هزینه آزمون تافل در سال ۲۰۲۳ چقدر است؟

هزینه آزمون تافل آنلاین (Toefl iBT) یکی از آن هزینه‌هایی است که افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی یا کاری به کشورهای انگلیسی زبان دارند دیر یا زود باید آن را بپردازند. هزینه آزمون در کشورهای مختلف متفاوت است و به دلار توسط موسسه ETS تعیین می‌شود.
اگر قصد ادامه تحصیل در یک دانشگاه خارجی به زبان انگلیسی دارید، یا برای کار عازم کشورهای دیگر هستید، با مرور این پست از سفیر، هزینه آزمون تافل در سال ۲۰۲۳ در ایران و کشورهای نزدیک آن مثل ترکیه، امارات، گرجستان و ارمنستان را به دست می‌آورید.

آزمون تافل چیست؟

تافل (TOEFL) مخفف عبارت «Test of English as a Foreign Language» است. این امتحان یک آزمون استاندارد زبان انگلیسی است که بیشتر از ۱۱۰۰۰ دانشگاه در ۱۹۰ کشور جهان آن را قبول دارند.
این آزمون در چهار بخش برگزار می‌شود که در آنها مهارت‌های زبانی شرکت‌کننده به دقت ارزیابی می‌شود:
● خواندن
● نوشتن
● گوش دادن
● حرف زدن
چیزی که باعث می‌شود هزینه آزمون تافل به اصطلاح ارزش پرداخت داشته باشد این است که با موفقیت در این آزمون، دیگر جایی برای نگرانی از برقراری ارتباط به زبان‌انگلیسی با افراد دیگر نخواهید داشت.

هزینه آزمون تافل سال ۲۰۲۳

قیمت و هزینه توسط سازمان جهانی ETS برگزارکننده آزمون استاندارد تافل برای هر کشور با توجه به هزینه‌های محلی آن تعیین می‌شود.

هزینه آزمون تافل در ایران

بعضی از آموزشگاه‌های زبان ایرانی که تحت نظارت سازمان ETS فعالیت می‌کنند ماهانه چند بار آزمون تافل برگزار می‌کنند. مبلغی که افراد برای شرکت در این آزمون‌ها لازم است پرداخت کنند ۲۶۵ دلار آمریکا است. متاسفانه برای واریز این مبلغ نمی‌توانید از کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب بهره بگیرید و لازم است به یک روش پرداخت بین‌المللی دسترسی داشته باشید.
جدا از هزینه آزمون تافل پایه که برای شرکت‌‌کنندگان در ایران همین ۲۶۵ دلار است، یک سری هزینه‌های احتمالی و جانبی هم وجود دارد که بد نیست پیش از اقدام به ثبت نام با آنها آشنا شوید:
خدمات هزینه
ثبت نام لحظه آخر ۴۰ دلار
تغییر زمان آزمون ۶۰ دلار
پاسخ‌نامه اشتباهات ۲۰ دلار
گزارش امتیاز اضافی (به ازای هر موسسه یا نهاد) ۲۰ دلار
ارزیابی مکالمه یا نوشتار ۸۰ دلار
ارزیابی مکالمه و نوشتار ۱۶۰ دلار
بازپرداخت ۳۰ دلار

هزینه آزمون تافل در سال ۲۰۲۳ در ترکیه

اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های بین‌المللی کشور ترکیه دارید، کافی است هنگامی که در این کشور اقامت دارید برای شرکت در آزمون تافل اقدام کنید تا بیشتر از ۱۰۰ دلار صرفه جویی کنید!
موسسه EST هزینه این آزمون معتبر بین‌المللی زبان انگلیسی در ترکیه را ۱۵۷ دلار آمریکا تعیین کرده است. بقیه هزینه‌های جانبی و احتمالی درست مثل ایران هستند.

هزینه شرکت در تافل iBT در امارات

دبی و شهرهای دیگر امارات متحده عربی یکی از مقاصد اصلی مهاجرت کاری و تخصصی، و همچنین مهاجرت تحصیلی ایرانیان هستند.
اگر ساکن امارات هستید و قصد دارید در یک شرکت انگلیسی زبان فعالیت کاری یا پژوهشی داشته باشید، هزینه آزمون تافل در سال ۲۰۲۳ در این کشور ۳۰۰ دلار است.

