مراکز برگزاری آزمون تافل در ایران در سال ۱۴۰۲

مراکز برگزاری آزمون تافل در ایران زیر نظر موسسه جهانی EST به شرکت‌کنندگان امکان ارزیابی مهارت زبان انگلیسی می‌دهند. آزمون تافل هر ماه چندین بار برگزار می‌شود و برای اطلاع از مناسب‌ترین زمان شرکت در آزمون کافی است در سایت آزمون تافل ثبت نام کنید.
در این پست از سفیر فهرست مراکز برگزاری آزمون تافل در داخل ایران و اطلاعاتی درباره شرکت در این امتحان در کشورهای همسایه و نزدیک را مرور خواهید کرد.

مدرک تافل چه کاربردی دارد؟

امتحان زبان انگلیسی تافل معتبرترین آزمونی است که برای مهاجرت تحصیلی یا کاری به کشورهای انگلیسی زبان، و مشغول شدن در موسسات بین‌المللی از جمله بعضی دانشگاه‌های داخلی کشور به آن نیاز دارید.
هزینه این آزمون در سال ۱۴۰۲ از سوی موسسه ETS مبلغ ۲۶۵ دلار برای شرکت کنندگان در ایران تعیین شده است. آزمون تافل ردی و قبولی ندارد و بر اساس میزان مهارت خود امتیازی بین ۱ تا ۱۲۰ می‌گیرید.

چه امتیازی در تافل مورد قبول است؟

همانطور که گفتیم امتیاز شما در این آزمون بین 1 تا 120 است. اگر این امتیاز از ۸۰ کمتر شود نشان می‌دهد مهارت زبان انگلیسی شما چنگی به دل نمی‌زند و به نوعی هزینه آزمون به ضرر تبدیل می‌شود.
با ثبت نام در کلاس زبان انگلیسی سفیر که حالا دیگر نیازی به حضور فیزیکی کامل هم ندارند، جلوی این ضرر را خواهید گرفت و برای گرفتن نمره‌های بالاتر از ۹۰ هم به شما پیشنهاد می‌کنیم به مراکز برگزاری آزمون ماک تافل در ایران سر بزنید.
اگر می‌خواهید در آزمون تافل امتیاز یا نمره‌ای بالاتر از ۹۰ بگیرید و در موسسات آموزش بین‌المللی به روی شما باز باشد، ثبت نام در کلاس‌های زبان انگلیسی سفیر گزینه‌ای است که همین حالا در دسترس شما قرار دارد. در کلاس‌های زبان انگلیسی سفیر به سادگی و با حداقل امکانات می‌توانید مهارت‌های چهارگانه انگلیسی که در آزمون تافل مورد امتحان قرار می‌گیرند را افزایش دهید.

مراکز برگزاری آزمون تافل در ایران در سال ۱۴۰۲

موسسه ETS به طور پیوسته در حال ارزیابی نمایندگان و تایید موسسات آموزشی جدیدی است که آزمون تافل در آنها برگزار می‌شود. به همین خاطر هم اطلاعات این فهرست دائما در حال تغییر است و آموزشگاه‌ها و موسسات آموزشی جدیدی به آن اضافه می‌شوند یا بعضی از آنها حذف می‌شوند.
به هر ترتیب در سال ۱۴۰۲ فهرست مراکز برگزاری آزمون تافل در ایران به ترتیب الفبا شامل موارد زیر می‌شود.

