مزیت آزمون ماک آیلتس، چرا باید آزمون آزمایشی آیلتس بدهیم؟

آیا به‌دنبال دلیل برای شرکت در آزمون آزمایشی یا ماک آیلتس هستید؟شرکت در آزمون آزمایشی یا ماک آیلتس چندین مزیت دارد. این آزمون به شما در شناسایی نقاط قوت و ضعفتان کمک می‌کند و در نهایت نمره آزمون اصلیتان را افزایش خواهد داد. همچنین حضور در یک آزمون پروماک یا آزمون آزمایشی شبیه‌سازی شده، شما را با فرایند روز آزمون آشنا می‌کند که موجب آسودگی خاطر و کاهش استرس شما در روز آزمون اصلی خواهد شد.پس با ما همراه باشید تا ۶ مزیت شرکت در آزمون ماک آیلتس را بررسی کنیم.

چرا در آزمون ماک آیلتس شرکت کنیم؟

اولین مزیت آزمون ماک آیلتس: آشنایی با قالب آزمون آیلتس

شرکت در آزمون ماک آیلتس شما را با قالب و شکل آزمون آشنا می‌کند.آزمون آیلتس چهار مهارت اصلی زبانی را در چهار بخش می‌سنجد.

  1. گوش‌دادن یا listening
  2. خواندن یا reading
  3. صحبت کردن یا speaking
  4. نوشتن یا writing

با کمک یک ماک آیلتس با جزئیات آزمون آشنا می‌شود. با حضور در این آزمون با شکل متون نوشتاری و شنیداری و انواع مختلف سوالات آزمون آشنا می‌شوید. قطعا نمی‌خواهید در روز آزمون اصلی برای اولین بار با یک نوع سوال جدید مواجه شوید. به‌طور مثال، خواهید دید که نمره بخش‌های گوش‌دادن و خواندن آزمون که هر یک از ۴۰ سوال تشکیل شده‌اند، صرفا بستگی به تعداد جواب‌های صحیح شما دارند. در مقابل در بخش‌های صحبت‌کردن و نوشتن، نظر ممتحن هم در نمره شما تاثیر خواهد داشت.

به‌علاوه، شرکت در آزمون ماک شما را با زمان‌بندی بخش‌های مختلف آزمون آشنا می‌کند. به این ترتیب می‌توانید نه‌تنها برای سوالات، بلکه برای زمانبندی لازم برای شرکت موفق در آزمون هم برنامه‌ریزی موثرتری داشته باشید.

مزیت آزمون ماک آیلتس: آشنایی با قالب آزمون ماک آیلتس

دومین مزیت آزمون ماک آیلتس: به تدریج نمره آزمونتان را افزایش دهید.

یکی از بهترین راه‌های افزایش دادن نمره آیلتس، تمرین با آزمون آزمایشی یا ماک است.چه گونه؟در یک آزمون آزمایشی، متوجه می‌شوید که هر یک از انواع سوالات را واقعا تا چه اندازه بلدید. پس از این، شما می‌توانید اشکالات خود را برطرف کنید. قطعا، شرایط پاسخگویی به سوالات در منزل، کلاس و خود آزمون با هم تفاوت دارند. در یک آزمون ماک شبیه‌سازی شده، شما به خوبی می‌توانید از سطح واقعی معلومات و تواناییتان در جلسه آزمون مطلع شوید.

آزمون ماک خود را طوری انتخاب کنید که با آزمون اصلی فاصله کافی داشته باشد تا فرصت آن را داشته باشید تا عملکرد خود را تحلیل و برای پیشرفت نمره خود برنامه‌ریزی کنید.

آزمون ماک را به گونه‌ای انتخاب کنید که کارنامه تحلیلی داشته باشد. با این کار می‌توانید ببینید که در کدام بخش‌ها و سوالات نمره از دست داده‌اید. با بررسی این سوالات و استفاده از راهکارهای ارائه شده، به مرور زمان نمره شما بهبود پیدا خواهد کرد.

