۱۳ روش فوق‌العاده برای یادگیری زبان فرانسه در خانه!

نمی‌دانید چطور می‌توانید زبان فرانسه را خودتان یاد بگیرید؟ یا حتی نمی‌توانید که اصلا این کار امکان‌پذیر است یا نه؟ بله، می‌توانید زبان فرانسه را خودتان یاد بگیرید. ما در این مقاله از سفیر، تعدادی از روش‌ها و ایده‌های مفید را برای شما لیست کرده‌ایم. برخی از این ایده‌ها را برای یادگیری زبان فرانسه در خانه امتحان کنید و ببینید که چگونه مطالعه انفرادی می‌تواند شما را با موفقیت به تسلط بالا در زبان فرانسوی برساند!

13 روش عالی برای یادگیری زبان فرانسه در خانه

1. به‌طور فعال محتوای فرانسوی را تماشا و گوش دهید

وقتی به‌تنهایی یاد می‌گیرید، زمان ترک کلاس، یادگیری شما متوقف نمی‌شود. می‌توانید یادگیری را به زمان‌های آزاد خود بیاورید. نگران نباشید، ما به شما پیشنهاد نمی‌کنیم تمرینات گرامر را در تمام روز و شب انجام دهید، اما چیزی به‌سادگی لم دادن جلوی تلویزیون یا تماشای یک فیلم هم می‌تواند برای یادگیری زبان فرانسوی شما مفید باشد.

یادگیری زبان فرانسه در خانه، از طریق محتوای معتبر، مهمتر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. دیدن زبانی که به‌طور طبیعی توسط فرانسوی‌زبان استفاده می‌شود، نه‌تنها شما را با زبان و فرهنگ آشنا می‌کند، بلکه به شما کمک می‌کند تا کلمات و مفاهیم دستوری در حال استفاده را بشنوید. یاد بگیرید چه چیزی برای بازتولید در گفتار خود طبیعی به نظر می‌رسد و از همه مهمتر، تلفظ صحیح را بشنوید. علاوه‌بر همه این مزایا، سرگرم‌کننده است! و تفریح ​​در حین یادگیری یک عامل انگیزشی بزرگ برای همگام شدن با مطالعات شماست.

2. برای یادگیری زبان فرانسه در خانه، تمرینات کتبی فرانسوی را انجام دهید

 وقتی یادگیری زبان فرانسه در خانه را شروع کردید، اولین قدم برای انجام تمرینات نوشتاری، یافتن راهی برای بررسی خودتان است! اگر نتوانید بررسی کنید تا مطمئن شوید که پاسخ صحیح داده‌اید، انجام تمرینات به‌تنهایی بی‌فایده است. برای این‌کار بهتر است از یک آزمون تعیین سطح فرانسه استفاده کنید.

برای یادگیری زبان فرانسه در خانه سطح خود را تعیین سطح سفیر بسنجید

3. فلش کارت فرانسوی بسازید و استفاده کنید

یادتان هست که معادلات جبر یا جدول تناوبی خود را با فلش‌کارت یاد گرفتید؟ دلیلی وجود دارد که این تکنیک قدیمی برای نسل‌ها محبوب بوده است، چون جواب می‌دهد! بنابراین وقتی به دنبال راهی برای یادگیری لغات فرانسوی و تمام آن صرف فعل‌های نامنظم گیج‌کننده هستید، از رفتن به مدرسه قدیمی نترسید.

مشخصاً فلش‌کارت‌ها برای همه جنبه‌های یادگیری فرانسه ایده‌آل نیستند، اما بخش‌های ساده‌تر زبان مانند تعاریف واژگان یا ترجمه‌ها، جنسیت‌های کلمات و صرف افعال را می‌توانید با استفاده از فلش‌کارت‌هایی که خودتان ساختید تمرین کنید. همچنین می‌توانید فلش‌کارت‌های دیجیتالی مانند Anki یا Flashcard Machine ایجاد کنید یا از فلش‌کارت‌های موجود مانند Memrise استفاده کنید.

