کتاب مصور انگلیسی | ۶ کتاب تصویری مفید برای کودکان

کتاب مصور انگلیسی Comic Book ها به دلیل ترکیب تصویر و کلام، ذهن خواننده را به‌سرعت جذب می‌کنند و به خواننده اجازه می‌دهند تا بدون واسطه از داستان لذت ببرد. هنگام یادگیری یک زبان جدید، این امر باعث می‌شود تا کتاب‌های مصور تبدیل به یک منبع فوق‌‌العاده آموزشی شوند.

در این مقاله از سفیرمگ بررسی خواهیم کرد که چرا کتاب‌های مصور برای یادگیری زبان عالی هستند و سپس به معرفی برخی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین کتاب‌های مصور انگلیسی خواهیم پرداخت.

چرا کتاب‌های تصویری انگلیسی برای آموزش زبان به کودکان مفید هستند؟

کتاب‌های مصور از زبان ساده و محاوره‌ای استفاده می‌کنند تا مکالمات بین شخصیت‌ها را به نمایش می‌گذارند. این امر آنها را به منابعی ارزشمند برای  آموزش مکالمه زبان انگلیسی و ارتباط کلامی بدل می‌کند.کتاب‌های مصور انگلیسی Comics شامل اصطلاحات رایج بسیاری هستند که در زبان‌ انگلیسی روزمره مورد استفاده قرار می‌گیرند. بسیاری از کتاب‌های مصور از داستان‌های کوتاه متعددی تشکیل شده‌اند. این امر باعث می‌شود خواندن آنها در مقایسه با رمان‌های انگلیسی به‌مراتب ساده‌تر باشد.

وجود تصاویر متعدد در کنار جملات درک وقایع داستانی را ساده‌تر می‌کند، حتی اگر معنی تمام کلمات استفاده شده را ندانیم. نگاه کردن به تصاویر مرتبط در هنگام مطالعه باعث می‌شود لغات و اصطلاحات راحت‌تر و سریع‌تر در حافظه نقش ببندند.کتاب‌های مصور داستان‌های جذاب و هیجان‌انگیزی دارند که مطالعه آنها را لذت‌بخش می‌کند. همان‌طور که قبلا هم بارها گفته‌ایم، آموزش زبان زمانی بیشترین تاثیر را دارد که از یادگیری لذت ببریم.

زبان کتاب‌های مصور و نام‌آواها

زبان به‌کار رفته در کتاب‌های مصور به‌طور معمول ساده و محاوره‌ای است. به دلیل رواج مکالمه در این کتاب‌ها، جملات استفاده شده اغلب کوتاه و واضح هستند.یکی از بخش‌های اصلی زبان مورد استفاده در کتاب‌های مصور، نام‌آواها یا onomatopoeias هستند. نام‌آواها کلماتی هستند که از روی اصواتی که ایجاد می‌کنند ساخته شده‌اند. به‌طور مثال، در فارسی و انگلیسی صدای بسیاری از حیوانات را با نام‌آوا نشان می‌دهیم. مثلآ آواز خروس در فارسی به قوقولی‌قوقو مشهور است و در انگلیسی به cockadoodledoo.در کتاب‌های مصور نام‌آواها کاربردهای فراوانی دارند و معمولا در زبان انگلیسی به‌صورت فعل استفاده می‌شوند. مثلا: rip، roar، slam، sniff، boom، sob، gulp، crash.

خلاصه، اگر می‌خواهید برای یادگیری و تقویت زبان از کتاب‌های مصور استفاده کنید، فقط به خواندن مکالمات بسنده نکنید و تصاویر را هم به‌دقت بررسی کنید. البته فراموش نکنید که تمام نام‌آواهایی که در کتاب‌های مصور خواهید دید، در دنیای واقعی به‌کار نمی‌روند: قبل از اینکه آنها را در مکالماتتان استفاده کنید، حتما آنها را در دیکشنری بررسی کنید. حتی اگر برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان از این کتاب‌ها استفاده می‌کنید، سعی کنید به تصاویر توجه ویژه‌ای داشته باشید.

kids landing

بهترین کتاب داستان های تصویری انگلیسی

کتاب مصور “Reading with Pictures Comics That Make Kids Smarter”

سطح: مبتدی

سبک: آموزشی

یادگیری زبان انگلیسی با کتاب های مصور “-with-Pictures-Comics-That-Make-Kids-Smarter

در گذشته کتاب‌های مصور را دشمن آموزش می‌دانستند. اما، امروزه همه به قدرت این‌کتاب‌ها در آموزش و یادگیری پی برده‌اند.این کتاب مخصوص افراد سطح مبتدی است و شامل ۱۲ داستان کوتاه است. موضوعات داستان‌ها شامل تاریخ، علوم، ریاضیات و غیره می‌شود. داستان‌های کتاب همگی ساده و کوتاه هستند. این کتاب برای زبان‌آموزان مبتدی ایده‌آل است.

کتاب مصور انگلیسی “Diary of a Wimpy Kid

سطح: مبتدی

سبک: طنز

کتاب های مصور زبان انگلیسی Diary of a Wimpy Kid

این کتاب در مقایسه با کتاب‌های مصور دیگر متن بیشتری دارد و از این رو برای زبان‌آموزان مبتدی که نیاز بیشتری به مطالعه دارند پیشنهاد می‌شود.کتاب، داستان کودکی به نام گرگ و بهترین دوستش رولی را روایت می‌کند. داستان مشکلات گوناگون گرگ را تعریف می‌کند و هر جلد کتاب به یکی از مشکلات اساسی زندگی گرگ می‌پردازد.

