبان کمی منفعلانه است اما واقعیت این است که این روش اثبات شده و هم فال است و هم تماشا! فیلم ببنیید، سرگرم شوید و زبان یاد بگیرید.

  • زبان مردم محلی را یاد بگیرید

اغلب اوقات، زبانی که در کتاب‌های درسی مبتدی یاد می‌گیریم، نسخه‌ای رسمی از زبان واقعی است. از آنجایی که مکالمه در هر فیلم، بسته به موقعیت تغییر می‌کند، تماشای فیلم یک راه عالی و آسان برای درک زمان مناسب برای استفاده از اصطلاحات مختلف است. بهترین راه برای یادگیری زبان هر کشور سفر به آن کشور است، بنابراین اگر جت شخصی در اختیار ندارید، تماشای فیلم می‌تواند بهترین کار بعدی باشد.

  • همه غول‌های سینما فرانسوی بودند

جایی که سینما موفق است و به‌جرات می‌توان گفت که فرانسوی‌ها می‌دانند چه می‌کنند. سینمای فرانسه نه‌تنها می‌تواند به شما در بهبود عبارات و مکالمه کمک کند، بلکه می‌تواند شما را با دنیای دیگری از هیجان و درام آشنا کند. برای گیر افتادن آماده باشید!

  • برای هر سطحی یک فیلم وجود دارد

درحالی که ما در این مقاله روی فیلم‌های مناسب برای مبتدیان تمرکز کرده‌ایم، برای سطوح زبانی مختلف فیلم‌های فرانسوی متعددی وجود دارد. این بدان معنی است که با پیشرفت در زبان فرانسه، هرگز فیلم‌های عالی برای تماشای شما تمام نخواهند شد.

یادگیری زبان فرانسوی مبتدی از طریق فیلم ممکن است بدیهی‌ترین گزینه به نظر نرسد، اما تعداد زیادی فیلم وجود دارد که می‌توانید آنها را امتحان کنید. درک خود را بهبود ببخشید، اعتمادبه‌نفس خود را افزایش دهید و به‌زودی مانند یک حرفه‌ای زبان فرانسوی را فهمیده و صحبت خواهید کرد!

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.