هزینه آزمون تافل در ترکیه

قیمت آزمون تافل در ارمنستان

دانشگاه‌های بین‌المللی ارمنستان یکی از مقاصد اصلی دانشجویان ایرانی هستند. نتیجه آزمون تافل یکی از معیارهای اصلی پذیرش در این دانشگاه‌ها محسوب می‌شود.
بسیاری از دانشجویان ایرانی برای مقاطع تحصیلی میانی هم که شده دانشگاه‌های ارمنستان را انتخاب می‌کنند تا بعد در مقاطع بالاتر ساده‌تر بتوانند از دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی پذیرش دریافت کنند.
به هر ترتیب اگر بخواهید در کشور ارمنستان در یکی از موسسات مورد تائید ETS در امتحان تافل شرکت کنید، هزینه آزمون تافل در ارمنستان در سال ۲۰۲۳ معادل ۲۲۰ دلار آمریکا است.

هزینه آزمون تافل در جمهوری آذربایجان

یکی دیگر از مقاصد مهاجرت تحصیلی و کاری افراد در ایران جمهوری آذربایجان است. شهرهایی مثل باکو از گذشته محل رفت و آمد تاجران، متخصصان و البته دانشجویان بوده و هنوز هم محبوبیت خود را حفظ کرده‌اند.
قیمتی که موسسه ETS برای شرکت در آزمون تافل در کشور آذربایجان تعیین کرده درست مثل ارمنستان ۲۲۰ دلار است که نسبت به ایران کمی ارزان‌تر محسوب می‌شود.

هزینه تافل در گرجستان

گرجستان یکی دیگر از کشورهای منطقه CIS است که به خاطر جاذبه‌های طبیعی و فرهنگی متنوع و گسترده‌ای که دارد مورد توجه و علاقه بسیاری از افراد ایرانی قرار دارد.
موسسات آموزش زبان انگلیسی در کشور گرجستان که مورد تائید سازمان ETS هستند با دریافت ۲۱۰ دلار به شرکت‌کنندگان اجازه ورود به جلسه را می‌دهند.
بهتر است توجه داشته باشید که آزمون تافل یکی از معتبرترین، و کم و بیش گران‌ترین آزمون‌های ارزیابی زبان انگلیسی است که با تعیین سطح زبان انگلیسی پیش از شرکت در آن می‌توانید نتیجه بهتری انتظار داشته باشید.

روش‌های پرداخت هزینه آزمون تافل

سایت موسسه ETS به افراد امکان ثبت نام و شرکت در آزمون iBT تافل در موسسات مورد تائید شهر محل سکونت را می‌دهد. برای این کار لازم است هزینه آزمون را به صورت ارزی یا دلاری به حساب موسسه یا سایت واریز کنید که برای آن به یک حساب پی پال، ویزا یا مستر کارت نیاز دارید.
خوشبختانه امروزه دیگر راهکارهای پرداخت محدود به این موارد نیست و انواع و اقسام ووچرها و کارت‌های پیش پرداخت اینترنتی (مثلا پرفکت مانی) در دسترس کاربران ایرانی قرار دارند.
اگر قصد شرکت در آزمون تافل از طریق سایت موسسه ETS دارید، با مراجعه به یکی از صرافی‌های آنلاین و فروشگاه‌های گیفت کارت و اعتبار آنلاین می‌توانید ووچر یا کارت پیش پرداخت با مبلغ نزدیک ۳۰۰ دلار خریداری کنید و در سایت ثبت نام کنید.

دریافت کد ورود به جلسه آزمون تافل

بعد از پرداخت هزینه آزمون تافل از طریق سایت ETS یک کد برای کاربر ارسال می‌شود که لازم است برای ورود به جلسه امتحان در اختیار موسسه آموزشی قرار بگیرد.
در ایران آزمون تافل در حال حاضر در شهرهای بزرگ مثل تهران، تبریز، زنجان، ارومیه، آمل و بعضی شهرهای دیگر برگزار می‌شود.

هزینه مدرک و گواهینامه

گواهینامه تافل یکی از آن کارنامه‌هایی است که بسیاری از کارمندهای نمونه، دانشجویان پیگیر و افراد فعال دنیای تجارت و پژوهش آن را به دیوار اتاق آویزان می‌کنند. این کار اعتماد به نفس آنها برای شرکت در پروژه‌ها و همکاری با افراد خارجی که به زبان انگلیسی تعامل برقرار می‌کنند را افزایش می‌دهد.
نتیجه آزمون تافل بعد از امتحان به آدرس ایمیل شما ارسال می‌شود. اما اگر بخواهید یک نسخه چاپی هم از مدرک تافل داشته باشید که قابل قاب گرفتن باشد، لازم است گزینه دریافت مدرک چاپی با هزینه ۲۰ دلاری را انتخاب کنید.