برگزاری آزمون تافل در آمل

اگر در شهر آمل ساکن هستید کافی است از طریق سایت موسسه تافل برای شرکت در آزمونی که در دانشگاه فولادین ذوب در میدان حر این شهر برگزار می‌شود ثبت نام کنید.
برگزاری آزمون تافل اصفهان
دانشگاه فنی اصفهان با کد بین المللی STN12606A یکی از مراکز برگزاری آزمون تافل در ایران است که هر ماه تعداد قابل توجهی از متقاضیان شرکت در آزمون برای امتحان به آن مراجعه می‌کنند.
برگزاری آزمون تافل کرمان
در شهر کرمان موسسه آموزش عالی کرمان پذیرای شرکت کنندگان در امتحان زبان انگلیسی تافل است که در بزرگراه عاشقان ولایت این شهر واقع شده است.
برگزاری آزمون تافل قزوین
دانشگاه البرز قزوین یکی دیگر از مراکز برگزاری آزمون تافل در ایران است که در شهر آبیک، در بزرگراه تهران-قزوین قرار گرفته است.
برگزاری آزمون تافل قشم
سازمان منطقه آزاد دانشگاه قشم یکی از برگزارکنندگان آزمون تافل مورد تائید موسسه جهانی ETS در ایران است که اگر ساکن این جزیره گرم و با صفا هستید می‌توانید برای امتحان انگلیسی آنجا بروید.
برگزاری آزمون تافل تبریز
ساختمان مرکز تحقیقات علوم پایه دانشگاه تبریز در بلوار ۲۹ بهمن قرار گرفته و هر ماه پذیرای تعداد زیادی از دانشجویان و افرادی است که برای مهاجرت تحصیلی یا کاری به نمره مناسب تافل نیاز دارند.
برگزاری آزمون تافل تهران
هفت آموزشگاه و موسسه آموزشی با چندین شعبه در تهران از مراکز برگزاری آزمون تافل در ایران در سال ۱۴۰۲ محسوب می‌شوند که در ادامه با آنها آشنا می‌شوید.
● آموزشگاه علامه سخن
● مجتمع آموزشی امیر بهادر
● موسسه آموزش عالی اندیشه معین تهران
● موسسه زبان ایران (شهرک غرب، بلوار دادمان)
● دانشگاه خاتم (ملاصدرا، شیراز شمالی)
● سازمان سنجش آموزش (کریم خان)
● دانشگاه شهید بهشتی (اکباتان فاز ۳ ساختمان آموزش)
برگزاری آزمون تافل ارومیه
اگر ساکن شهر ارومیه هستید و قصد دارید در آزمون تافل شرکت کنید می‌توانید موسسه آموزشی آوا تاک در بلوار والفجر که یکی از مراکز برگزاری آزمون تافل در ایران است را انتخاب کنید.
برگزاری آزمون تافل زنجان
موسسه گسترش تحقیقات زنجان واقع در جاده گاوازنگ با نام بین المللی STN13750A یکی دیگر از مراکزی است که افراد در شهر زنجان برای آزمون تافل iBT می‌توانند به آن مراجعه کنند.
برگزاری آزمون تافل یزد
دانشگاه امام جواد یزد که در بلوار اشرف شهیدان در خیابان جواد الائمه قرار گرفته یکی از مراکز برگزاری آزمون تافل در ایران است که هر ماه چندین بار این آزمون بین‌المللی آنلاین در آن برگزار می‌شود.آزمون تافل در ایران
studyabroadlife.org

هزینه آزمون تافل در ایران در سال ۱۴۰۲

برای شرکت در آزمون بین المللی تافل لازم است هزینه این امتحان را مستقیم به حساب موسسه واریز کنید. روش‌های پرداخت رایج در ایران مثل کارت‌های بانکی پیش پرداخت شبکه شتاب از سوی سایت ETS پذیرفته نمی‌شوند.
هزینه آزمون تافل در سال ۱۴۰۲ در ایران از سوی این موسسه ۲۶۵ دلار تعیین شده است که لازم است آن را با یکی از روش‌های پرداخت بین‌المللی آنلاین مثل پی پال، مستر کارت یا ووچرهای دلاری پرداخت نمایید.
اگر حساب شخصی پی پال یا مستر کارت ندارید، برای پرداخت هزینه آزمون می‌توانید از ووچرهایی که در صرافی‌های آنلاین فروخته می‌شوند استفاده کنید.

هزینه آزمون تافل در کشورهای همسایه

آزمون تافل امتحانی است که در دانشگاه‌ها و شرکت‌های بین المللی بیشتر از ۱۹۰ کشور و سرزمین به عنوان مدرک زبان بین المللی مورد قبول است.
هر فردی در هر جای جهان که باشد اگر بخواهد برای ادامه تحصیل به زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی اقدام کند، به گرفتن مدرک تافل با امتیاز بالا نیاز دارد.
هزینه آزمون تافل در کشورهای دیگر با ایران متفاوت است. اما در مجموع آزمون تافل معمولا بیشتر از ۲۰۰ دلار هزینه دارد که با شرکت در کلاس‌های زبان انگلیسی سفیر می‌توانید مطمئن شوید این مبلغ را بیهوده هزینه نمی‌کنید.

