۱۵ داستان کوتاه انگلیسی | یادگیری زبان با داستان کوتاه!

آیا تاکنون یک ماراتن را بدون تمرین دویده‌اید؟ امیدوارم اینطور نباشد. چرا که به احتمال زیاد به خودتان آسیب خواهید زد. برای رسیدن به چنین دستاورد بزرگی باید از گام‌های کوچک شروع کنید. وقتی صحبت از یادگیری زبان انگلیسی می‌شود، اگر به شما بگوییم که می‌توانید ایده‌های بزرگ را فقط با یک داستان کوتاه انگلیسی درک کنید، چه می‌کنید؟ برای مقابله با ایده‌های پیچیده نیازی نیست چندین سال صبر کنید. فقط چون در حال یادگیری یک زبان هستید به این معنی نیست که باید تفکر خود را محدود کنید. داستان، درحقیقت فراتر رفتن از واقعیت است. جای تعجب نیست که داستان‌ها به شما اجازه می‌دهند ایده‌های بزرگ را تنها با یک متن کوتاه انگلیسی درک کنید.

در این مقاله، درباره داستان‌های کوتاهی صحبت می‌کنیم که برنده جوایز متعددی شده‌اند و در عین حال برای زبان‌آموزان مبتدی انگلیسی به‌راحتی قابل درک هستند. این داستان‌ها نه‌تنها خوانش انگلیسی شما را بهبود می‌بخشند، بلکه دریچه ذهن شما را به دنیاهای مختلف باز می‌کنند.

1. داستان کوتاه انگلیسی ساده “The Bogey Beast” 

داتاسن کوتاه انگلیسی bogy beast

در این داستان کوتاه انگلیسی، پیرزنی تنها و فقیر، در حالی که از سر کار برمی‌گردد گلدانی پر از گنج را در جاده پیدا می‌کند. بسیار خوشحال از شانس خود، تصمیم می‌گیرد آن را پیش خود نگهدارد. همانطور که گلدان را به خانه می‌برد، به اینکه چه کارهایی می‌تواند با این گنج انجام دهد، فکر می‌کند. اما طولی نمی‌کشد که شور و شوق او ناپدید می‌شود.

چرا The Bogey Beast یک داستان کوتاه عالی است؟ بانوی پیر در این داستان، یکی از شادترین شخصیت‌هایی است که هر کسی می‌تواند در داستان‌های انگلیسی با آن روبرو شود. او با روحیه مثبتش، سعی می‌کند هر موقعیت منفی را مانند یک هدیه ببیند. او به ما کمک می‌کند تا به شانس به عنوان یک موضوع از دیدگاه خود نگاه کنیم تا یک رویداد صرف!

دانلود داستان کوتاه The Bogey Beast

2. داستان کوتاه انگلیسی سطح مبتدی “The Tortoise and the Hare”

داستان کوتاه انگلیسی toby tortoise and the hareلاک‌پشت و خرگوش، داستان یک لاک‌پشت بسیار کند و یک خرگوش سریع را روایت می‌کند. لاک‌پشت، خرگوش را به مسابقه می‌کشد. خرگوش به این ایده می‌خندد که یک لاک‌پشت می‌تواند سریعتر از او بدود، اما وقتی این دو واقعاً مسابقه می‌‎دهند، نتیجه شگفت‌انگیز است.

چرا داستان کوتاه The Tortoise and the Hare عالی است؟ آیا تا به حال عبارت انگلیسی “Slow and Steady wins the race” را شنیده‌اید؟ این داستان، مبنای این ضرب‌المثل انگلیسی است. این داستان کوتاه کلاسیک، درسی را به ما می‌آموزد که همه ما می‌دانیم، اما گاهی اوقات آن را فراموش می‌کنیم: استعداد طبیعی جایگزین سخت‌کوشی نمی‌شود، و اعتمادبه‌نفس بیش از حد، اغلب به شکست منجر می‌شود.

