۰ تا ۱۰۰ آزمون تافل هوم ادیشن (Home Edition)

هرساله بسیاری از زبان‌آموزان در سراسر جهان به دنبال ارتقای مهارت زبان انگلیسی خود برای شرکت در آزمون تافل هستند. در عصر پاندمی که بسیاری از فعالیت‌های روزانه، مسافرت‌ها و حضور در کلاس‌های آموزشی محدود شد و یکی از نگرانی‌های متقاضیان مهاجرت به کشورهای خارجی، شرکت در آزمون‌ تافل بود. ازاین‌رو شرایط آزمون تافل هوم ادیشن یا TOEFL Home Edition فراهم شد. جهت شناخت بیشتر این آزمون در متن این مقاله به بررسی این آزمون و شرایط شرکت در آن پرداخته‌ایم.

آزمون تافل هوم ادیشن چیست؟

آزمون تافل هوم ادیشن(TOEFL Home Edition) به‌عنوان یکی از نسخه‌های جدید آزمون تافل توسط سازمان ETS (Educational Testing Service) ارائه شده است. این نسخه از آزمون تافل، به شما اجازه می‌دهد تا با استفاده از رایانه شخصی خود و صرفاً با اتصال به اینترنت در خانه‌تان، آزمون تافل را شرکت کنید. در رابطه با این آزمون این‌طور باید گفت که ساختار و سؤالات آزمون تافل، به همان شکل باقی می‌ماند و تنها شیوه برگزاری آن تغییر می‌کند.
این آزمون، دقیقاً با همان ساختار و تعداد سؤالات آزمون تافل سنتی برگزار می‌شود. در هر دو نسخه از آزمون تافل، این آزمون شامل چهار بخش Reading، Listening، Speaking و Writing است که پاسخگویی به هر بخش در مدت‌ زمان مشخصی قابل انجام است. بااین‌حال، شیوه برگزاری تافل هوم ادیشن شرایط متفاوتی را نسبت به آزمون تافل سنتی برای شما فراهم می‌کند.
در این نسخه از آزمون تافل، شما به‌ جای رفتن به مرکز آزمون با استفاده از رایانه شخصی و دوربین وب‌کم خود، در منزل یا محل کارتان در این آزمون شرکت خواهید کرد. برای شرکت در آزمون TOEFL Home Edition، باید یک رایانه شخصی با اتصال به اینترنت پرسرعت، دوربین وب‌کم، میکروفون و یک محیط آرام و بدون مزاحم داشته باشید.

تجهیزات موردنیاز برای آزمون تافل هوم ادیشن

ازآنجا که آزمون تافل هوم ادیشن در محل انتخابی داوطلب آزمون، برگزار می‌شود، برای شرکت در این آزمون، باید تجهیزات خاصی فراهم شود. درواقع، شرکت‌کننده آزمون می‌بایست یک رایانه شخصی با اتصال به اینترنت پرسرعت، دوربین وب‌کم با وضوح مناسب، میکروفون با کیفیت صدای خوب و هدفون یا اسپیکر با کیفیت قابل قبول داشته باشد.
به‌علاوه، جهت شرکت در آزمون TOEFL Home Edition، متقاضی باید در محیطی آرام و بدون نویز و هرگونه مزاحمت، آزمون را بگذراند. بنابراین، بهتر است که این آزمون در محیطی نظیر یک اتاق خلوت و بدون سروصدا، برگزار شود. همچنین، پیش از شرکت در آزمون نیز بهتر است به‌طور کامل دستورالعمل‌های آزمون مطالعه شده و تجهیزات سازگار و لازم تهیه شود.
داوطلبان برای شرکت در آزمون تافل هوم ادیشن باید مرورگر ETS Secure Test را روی رایانه خود نصب کنند. همچنین پیش از برگزاری آزمون نیز بهتر است که go.proctoru.com/testitout را در سیستم خود اجرا کنید. این کار برای بررسی تجهیزات شما و همچنین ایجاد یک محیط امن و محافظت‌ شده برای آزمون، استفاده می‌شود. همچنین، قبل از شرکت در آزمون، بهتر است که تست اتصال اینترنت، دوربین وب‌کم، میکروفون و هدفون یا اسپیکر را انجام دهند تا مطمئن شوند که تجهیزاتشان به‌درستی کار می‌کند و آماده شرکت در آزمون هستند.