مراکز برگزاری آزمون تافل امارات

کشور امارات در حاشیه خلیج فارس اگر بزرگ‌ترین قطب تجارت بین المللی منطقه نباشد، بدون تردید یکی از جذاب‌ترین مقاصد تجاری ایرانیان به حساب می‌آید.
اگر ساکن دوبی یا هر کدام از شهرهای کشور امارات هستید با ثبت نام در سایت ETS می‌توانید فهرست نزدیک‌ترین دانشگاه‌ها و مراکز برگزاری آزمون تافل را پیدا کنید.
هزینه تافل در امارت ۳۰۰ دلار آمریکا است که البته می‌توانید با کارت‌های عضو شبکه‌های بین المللی پرداخت مثل پی پال یا ویزا آن را تبدیل و پرداخت کنید.

مراکز برگزاری آزمون تافل در ترکیه

به نظر می‌رسد کشور ترکیه با حذف مالیات آزمون تافل باعث شده قیمت این امتحان آنجا به شکلی چشم‌گیر کاهش پیدا کند. هزینه آزمون تافل در ترکیه فقط ۱۵۷ دلار است.
اگر عازم هر کدام از شهرهای کشور ترکیه هستید یا می‌خواهید برای ادامه تحصیل از دانشگاه‌های این کشور پذیرش بگیرید، به مراکز برگزاری آزمون تافل مراجعه کنید تا یک صرفه‌جویی بیشتر از ۲۰۰۰ لیر ترکیه‌ای کنید.

مراکز برگزاری آزمون تافل در آذربایجان

جمهوری آذربایجان یکی از کشورهای همسایه ایران است که بسیاری از افراد برای ادامه تحصیل و همچنین تجارت و کسب‌وکار به آن مهاجرت می‌کنند.
هزینه شرکت در جلسه آزمون تافل در شهرها و دانشگاه‌های کشور آذربایجان ۲۲۰ دلار است.

مراکز برگزاری آزمون تافل در گرجستان

بعضی از موسسات آموزشی کشور گرجستان از اعتبار علمی بین المللی قابل توجهی برخوردار هستند که همین هم باعث شده بسیاری از دانشجویان ایرانی برای ادامه تحصیل در مقاطع عالی میانی به آنها درخواست پذیرش بدهند.
هزینه آزمون تافل در گرجستان با ۲۱۰ دلار ارزان‌تر از کشورهای دیگر منطقه است. با این حساب اگر ساکن تفلیس یا هر شهر دیگری در کشور زیبای گرجستان هستید، شرایط شرکت در آزمون تافل برای شما ساده‌تر است.

مراکز برگزاری آزمون تافل در ارمنستان

ارمنستان یکی دیگر از کشورهای همسایه ایران است که هر سال پذیرای تعداد قابل توجهی دانشجو، متخصص، بازرگان و تاجر ایرانی است.
یکی از جذابیت‌های ارمنستان برای افرادی که از ایران عازم این کشور هستند دسترسی به بعضی از محصولات و خدمات است که در ایران و بیشتر کشورهای منطقه عرضه نمی‌شوند.
دانشگاه‌های ایروان و شهرهای دیگر ارمنستان از مراکز برگزاری آزمون تافل هستند که با هزینه ۲۲۰ دلاری می‌توانید در آنها شرکت کنید.
نتیجه گیری
در این پست از سفیر با مراکز برگزاری آزمون تافل در ایران در سال ۱۴۰۲ و نرخ و هزینه آزمون در ایران و کشورهای همسایه آشنا شدید. آزمون تافل ارزان نیست و برای موفقیت در آن و دریافت نمره بالاتر از ۸۰ لازم است مهارت زبان انگلیسی خود را افزایش دهید.
کلاس‌های زبان انگلیسی سفیر برای همین منظور طراحی شده‌اند. سفیر مبتکر آموزش ترکیبی یا هیبرید است که به شما امکان می‌دهد در هر نقطه‌ای از کشور که باشید به سادگی مهارت زبان انگلیسی خود را افزایش دهید.
اگر هم از پیش مهارت زبان انگلیسی بالایی دارید و حالا می‌خواهید با گرفتن یک مدرک معتبر تافل از آن در محیط‌های آموزشی یا تجاری بین المللی بهره‌برداری کنید، توصیه می‌شود حتما پیش از ثبت نام تافل یک ارزیابی زبان انگلیسی آنلاین انجام دهید تا مطمئن شوید هزینه خود را از دست نمی‌دهید.
ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.