اعتبار آزمون تافل

با اینکه هزینه آزمون تافل ممکن است در نگاه اول، به خصوص با در نظر گرفتن نوسانات ارزی در ایران گران به نظر برسد، کافی است به این واقعیت توجه کنید که تافل معتبرترین آزمون زبان انگلیسی جهان است.
نتیجه آزمون تافل تقریبا در تمام دانشگاه‌ها و شرکت‌هایی که در آنها انگلیسی‌زبان اصلی است قبول و پذیرفته می‌شود. دنیای کسب‌وکارهای جدید پر از متخصصان دورکاری است که با شرکت‌های خارجی کار می‌کنند. اگر شما هم در شغل خود متخصص و خلاق هستید و می‌خواهید با تیم‌های خارجی همکاری کنید، شرکت در آزمون تافل شما را به این هدف نزدیک می‌کند.
به یاد داشته باشید برای پیشگیری از ضرر و تجربه شکست در آزمون تافل، همیشه می‌توانید با هزینه‌ای اندک در دوره‌های سفیر سطح زبان خود را امتحان و تست کنید.

نمره چند آزمون تافل مناسب ادامه تحصیل است؟

امتحان انگلیسی به عنوان زبان خارجی یا تافل بر خلاف امتحانات دبیرستان و دانشگاه که ردی و قبولی دارند، یک نمره بین ۱ تا ۱۲۰ است که میزان مهارت شرکت‌کننده روی زبان انگلیسی را مشخص می‌کند.
اگر در این امتحان نمره‌ای زیر ۸۰ بگیرید، شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های معتبر انگلیسی زبان را تا حد زیادی از دست می‌دهید. ممکن است بعضی دانشگاه‌های کشورهای دور افتاده حاضر به پذیرش مشروط دانشجویان با نمره تافل کمتر از ۸۰ شوند، اما به هر ترتیب برای ادامه تحصیل و درک مفاهیم تخصصی به انگلیسی لازم است امتیاز بالاتری در امتحان بگیرید.
از ۸۰ تا ۹۰: اگر قرار است هزینه آزمون تافل که خیلی هم ارزان نیست را بپردازید، حداقل برای گرفتن نمره بالاتر از ۸۰ تمرین کنید که به شکل چشمگیری شانس پذیرش در دانشگاه‌های بین‌المللی انگلیسی زبان را افزایش می‌دهد.
از ۹۰ تا ۱۰۰: این امتیاز نشان می‌دهد که مهارت شرکت کننده در تعامل به زبان انگلیسی بالا است و با دریافت آن می‌توانید حتی برای گرفتن پست‌هایی مثل استادیار در دانشگاه‌های بین‌المللی اقدام کنید.
• از ۱۰۰ تا ۱۱۰: با گرفتن نمره‌ای در این رده در آزمون تافل معلوم می‌شود روی زبان انگلیسی به خوبی تسلط دارید و می‌توانید از معتبرترین دانشگاه‌های جهان در رشته‌های حقوق، علوم انسانی، پزشکی و فنی پذیرش بگیرید.
• ۱۱۰ تا ۱۲۰: تا جایی که به مدرک زبان بر می‌گردد، امتیاز ۱۱۰ تا ۱۲۰ تافل قابل اطمینان‌ترین مدرکی است که یک فرد می‌تواند برای مهارت‌های زبانی انگلیسی در دنیای امروز به دست بیاورد.
نتیجه گیری
در این پست از سفیر هزینه آزمون تافل در سال ۲۰۲۳ را در ایران و کشورهای همسایه و منطقه مرور کردید. هزینه این آزمون توسط موسسه جهانی و استاندارد ETS برای کشورهای مختلف تعییین می‌شود که تعرفه امسال آن برای شرکت‌کنندگان ایرانی ۲۶۵ دلار است.
از آنجا که این هزینه مسترد نمی‌شود و گرفتن امتیاز یا نمره زیر ۸۰ در آزمون تافل عملا به معنای شکست محسوب می‌شود، توصیه می‌شود حتما قبل از شرکت در آزمون و گرفتن کد ورود به جلسه، یک آزمون سطح زبان انگلیسی بدهید تا با اطمینان و اعتماد به نفس بالاتری در این آزمون شرکت کنید.
ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.