تاریخ برگزاری آزمون تافل ۲۰۲۳ + جدول زمانی TOEFL

اگر تاریخ برگزاری آزمون تافل را برای برنامه‌ریزی مهاجرت کاری یا تحصیلی می‌خواهید بدانید، شاید بهتر باشد نگرانی را کنار بگذارید چرا که این آزمون هر ماه چندین بار برگزار می‌شود. در واقع هر وقت که آماده امتحان انگلیسی تافل شوید، با پرداخت هزینه آزمون از طریق سایت و انتخاب مرکز امتحان می‌توانید برای دو تا سه هفته بعد یک وقت پیدا کنید.
اگر قرار است برای آزمون اقدام کنید، می‌توانید این پست از آموزشگاه سفیر که حاوی اطلاعات و جدول زمانی برگزاری آزمون تافل ۲۰۲۳ (از مرداد و شهریور ۱۴۰۲ به بعد) است را برای بدست آوردن تاریخ‌های دقیق مرور کنید.

روال دریافت مدرک تافل

در سال‌های گذشته معمولا دانشگاه‌ها و شرکت‌های بین‌المللی با توجه به محل قرارگیری و اعتباری که داشتند، امتیاز بین ۸۰ تا ۱۲۰ آزمون تافل (TOEFL) را قبول می‌کردند. اما در سال ۲۰۲۳ این رده به ۹۰ تا ۱۲۰ تغییر یافته و انتظار مهارت زبان انگلیسی بیشتری از دانشجویان و کارمندان می رود.
از آنجا که آزمون استاندارد تافل iBT خیلی هم ارزان نیست و برای شرکت در آن در کشور ایران لازم است ۲۶۵ دلار آمریکا به حساب موسسه ETS واریز کنید، با شرکت در کلاس های زبان انگلیسی ظرف فقط سه تا شش ماه می‌توانید از آمادگی لازم برای شرکت در آزمون برخوردار شوید.
آزمون تافل در چندین شهر ایران در تاریخ و ساعت‌هایی که در سایت ETS به شرکت کنندگان اطلاع داده شده برگزار می‌شود. هر یک از موسسات برگزار کننده آزمون سایت‌ها و مراکز امتحانی تاریخ برگزاری آزمون تافل را پیش از برگزاری به صورت غیرفعال (InActive) معرفی می‌کنند تا تایید موسسه ETS  را دریافت کنند و شرکتکنندگان صندلی‌های امتحانی خالی آنها را انتخاب کنند.
امتحان استاندارد زبان انگلیسی به صورت آنلاین در مراکز امتحانی مورد تائید برگزار می‌شود که در آن از طریق کامپیوتر چهار مهارت زبانی شرکت‌کنندگان ارزیابی می‌شود.

تاریخ برگزاری آزمون تافل ۲۰۲۳

آیا برنامه دارید در نیمه دوم سال ۲۰۲۳ برای دریافت مدرک تافل و احیانا پذیرش گرفتن از یک دانشگاه خارجی معتبر اقدام کنید؟ یا با توجه به نوسانات ارزی بالاخره تصمیم گرفته‌اید که کسب‌وکار خود را به خارج از کشور انتقال دهید؟ یا خیلی ساده برای مهاجرت شغلی به کشورهای اروپایی، آمریکا و کانادا، یا ترکیه و امارات آماده می‌شوید؟
گرفتن امتیاز بالا در آزمون تافل در این شرایط اهمیت غیر قابل انکاری دارد. با این مدرک در سیستم‌های ثبت تقاضای مهاجرت شغلی کشورهایی مثل کانادا امتیاز بیشتری می‌گیرید و راحت‌تر می‌توانید ویزا بگیرید.

تاریخ برگزاری آزمون تافل مرداد ۱۴۰۲

اگر در همین ماه جاری قصد دارید در آزمون تافل شرکت کنید، چند تاریخ برگزاری آزمون تافل هست که می‌توانید روی آنها حساب کنید:
● ۱۴ مرداد (August 05, 2023)
● ۱۸ مرداد (August 09, 2023)
● ۲۸ مرداد (August 19, 2023)
در همه این تاریخ‌ها دو نوبت آزمون تافل در صبح و بعد از ظهر، راس ساعت ۹ و ۱۴:۳۰ دقیقه برگزار می‌شود.