دانلود داستان کوتاه The Tortoise and The Hare

3. داستان کوتاه انگلیسی “The Tale of Johnny Town-Mouse” 

داستان کوتاه انگلیسی The Tale of Johnny Town-Mouseتیمی ویلی یک موش روستایی است که به‌طور تصادفی در یک سبد سبزیجات به شهری برده می‌شود. وقتی از خواب بیدار می‌شود، خود را در یک مهمانی می‌بیند و دوستی پیدا می‌کند. وقتی نمی‌تواند زندگی شهری را تحمل کند، به خانه خود برمی‌گردد اما دوستش را به روستا دعوت می‌کند. وقتی دوستش به ملاقاتش می‌آید، اتفاقی مشابه می‌افتد.

چه چیزی این داستان کوتاه انگلیسی را به یک داستان عالی تبدیل می‌کند؟ انسان‌ها در بیشتر تاریخ بدون شهر یا روستا زندگی می‌کردند. یعنی هم زندگی روستایی و هم زندگی شهری جزو اختراعات اخیر بشر هستند. درست مانند هر اختراع دیگری، ما باید در مورد هزینه‌ها و مزایای آنها تصمیم‌گیری کنیم. داستان دقیقا در مورد این مسئله است. داستان، به پاراگراف‌های کوتاه تقسیم شده است و برای هر صحنه از تصاویر استفاده شده است. پس برای مبتدیانی که می‌خواهند بلافاصله شروع به خواندن کنند، مناسب است.

دانلود داستان کوتاه The Tale of Johnny Town-Mouse

4. داستان کوتاه انگلیسی “The Night Train at Deoli”

داستان کوتاه انگلیسی The Night Train at Deoli

راسکین باند تابستان را در خانه مادربزرگش می‌گذراند. هنگام سوار شدن به قطار، همیشه مجبور بود از ایستگاه کوچکی به نام دئولی عبور کند. هیچکس در ایستگاه پیاده نمی‌شد و هیچ اتفاقی در آنجا نمی‌افتاد. تا اینکه یک روز دختری را می‌بیند که میوه می‌فروشد و از آن به بعد، دیگر نمی‌تواند او را فراموش کند.

چه چیزی این داستان کوتاه انگلیسی را به یک داستان عالی تبدیل می‌کند؟ راسکین باند نویسنده‌ای است که می‌تواند احساسات عمیق را به روشی ساده بیان کند. این داستان در مورد دلبستگی ما به غریبه‌ها و اینکه چرا آنها را گرامی می‌داریم با وجود اینکه دیگر هرگز آنها را ملاقات نمی‌کنیم.

دانلود داستان کوتاه The Night Train at Deoli

5. داستان کوتاه انگلیسی “There Will Come Soft Rains”

داستان کوتاه انگلیسی There Will Come Soft Rains

زمین در اثر جنگ ویران شده است و دیگر کسی روی آن زندگی نمی‌کند. ربات‌ها و ماشین‌ها به کار خود ادامه می‌دهند و به انسان‌هایی که مدت‌ها پیش مرده‌اند خدمت می‌کنند.

چرا این داستان کوتاه انگلیسی عالی است؟ عنوان آن از شعری گرفته شده است که توضیح می‌دهد چطور طبیعت تا مدت‌ها پس از نابودی بشریت به کار خود ادامه خواهد داد. اما در این داستان می‌بینیم که طبیعت نقش فرعی دارد و ماشین‌ها هستند که جای انسان را گرفته‌اند. نشان می‌دهد که چگونه فناوری جایگزین طبیعت در زندگی ما شده است و چگونه می‌تواند ما را نابود کند و بدون خود ما ادامه دهد.

دانلود داستان کوتاه There Will Come Soft Rains

6. داستان کوتاه انگلیسی طنز “Orientation”

داستان کوتاه انگلیسی orientation

Orientation یک داستان کوتاه انگلیسی در ژانر طنز است که در آن، راوی سیاست‌های دفتر و همچنین شایعات در مورد کارکنان را برای کارمند جدید توضیح می‌دهد. خواندن این داستان بسیار آسان است زیرا جملات، کوتاه و بدون کلمات بیش از حد دشوار هستند. بسیاری از زبان‌آموزان شاغل، با آن ارتباط برقرار می‌کنند، زیرا موضوع لحظه های احمقانه زندگی اداری مدرن و اینکه چه اندازه از آن منطقی است را توضیح می‌دهد.