اگر در حال ساخت فلش کارت هستید، نکات زیر را بخوانید:

  • برای فلش‌کارت واژگان، کلمه فرانسوی را در یک طرف بنویسید. در طرف دیگر، کلمه انگلیسی، تعریف فرانسوی کلمه یا تصویری از کلمه را بنویسید. حتی می‌توانید یک جمله مثال فرانسوی برای مشاهده کلمه استفاده در عمل وارد کنید.
  • روی کلماتی که بیشتر استفاده می‌کنید تمرکز کنید. این‌ها عبارتند از کلمات فرانسوی با میزان تکرار بالا، یا کلماتی که به احتمال زیاد در مکالمات روزمره فرانسوی خود استفاده می‌کنید. به عنوان مثال، ایجاد فلش‌کارت با کلمات مربوط به موادغذایی، مکان‌های اطراف شهر و لباس بسیار مفیدتر از ایجاد فلش‌کارت برای اجزای مختلف خاک باغچه است. هر زمان که فلش‌کارت لغات برای زبان فرانسوی درست می‌کنید، همیشه جنسیت دستوری را با یک حرف معین یا نامعین (le/la – the; un/une – a) وارد کنید. از آنجایی که این کلمات را نمی‌توان از جنسیت آنها جدا کرد، بهتر است همیشه هر دو را همزمان تمرین کنید.

این به شما کمک می‌کند به یادگیری زبان فرانسه در خانه سرعت می‌بخشد. زمانی که شروع به قراردادن کلمات در جملات می‌کنید از خود تشکر می‌کنید و می‌توانید به جای اینکه به فرهنگ لغت خود نگاه کنید، جنسیت مناسب را به‌طور طبیعی انتخاب کنید. برای فلش‌کارت‌های فعل، به‌سادگی مصدر فعل را در یک طرف همراه با زمانی که می‌خواهید تمرین کنید بنویسید. در طرف دیگر، صیغه را بنویسید. اگر ترجیح می‌دهید حافظه صرفی خود را به بخش‌هایی تقسیم کنید، می‌توانید شخص و شماره را نیز در سمت جلوی کارت بنویسید.

به‌عنوان مثال، برای فعل parler (به صحبت کردن)، ممکن است در یک طرف بنویسید “parler، اول شخص، مفرد”، و فقط صرف را در طرف دیگر بنویسید (je parle). هر زمان که در حال تمرین صیغه‌ها هستید، حتما یک ضمیر فاعل اضافه کنید. مانند جنسیت اسم‌ها، افعال مزدوج در زبان فرانسوی را نمی‌توان از ضمایر فاعل آنها جدا کرد. همیشه بهتر است هر دو را با هم تمرین کنید.

4. دیکته‌های فرانسوی را با آهنگ‌ها یاد بگیرید

دیکته یک تمرین رایج برای کودکان خردسال فرانسوی در مقطع ابتدایی است. آنها یاد می‌گیرند که چطور به زبان فرانسوی درست بنویسند و می‌تواند به همان اندازه برای یادگیری فرانسه به‌عنوان زبان دوم موثر باشد! تنها چیزی که لازم است یک متن و کسی است که آن را برای شما بخواند. می‌توانید با گوش‌دادن به برخی از آهنگ‌های فرانسوی موردعلاقه‌تان هم دیکته را تمرین کنید. بنابراین پس برای یادگیری زبان فرانسه در خانه، از آهنگ‌های فرانسوی استفاده کنید.

یادگیری زبان فرانسه در خانه، همین حالا

فرض کنید یک آهنگ فرانسوی عالی را انتخاب کرده‌اید. آهنگ را چندین‌بار پخش کنید. سه‌بار برای دیکته‌ها عادی است. برخی از آهنگ‌ها کمی سریع‌ هستند بنابراین به خودتان سخت نگیرید هرچندبار که نیاز داشتید موزیک را مجددا پخش کنید. سپس، یک کپی از اشعار را در دست بگیرید و ببینید که چه‌کار کرده‌اید! LyricsTranslate یک منبع عالی برای یافتن آهنگ‌های فرانسوی با ترجمه انگلیسی است. به نحوه ادای کلمات به‌خصوص حروف بی‌صدا توجه ویژه‌ای داشته باشید. به عنوان مثال، ممکن است نتوانید -e و -s را که به صفت مونث و جمع در آهنگ اضافه شده است بشوید، اما این اطلاعات برای نوشتن جمله بسیار مهم است.

