۸ داستان‌ کوتاه انگلیسی برای کودکان + دانلود

احتمالا دغدغه شما هم این است که فرزندتان در آینده موقعیت خوبی نسبت به هم سن و سالان  خود داشته باشد و زندگی خودش را به خوبی مدیریت کند. همه پدر و مادرها از روزهای اول به آینده کودک خود فکر می‌کنند. خیلی از آن‌ها با روش‌های نادرست کودک را مجبور به درس خواندن می‌کنند، آنها اصرار می‌کنند که کودکانشان انگلیسی را مثل زبان مادری یاد بگیرند و به یک اعجوبه زبان انگلیسی تبدیل شوند! اما این راهش نیست! اگر برای آینده کودک ارزش قائل هستید و دوست دارید با میل خودش زبان انگلیسی را یاد بگیرد، حتما این مقاله را بخوانید. با کمک داستان‌ کوتاه انگلیسی برای کودکان یادگیری زبان راحت و سرگرم‌کننده می‌شود.

نقش داستان در یادگیری زبان انگلیسی

بچه‌ها بازیگوش و کنجکاو هستند. آن‌ها برخلاف بزرگ‌ترها که ساعت‌ها مشغول تمرین می‌شوند، علاقه‌ای به کارهای تکراری و طولانی ندارند. این موضوع آموزش زبان به کودک را سخت می‌کند و حتی باعث دل‌زدگی او نسبت به یادگیری می‌شود. در این شرایط باید راهی برای همراهی کودک پیدا کنیم؛ و چه راهی بهتر از ترکیب یادگیری و سرگرمی. در ادامه مزایا آموزش زبان انگلیسی برای کودکان با داستان را مشاهده می‌کنید.

یادگیری مفهوم کلمه‌ها و جمله‌ها

کودک باید با مفهوم کلمه‌ها آشنا شود و این کار فقط با آموزش اصولی امکان‌پذیر است. وقتی شخص کاربرد کلمه در جمله را می‌بیند، با مفهوم هم آشنا می‌شود. داستان‌ها از جمله‌های ساده و قابل‌فهم استفاده می‌کنند، به همین دلیل گزینه خوبی برای آموزش کلمه‌های روزمره و جمله‌سازی به کودکان هستند. اگر برای آموزش در منزل با مشکل روبه‌رو هستید نگران نباشید. کلاس زبان انگلیسی با همراه‌کردن کودک با روش‌های خلاقانه، روند آموزش را جلو می‌برد.

حافظه تصویری

یادگیری با کمک تصویر راحت‌تر است. بیش‌تر داستان‌ها از تصاویر بهره می‌برند. با کمک تصویرها، کودک داستان را درک می‌کند و رابطه بین کلمه‌ها را می‌فهمد. تصویر بیش‌تر از کلمات در ذهن می‌مانند؛ در نتیجه داستان‌ کوتاه انگلیسی برای کودکان به یادگیری سریع و باکیفیت زبان کمک می‌کنند.

جذابیت برای کودکان

بچه‌ها علاقه‌ای به این‌که بنشینند و چند کلمه را حفظ کنند، ندارند. اما داستان‌ها همیشه برای آنها جذاب هستند و به یک بهانه خوب برای یادگیری تبدیل می‌شوند. وقتی یک داستان انگلیسی برای کودک تعریف می‌کنید، او برای ادامه ماجرا کنجکاو می‌شود و با تمرکز کلمات را دنبال می‌کند. بنابراین قصه‌گویی یک راه خوب آموزش زبان انگلیسی برای کودکان است.

معرفی 8 داستان‌ کوتاه انگلیسی برای کودکان

حالا که اهمیت داستان‌ کوتاه انگلیسی برای کودکان برای یادگیری زبان را درک کردیم، نوبت به معرفی داستان‌ها می‌رسد. بچه‌ها چیز زیادی از زبان انگلیسی متوجه نمی‌شوند، پس هر منبعی برای یادگیری مناسب نیست. با توجه به سن کودک، باید از کلمه‌های ساده شروع کنید. معمولا داستان‌های کوتاه با جمله‌های ساده و ابتدایی نوشته می‌شوند و مشکلی برای درک آن‌ها وجود ندارد. در ادامه ۹ داستان انگلیسی کوتاه کودکانه که برای یادگیری زبان مناسب هستند را به شما معرفی می‌کنیم.

● داستان انگلیسی کوتاه The lump of gold

این داستان درمورد یک مرد ثروت‌مند است. شخصیت اصلی داستان پول زیادی دارد، اما همیشه می‌ترسد که کسی آن را بدزدد. مرد تمام پول‌ها را پنهان می‌کند و شبیه نیازمندان لباس می‌پوشد تا دیگران فکر دزدی به سرشان نزند! در این داستان از کلمه‌های ساده استفاده استفاده می‌شود که این داستان‌ کوتاه انگلیسی برای سطح مبتدی مناسب است.

داستان کوتاه انگلیسی The lump of gold

● داستان کوتاه The ugly duckling

این بخش از داستان‌ کوتاه انگلیسی برای کودکان را به قصه قدیمی و دوست‌داشتنی “جوجه اردک زشت” اختصاص داده‌ایم. این استان علاوه بر آموزش زبان انگلیسی، پندهای زیادی برای فرزندتان دارد. جوجه اردک زشت به کودک نشان می‌دهد که زشتی و زیبایی همیشه‌گی نیستند و کسی که طرد می‌شود، باز هم خوب است و زندگی‌اش به پایان نمی‌رسد. داستان انگلیسی جوجه اردک زشت جمله‌بندی ساده و قابل‌فهم دارد. با این کتاب کلمه‌های روزمره و پرکاربرد را به کودک آموزش می‌دهید.

