۱۰ فیلم کوتاه انگلیسی برای یادگیری زبان + لینک دانلود

برای یادگیری زبان جدید، روش‌های متفاوتی مانند شنیدن موسیقی، دیدن فیلم، خواندن کتاب و تمرین و تکرار زیاد وجود دارد. احتمالا این سوال در ذهن شما شکل می‌گیرد که چرا برای یادگیری زبان باید از فیلم استفاده کرد؟ هنگام تماشای فیلم شما خود را در درون فیلم تصور می‌کنید. در نتیجه خیلی بهتر کلمات و جملات انگلیسی بیان شده را گوش می‌دهید.
مشاهده 10 فیلم کوتاه انگلیسی برای یادگیری زبان علاوه بر آموزش زبان، لذت بخش است. زیرا فیلم دیدن یکی از اصلی‌ترین روش‌ها برای سرگرمی بوده و مطمئنا استفاده از این روش سرگرم‌کننده، یک راهکار نوین برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی خواهد بود. در این مطلب از سفیر همراه ما باشید تا 10 فیلم انگلیسی کوتاه برای یادگیری و تقویت زبان را معرفی کنیم.

اصلی‌ترین دلایل مشاهده فیلم برای یادگیری زبان

اساتید حاضر در بیشتر آموزشگاه‌های زبان انگلیسی و کلاس آمادگی آیلتس مشاهده 10 فیلم کوتاه برای یادگیری زبان را پیشنهاد می‌کنند. زیرا این افراد معتقد هستند که تماشا فیلم، باعث افزایش تسلط شما و دیگر افراد بر زبان انگلیسی می‌شود. البته اساتید حوزه آموزش زبان انگلیسی برای توصیه خود، دلایل بی‌شماری را مطرح می‌کنند که در ادامه به برخی از آن‌ها، اشاره کرده‌ایم.

یادگیری بهتر تلفظ

یادگیری تلفظ برخی از کلمات انگلیسی بسیار سخت است. بنابراین شما باید 10 فیلم کوتاه انگلیسی برای یادگیری زبان را مشاهده کنید تا با تلفظ آن کلمه خاص در دیالوگ‌ها آشنا شوید. سپس با تکرار در شنیدن آن واژه و همچنین همانگونه تلفظ کردن، خیلی زود تلفظ صحیح کلمه را یاد می‌گیرید.

شنیدن درست کلمات انگلیسی

امروزه کتاب بسیاری برای یادگیری لغات و گرامر زبان انگلیسی تالیف شده است. اما هیچ کدام از آن‌ها مانند 10 فیلم کوتاه انگلیسی برای یادگیری زبان تاثیر‌گذار نیستند. شما با دیدن این فیلم خیلی خوب با گویش و لهجه کلمات از زبان بازیگران آشنا می‌شوید.
در نتیجه شما با استفاده از این روش، خیلی زود می‌توانید کلمات یا اصطلاحات انگلیسی را به خوبی به کار بگیرید. همچنین به دلیل خوب شنیدن لهجه بازیگران انگلیسی زبان، هنگام صحبت کردن لهجه شما بسیار شبیه به آن‌ها می‌شود.

قرار گرفتن در شرایط واقعی

اساتید زبان انگلیسی بر این عقیده پایبند هستند که یادگیری معنی یک کلمه و نحوه استفاده از آن به واسطه کتاب، خیلی سخت است. اما مشاهده فیلم و قرار گرفتن در فضای داستان، به شما و دیگر زبان‌آموزان کمک می‌کند تا معنی کلمه و محل استفاده از آن را خیلی بهتر یاد بگیرید. در نتیجه با قرار گرفتن در شرایط واقعی، معانی کلمات بهتر در ذهن شما ثبت می‌شود.

شناخت فرهنگ مردم

اساتید حوزه زبان مشاهده 10 فیلم کوتاه انگلیسی برای یادگیری زبان را توصیه می‌کنند، زیرا از نظر این افراد شما بهتر با فرهنگ مردم انگلیسی زبان آشنا می‌شوید. در بیشتر آموزشگاه‌های برای آموزش زبان به کودکان ۷ ساله و کوچک‌تر، از این شیوه استفاده می‌شود تا علاوه بر آشنایی با فرهنگ، زبان را راحت‌تر یاد بگیرند.