5. از فرانسوی نوشتاری برای تمرین نکات گرامری و واژگان استفاده کنید

یکی از سخت‌ترین کارهایی که می‌توانید هنگام یادگیری زبان فرانسه در خانه انجام دهید، توسعه مهارت‌های نوشتاری است. شما نمی‌توانید به‌تنهایی به کمال نوشتن دست پیدا کنید، اما قطعا می‌توانید مهارت‌های خاصی را بهبود بدهید.

یک نکته گرامری یا فهرست واژگان را در نظر بگیرید. پاراگراف یا صفحه‌ای بنویسید که بدون نگاه کردن به کتاب یا یادداشت‌های خود، آنچه را که بلدید نشان دهد. سپس کار خود را برای آن عنصر خاص گرامر فرانسوی در برابر کتاب درسی خود بررسی کنید و خطاها را تصحیح کنید. برای آسان‌تر کردن کار حتی می‌توانید قبل از شروع تصحیح، قسمت‌هایی که از نکات گرامری استفاده کریده‌اید را هایلایت کنید. به‌این‌ترتیب چشم شما می‌داند که برای تصحیح موارد مختلف به کجا نگاه کند.

6. با اخبار همراه باشید

رسانه‌های خبری امروز به‌قدری گسترده هستند که اخبار برتر روز بدون اینکه شما آنها را جستجو کنید، جلوی چشمتان هستند. در آن صورت عالی نیست اگر بتوانید از طریق این اخبار و در خانه زبان فرانسوی یاد بگیرید؟

برای شروع، سراغ اخبار روزمره و ساده‌تر بروید. پادکست‌هایی وجود دارند که به‌طور منظم منتشر می‌شوند، حدود 30 دقیقه طول می‌کشند و شامل بازخوانی‌های آهسته و آنالیز اخبار برتر هفته به زبان فرانسوی هستند. با گرفتن اشتراک این پادکست‌ها، شنوندگان می‌توانند به یک متن کامل فرانسوی، یک PDF با ترجمه و فلش‌کارت دسترسی داشته باشند. خلاصه‌نویسی یکی دیگر از تمرینات عالی برای استفاده از مقالات خبری برای یادگیری زبان فرانسه در خانه است. پس از پایان مشاهده یا خواندن اخبار، یک یا دو پاراگراف بنویسید که ایده‌های اصلی خبر را خلاصه کند. این روش یک راه عالی برای بررسی میزان درک شما از زبان و استفاده از واژگانی است که برای مقاله ضروری هستند.

7. مسیر خود را با رسانه‌های اجتماعی فرانسوی ادامه دهید

آیا تا به حال مدت زمان استفاده روزانه از تلفن همراه خود را آنالیز کرده‌اید؟ دیدن این اطلاعات، معمولا شوکه‌کننده است. اما به‌جای اینکه احساس بدی داشته باشید، تمام آن زمان‌های تلف‌شده را دور بزنید! رسانه‌های اجتماعی و سایر فعالیت‌های آنلاین راه‌های عالی برای یادگیری زبان فرانسه در خانه هستند.

برای شروع، از گروه‌ها و فروم‌های موجود در YouTube استفاده کنید که هدف آن‌ها آموزش زبان فرانسه به زبان‌آموزان مبتدی و متوسط ​​است. برخی از بهترین‌ها عبارتند از Learn French with Alexa و Learn French with Vincent، دو کانال یوتیوب که آموزش‌های گرامری، توضیحات واژگان و گفتگوهای آسان را به زبان فرانسوی ارائه می‌دهند. می‌توانید با این کانال‌های یوتیوب مانند کلاس‌های فرانسوی واقعی رفتار کنید. یادداشت‌برداری کنید، در بخش نظرات شرکت کنید(به زبان فرانسوی) و هر تمرین یا فعالیتی را که یوتیوبرها برای تمرین پیشنهاد می‌کنند انجام دهید.

مزشت‌های یادگیری زبان فرانسه در خانه چیست؟

8. برای تقویت زبان فرانسه در خانه، بازی کنید!

