کتاب مصور انگلیسی ، معرفی ۶ کتاب مفید برای کودکان

کتاب مصور انگلیسی ، معرفی ۶ کتاب مفید برای کودکان

کتاب مصور انگلیسی Comic Book ها به دلیل ترکیب تصویر و کلام، ذهن خواننده را به‌سرعت جذب می‌کنند و به خواننده اجازه می‌دهند تا بدون واسطه از داستان لذت ببرد. هنگام یادگیری یک زبان جدید، این امر باعث می‌شود تا کتاب‌های مصور تبدیل به یک منبع فوق‌‌العاده آموزشی شوند.

در این مقاله از سفیرمگ بررسی خواهیم کرد که چرا کتاب‌های مصور برای یادگیری زبان عالی هستند و سپس به معرفی برخی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین کتاب‌های مصور انگلیسی خواهیم پرداخت.

چرا کتاب‌های تصویری انگلیسی برای آموزش زبان به کودکان مفید هستند؟

کتاب‌های مصور از زبان ساده و محاوره‌ای استفاده می‌کنند تا مکالمات بین شخصیت‌ها را به نمایش می‌گذارند. این امر آنها را به منابعی ارزشمند برای آموزش مکالمه و ارتباط کلامی بدل می‌کند.

کتاب‌های مصور انگلیسی Comics شامل اصطلاحات رایج بسیاری هستند که در زبان‌ انگلیسی روزمره مورد استفاده قرار می‌گیرند. بسیاری از کتاب‌های مصور از داستان‌های کوتاه متعددی تشکیل شده‌اند. این امر باعث می‌شود خواندن آنها در مقایسه با رمان‌های انگلیسی به‌مراتب ساده‌تر باشد.

وجود تصاویر متعدد در کنار جملات درک وقایع داستانی را ساده‌تر می‌کند، حتی اگر معنی تمام کلمات استفاده شده را ندانیم. نگاه کردن به تصاویر مرتبط در هنگام مطالعه باعث می‌شود لغات و اصطلاحات راحت‌تر و سریع‌تر در حافظه نقش ببندند.

کتاب‌های مصور داستان‌های جذاب و هیجان‌انگیزی دارند که مطالعه آنها را لذت‌بخش می‌کند. همان‌طور که قبلا هم بارها گفته‌ایم، آموزش زبان زمانی بیشترین تاثیر را دارد که از یادگیری لذت ببریم.

زبان کتاب‌های مصور و نام‌آواها

زبان به‌کار رفته در کتاب‌های مصور به‌طور معمول ساده و محاوره‌ای است. به دلیل رواج مکالمه در این کتاب‌ها، جملات استفاده شده اغلب کوتاه و واضح هستند.

یکی از بخش‌های اصلی زبان مورد استفاده در کتاب‌های مصور، نام‌آواها یا onomatopoeias هستند. نام‌آواها کلماتی هستند که از روی اصواتی که ایجاد می‌کنند ساخته شده‌اند. به‌طور مثال، در فارسی و انگلیسی صدای بسیاری از حیوانات را با نام‌آوا نشان می‌دهیم. مثلآ آواز خروس در فارسی به قوقولی‌قوقو مشهور است و در انگلیسی به cockadoodledoo.

بیشتر بخوانید  آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن : معرفی ۵ انیمیشن جذاب و مفید

در کتاب‌های مصور نام‌آواها کاربردهای فراوانی دارند و معمولا در زبان انگلیسی به‌صورت فعل استفاده می‌شوند. مثلا: rip، roar، slam، sniff، boom، sob، gulp، crash.

خلاصه، اگر می‌خواهید برای یادگیری و تقویت زبان از کتاب‌های مصور استفاده کنید، فقط به خواندن مکالمات بسنده نکنید و تصاویر را هم به‌دقت بررسی کنید. البته فراموش نکنید که تمام نام‌آواهایی که در کتاب‌های مصور خواهید دید، در دنیای واقعی به‌کار نمی‌روند: قبل از اینکه آنها را در مکالماتتان استفاده کنید، حتما آنها را در دیکشنری بررسی کنید.