نکات کلیدی هنگام یادگیری زبان با مشاهده فیلم کوتاه

استاد‌های زبان انگلیسی به شما و دیگر زبان‌آموزان هنگام انتخاب 10 فیلم کوتاه انگلیسی برای یادگیری زبان توصیه می‌کنند که انتخاب فیلم‌ها، متناسب با سطح شما باشد. در صورت توجه به این نکته ظریف هنگام تماشا فیلم، اصلا اذیت نمی‌شوید. اما از اصلی‌ترین نکات هنگام انتخاب فیلم برای یادگیری زبان انگلیسی، شامل موارد زیر می‌شود:
● فیلم انتخابی را برای بار اول، به صورت زیر‌نویس ببینید.
● فیلم‌ها را دو بار مشاهده کنید. هنگام تماشا دومین بار فیلم، آن را بدون زیر‌نویس نگاه کنید.
● در زمان شروع فیلم یکی از شخصیت‌ها را انتخاب کرده و تا آخرین ثانیه به روشی ادا واژگان و همچنین عبارت او توجه کنید.
● در صورت تمایل می‌توانید برخی از واژگان و جملات را یادداشت کنید تا بعدا با مرور کردن آن‌ها، زبان خود را تقویت کنید.
● هنگام انتخاب 10 فیلم کوتاه انگلیسی برای یادگیری زبان به سراغ فیلم‌های با داستان ساده‌تر و جذاب‌تر بروید. در صورت انتخاب فیلم‌های با دیالوگ‌های طولانی و دشوار، یادگیری برای شما سخت می‌شود. زیرا کلمات و جملات خیلی سریع ادا می‌شوند. همچنین شاید شما با برخی از آن کلمات آشنایی نداشته باشید.
● هنگام مشاهده فیلم به زبان بدن و چگونگی ادای کلمات توجه کنید. قسمت‌های از فیلم را نگه دارید تا جملات بیان شده در آن قسمت را با صدای بلند تکرار کنید.
● هنگام تماشا فیلم یک دیکشنری کنار خود بگذارید تا در زمان نیاز، از آن استفاده کنید.

بهترین فیلم‌های کوتاه برای یادگیری زبان انگلیسی

در ادامه به معرفی 10 فیلم کوتاه انگلیسی برای یادگیری زبان و آشنایی با فرهنگ مردم انگلیسی زبان می‌پردازیم. علاوه بر تقویت زبان شما می توانید با فرهنگ کشورهای انگلیسی زبان و خلق و خوی مردمان آن بیش‌تر آشنا شوید. در این مقاله برای سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته فیلم کوتاه انگلیسی برای یادگیری زبان معرفی می‌کنیم.

فیلم کوتاه انگلیسی برای یادگیری زبان سطح مبتدی

اگر جزو زبان آموزانی هستید که به تازگی یادگیری زبان انگلیسی را آغاز کرده‌اید احتمالا به دنبال فیلم کوتاه زبان انگلیسی برای سطح مبتدی هستید ما در این بخش تعدادی فیلم حکوتاه زبان انگلیسی برای سطح مبتدی را معرفی کرده‌ایم.

۱- فیلم پینوکیو (Pinocchio 2022)

این فیلم جذاب و هیجان‌انگیز، داستان پسرک چوبی به نام پینوکیو را روایت می‌کند که در ماجراهایش با دوستان و دشمنان مختلفی روبرو می‌شود. با شخصیت‌های جذاب و داستانی، این فیلم به شما کمک می‌کند تا زبان انگلیسی را با سرگرمی و لذت بیشتری یاد بگیرید.

فیلم کوتاه انگلیسی برای یادگیری زبان

Dotty -۲

داستان کلی این فیلم درباره دختر جوانی است که سعی می‌کند با استفاده از گوشی همراه خود، به یک زن مسن کمک کند.

dotty

۳- The Fear of Flying

در صورتی که علاقه‌مند به دین فیلم‌های انیمیشنی هستید، دیدن این فیلم به شما پیشنهاد می‌شود. داستان فیلم The Fear of Flying درباره پرنده است که از پرواز می‌ترسد.

فیلم FearofFlying

Everyone’s Welcome -۴

داستان این فیلم بسیار جالب و جذاب است. در فیلم چند کودک و البته دوست کنار هم قرار گرفته و درباره تفاوت خود با دیگر دوستان صحبت می‌کنند.

Everyone’s Welcome

فیلم کوتاه انگلیسی برای یادگیری زبان سطح متوسط

اگر در میانه راه یادگیری زبان انگلیسی هستید در این بخش از مقاله به معرفی فیلم کوتاه انگلیسی برای تقویت زبان در سطح متوسط می‌پردازیم.

Nadia -۵

تدی نایگ فیلم نادیا را در سال ۲۰۱۷ کارگردانی کرده است. نویسنده این فیلم الکس تننبائوم، داستان را بر پایه بی‌خانمانی و مشکلات مرتبط با آن نوشته است. داستان در رابطه با دختری است که مادر او را از خانه بیرون کرده و معلم او، دختر را از این شرایط نجات می‌دهد.

فیلم کوتاه انگلیسی Nadia

The LEGO Story -۶

سال 2012 در کشور دانمارک انیمیشنی تحت عنوان داستان لگو ساخته شد. در این انیمیشن چگونگی تشکیل کارخانه لوگو به کمک جذابیت‌های بصری به تصویر کشیده شده است.