تافل هوم ادیشن

مزایا و معایب شرکت در آزمون تافل هوم ادیشن

همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره شد، آزمون تافل Home Edition، همان آزمون تافل اینترنتی یا IBT است که داوطلبان به شرکت در آن در محل انتخابی خود می‌پردازند. شرکت در آزمون تافل هوم ادیشن چندین مزیت برای متقاضیان به همراه دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

 • راحتی و سهولت بیشتر

شما برای شرکت در آزمون TOEFL Home Edition نیازی به حضور در مرکز آزمون ندارید و در خانه‌تان با سهولت بیشتری می‌توانید آزمون را بگذرانید.

 • انعطاف‌پذیری زمانی

با شرکت در آزمون تافل هوم ادیشن، می‌توانید زمان آزمون را با توجه به برنامه روزانه‌تان تنظیم کنید؛ بنابراین نیازی به تعطیلی از کار یا مراجعه به مرکز آزمون نخواهید داشت.

 • صرفه‌جویی در هزینه

شرکت در این آزمون معمولاً ارزان‌تر از شرکت در آزمون تافل حضوری است. همچنین، شما نیازی به‌ صرف هزینه‌های مربوط به رفت‌ و‌ آمد، اقامت در استان‌های برگزار کننده و… نخواهید داشت.

 • بهبود تجربه آزمون

با شرکت در آزمون تافل هوم ادیشن، شما می‌توانید در یک محیط آرام و عاری از هرگونه مزاحمت و همچنین به‌ دور از استرس، آزمون را بگذرانید و با استفاده از تجهیزات شخصی خود، مانند رایانه و دوربین وب‌کم، بهترین تجربه را از شرکت در آزمون داشته باشید.
اما نکته حائز اهمیت این است که بهتر است پیش از شرکت در آزمون نام برده، شرایط و الزامات شرکت در این نسخه از آزمون را دقیقاً بررسی کنید و از توانایی پاسخگویی به این نسخه از آزمون به‌طور کامل اطمینان حاصل کنید.
مانند هر آزمون دیگری، آزمون تافل هوم ادیشن هم برخی معایب مختص به خود را دارد که ممکن است برای بعضی از افراد مشکل‌ساز باشد. از معایب آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نیاز به تجهیزات خاص

همان‌طور که اشاره شد، برای شرکت در آزمون تافل هوم ادیشن، باید تجهیزات خاصی داشت که ممکن است تهیه این تجهیزات برای برخی از افراد امکان‌پذیر نباشد و یا به‌سختی فراهم شود.

 • ریسک اتصال اینترنت

جهت شرکت در آزمون تافل هوم ادیشن، باید به اینترنت متصل شوید و این در صورت قطعی اینترنت و یا کاهش سرعت آن، انتقال داده‌ها با تأخیر انجام خواهد شد.

 • عدم حضور در محیط آزمون

در این آزمون، شما در محیط خانگی خود آزمون را می‌گذرانید و این ممکن است باعث شلوغی و مزاحمت شدن به دلیل فضای اطراف شما شود.

 • عدم تعامل حضوری

در آزمون TOEFL Home Edition، شما بخش Speaking آزمون را از طریق دوربین و میکروفون انجام می‌دهید، به همین دلیل نیز تعامل حضوری با افراد آزمون دهنده دیگر نخواهید داشت. همان‌طور که در بندهای پیش نیز اشاره شد، یکی از مهم‌ترین بخش‌های زبان انگلیسی برای شرکت در آزمون TOEFL Home Edition، تقویت مهارت مکالمه است که با شرکت در کلاس‌های آموزش اسپیکینگ قابل انجام خواهد بود. ازاین‌رو برای کسب نمره بهتر در این مهارت بهتر است که در کلاس‌ مکالمه زبان انگلیسی شرکت کنید و تکنیک‌های آن را به‌طور کامل آموزش ببینید.
به‌طورکلی باید توجه داشت که مزایا و معایب آزمون تافل هوم ادیشن بسته به نیازها و شرایط هر فردی متفاوت است، لذا قبل از شرکت در این آزمون، باید شرایط و نیازهای خود را مورد بررسی قرار داده و تصمیم‌گیری مناسب انجام دهید.آزمون تافل هوم ادیشن