سومین مزیت آزمون ماک آیلتس: نقاط ضعف و قوت خود را بشناسید

یک مزیت آزمون ماک آیلتس این است که آزمون ماک آیلتس همانند آینه‌ای است که تصویری از ضعف‌ها و قوت‌های شما را به نمایش می‌گذارد. با شرکت در یک آزمون ماک خواهید فهمید که کدام سوالات در کدام بخش آزمون برای شما ساده یا بالعکس برایتان دشوار است. حتی مهم‌تر از آن، شرکت در یک آزمون ماک در ابتدای مسیر آمادگی برای آزمون آیلتس به شما نمای دقیق‌تری از سطح واقعی زبانتان ارائه می‌دهد. بسیارند افرادی که پس از مدت‌ها حضور در کلاس‌های زبان مختلف سطح زبانی خود را اشتباه برآورد می‌کنند. این برآورد اشتباه موجب برنامه‌ریزی غلط و ناکارآمد می‌شود که متاسفانه باعث می‌شود داوطلب نتواند نمره موردنظر را در آزمون به‌دست آورد.

همچنین با شرکت در آزمون ماک به استراتژی‌های لازم برای موفقیت در آزمون مثل مدیریت زمان، سرعت خواندن، دیکته صحیح، اهمیت بازنویسی (paraphrasing) و غیره واقف خواهید شد.

مزیت آزمون ماک آیلتس: آزمون ماک آیلتس راهی برای افزایش نمره آیلتس

چهارمین مزیت آزمون ماک آیلتس: انگیزه خود را بالا نگه دارید

در شرایط همه‌گیری بیماری کووید۱۹ در بسیاری از مناطق آزمون‌های آیلتس به طور موقت با کنسلی‌های متعدد مواجه شده‌ است. این امر می‌تواند انگیزه داوطلبان را برای آمادگی و شرکت در آزمون نابود کند.اما شرکت در آزمون‌های آزمایشی می‌تواند در حفظ انگیزه به شما کمک کند. شرکت در آزمون ماک شما را برای شرکت در آزمون اصلی آماده نگه می‌دارد.با پایان پاندمی، قطعا کارهای بسیاری برای انجام خواهید داشت، پس بهترین زمان برای آماده شدن برای شرکت در آزمون آیلتس همین الان است.

پنجمین مزیت آزمون ماک آیلتس: از راهنمایی‌های یک ممتحن حرفه‌ای بهره‌مند شوید

کمک و راهنمایی یک ممتحن می‌تواند تاثیر بسیاری در بالا بردن نمره آیلتس شما داشته باشد. برای این کار به یک آزمون ماک آیلتس نیاز دارید.تصحیح کنندگان آزمون ماک با استانداردهای آزمون آیلتس به‌خوبی آشنا هستند و در مورد هر بخش آزمون به شما بازخورد ارائه خواهند کرد. این بازخوردها به شما نشان خواهد داد که چه کاری را درست انجام داده‌اید.همچنین با استفاده از این بازخورد خواهید فهمید که در چه بخش‌هایی نیاز به تمرین و کار بیشتر دارید.

مزیت آزمون ماک آیلتس: امکان راهنمایی در آزمون ماک آیلتس

ششمین مزیت آزمون ماک آیلتس : آشنایی با آزمون آیلتس کامپیوتری

آزمون آیلتس کامپیوتری در ایران نسبتا جدید است و افراد کمتری با آن آشنا هستند. یکی‌دیگر از مزیت آزمون ماک آیلتس با حضور در یک آزمون ماک کامپیوتری می‌توانید با این آزمون و سوالات آن بیشتر آشنا شوید.اگرچه آزمون کامپیوتری از لحاظ محتوا تفاوتی با آزمون قلم و کاغذی ندارد، سرعت تایپ کردن و مهارت شما در کار با کامپیوتر در موفقیت شما بسیار موثر خواهند بود. البته در هر دو نوع آزمون آیلتس، مصاحبه به صورت زنده و رودررو برگزار خواهد شد.

آزمون آزمایشی برای سنجش آمادگی شما برای آزمون اصلی آیلتس حتما پیشنهاد می‌شود. باتوجه به 6 مزیتی که در این مقاله اشاره کردیم و با در نظر گرفتن هزینه آیلتس، زمان و استرسی که برای IELTS صرف می‌کنید، بهتر است ابتدا سطح معلومات انگلیسی خود را بسنجید. 

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.