The ugly duckling

● داستان انگلیسی Jack and the Beanstalk

داستان جک و لوبیای سحرآمیز یک نوستالژی برای ما حساب می‌شود. از نگارش این کتاب سال‌ها می‌گذرد، اما هنوز به همان اندازه جذاب است. جک و لوبیای سحرآمیز نسبت به داستان‌ کوتاه انگلیسی برای کودکان که بالاتر معرفی کردیم، طولانی است و در نتیجه کلمه‌های بیشتری را پوشش می‌دهد. داستان Jack and the Beanstalk برای آموزش زبان به کودکان در سطح مبتدی و متوسط مناسب است.

Jack and the Beanstalk

● کتاب داستان Goodmorning moon

این کتاب برای معرفی نام اشیاء به کودک مناسب است. “صبح‌بخیر، ماه” داستان نیست و از کلمه‌ها و تصویر استفاده می‌کنند. درواقع در تمام کتاب یک جمله تکرار شده و یک کلمه آن تغییر می‌کند. نویسنده به اشیاء و هرچیزی که اطراف است، صبح‌بخیر می‌گوید. اگر در آموزش نام وسایل به کودک مشکل دارید، Goodmorning moon کار شما را راحت می‌کند.

Goodmorning moon story book

● داستان The Lion And The Mouse

مورد بعدی از لیست داستان‌ کوتاه انگلیسی برای کودکان روایت یک شیر و یک موش است. شیر جثه بزرگی دارد و طبیعتا قدرتش هم بیش‌تر است. یک روز موش روی بدن شیر بالا و پایین می‌پرد و بازی می‌کند؛ تا جایی که او عصبی می‌شود و موش را بین دستانش می‌گیرد. موش از او می‌خواهد که رهایش کند، و قول جبران می‌دهد. شیر تعجب می‌کند و موش را به حال خودش می‌گذارد. به عقیده او، موش کوچک‌تر از آن است که برای شیر کاری انجام بدهد؛ اما ادامه داستان چیز دیگری را ثابت می‌کند.این داستان به کودک دوستی و محبت را آموزش می‌دهد. جمله‌ها روان هستند و زبان‌آموز مبتدی راحت متوجه منظور متن می‌شود.

داستان کوتاهThe Lion And The Mouse

● داستان معروف SnowWhite

سفیدبرفی را همه ما می‌شناسیم؛ دختر زیبایی که نامادری‌اش به او حسودی می‌کند و قصد کشتنش را دارد. حالا قصه سفیدبرفی کوتاه و مختصر نوشته شده و یکی از داستان‌ کوتاه انگلیسی برای کودکان برای آموزش زبان است. داستان SnowWhite نسبت به موارد قبلی از کلمه‌های سخت و بیش‌تری استفاده می‌کند. بنابراین این داستان  سطح متوسط و کودکان چهار سال به بالا مناسب است.

SnowWhite

● داستان کوتاه انگلیسی The tortoise and the Hare

لاک‌پشت و خرگوش همان قصه قدیمی از مسابقه حیوانات است. خرگوش درمورد سرعت دویدنش به بقیه حیوانات پز می‌داد؛ تا جایی که همه از این حرف‌ها خسته شدند. یک روز لاکپشت پیش او رفت و پیشنهاد یک مسابقه را مطرح کرد. همه انتظار داشتند خرگوش ببرد؛ اما ثابت شد که ثبات از سرعت مهم‌تر است! این داستان ماجرای جالبی دارد و برای تمام کودکان مناسب است. خرگوش و لاکپشت کلمه‌های ساده و پرکاربرد را به کودک آموزش می‌دهد.

The tortoise and the Hare

● کتاب داستان Lost Kitten

این کتاب برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان چهار ساله مناسب است. Lost Kitten یکی از داستان‌ کوتاه انگلیسی برای کودکان است که برای سطح مبتدی پیشنهاد می‌شود. با کمک این داستان، دایره لغات کودک افزایش پیدا می‌کند. علاوه بر آن، کتاب “بچه گربه گم‌شده” به مهارت درک کودک کمک می‌کند.

Lost Kitten

سخن آخر

همه ما در هر سنی که هستیم، از اهمیت زبان انگلیسی آگاهی داریم. خیلی از ما در کلاس مترجمی زبان انگلیسی شرکت می‌کنیم و از این مهارت به درآمد می‌رسیم. جهان در حال رشد است و کاربرد زبان هر روز بیش‌تر می‌شود؛ تا جایی که افراد از سن پایین یادگیری را شروع کنند. وظیفه پدر و مادرها این است که در کنار آموزش درست و اصولی، مراقب اوضاع روحی کودک باشند و باعث دل‌زدگی او نشوند. در این مقاله چند مورد از داستان‌ کوتاه انگلیسی برای کودکان برای آموزش زبان‌ انگلیسی به کودکان به شما معرفی شد. نظر شما چیست؟ یادگیری در چهارچوب کلاس را می‌پسندید یا آموزش همراه بازی؟

2 دیدگاه
  1. Hadi

    It’s so interesting and useful that English learning is started from childhood and studied children with fun. So thanks

    1. پشتیبان سفیرمگ

      You’re most welcome 🙂

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.