زبان کتاب و مکالمات بین شخصیت‌های داستان ساده و طبیعی هستند و داستان‌های کتاب شما را با فرهنگ عامه دنیای انگلیسی زبان آشنا می‌کند.

کتاب مصور انگلیسی “Calvin and Hobbes

سطح: مبتدی تا متوسط

سبک: طنز

یادگیری زبان انگلیسی با کتاب مصور “Calvin and Hobbes”

داستان‌های کلوین و هابز در اواخر دهه ۸۰ شروع شدند، ولی هنوز هم جذاب هستند. کتاب داستان پسر کوچکی به نام کلوین و دوست خیالی او هابز را روایت می‌کند. همه هابز را به‌صورت یک ببر اسباب‌بازی می‌بینند، ولی برای کلوین، هابز زنده و واقعی است.

در داستان‌های مختلف، کلوین و هابز با هم به ماجراجویی می‌پردازند، راجع‌به دنیای بزرگسالان صحبت می‌کنند و تلاش می‌کنند تا مشکلات یکدیگر را حل کنند. علاوه بر این، کلوین و هابز اغلب راجع‌به محیط زیست، اقتصاد و کلی چیز دیگر در دنیای بزرگسالان صحبت می‌کنند.

این کتاب‌ها برای یادگیری لغات و فرهنگ روزمره امریکا مفید است.

کتاب مصور انگلیسی “Garfield

سطح: متوسط

سبک: طنز

کتاب مصور انگلیسی “Garfield”

تقریبا همه‌ مردم امریکا گربه چاق نارنجی به نام گارفیلد را می‌شناسند. گارفیلد رکورددار نشر و چاپ در بیشترین تعداد روزنامه و مجله را دارد.داستان، درباره زندگی روزمره گربه‌ی تنبلی به نام گارفیلد، صاحبش جان و سگ خانه به نام اودی است. داستان‌ها اغلب محاوره‌ای هستند و پیرامون موضوعاتی مثل عادات غذایی گارفیلد یا تنفر او از روز اول هفته هستند. این کتاب مصور برای افرادی ایده‌آل است که تمایلی به تمرکز روی موضوعات پیچیده ندارند و بیشتر می‌خواهند روی زبان تمرکز کنند.

کتاب مصور انگلیسی “Peanuts

سطح: متوسط

سبک: طنز

کتاب مصور زبان انگلیسی “Peanuts”

این داستان شاید طولانی‌ترین داستانی است که تا به حال توسط یک نفر بازگو شده است. داستان از سال ۱۹۵۰ تا ۲۰۰۰ چاپ شده و در سرتاسر دنیا خواننده دارد.داستان این کامیک بوک، درباره کودکی به نام چارلی براون و دوستانش است. او کودکی مصمم و سخت‌کوش است که اغلب در انجام کارهای مختلف شکست می‌خورد، ولی تسلیم نمی‌شود. چارلی سگی به نام اسنوپی دارد که شاید از خود چارلی معروف‌تر باشد. در ضمن، هیچ شخصیت بزرگسالی در داستان وجود ندارد.داستان‌ها بسیار کوتاه هستند و برای یک تمرین سریع عالی هستند. زبان به‌کار رفته در داستان ساده است و به زبان استفاده شده توسط افراد بومی بسیار نزدیک است.

کتاب مصور انگلیسی “Maus

سطح: پیشرفته

سبک: تاریخی

یادگیری زبان با کتاب مصور Maus

در این داستان مصور، نویسنده، داستان پدرش، از بازماندگان جنگ جهانی دوم را تعریف می‌کند. در این کتاب، نازی‌ها گربه و قربانیان آنها موش هستند. تمام وقایع داستان از اتفاقات واقعی الهام گرفته‌اند.داستان همچنین به بررسی رابطه بین نویسنده و پدرش می‌پردازد. خواننده در طول داستان با درد پدر، چگونگی فرار او از دست نازی‌ها و اینکه وقایع او را تغییر داد آشنا می‌شود.

زبان به‌کار رفته در داستان طبیعی است، ولی محاوره‌ای نیست. خواننده با سبک صحبت بین اعضای خانواده آشنا می‌شود و تفاوت این‌گونه مکالمه با مکالمه بین دوستان را خواهد دید.

کتاب مصور انگلیسی “Watchmen

سطح: پیشرفته

سبک: اکشن، معمایی

یادگیری کتاب مصور Watchmen

این اولین داستان مصوری است که یک شاهکار ادبی محسوب می‌شود. تا پیش از این، کتاب‌های مصور یک محصول تجاری به‌حساب می‌آمدند و هنر نبودند.داستان در زمان جنگ سرد اتفاق می‌افتد. واچ‌من نام گروهی از ابرقهرمانان است که فعالیتشان ممنوع شده است. در طول داستان مرگ مشکوک اعضای گروه واچ‌من بررسی و پیگیری می‌شود. اما تمرکز اصلی داستان روی شخصیت‌ها و افکار آنهاست.

داستان در واقع تحلیلی از جامعه دهه ۸۰ امریکاست. فراموش نکنید که داستان در یک دنیای غیرواقعی رخ می‌دهد و وقایع تاریخی جابخه‌جا شده‌اند. در طول داستان، شخصیت‌ها با سبک‌های مختلفی انگلیسی صحبت می‌کنند. مثلا شخصیت کمدین، غیررسمی و محاوره‌ای صحبت می‌کند و در مقابل، دکتر منهتن از ادبیات رسمی و فنی استفاده می‌کند.

2 دیدگاه
  1. کتاب باز

    بسیار زیبا جذاب

    1. مونا الماسی

      خوشحالیم که براتون مفید بوده

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.