مقایسه آزمون تافل هوم ادیشن با سایر آزمون‌ها

آزمون تافل در قالب چندین نسخه برگزار می‌شود که مهم‌ترین این نسخه‌ها جهت اپلای در دانشگاه‌های بین‌المللی به شرح زیر هستند:

 • آزمون تافل iBT یا آزمون تافل آنلاین
 • آزمون تافل PBT یا آزمون تافل کاغذی
 • آزمون تافل iBT هوم ادیشن یا آزمون آنلاین در خانه

گفتنی است که مدرک تمام این آزمون‌ها به‌طور یکسان معتبر است و میزان اعتبار آن نیز به مدت 2 سال خواهد بود. برای مقایسه بهتر این سه آزمون می‌توان در رابطه با هزینه ثبت‌نام در آن‌ها نیز صحبت کرد. هزینه آزمون iBT و هوم ادیشن در ایران برابر با ۲۶۵ دلار است. درحالی‌که آزمون تافل PBT در ایران برگزار نمی‌شود. تافل iBT و تافل هوم ادیشن ازنظر ساختاری، هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند و تفاوت آن‌ها در نحوه برگزاری و ترتیب سؤالات آن‌هاست. در پایان آزمون تافل هوم ادیشن می‌توان نمرات غیررسمی مربوط به بخش‌های Reading و Listening را مشاهده کرد. درصورتی‌که در آزمون iBT این امکان فراهم نیست و کلیه نتایج پس از یک هفته تا 8 روز بر روی سایت ETS قابل‌مشاهده خواهند بود. به‌علاوه آزمون TOEFL Home Edition به‌صورت آنلاین و در هرزمانی از روز قابل برگزاری است. در رابطه با مقایسه تافل هوم ادیشن با آزمون آیلتس نیز باید گفت که علی‌رغم این‌که هر دو آزمون برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی در قالب چهار مهارت Reading، Listening، Speaking و Writing استفاده می‌شوند، در آزمون آیلتس، بخش Speaking به‌صورت حضوری و با یک ارزیاب زبان انگلیسی برگزار می‌شود.
این در حالی است که در آزمون تافل هوم ادیشن، این بخش به‌صورت آنلاین و با استفاده از دوربین و میکروفون قابل انجام است. همچنین، این آزمون برای آن دسته از شرکت‌کنندگانی که تمایل به شرکت در آزمون زبان از خانه خود دارند، گزینه‌ی مناسبی‌تری است. درحالی‌که برخی از شرکت‌کنندگان ممکن است ترجیح دهند که به‌صورت حضوری در آزمون آیلتس شرکت نمایند. درمجموع، برای شرکت در آزمون تافل هوم ادیشن نیز باید آمادگی لازم را کسب کرد. آمادگی برای این آزمون می‌تواند مدت‌زمان زیادی را به خود اختصاص دهد. ازجمله موارد موردنیاز برای کسب آمادگی بیشتر جهت شرکت در این نسخه از آزمون تافل می‌توان به آشنایی با قواعد گرامری و واژگان، تمرین در مهارت‌های Reading، Listening، Writing و Speaking، شرکت در دوره‌های آموزشی و استفاده از منابع آموزشی مناسب اشاره کرد. با شرکت در کلاس‌های ویژه تافل یا آیلتس می‌توان تا میزان زیادی به آمادگی لازم برای شرکت در این دو آزمون رسید.
جمع‌بندی
آزمون (TOFEL Home Edition) یکی از انواع آزمون‌های تافل است که در ایران نیز برگزار می‌شود. این نوع آزمون به‌صورت کامل اینترنتی برگزار شده و مشابه آزمون iBT است. تنها تفاوت این دو آزمون با یکدیگر در این است که متقاضیان آزمون تافل هوم ادیشن، می‌توانند شخصاً محل آزمون خود را انتخاب کنند. در سایر موارد، اعم از سطح سؤالات، تعداد سؤالات و… کاملاً یکسان هستند. ناگفته نماند که شرکت‌کنندگان آزمون هوم ادیشن پس از برگزاری آزمون، با مراجعه به وب‌سایت می‌توانند نتیجه غیررسمی بخش‌های listening و reading را مشاهده نمایند. درصورتی‌که نتیجه نهایی آزمون iBT به مدت 8 روز پس از برگزاری آزمون قابل دریافت خواهد بود.

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.