تاریخ برگزاری آزمون تافل شهریور 1402

در ماه سپتامبر که مقارن با اوائل شهریور تا مهر می‌شود جلسات امتحان آزمون تافل در تاریخ‌های از پیش مشخص شده برگزار می‌شود که در ادامه آنها را مرور می‌کنید:
● ۱ شهریور (August 23, 2023)
● ۴ شهریور (August 26, 2023)
● ۵ شهریور (August 27, 2023)
● ۱۵ شهریور (September 6)
● ۱۸ شهریور (September 9)
● ۱۹ شهریور (September 10)
● ۲۵ شهریور (September 16)
● ۲۶ شهریور (September 17)
● ۲۹ شهریور (September 20)

زمان برگزاری آزمون آیلتس

freepic.com

تاریخ برگزاری آزمون تافل مهر ۱۴۰۲

در اکتبر ۲۰۲۳ که مقارن با مهر و آبان ۱۴۰۲ است باز هم هشت تاریخ امتحان تافل ارائه شده است که شرکت کنندگان هم صبح و هم بعد از ظهر می‌توانند در آنها شرکت کنند.
● ۱ مهر (September 23)
● ۲ مهر (September 24)
● ۱۲ مهر (October 4)
● ۱۵ مهر (October 7)
● ۲۲ مهر (October 14)
● ۲۶ مهر (October 18)
● ۲۹ مهر (October 21)
● ۳۰ مهر (October 22)
● ۶ آبان (October 28)
● ۷ آبان (October 29)

تاریخ برگزاری آزمون تافل آبان ۱۴۰۲

بخش بزرگی از ماه نوامبر سال ۲۰۲۳ با آبان همپوشانی دارد. اگر می‌خواهید اواسط پاییز سال ۱۴۰۲ مدرک تافل بگیرید، کافی است از همین حالا یک امتحان تعیین سطح زبان انگلیسی بدهید تا ببینید به چه میزان تمرین و آموزش نیاز دارید.
خوشبختانه حتی اگر در نقطه‌ای دور افتاده و به دور از محیط‌ها و موسسه‌های آموزش زبان سکونت داشته باشید، باز هم می‌توانید با ثبت نام در کلاس‌ زبان انگلیسی سفیر مهارت خود را به سطح لازم برای گرفتن نمره بالاتر از ۹۰ در آزمون تافل برسانید.
● ۶ آبان (October 28)
● ۷ آبان (October 29)
● ۱۰ آبان ۱۴۰۲ (November 1, 2023)
● ۱۳ آبان (November 4)
● ۲۰ آبان (November 11)
● ۲۱ آبان (November 12)
● ۲۴ آبان (November 15)
● ۲۷ آبان (November 18)

تاریخ برگزاری آزمون تافل آذر ۱۴۰۲

ماه دسامبر دوازدهمین ماه تقویم میلادی است که امسال با آذر، ماه آخر پاییز شمسی تقارن دارد. هنوز بیشتر از سه ماه تا این تاریخ مانده که به علاقمندان امکان می‌دهد برای کسب مهارت لازم برای گرفتن نمره های حتی بالاتر از ۱۰۰ فرصت داشته باشند.
برای این منظور راهکارهای بسیار متنوعی از خودآموزهای تخصصی گرفته تا آموزش مجازی و ابزارهای آموزشی آنلاین در اختیار شما قرار دارند. در سایت آموزشگاه سفیر با مراجعه به بخش کلاس‌های زبان انگلیسی تمام این امکانات در دسترس کاربران قرار گرفته است.
● ۱ آذر (November 22)
● ۱۱ آذر (December 2)
● ۱۲ آذر (December 3)
● ۱۵ آذر (December 6)
● ۱۸ آذر (December 9)
● ۲۵ آذر (December 16)
● ۲۶ آذر (December 17)
● ۲۹ آذر (December 20)
امتحانات تافل ماه آذر هم در دو نوبت صبح و عصر، راس ساعت ۹ صبح و ۲:۳۰ بعد از ظهر برگزار می‌شوند.