چرا Orientation یک داستان کوتاه انگلیسی عالی است؟ محل کارهای مدرن اغلب شبیه تئاترهایی هستند که در آنها بیشتر وانمود می‌کنیم که کار می‌کنیم تا اینکه واقعا کار کنیم. راوی این واقعیت را که هیچکس هرگز به این مسئله اعتراف نخواهد کرد، افشا می‌کند. در مورد چیزهایی صحبت می‌کند که ناگفته مانده است. چگونه مردم در دفتر از رازهای عمیق زندگی شخصی ما باخبرند، اما درباره آن صحبت نمی‌کنند.

دانلود داستان کوتاه Orientation

7. داستان کوتاه انگلیسی سطح متوسط “Paper Menagerie”

داستان کوتاه انگلیسی Paper Menagerieمادر جک می‌تواند حیوانات کاغذی را زنده کند. در ابتدا، جک آنها را دوست دارد و ساعت‌ها با مادرش وقت می‌گذراند. اما به محض اینکه بزرگ شد دیگر با او صحبت نمی‌کند زیرا او نمی‌تواند به زبان انگلیسی صحبت کند. وقتی مادرش سعی می‌کند از طریق ساخته‌هایش با او صحبت کند، او آنها را خراب کرده و در جعبه‌ای جمع می‌کند. پس از یک فقدان غم‌انگیز، او سرانجام از طریق یک پیام پنهان که باید مدت‌ها پیش می‌خواند، با داستان مادرش آشنا می‌شود.

چرا Paper Menagerie یک داستان عالی است؟ این داستان کوتاه انگلیسی، یک روایت ساده است که به موضوعات پیچیده می‌پردازد. درباره ترک کشور خود با وعده یک زندگی بهتر است. همچنین درباره درگیری‌هایی است که می‌تواند بین خانواده‌ها هنگام برخورد فرهنگ‌ها و زبان‌های مختلف رخ دهد. در این داستان، تنش به حدی است که رابطه مادر و پسرش را از بین می‌برد.

دانلود داستان کوتاه Paper Menagerie

8. داستان کوتاه انگلیسی “The Missing Mail”

داستان کوتاه انگلیسی The Missing Mail

The Missing Mail در واقع یکی از داستان‌های کوتاه مجموعه داستان Malgudi Days است. تاناپا پستچی روستایی است که با رامانجام و خانواده‌اش دوستی خوبی دارد. او به دختر رامانجام کمک می‌کند تا با همسری مناسب نامزد کند. درست قبل از عروسی، تاناپا نامه غم‌انگیزی درباره برادر رامانجام دریافت می‌کند. او تصمیم می‌گیرد آن را به کسی نشان ندهد.

چرا The Missing Mail یک داستان کوتاه انگلیسی عالی است؟ علیرغم نیت خیر، اعمال ما می‌تواند بیش از آنچه در نظر داشتیم به عزیزانمان آسیب برساند. داستان درباره بازی پیچیده روابط و احساساتی است که همیشه در محافل اجتماعی ما وجود دارد، اما اغلب از آن غافل هستیم.

دانلود داستان کوتاه The Missing Mail

9. داستان کوتاه انگلیسی“Harrison Bergeron”

داستان کوتاه انگلیسی Harrison Bergeron

سال 2081 است و همه بالاجبار برابر شده‌اند. برای انجام این کار، هر فردی که به هر نحوی برتر است، توسط دولت معلول شده است. افراد باهوش با صداهای مزاحم حواسشان پرت می‌شود. رقصندگان خوب باید وزنه ببندند تا نتوانند خیلی خوب برقصند. افراد جذاب از ماسک‌های زشت استفاده می‌کنند تا بهتر از دیگران به نظر نرسند. با این حال، یک روز شورشی رخ می‌دهد، و همه‌چیز برای یک لحظه تغییر می‌کند.

چرا Harrison Bergeron یک داستان کوتاه انگلیسی عالی است؟ فناوری همیشه قرار است ما را بهتر کند. اما در این صورت می‌بینیم که می‌توان از آن برای از کار انداختن استعدادهایمان استفاده کرد. علاوه‌بر این، نویسنده به ما نشان می‌دهد که چگونه استفاده فکر نشده از یک ارزش واحد، مانند برابری، می‌تواند رنج بیشتری را برای همه به‌وجود آورد.