 فیلم The LEGO Story

Imagine -۷

داستان فیلم درباره یک بیماری نادر به اسم نیمن پیک درجه C است. این بیماری در اثر گذشت زمان باعث از بین رفتن سیستم عصبی و همچنین عقل می‌شود. داستان این بیماری صعب العلاج در فیلم تصور کن یا Imagine کارل میسون، به خوبی بیان شده است.

فیلم imagin

Young Americans -۸

داستان حول محور دختری است که در پرورشگاه بزرگ شده و در حال حاضر از مادر بیمارش مراقبت می‌کند. او به دلیل عدم توانایی برای تامین هزینه‌های بیماری مادر، تصمیم به دزد از یک بانک را می‌گیرد. البته در بین راه از دوست و همکلاسی خود تقاضا کمک می‌کند.

 فیلم Young Americans

فیلم کوتاه انگلیسی برای یادگیری زبان سطح پیشرفته

اگه در مرحله ای از یادگیری زبان انگلیسی هستید که می‌خواهید علاوه بر یادگیری زبان انگلیسی از دیدن فیلم هم لذت ببرید در این بخش 5 فیلم زبان انگلیسی برای سطح پیشرفته معرفی کرده‌ایم.

Passing -۹

جولی هیلز در فیلم خود داستان مرد جوانی را روایت می‌کند که برای نشان دادن عشق خود به معشوق دنبال راهی است اما به دلیل بی‌توجهی به خود، آزرده خاطر و ناراحت می‌شود.

Passing

Different -۱۰

تانیک رحمان در فیلم خود، زندگی دو معلول را به تصویر کشیده است. او هدف از ساخت فیلم را این جمله می‌کند که با وجود همه تفاوت‌ها، می‌توانیم کنار هم با مهربانی و خوشی زندگی کنیم.

Sea Side -۱۱

این فیلم، اولین کار سباستین کاکس بوده و داستان آن درباره دختری از یک خانواده از هم گسیخته است.
Sea Side

چگونه از فیلم کوتاه انگلیسی برای یادگیری زبان استفاده کنیم؟

یادگیری زبان انگلیسی با فیلم کوتاه می‌تواند به شما کمک زیادی در بهبود مهارت‌های زبانی‌تان کند. اینجا چند راهنمایی کاربردی برای بهره‌وری بیشتر از این روش آموزشی آورده شده است:

  1. تماشای دوباره با زیرنویس انگلیسی: اولین قدم می‌تواند تماشای فیلم با زیرنویس انگلیسی باشد. این کمک می‌کند تا به داستان فیلم و کلمات جدید آن آشنا شوید و مهارت خواندنتان نیز تقویت شود.
  2. شروع با فیلم‌های کوتاه با ترجمه: اگر سطح زبانی‌تان پایین است، می‌توانید با تماشای فیلم‌های کوتاه با ترجمه فارسی شروع کنید و سپس به تدریج به زیرنویس انگلیسی تبدیل کنید.
  3. محدود کردن زمان تماشا و تکرار مکرر: قوانینی برای خود تعیین کنید که در بازه‌های زمانی مشخص، فقط یک بخش 15 دقیقه‌ای از فیلم را تماشا می‌کنید و آن را چندین بار تکرار کنید. این امر در آموزش زبان انگلیسی برای کودکان نیز بسیار موثر است و باعث می‌شود که کودکان بتوانند جملات را بهتر درک کنند.
  4. یادداشت کردن لغات جدید: با توجه به زیرنویس، لغات جدید را یادداشت کنید و سعی کنید معنی آنها را با توجه به متن حدس بزنید. اگر نتوانستید، از دیکشنری استفاده کنید.

در صورتی که قصد دریافت مدرک آیلتس یا تافل را دارید، با اعمال این روش‌ها و تمرین مداوم و در کنار آن شرکت در کلاس آیلتس، قطعاً می‌توانید به نمره خوبی در این آزمون‌ها دست پیدا کنید.

سخن پایانی
بسیاری از اساتید زبان علاوه بر حضور در کلاس، تماشا فیلم را نیز توصیه کرده‌اند. بنابراین در صورت علاقه‌مندی به یادگیری این زبان بین‌المللی، ابتدا از بین فیلم‌های موجود 10 فیلم کوتاه برای یادگیری زبان خود انتخاب کنید. مطمئنا پس از تماشا این فیلم‌ها، تلفظ کلمات و جملات را بهتر یاد می‌گیرید. البته در زمان انتخاب سراغ داستان‌های مورد علاقه خود بروید تا در کنار سرگرم شدن، زبان انگلیسی شما تقویت شود. شما می‌توانید برای جلوگیری از هزینه‌های بییش‌تر و پیش از شرکت در کلاس‌های زبان، آزمون تعیین سطح را انجام دهید. سپس بعد از مشخص شدن سطح زبان در کلاس‌های زبان سفیر شرکت کنید و برای این کار کافی است با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.