۵ راه‌کار ساده برای بهبود مهارت نوشتن زبان

۵ راه‌کار ساده برای بهبود مهارت نوشتن زبان

راهکار بهبود مهارت نوشتن در زبان یکی از دغدغه‌های اصلی زبان آموزان می‌باشد.بسیاری از زبان‌آموزان نوشتن به زبان انگلیسی را دشوارترین بخش یادگیری زبان می‌دانند و در بهبود این مهارت با مشکل مواجه هستند. نگران نباشید. با استفاده از این راه‌کارها به ‌سادگی می‌توانید نگارش انگلیسی خود را بهبود دهید.

دایره لغات خود را گسترش دهید

برای اینکه منظور خود را دقیق و واضح برسانید، ضروری است دایره لغات انگلیسی فعال خوبی داشته باشید. این فقط به این معنی نیست که معنی لغات زیادی را بدانید، بلکه باید بتوانید به‌درستی از لغات استفاده کنید. برای این‌ کار لغات را در جمله، یا به همراه مثال بیاموزید و از حفظ کردن فهرست لغات پرهیز کنید.

راهنمایی: زمانی که لغت جدیدی را می‌آموزید، تمام حالت‌های آن کلمه را به همراه حروف ‌اضافه‌ای که با آنها به‌کار می‌روند را نیز یاد بگیرید. به عنوان مثال، به جای اینکه فقط کلمه depend را تمرین کنید، عبارت‌های to depend on، to be dependent on و a dependent را هم یاد بگیرید.

دیکته و نگارش کلمات انگلیسی را بیاموزید

شما باید بدانید که کلمات را چگونه صحیح بنویسید. دیکته غلط می‌تواند معنی جمله شما را تغییر دهد. به عنوان مثال، bare و bear تلفظ یکسان دارند ولی bare به معنی عریان و bear به معنی خرس است. به‌علاوه، دیکته غلط فهم متن را برای خواننده دشوار می‌کند.

راهنمایی: برای تمرین دیکته کلمات از فلش‌کارت انگلیسی استفاده کنید تا در هر زمان اضافی بتوانید خودتان را بسنجید.

بهبود مهارت نوشتن زبان انگلیسی

زیاد بخوانید

بهترین راه یادگیری نوشتن، خواندن است. خواندن به زبان انگلیسی به دلایل زیادی سودمند است. به عنوان مثال، خواندن متون متنوع روش بسیار خوبی برای آشنایی با انواع الگوهای نگارشی در سبک‌های مختلف است. خواندن زیاد همچنین به شما این فرصت را می‌دهد تا کاربرد صحیح کلمات را در متن ببینید.

راهنمایی: کتاب‌ها و مقالاتی را برای خواندن انتخاب کنید که موضوعات‌شان برایتان جالب و جذاب باشد. یادگیری نباید کسل کننده باشد. برای یادگیری کلمات و عبارات جدید، می‌توانید هر متن را چند بار بخوانید.

گرامر و دانش دستور زبانتان را بهبود دهید

گرامر کیفیت نگارش شما را بهبود می‌دهد و از این رو مهم است. همیشه از زمان صحیح استفاده کنید و نقطه‌گذاری را رعایت کنید.  استفاده صحیح از علامت‌های نگارشی تاثیر بسیاری در خوانا بودن متن شما دارد.

راهنمایی: همیشه متنی را که نوشته‌اید حداقل دو بار بازخوانی، ویرایش و اصلاح کنید. در بار اول به دنبال اشتباهات و اشکالات کلی و عمومی باشید و در بار دوم اشکالات خاص و کوچک‌تر را اصلاح کنید.

روشهای بهبود مهارت نوشتن زبان

بنویسید!

نوشتن می‌تواند ترسناک باشد. با این حال، بهترین راه بهبود این است که قلم و کاغذ به دست بگیرید یا پشت کامپیوتر بشینید و بنویسید. آماده باشید که چند نسخه متفاوت از هر متن بنویسید چرا که حتی برای نویسندگان حرفه‌ای، نسخه اول هیچ‌گاه بی‌نقص نیست. فراموش نکنید که برای تسلط، تمرین ضروری است. پس همین حالا شروع کنید به نوشتن.

حرف آخر

بسیاری از زبان‌آموزان با چالش “چی بنویسم” روبه‌رو هستند، یعنی شروع نوشتن برایشان دشوار است. برای رفع این مشکل دو راه‌کار کلی وجود دارد.

اول، قبل از شروع به نوشتن یک طرح کلی بنویسید. یکی از مشکلات زبان‌آموزانی که تازه شروع به نوشتن کرده‌اند این است که نمی‌توانند هم روی زبان و هم روی محتوا تمرکز کنند. البته این کار برای نویسندگان ماهر هم دشوار است. چاره این است که پروسه نوشتن را به دو بخش تقسیم کنید. ابتدا روی محتوا تمرکز کنید و یک طرح کلی را روی کاغذ بیاورید. در مرحله بعد، با مشخص شدن محتوا می‌توانید روی زبان و نوشتن متمرکز شوید.

دوم، برای تمرین زبان و اصول نگارش، هر روز دقایقی را به نوشتن وقایع روز اختصاص دهید. یک دفتر یادداشت داشته باشید و هر روز در آن بنویسید. این گونه نوشتن نیازی به تمرکز روی محتوا ندارد و می‌توانید روی زبان متمرکز شوید. به‌علاوه نگهداری از این دفتر به شما این امکان را میدهد تا در گذر زمان، پیشرفت متونی را که نوشته‌اید مشاهده کنید.

Hi. I'm Alireza. I've been teaching English for over 15 years and my main area of interest are Writing and Grammar. In my free time, I enjoy reading books, listening to music and podcasts, watching movies and TV shows and playing video games. I guess you can call me a mediaphile.

اگر پسندیدی برای دوستانت ارسال کن...

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۵۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.