دانلود داستان کوتاه Harrison Bergeron

10. داستان کوتاه انگلیسی “The School”

داستان کوتاه انگلیسی The School

یک معلم مدرسه در حال روایت تمام اتفاقات اخیری است که در محوطه دانشگاه رخ داده است. ابتدا درباره باغی صحبت می‌کنند که در آن همه درختان مرده‌اند. خیلی زود، مرگ و میر شروع می‌شود.

چرا با یک داستان کوتاه انگلیسی عالی طرف هستیم؟ بیشتر بزرگسالان نمی‌دانند چگونه با مرگ کنار بیایند، چه برسد بخواهند در مورد آن به کودکان آموزش دهند. این باعث می‌شود متوجه شویم که سیستم‌‎های آموزشی ما چقدر ضعیف هستند که نمی‌توانند به ما کمک کنند تا با اساسی‌ترین مسائل زندگی مقابله کنیم. درنهایت، دانش‌آموزان ایمان خود را نسبت به همه‌چیز از دست می‌دهند و بزرگترها مجبور می‌شوند برای ترس کمتر، دست به گریبان عشق شوند. به این ترتیب چرخه سوء‌تفاهم‌ها و دوری از مسائل زندگی، ادامه دارد.

دانلود داستان کوتاه The School

11. داستان کوتاه انگلیسی درباره دختران “Girl”

داستان کوتاه انگلیسی Girl

مادری به دخترش می‌گوید که چگونه درست زندگی کند. به نظر می‌رسد دختر هم در این مورد حرفی برای گفتن ندارد!

چرا می‌گوییم Girl یک داستان کوتاه عالی برای یادگیری زبان انگلیسی است؟ Girl ممکن است از نظر فنی یک داستان نباشد، زیرا هیچ فرمی وجود ندارد. درباره اینکه چگونه از دوران کودکی به دختران آموزش داده می‌شود که زندگی محدودی داشته باشند صحبت می‌کند. مادر به او فرمان می‌دهد که تمام کارهای خانه را انجام دهد گویی که این تنها هدف و وظیفه اوست. گاهی مادر به او می‌گوید که جلب توجه نکند، با پسرها حرف نزند و همیشه از مردان دوری کند. از سوی دیگر، او اشاره می‌کند که برای داشتن یک زندگی خوب باید برای مردان مناسب جامعه، جذاب باشد.

دانلود داستان کوتاه Girl

12. داستان کوتاه انگلیسی سطح متوسط “To Build a Fire”

داستان کوتاه انگلیسی To Build a Fire

مردی به مکانی منجمد و منزوی به نام یوکان سفر می‌کند. او فقط سگش را به همراه دارد. در طول سفر، او توصیه‌هایی را که دیگران به او کرده بودند نادیده می‌گیرد و زندگی خود را بدیهی می‌داند. سرانجام، او به قدرت واقعی طبیعت و اینکه زندگی انسان در واقع چقدر ظریف است (به راحتی شکسته می‌شود) پی می‌برد.

چرا To Build a Fire یک داستان کوتاه انگلیسی عالی است؟ مبارزه کلاسیک بین زندگی و مرگ همیشه ما را مجذوب خود کرده است. طبیعت اغلب به عنوان یک نیروی قدرتمند در نظر گرفته می‌شود که باید از آن ترسید و به آن احترام گذاشت. کاراکتر این داستان، بی‌دقت است و با وجود داشتن اطلاعات مفید، مرتکب اشتباهات احمقانه‌ای می‌شود. او قدرت نیروهای طبیعی را خیلی دست کم می‌گیرد. سگ او، کسی است که در این موقعیت خطرناک، محتاط و معقول است. در پایان، خوانندگان از خود می‌پرسند که چه کسی واقعاً باهوش است؟ مردی که نمی‌تواند با طبیعت کنار بیاید یا سگی که می‌تواند زنده بماند؟

دانلود داستان کوتاه To Build a Fire

13. داستان کوتاه انگلیسی “The Story of an Hour”