در ادامه مطلب به معرفی چند کتاب مصور به همراه سطح زبانی موردنیاز برای خواندن آنها خواهیم پرداخت.

کتاب مصور “Reading with Pictures Comics That Make Kids Smarter”

یادگیری زبان انگلیسی با کتاب های مصور “-with-Pictures-Comics-That-Make-Kids-Smarter

سطح: مبتدی

سبک: آموزشی

در گذشته کتاب‌های مصور را دشمن آموزش می‌دانستند. اما، امروزه همه به قدرت این‌کتاب‌ها در آموزش و یادگیری پی برده‌اند.

این کتاب مخصوص افراد سطح مبتدی است و شامل ۱۲ داستان کوتاه است. موضوعات داستان‌ها شامل تاریخ، علوم، ریاضیات و غیره می‌شود. داستان‌های کتاب همگی ساده و کوتاه هستند. این کتاب برای زبان‌آموزان مبتدی ایده‌آل است.

کتاب مصور انگلیسی “Diary of a Wimpy Kid

کتاب های مصور زبان انگلیسی Diary of a Wimpy Kid

سطح: مبتدی

سبک: طنز

این کتاب در مقایسه با کتاب‌های مصور دیگر متن بیشتری دارد و از این رو برای زبان‌آموزان مبتدی که نیاز بیشتری به مطالعه دارند پیشنهاد می‌شود.

کتاب، داستان کودکی به نام گرگ و بهترین دوستش رولی را روایت می‌کند. داستان مشکلات گوناگون گرگ را تعریف می‌کند و هر جلد کتاب به یکی از مشکلات اساسی زندگی گرگ می‌پردازد.

زبان کتاب و مکالمات بین شخصیت‌های داستان ساده و طبیعی هستند و داستان‌های کتاب شما را با فرهنگ عامه دنیای انگلیسی زبان آشنا می‌کند.

کتاب مصور انگلیسی “Calvin and Hobbes

یادگیری زبان انگلیسی با کتاب مصور “Calvin and Hobbes”

سطح: مبتدی تا متوسط

سبک: طنز

داستان‌های کلوین و هابز در اواخر دهه ۸۰ شروع شدند، ولی هنوز هم جذاب هستند. کتاب داستان پسر کوچکی به نام کلوین و دوست خیالی او هابز را روایت می‌کند. همه هابز را به‌صورت یک ببر اسباب‌بازی می‌بینند، ولی برای کلوین، هابز زنده و واقعی است.

بیشتر بخوانید  چگونه خود را برای مصاحبه های کاری از طریق اسکایپ آماده کنیم؟

در داستان‌های مختلف، کلوین و هابز با هم به ماجراجویی می‌پردازند، راجع‌به دنیای بزرگسالان صحبت می‌کنند و تلاش می‌کنند تا مشکلات یکدیگر را حل کنند. علاوه بر این، کلوین و هابز اغلب راجع‌به محیط زیست، اقتصاد و کلی چیز دیگر در دنیای بزرگسالان صحبت می‌کنند.

این کتاب‌ها برای یادگیری لغات و فرهنگ روزمره امریکا مفید است.

کتاب مصور انگلیسی “Garfield

کتاب مصور انگلیسی “Garfield”

سطح: متوسط

سبک: طنز

تقریبا همه‌ مردم امریکا گربه چاق نارنجی به نام گارفیلد را می‌شناسند. گارفیلد رکورددار نشر و چاپ در بیشترین تعداد روزنامه و مجله را دارد.

داستان، درباره زندگی روزمره گربه‌ی تنبلی به نام گارفیلد، صاحبش جان و سگ خانه به نام اودی است. داستان‌ها اغلب محاوره‌ای هستند و پیرامون موضوعاتی مثل عادات غذایی گارفیلد یا تنفر او از روز اول هفته هستند. این کتاب مصور برای افرادی ایده‌آل است که تمایلی به تمرکز روی موضوعات پیچیده ندارند و بیشتر می‌خواهند روی زبان تمرکز کنند.