در پایان یک روز طولانی در محل کار یا مدرسه، بازی کردن یک راه سرگرم‌کننده برای استراحت و یادگیری زبان فرانسه است. برنامه‌های گیمیفای‌شده زیادی به‌صورت آنلاین وجود دارند، اپلیکیشن‌هایی که سعی می‌کنند زبان فرانسوی را در قالبی شبیه به بازی آموزش دهند. یکی از شناخته‌شده‌ترین آنها Duolingo است که یادگیری زبان فرانسه را از طریق مینی‌بازی‌ها، سطوح و مراحل یادگیری به یک تجربه سرگرم‌کننده تبدیل می‌کند. دولینگو را نصب کنید و یادگیری زبان فرانسه در خانه را خودتان شروع کنید.

اگر یک گیمر جدی هستید، توصیه می‌کنم سعی کنید بازی موردنظر خود را به زبان فرانسوی انجام دهید. به‌سادگی تنظیمات زبان خود را به فرانسوی تغییر دهید. همچنین می‌توانید با بررسی ناسازگاری‌های فرانسوی‌زبان، بازی‌های آنلاین را با فرانسوی‌زبان‌های واقعی بازی کنید.

9. با فرانسوی‌زبانان و زبان‌آموزان فرانسه دوست شوید!

شاید جذاب‌ترین بخش یادگیری زبان فرانسه در خانه این باشد که شما کنترل کاملی بر آنچه می‌خواهید یاد بگیرید، نحوه یادگیری و زمان یادگیری خود دارید. با این حال، طرف دیگر این است که ممکن است با افراد فرانسوی زبان یا سایر زبان آموزان تعامل زیادی نداشته باشید. بدون جستجوی فعالانه شخص دیگری، یادگیری زبان فرانسه در خانه می‌تواند به معنای مطالعه فرانسه باشد، اما خب به‌تنهایی. اما یادگیری زبان فرانسه مستلزم استفاده فعالانه از زبان با شخص دیگری است. خب چکاری باید انجام دهید؟

واضح‌ترین راه‌حل برای این امر سفر به یک مکان فرانسوی زبان است. شما می‌توانید سفر خود را به فرانسه یا یک کشور فرانسوی زبان دیگر برنامه‌ریزی کنید. انجام این‌کار به شما این امکان را می‌دهد که در زبان فرانسوی غرق شوید و این فرصت را دارید که کلمات و عبارات جدید را یاد بگیرید و آنچه را که یاد گرفته‌اید تمرین کنید. البته سفر برای همه امکان‌پذیر نیست. اما شما همچنان می‌توانید با استفاده از سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها، از تعامل با فرانسوی‌زبانان بدون ترک شهر خود بهره‌مند شوید!

10. آثار کلاسیک و معاصر فرانسوی را دنبال کنید

بر کسی پوشیده نیست که زبان فرانسه به دلیل ادبیاتش در سراسر جهان شناخته شده است. چه در دبیرستان، چه در کالج و چه در دوران کودکی، به احتمال زیاد یک قطعه از ادبیات فرانسه خوانده‌اید یا یک فیلم یا برنامه تلویزیونی که براساس یکی از آثار ادبی محبوب فرانسوی ساخته شده است، دیده‌اید. وقتی در حال یادگیری زبان فرانسه در خانه هستید، اگر به کلماتی که در زبان فرانسه نمی‌دانید برخورد کردید، آنها را یادداشت کنید. توصیه نمی‌کنم که تک تک کلمات فرانسوی ناشناخته را یادداشت کنید. در عوض، بهتر است فقط مواردی را که اغلب می‌بینید یا مواردی که برای درک متن ضروری هستند، انتخاب کنید. هنگامی که این کلمات را یادداشت کردید، باید به‌طور فعال از آنها استفاده کنید.