جدول زمانی برگزاری آزمون تافل ۲۰۲۳

اگر می‌خواهید در یک نگاه تقویم روزهای برگزاری آزمون تافل در سال ۲۰۲۳ را مرور کنید، از جدول زیر برای این منظور کمک بگیرید.
2023/08 2023/09 2023/10 2023/11 2023/12
تاریخ آزمون تافل

۱۴ مرداد (August 05, 2023)

۱۸ مرداد (August 09, 2023)

۲۸ مرداد (August 19, 2023)

۱ شهریور (August 23, 2023)

۴ شهریور (August 26, 2023)

۵ شهریور (August 27, 2023)

۱۵ شهریور (September 6)

۱۸ شهریور (September 9)

۱۹ شهریور (September 10)

۲۵ شهریور (Spetemeber 16)

۲۶ شهریور (September 17)

۲۹ شهریور (September 20)

۱ مهر (September 23)

۲ مهر (September 24)

۱۲ مهر (October 4)

۱۵ مهر (October 7)

۲۲ مهر (October 14)

۲۶ مهر (October 18)

۲۹ مهر (October 21)

۳۰ مهر (October 22)

۶ آبان (October 28)

۷ آبان (October 29)

۱۰ آبان ۱۴۰۲ (November 1, 2023)

۱۳ آبان (November 4)

۲۰ آبان (November 11)

۲۱ آبان (November 12)

۲۴ آبان (November 15)

۲۷ آبان (November 18)

۱ آذر (November 22)

۱۱ آذر (December 2)

۱۲ آذر (December 3)

۱۵ آذر (December 6)

۱۸ آذر (December 9)

۲۵ آذر (December 16)

۲۶ آذر (December 17)

۲۹ آذر (December 20)

آیا آزمون تافل به آمادگی نیاز دارد؟

بله! تافل معتبرترین آزمون مهارت زبان انگلیسی است که بیشتر از ‍۱۱۰۰۰ دانشگاه و مرکز تحقیقاتی در ۱۹۰ کشور و سرزمین آن را تائید کرده و قبول دارند. در این آزمون مهارت‌های چهارگانه زبان شامل خواندن، نوشتن، شنیدن و حرف زدن شما با یک سیستم استاندارد ارزیابی می‌شود.
اگر بدون آمادگی وارد جلسه امتحان تافل شوید، شانس اینکه امتیاز پایینی بگیرید بالاتر می‌رود. با اینکه آزمون تافل ردی یا قبولی ندارد و فقط از آن می‌توانید یک امتیاز بین ۰ تا ۱۲۰ بگیرید، امتیاز کمتر از ۹۰ در سال ۱۴۰۲ به نوعی ردی یا ناکافی محسوب می‌شود.
نتیجه گیری
در این مقاله از آموزشگاه سفیر تاریخ برگزاری آزمون تافل سال ۲۰۲۳ که در ماه آذر ۱۴۰۲ به پایان می‌رسد را مرور کردیم. مدرک تافل با نمره بالا یک امتیاز در رزومه تحصیلی و شغلی هر فردی در هر کشوری محسوب می‌شود. اگر جایی به مدرک زبان انگلیسی نیاز باشد، تافل با امتیاز بین ۹۰ تا ۱۲۰ قابل اطمینان‌ترین مدرکی است که یک دانشجو یا کارمند می‌تواند به یک موسسه‌ بین المللی ارائه دهد.
همان طور که در این مقاله مشاهده کردید تاریخ برگزاری آزمون تافل از دو هفته دیگر تا آخر سال مشخص شده و هر وقت که برای امتحان آماده باشید، می‌توانید برای هفته یا دو هفته بعد ثبت نام کنید. هزینه ثبت نام ۲۶۵ دلار آمریکا است که در صورت گرفتن امتیاز ضعیف (کمتر از ۹۰ و ۸۰) این هزینه سوخت می‌شود.
کلاس‌های زبان انگلیسی سفیر گزینه مطمئنی برای جلوگیری از این اتفاق هستند. با شرکت در دوره‌های زبان سفیر که بعضی از آنها آفلاین هستند و جنبه خودآموز دارند، در مدتی حدود سه تا شش ماه می‌توانید مهارت انگلیسی خود را به سطح لازم برای گرفتن امتیاز بالای تافل برسانید.
2 دیدگاه
 1. جواد صمیمی

  سلام
  جواد صمیمی هستم اهل افغانستان ولایت پنجشیر.
  خیلی پروسه مهم و تاثیر گذاری است برای بلند سطح زبان .
  ضمنا اگر آدرس و روشنتر بگید که باید چه مدرکی و چه سطح نمره داشته باشیم یا مدرک لازم میشود برای ثبت نام
  در اخیر اطف کنید بگید کجا حضوری پول خود را پرداخت کنیم.
  ممنون

  1. پشتیبان سفیرمگ

   سلام جناب وقت‌ت.ن بخیر باشه، لطفا با سنترهایی که این آزمون رو برگذار می‌کنند در ارتباط باشید. 🙂

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.