آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن : معرفی ۵ انیمیشن جذاب و مفید

آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن : معرفی ۵ انیمیشن جذاب و مفید

آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن

چطور با انیمیشن، زبان انگلیسی یاد بگیریم؟ آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن یکی از راه‌های موردعلاقۀ بسیاری از افراد برای یادگیری زبان انگلیسی است.

از طریق فیلم دیدن، کاربرد کلمات و جملاتی را که بطور تئوری در کلاس‌های زبان و یا خودآموز آموخته‌ایم، در گفتگو و محاوره یاد می‌گیریم،

بدون اینکه نیاز باشد با فردی که زبان مادری‌اش انگلیسی است ارتباط برقرار کنیم یا اینکه حتما به کشوری انگلیسی زبان سفر کنیم.

همچنین شما نمی‌توانید وقتی فردی با شما انگلیسی صحبت می‌کند بگویید صبر کن تا کلمه‌ای که متوجه نشدم را در دیکشنری چک کنم، یا اینکه این جمله در مکالمات روزمره برای من بسیار کاربردی است، پس اجازه بده آن را یادداشت کنم، چون در آن صورت فرد به عقل شما شک می‌کند.

اما وقتی یک فیلم می‌بینید، می‌توانید بارها آن را نگه دارید و مکالماتشان را تکرار کنید تا بهتر یاد بگیرید.

به همین خاطر آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن، یک ابزار بسیار موثر برای یادگیری زبان انگلیسی به‌شمار می‌رود.

در این بین انیمیشن‌های جذاب ساخته شده توسط شرکت‌های پیکسار و دیزنی که در تمام دنیا شناخته شده هستند بیشتر می‌توانند به شما کمک کنند ضمن اینکه بسیار هم دلنشین و سرگرم‌کننده‌اند.

دلیل این پیشنهادمان را هم به شما می‌گوییم:

  • تلفظ و بیان کلمات شخصیت‎ها در انیمیشن‌ها بسیار واضح و قابل فهم است.
  • کسانی که به جای شخصیت‎‌ها در انیمیشن صحبت می‌کنند، به نوعی کارشان مانند بازیگریست و نحوه بیان آن‌ها بسیار مهم است و روی آن بسیار کار می‌کنند تا شخصیت‌های عروسکی طبیعی به‌نظر برسند. به همین علت شما می‌توانید یک جمله را با احساسات مختلف در یک شخصیت ببینید تا کاربرد استفاده از آن را در مواقع مختلف بیاموزید.
  • همچنین می‌توانید با نگاه کردن به حرکت لب‌های شخصیت‌های انیمیشن تلفظ کلمات را یاد بگیرید.
  • و در نهایت مانند همه فیلم‌های دیگر با مکالماتی که بین شخصیت‌های انیمیشن صورت می‌گیرد و کلماتی که بکار می‌برند، می‌توانید انگلیسی خود را تقویت کنید.
بیشتر بخوانید  ۶ سوال رایج زبان‌آموزان که ارزش بررسی دارد

 

بهترین انیمیشن‌ها برای آموزش زبان

شرکت‌های سازنده انیمیشنِ زیادی در سراسر دنیا وجود دارد، ولی به عنوان معروف‌ترین و محبوب‌ترین آنها می‌توان از پیکسار، دیزنی، برادران وارنر و دریم ورک نام برد.

هر کدام از این استودیوهای انیمیشن سازی سبک و طرفداران خاص و منحصربه‌فرد خود را در تولید انیمیشن دارند. ما در اینجا فقط چند مورد را معرفی می‌کنیم اما مطمئنا هر یک از شما لیستی بلندبالا از انیمیشن‌های مورد علاقه خود را دارید که تک تک آنها می‌توانند در یادگیری زبان انگلیسی کمک‌تان کنند.

مثلا پرنسس‌ها، خانواده، رابطه‌های دوستی و عشق جزو تم‌های اصلی انیمیشن‌های ساخته شده در استودیوی دیزنی است و قسمت جذاب‌تر این  انیمیشن‌ها آوازهایی است که شخصیت‌ها می‌خوانند که می‌توانند هرکسی را به وجد بیاورند.

انیمیشن‌های قدیمی‌تر دیزنی مانند شیرشاه، سیندرلا، سفید برفی بسیار جذابند و صد در صد ارزش دیده شدن دارند اما برای تقویت زبان انگلیسی با فیلم، ما به شما دیدن انیمیشن‌های جدید دیزنی را پیشنهاد می‌کنیم.

یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن Frozen

یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن Frozen

شاید درباره موزیک معروف این انیمیشن یعنی let it go که فوق‌العاده زیباست شنیده باشید، در واقع این آهنگِ زیبا فقط گوشه‌ای  از جذابیت‌های این داستان جذاب است.