کتاب مصور انگلیسی “Peanuts

کتاب مصور زبان انگلیسی “Peanuts”

سطح: متوسط

سبک: طنز

این داستان شاید طولانی‌ترین داستانی است که تا به حال توسط یک نفر بازگو شده است. داستان از سال ۱۹۵۰ تا ۲۰۰۰ چاپ شده و در سرتاسر دنیا خواننده دارد.

داستان این کامیک بوک، درباره کودکی به نام چارلی براون و دوستانش است. او کودکی مصمم و سخت‌کوش است که اغلب در انجام کارهای مختلف شکست می‌خورد، ولی تسلیم نمی‌شود. چارلی سگی به نام اسنوپی دارد که شاید از خود چارلی معروف‌تر باشد. در ضمن، هیچ شخصیت بزرگسالی در داستان وجود ندارد.

داستان‌ها بسیار کوتاه هستند و برای یک تمرین سریع عالی هستند. زبان به‌کار رفته در داستان ساده است و به زبان استفاده شده توسط افراد بومی بسیار نزدیک است.

کتاب مصور انگلیسی “Maus

یادگیری زبان با کتاب مصور Maus

سطح: پیشرفته

سبک: تاریخی

در این داستان مصور، نویسنده، داستان پدرش، از بازماندگان جنگ جهانی دوم را تعریف می‌کند. در این کتاب، نازی‌ها گربه و قربانیان آنها موش هستند. تمام وقایع داستان از اتفاقات واقعی الهام گرفته‌اند.

بیشتر بخوانید  بهترین سن یادگیری زبان دوم و جدید چه سنی است؟

داستان همچنین به بررسی رابطه بین نویسنده و پدرش می‌پردازد. خواننده در طول داستان با درد پدر، چگونگی فرار او از دست نازی‌ها و اینکه وقایع او را تغییر داد آشنا می‌شود.

زبان به‌کار رفته در داستان طبیعی است، ولی محاوره‌ای نیست. خواننده با سبک صحبت بین اعضای خانواده آشنا می‌شود و تفاوت این‌گونه مکالمه با مکالمه بین دوستان را خواهد دید.

کتاب مصور انگلیسی “Watchmen

یادگیری کتاب مصور Watchmen

سطح: پیشرفته

سبک: اکشن، معمایی

این اولین داستان مصوری است که یک شاهکار ادبی محسوب می‌شود. تا پیش از این، کتاب‌های مصور یک محصول تجاری به‌حساب می‌آمدند و هنر نبودند.

داستان در زمان جنگ سرد اتفاق می‌افتد. واچ‌من نام گروهی از ابرقهرمانان است که فعالیتشان ممنوع شده است. در طول داستان مرگ مشکوک اعضای گروه واچ‌من بررسی و پیگیری می‌شود. اما تمرکز اصلی داستان روی شخصیت‌ها و افکار آنهاست.

داستان در واقع تحلیلی از جامعه دهه ۸۰ امریکاست. فراموش نکنید که داستان در یک دنیای غیرواقعی رخ می‌دهد و وقایع تاریخی جابخه‌جا شده‌اند. در طول داستان، شخصیت‌ها با سبک‌های مختلفی انگلیسی صحبت می‌کنند. مثلا شخصیت کمدین، غیررسمی و محاوره‌ای صحبت می‌کند و در مقابل، دکتر منهتن از ادبیات رسمی و فنی استفاده می‌کند.

Hi. I'm Alireza. I've been teaching English for over 15 years and my main area of interest are Writing and Grammar. In my free time, I enjoy reading books, listening to music and podcasts, watching movies and TV shows and playing video games. I guess you can call me a mediaphile.

اگر پسندیدی برای دوستانت ارسال کن...

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۶۵۳

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *