۱۳ دلیل برای یادگیری زبان فرانسه

روز به روز به تعداد کسانی که می‌خواهند زبان فرانسه یاد بگیرند اضافه می‌شود. اما اصلا چرا زبان فرانسه یاد بگیریم؟ در تاریخچه زبان فرانسوی آمده است: زبان فرانسوی( français) یک زبان هند و اروپایی از خانواده زبان‌های رومی است که ۱۳۶ میلیون گوینده زبان نخست در فرانسه و آفریقای شمالی و مرکزی دارد. فرانسوی یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل متحد، یکی از دو زبانِ کاری این سازمان همراه با انگلیسی و زبان کاری یا رسمی سازمان‌های متعدد بین‌المللی یا محلی، از جمله، اتحادیه اروپا است. فرانسوی، زبانی است کاملاً علمی و دانشگاهی و امروزه همچنان، پس از انگلیسی، یکی از مهمترین زبان‌های دیپلماتیک به‌شمار می‌رود. در این مقاله 13 دلیل برای یادگیری زبان فرانسه را باهم بررسی خواهیم کرد.

مزایای یادگیری زبان فرانسه چیست؟

1. با زبان فرانسه در اقتصاد جهانی آینده رقابت کنید

زبان فرانسوی در بسیاری از کشورهای اروپایی، زبان دوم در مقطع ابتدایی و زبان سوم در دوره راهنمایی معرفی می‌شود. متقاضیان کار بین‌المللی که حداقل به دو زبان مسلط باشند در بازار جهانی از مزایای متمایز برخوردار خواهند بود. وقتی فرانسوی بلد باشید، می‌توانید بخشی از ارتباطات و مبادلاتی باشید که روزانه به زبان فرانسه در هر قاره‌ای انجام می‌شود.

2. صحبت کردن به زبان فرانسه فرصت‌های شغلی شما را افزایش می‌دهد

دانستن زبان دوم در بیش از 60 شغل ضروری است. کانادا به طور رسمی دو زبانه است و وجود برچسب به زبان انگلیسی و فرانسوی روی تمام محصولات وارداتی اجباری است. از این گذشته، بیش از 1200 شرکت فرانسوی نیز در ایالات متحده شعبه دارند. فرانسه پیشرو جهانی در توسعه ارتباطات راه دور مدرن است، بازاری با پتانسیل رشد فوق‌العاده بالاست. اتحادیه اروپا، دومین بلوک تجاری بزرگ در جهان، زبان فرانسه را به‌عنوان زبان رسمی به رسمیت می‌شناسد. به فرصت‌های شغلی فراوان با خطوط هوایی، شرکت‌های صادرات و واردات و سایر مشاغل بین‌المللی فکر کنید. اگر به فکر کار در سازمان ملل هستید (جایی که فرانسوی بعد از انگلیسی دومین زبان پرکاربرد است) می‌بینید که یادگیری زبان فرانسه را باید در اولویت‌های بالای خودتان قرار دهید.

یادگیری زبان فرانسه

3. مطالعه زبان فرانسه شما را با فرهنگ غنی آنها آشنا می‌کند

فرانسوی زبان اول یا دوم در بیش از 40 کشور جهان است و در زمان نگارش این مطلب، 125 میلیون نفر در سراسر جهان در هر قاره به آن صحبت می‌کنند. از آنجایی که زبان فرانسه زبان خارجی انتخابی بسیاری از مردم جهان است، دانستن زبان فرانسه شانس شما را برای برقراری ارتباط در کشورهای غیر انگلیسی زبان نیز افزایش می‌دهد. می‌توانید از زبان فرانسه برای ایجاد دوستی‌های بین‌المللی و همچنین برای برقراری ارتباط از طریق اینترنت استفاده کنید.

کلاس زبان فرانسه

4. اگر به رویدادهای ورزشی علاقه‌مندید، فرانسوی یاد بگیرید

فرانسوی درب دنیای رویدادهای ورزشی را به روی علاقه‌مندان باز می‌کند. زبان فرانسه همواره یکی از زبان‌های رسمی است که برای اعلام رویدادها، برندگان و مدال‌ها در بازی‌های المپیک استفاده می‌شود. در کانادا نیز می‌توانید بازی‌های هاکی و بیسبال را به زبان فرانسوی دنبال کنید. مسابقات اتومبیل رانی (Le Mans و Monte Carlo)، مسابقه اسب‌دوانی (Longchamps)، مسابقات تنیس (French Open)، و تور دوچرخه سواری فرانسه (Tour de France)، طرفداران زیادی را در سراسر جهان جذب می‌کنند. وقتی فرانسوی بلد باشید، درب‌های دنیای ورزش به روی شما باز است.

5. با زبان فرانسه دایره لغات شما را در زبان انگلیسی بهبود می‌بخشد

حدود 40 تا 50 درصد واژگان انگلیسی از زبان فرانسه است. جالب است بدانید که مطالعه زبان فرانسه مهارت‌های گرامر شما را نیز افزایش می‌دهد. همانطور که مهارت‌های بیشتری در زبان فرانسه کسب می‌کنید، مهارت‌های خود را در زبان انگلیسی نیز تقویت می‌کنید.

6. مهارت‌های تفکر انتقادی و خلاق شما را توسعه دهید

یادگیری یک زبان جدید، مانند فرانسوی، مهارت‌های تفکر انتقادی و خلاق شما را توسعه می‌دهد. همچنین یادگیری زبان فرانسه مهارت‌های حل مسئله شما را افزایش می‌دهد و حافظه، نظم و انضباط و عزت‌نفس شما را بهبود می‌بخشد. از آنجایی که اندازه‌گیری پیشرفت در این زبان بسیار آسان است، می‌توانید به سرعت توانایی‌های جدید خود را ببینید و به آنها افتخار کنید. بنابراین، دانستن زبان فرانسه می‌تواند به شما در دستیابی به تعدادی از مهارت‌های مهم زندگی کمک کند.

بیشتر بخوانید: یادگیری زبان فرانسه با فیلم | ۱۲ تا از بهترین فیلم‌های فرانسوی

7. با زبان فرانسوی شانس خود را برای پذیرش در دانشگاه‌ها افزایش دهید

تسلط به زبان فرانسه به طور قابل توجهی شانس شما را برای پذیرش در دانشگاه و تحصیلات تکمیلی افزایش می‌دهد. فرانسه همچنان پیشرو و مبتکر در علم و فناوری است. مهندسی عمران (کانال بین انگلستان و فرانسه، TGV(سریعترین قطار)، ایرلاین Concorde)، فناوری‌های پزشکی (جداسازی ویروس اچ آی وی) و مخابرات (Minitel با بیش از 20000 سرویس آنلاین و کارت تلفن microchip) تنها بخش‌هایی هستند که فرانسوی‌ها در آنها نقش رهبر را دارند. دانستن زبان فرانسه می‌تواند درب‌ها را برای تحصیلات تکمیلی و تحقیقات مهم به روی شما باز کند.

8. زبان فرانسه یاد بگیرید و به کشورهای بیشتری سفر کنید

استفاده از زبان فرانسه فرصت‌های سفر به خارج از کشور به کارائیب، اروپا و آفریقا و فراتر از آن را افزایش می‌دهد. پس از ایالات متحده، فرانسه دومین مقصد گردشگری پربازدید در جهان است. پاریس اخیرا توسط مجله Fortune به عنوان یکی از ده شهر برتر جهان معرفی شده است. وقتی فرانسوی صحبت می‌کنید، می‌توانید یک توریست تحصیل‌کرده باشید، راهنمایی بخواهید، اتاق هتل خود را بگیرید یا به یک دوست فرانسوی درباره کشور خود بگویید.

9. با یادگیری زبان فرانسه به دنیای هنر وارد می‌شوید

فرانسوی زبانی است که درهای هنر، موسیقی، رقص، مد، آشپزی و سینما را به روی علاقه‌مندان باز می‌کند. برای مثال، وقتی به بخش فیلم‌های خارجی اپلیکیشن‌ها و سایت‌های مختلف نگاه می‌کنید به سرعت متوجه می‌شوید، فرانسه یکی از پرکارترین تولیدکنندگان فیلم‌های بین‌المللی است. جشنواره بین‌المللی فیلم کن هر ساله با معرفی بهترین فیلم‌ها، کارگردانان و بازیگران، توجه جهانیان را به خود جلب می‌کند. وقتی فرانسوی را می‌فهمید، برای لذت بردن از یک فیلم فرانسوی، نیازی به نگاه کردن به زیرنویس ندارید.

10. فرانسه زبان بسیاری از شاهکارهای ادبی بزرگ است

اغلب مردم سراسر جهان با شازده کوچولو، بینوایان، سه تفنگدار، 20 هزار فرسنگ زیر دریا، سرود رولان و بیگانه آشنا هستند. این آثار همگی جزو مشهورترین و پرفروش‌ترین آثار جهان هستند. درواقع فرانسه بیش از هر کشور دیگری برنده جایزه نوبل ادبیات شده است. همچنین، فرانسوی‌ها به خاطر فیلسوفان بزرگ خود نظیر دکارت، پاسکال، روسو، ولتر، کامو، دوبووار و سارتر همواره مورد تحسین و توجه قرار می‌گیرند. وقتی فرانسوی می‌خوانید، می‌توانید از این آثار و نویسندگان به زبان اصلی لذت ببرید.

11. یادگیری زبان فرانسه لذت بخش است

برخلاف باور عمومی، زبان فرانسه زبان سختی برای یادگیری نیست. این زبان به دقت خاصی نیاز دارد اما قادر به بیان دقیق ظرافت است. زیاد طول نمی‌کشد تا به سطحی برسید که بتوانید به زبان فرانسه ارتباط برقرار کنید. روش‌های زیادی در این مورد وجود دارد که یادگیری زبان فرانسه را لذت‌بخش می‌کند چرا که این زبان یک زبان نرم، آهنگین و رمانتیک است.

12. زبان فرانسه وسیله‌ای برای یادگیری زبان‌های دیگر است

یادگیری زبان فرانسه یک زمینه خوب برای یادگیری زبان‌های دیگر، به‌ویژه زبان‌های رومی اسپانیایی، ایتالیایی، پرتغالی و رومانیایی است. یادگیری زبان فرانسه حتی در یادگیری انگلیسی هم موثر است، زیرا بسیاری از واژگان انگلیسی امروزی از زبان فرانسه مشتق شده‌است.

13. استاندارد بالا در آموزش زبان فرانسه

معلمان فرانسوی به خاطر رویکرد خلاقانه، مبتکرانه و انتظارات بالا مشهور هستند. از آنجا که فرانسه شهرت خوبی در آموزش دارد، اکثر افراد تمایل دارند که به سطح بالایی از مهارت دست یابند. یادگیری زبان فرانسه همچنین نقش فعالی در فراهم کردن آموزش خدمت برای آموزگاران فرانسوی در خارج از کشور بازی می‌کند به‌طوری که دوره‌های ارایه‌شده همواره استاندارد بالایی دارند.

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.