11. در یک دوره آموزشی فرانسوی معتبر شرکت کنید

در اولین سطرهای این پست اشاره کردیم که این راهنمای گام‌به‌گام برای زبان‌آموزانی که نمی‌خواهند یا وقت ندارند در کلاس شرکت کنند بسیار مناسب است. با این حال، این بدان معنا نیست که شما نمی‌توانید از دوره زبان فرانسه استفاده کنید. مهم نیست در چه سطحی هستید، یک دوره آموزشی فرانسوی می‌تواند راهی عالی برای یادگیری گرامر و واژگان فرانسوی به روشی سیستماتیک باشد. همچنین می‌تواند فرصت‌های بیشتری برای صحبت‌کردن، گوش‌دادن، خواندن و نوشتن زبان فرانسوی در سطحی که برای مهارت‌های فعلی‌تان مفید باشد، در اختیارتان قرار دهد.

کلاس زبان فرانسه سفیر را برای یادگیری زبان فرانسه در خانه دریابید

12. به روش فرانسوی بخورید، بنوشید و زندگی کنید

کلمه Immersion یا غوطه‌ور شدن بسیار مورداستفاده قرار می‌گیرد، اما چطور می‌توانید بدون اینکه واقعا به منطقه‌ای فرانسوی زبان بروید، در زبان فرانسه غوطه‌ور شوید؟  بیایید با اصول اولیه شروع کنیم: غذا. همه ما برای زندگی به غذا نیاز داریم، اینطور نیست؟ تبدیل کردن فرانسوی به بخشی از روال آشپزی و غذا خوردن، روشی آسان و خوشمزه است. به‌سادگی دستورالعمل‌های غذای انتخابی خود را به زبان فرانسوی جستجو کنید و آشپزی کنید. می‌توانید دستورالعمل‌های فرانسوی را در وبسایت‌هایی مانند آشپزی Ricardo پیدا کنید و حتی دستورالعمل‌هایی برای برخی از غذاهای سنتی فرانسوی را در Zeste پیدا کنید.

13. برای یادگیری زبان فرانسه در خانه، زبان فرانسه را آموزش دهید!

این‌که برای یادگیری زبان فرانسه در خانه، باید زبان فرانسه را آموزش دهید، غیرمنطقی به‌نظر می‌آید، اینطور نیست؟ شاید باورتان نشود، آموزش در واقع یک روش بسیار موثر برای یادگیری زبان فرانسه است. وقتی می‌خواهید موضوعی را آموزش دهید، باید کاملاً آن را درک کنید. اما لازم نیست قبل از شروع به تسلط برسید. تدریس راهی برای آشکار کردن نقاط ضعف دانش ما دارد و ما را به سمت یادگیری آنچه که به‌طور کامل نمی‌دانیم، سوق می‌دهد.

اگر در مرحله مبتدی زبان فرانسه هستید، ممکن است با زبان‌آموز دیگری که به سطح شما نزدیک است، رابطه تدریس مشترک برقرار کنید. اگر سطح زبان فرانسه شما بالاتر است، ممکن است تصمیم بگیرید که تدریس رسمی‌تری داشته باشید. می‌توانید در یک دوره رسمی زبان فرانسه به افرادی که سطح زبان فرانسه پایین‌تری دارند کمک کنید و در عین حال سطح خود را ارتقا دهید. اگر شما یک زبان‌آموز پیشرفته هستید، حتی ممکن است تصمیم بگیرید که درس‌های فرانسوی خود را از طریق تدریس خصوصی حضوری یا آنلاین برگزار کنید. به علاوه. با این روش، برای تامین هزینه سفر خود به یک مکان فرانسوی زبان، درآمد اضافی دارید!

اگر فکر آموزش رسمی زبان فرانسه بیش از حد برایتان ترسناک است، می‌توانید نقش یک معلم فرانسوی را بازی کنید! یعنی شما درس فرانسه را آماده و اجرا می‌کنید اما شاگرد ندارید. می‌توانید این درس‌ها را در مورد یک موضوع خاص مانند صرف فعل معمولی یا واژگان رایج برای خودتان اجرا کنید یا این درس‌ها را ضبط کنید و برای تمرین بیشتر و تشخیص خطا، آنها را تماشا کنید. در تمام این سناریوها، مطمئن شوید که یک برنامه درسی ایجاد کنید که بتوانید آن را دنبال کنید. این شما را در مسیر نگه می‌دارد و می‌توانید مطمئن باشید که به تمام نکات اصلی “درس” خود رسیده‌اید.

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.