۱۰ دلیل برای یادگیری زبان فرانسه

زبان فرانسوی( français) یک زبان هند و اروپایی از خانواده زبان‌های رومی است که ۱۳۶ میلیون گوینده زبان نخست در فرانسه و آفریقای شمالی و مرکزی دارد. فرانسوی یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل متحد، یکی از دو زبانِ کاری این سازمان همراه با انگلیسی و زبان کاری یا رسمی سازمان‌های متعدد بین‌المللی یا محلی، از جمله، اتحادیه اروپا است. فرانسوی، زبانی است کاملاً علمی و دانشگاهی و امروزه همچنان، پس از انگلیسی، یکی از مهم‌ترین زبان‌های دیپلماتیک به‌شمار می‌رود. در حدود ۱۹۰ میلیون نفر، فرانسوی را به عنوان زبان دوم صحبت می‌کنند و ۲۰۰ میلیون نفر دیگر هم آن را به عنوان زبان دوم اکتسابی استفاده می‌کنند.

بیش از ۲۲۰ میلیون نفر در تمام پنج قاره به زبان فرانسه صحبت می‌کنند. زبان فرانسه زبان اصلی ارتباطات بین‌المللی است.بعد از زبان انگلیسی،یادگیری زبان فرانسه دومین زبان پرطرفدار میباشد و همچنین ششمین زبان از لحاظ وسیع بودن در دنیا است. زبان فرانسوی دومین زبان است که بعد از انگلیسی در هر قاره‌ای تدریس می‌شود. OIF، سازمان بین‌المللی کشورهای فرانسوی‌زبان، از ۷۷ کشور عضو و دولت تشکیل شده‌است. فرانسه همچنین بزرگ‌ترین شبکه بین‌المللی موسسات فرهنگی را دارا است که دوره‌های آموزش زبان فرانسه را برای نزدیک به یک میلیون دانش‌آموز برگزار می‌کند.
در دنیای امروز صحبت کردن به یک زبان خارجی کافی نیست. افرادی که به چندین زبان صحبت می‌کنند در زمینه تحصیلی موفق‌تر هستند و همچنین شانس بیشتری برای پیدا کردن شغل چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور دارند.

یادگیری زبان فرانسه

مزایای یادگیری زبان فرانسه چیست؟

پیدا کردن شغل

توانایی صحبت کردن به هر دو زبان فرانسوی و انگلیسی مزیتی است که در پیدا کردن شغل با بسیاری از شرکت‌های چند ملیتی که از زبان فرانسوی به عنوان زبان کاری خود استفاده می‌کنند، کاربرد فراوانی دارد. فرانسه، پنجمین اقتصاد بزرگ جهان است که کارآفرینان، پژوهشگران و محققان خارجی را جذب می‌کند.

آشنایی با فرهنگ جهانی

فرانسه زبان فرهنگ است. یک درس فرانسوی سفری فرهنگی به دنیای مد، هنر، معماری و علم است. زبان فرانسه همچنین امکان دستیابی به آثار نویسندگان بزرگ فرانسوی مانند ویکتور هوگو و مارسل پروست و شعرای مشهور را به زبان اصلی می‌دهد.

امکان تحصیل در دانشگاه‌های فرانسه

افرادی که می‌توانند به زبان‌ فرانسه صحبت کنند، فرصت‌هایی برای آموزش عالی در برخی از بهترین دانشگاه‌های فرانسه (دانشگاه سوربن، پیر ماری کوری و غیره) و اغلب براساس شرایط مالی بسیار مناسب به‌دست می‌آورند. دانشجویان با سطح خوبی از زبان فرانسه ممکن است واجد شرایط درخواست کمک‌هزینه دولتی فرانسوی برای ثبت‌نام در یک دوره کارشناسی‌ارشد در دانشگاه‌های فرانسه باشند که منجر به اخذ مدرک کارشناسی‌ارشد در سطح بین‌المللی می‌شود.

سفر به مقاصد فرانسه زبان

فرانسه پرتردد‌ترین مقصد گردشگری جهان است و بیش از 79.5 میلیون بازدیدکننده در سال دارد. توانایی صحبت کردن به زبان فرانسوی، حتی به‌میزان کم، باعث می‌شود که بازدید از پاریس و تمام مناطق فرانسه لذت‌بخش‌تر باشد. زبان فرانسوی در هنگام سفر به آفریقا، سوییس، کانادا، موناکو، سیشیل و دیگر جاها نیز می تواند به شما برای برقراری ارتباط کمک کند.

زبان روابط بین‌الملل

زبان فرانسه زبان رسمی و کاری سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا، یونسکو، ناتو، کمیته بین‌المللی المپیک، صلیب‌سرخ بین‌المللی و دادگاه‌های بین‌المللی است. مهارت در فرانسه برای هر کسی که شغلی در سازمان‌های بین‌المللی داشته باشد ضروری است.

تجربه ورود به دنیای جدید

بعد از زبان انگلیسی و آلمانی، زبان فرانسوی سومین زبانی است که به طور گسترده در اینترنت استفاده می‌شود. توانایی درک فرانسه یک دیدگاه جدید از جهان را از طریق ارتباط با گویشوران فرانسوی از سراسر جهان و اخبار کشورهای جهان فراهم می‌کند.

فرانسه،زبان استدلال و مذاکره

زبان فرانسه زبانی تحلیلی است که تفکر انتقادی را توسعه می‌دهد. فیلسوفان بزرگی مانند دکارت، سارتر، ماری کوری، پاستور و غیره همگی به زبان فرانسه صحبت می‌کردند. در یادگیری زبان فرانسه، کودکان نیز یاد می‌گیرند که چگونه یک مورد را مطرح کنند و نکات مختلفی از دیدگاه ها ارائه کنند و از مهارت‌های ارزشمند برای بحث‌ها و مذاکرات استفاده کنند.

یادگیری لذت بخش

برخلاف باور عمومی، زبان فرانسه زبان سختی برای یادگیری نیست. این زبان به دقت خاصی نیاز دارد اما قادر به بیان دقیق ظرافت است. زیاد طول نمی‌کشد تا به سطحی برسید که بتوانید به زبان فرانسه ارتباط برقرار کنید. روش‌های زیادی در این مورد وجود دارد که یادگیری زبان فرانسه را لذت‌بخش می‌کند چرا که این زبان یک زبان نرم، آهنگین و رمانتیک است.

وسیله‌ای برای یادگیری زبان‌های دیگر

یادگیری زبان فرانسه یک زمینه خوب برای یادگیری زبان‌های دیگر، به‌ویژه زبان‌های رومی اسپانیایی، ایتالیایی، پرتغالی و رومانیایی است. یادگیری زبان فرانسه حتی در یادگیری انگلیسی هم موثر است، زیرا بسیاری از واژگان انگلیسی امروزی از زبان فرانسه مشتق شده‌است.

استاندارد بالا در آموزش

معلمان فرانسوی به خاطر رویکرد خلاقانه، مبتکرانه و انتظارات بالا مشهور هستند. از آنجا که فرانسه شهرت خوبی در آموزش دارد، اکثر افراد تمایل دارند که به سطح بالایی از مهارت دست یابند. یادگیری زبان فرانسه همچنین نقش فعالی در فراهم کردن آموزش خدمت برای آموزگاران فرانسوی در خارج از کشور بازی می‌کند به‌طوری که دوره‌های ارایه‌شده همواره استاندارد بالایی دارند.

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.