شخصیت‎‌های این داستان ریتم صحبتشان تند است و دیالوگ‌های کاربردی برای زندگی روزمره به‌کار می‌برند. بنابراین دیدن این انیمیشن، تمرین بسیار خوبی برای فهمیدن افرادی است که ریتم صحبت سریعی دارند.

یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن Inside out

یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن Inside out

پیکسار جزئی از شرکت دیزنی است با این تفاوت که اینمیشن‌های ساخته شده توسط شرکت دیزنی شما را به خنده وامی‌دارد اما انیمیشن‌های پیکسار احساسات شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد و اشکتان را درمی‌آورد.

این انیمیشن هم زندگیِ روزمره یک دختر جوان و احساساتی که در طول روز با آن مواجه می‌شود را به تصویر می‌کشد. هر احساساتی که در او به وجود می‌آید نحوه بیان منحصر به خودش را دارد و برای هر احساس در این انیمیشن شخصیت خاصی ساخته‌اند که داستان بسیار جذابی را بوجود آورده.

بیشتر بخوانید  راز به‌ خاطر سپردن لغات زبان انگلیسی بدون فراموشی!

اگر می‌خواهید مهارت مکالمه خود را تقویت کنید، دیدن این انیمیشن به شما کمک می‌کند زیرا مکالماتی که بین احساسات مختلف دختر جوان داستان صورت می‌گیرد مکالمات رومزه و به‌ اصطلاح مکالماتی پینگ پونگی است.

آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن Batman

آموزش زبان انگلیسی با کارتن Batman

برادران وارنر خاطرات تلاش‌های ناکام ما برای بالا رفتن از دیوار صاف  و سعی بر تار عنکبوت زدن و پروازهایی با سقوط از کانترهای آشپزخانه را برای ما ساخته‌اند. برادران وارنر خالق تمام قهرمانان زمان بچگی‌مان هستند.

در این کره خاکی کسی نیست که بتمن را نشناسد. اگر هم داستان‌های اکشن و جنگجوهایی که با تاریکی می‌جنگند را دوست دارید که حتما دیدن این انیمیشن جذاب به شما پیشنهاد می‌شود.

با دیدن انیمیشن بتمن با کلمات و عباراتی که زیاد هم رایج نیستند اما دانستن‌ آنها به شما در تقویت زبان انگلیسی‌تان کمک زیادی می‌کند آشنا می‌شوید.

آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن Shrek

آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن Shrek

شرکت دریم ورک به ساخت انیمیشن‌هایی با تم فانتزی و شخصیت‌هایی مثل خر شرک معروف است. شما آدم‌های زیادی در انیمیشن‌های ساخت شرکت دریمورک پیدا نخواهید کرد پس اگر می‌خواهید زبان انگلیسی خود را با مکالمات بین انسان‌ها تقویت کنید، دور انیمیشن‎‌های این شرکت را خط بکشید.

انیمشن شرک گویش و لهجه‌های بسیار زیادی از انگلیسی دارد، از لهجه اسکاتلندی گرفته تا آفریقایی آمریکایی. بنابراین برای آشنایی با تلفظ کلمه‌ها در لهجه‌های مختلف بسیار مفید و کاربردی است.

آموزش زبان انگلیسی با کارتن Toy Story

آموزش زبان انگلیسی با کارتن Toy Story

داستان اسباب بازی‌ها یک انیمشن کلاسیک است که ارزش تماشا کردن از اولین نسخه‌اش در سال ۱۹۹۵ تا آخرین نسخه‌ که همین امسال اکران شد را دارد.

هر قسمت از انیمیشن داستان اسباب بازی‌ها یک تم خاص دارد، بنابراین می‌توانید عبارات و کلمات مربوط به فضا، کابوی‌ها، دایناسورها، سربازان و افسانه‌ها را با دیدن سری انیمیشن‌های داستان اسباب‌ بازی‌ها یاد بگیرید.

 

امیدواریم عناوینی که در این مقاله معرفی کردیم به یادگیری زبان انگلیسی شما کمک کند.

بیشتر بخوانید  ‏۱۰ کتاب برتر یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان با دانش انگلیسی مبتدی

فراموش نکنید که تماشای فیلم، سریال، انیمیشن تنها به روند یادگیری شما کمک می‌کنند و قرار نیست به تنهایی باعث یادگیری شما شوند پس حتما استفاده از این محتواها را در کنار یک سیستم آموزشی معتبر و استاندارد در نظر داشته باشید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۶۹۶

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

  1. Ary.M
    9:18 2021/03/08

    سلام. ببخشید کدام یک از انیمیشن ها با لهجه امریکن هستن؟