داستان کوتاه انگلیسی The Story of an Hour

خانم ملارد ناراحتی قلبی دارد که می‌تواند او را بکشد. وقتی شوهرش می‌میرد، افرادی که برای دادن این خبر می‌آیند سعی می‌کنند این کار را با ملایمت انجام دهند. وقتی بالاخره به او خبر می‌دهند، اشک می‌ریزد. درنهایت او به اتاقش می‌رود و خودش را حبس می‌کند. با این حال، در حالی که به آینده فکر می‌کند، از ایده آزادی که پس از مرگ شوهرش به وجود می‌آید هیجان‌زده می‌شود. بعد از یک ساعت زنگ خانه به صدا درآمد و شوهرش زنده و سالم آنجا ایستاده است. وقتی او را می‌بیند دچار حمله قلبی می‌شود و می‌میرد!

چه چیزی این داستان کوتاه انگلیسی را به یک داستان عالی تبدیل کرده است؟ ازدواج می‌تواند حکم یک زندان را برای زنان داشته باشد. خانم ملارد علیرغم اندوهی که دارد به امید آزادی از همسرش می‌تواند خود را سالم نگه دارد. اما به محض اینکه متوجه می‌شود که باید به زندگی قبلی خود بازگردد، بدنش قادر به تحمل آن نیست. این داستان طیفی از احساسات متضاد انسانی، غم و اندوه و امید را در یک بازه زمانی کوتاه و تأثیری که می‌تواند بر ذهن و بدن افراد بگذارد را به چالش می‌کشد.

دانلود داستان کوتاه The Story of an Hour

14. داستان کوتاه انگلیسی “A Tiny Feast”

داستان کوتاه انگلیسی A Tiny Feast

شخصیت های اصلی از نمایشنامه معروف شکسپیر “A Midsummer Night’s Dream” گرفته شده است. با این حال، در این داستان، فرم و محتوا کاملا متفاوت است. تیتانیا و اوبرون، پریان حکمفرمایی هستند که در ازدواجشان با مشکلاتی دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند. یک روز آنها یک کودک انسان پیدا می‌کنند و تصمیم می‌گیرند او را به فرزندی قبول کنند. آنها امیدوارند که این کودک به آنها کمک کند تا رابطه خود را حفظ کنند. با این حال، کودک به یک بیماری کشنده مبتلا می‌شود و پری‌ها نمی‌دانند چه کاری باید انجام دهند، زیرا آنها هرگز بیماری یا مرگ را نشناخته‌اند. یک داستان غم‌انگیز درباره چگونگی تلاش آنها برای درک چیزی است که قبلاً هرگز ندیده‌اند و عشق عمیق آنها به غریبه‌ای که با آنها بسیار متفاوت است.

چرا با یکی از بهترین داستان‌های کوتاه انگلیسی طرف هستیم؟ داستان قادر است روابط انسانی را از طریق موجودات خیالی کشف کند. این غم و اندوه والدین و همچنین عدم اطمینان از اینکه آیا فرزندتان هرگز شما را خواهد شناخت یا خیر را شرح می‌دهد. همچنین حس ناشناخته و درماندگی را که هر انسانی، با آن روبرو می‌شود به زیبایی به تصویر می‌کشد.

دانلود داستان کوتاه A Tiny Feast

15. داستان کوتاه انگلیسی “The Friday Everything Changed”

داستان کوتاه انگلیسی The Friday Everything Changedدر مدرسه‌ای واقع در یک شهر کوچک، پسران مسئول حمل آب از پمپ آب مجاور هستند. از آنجایی که فقط «پسران قوی» مجاز به انجام این کار هستند، دختران به دلیل «ضعیف‌تر بودن» مورد تمسخر قرار می‌گیرند. به‌علاوه، پسرها از امتیازات بیشتری نسبت به دختران برخوردارند، مثلا اولین کسانی هستند که مجلات را دریافت می‌کنند. یک روز جمعه، دختری از معلم کلاس می‌پرسد که چرا دختران حق ندارند آب بیاورند؟ همین یک سوال، باعث واکنش عظیمی می‌شود.

دانلود داستان کوتاه The Friday Everything Changed

چرا می‌گوییم یک داستان کوتاه انگلیسی عالی است؟ یک عمل شجاعانه، از یک فرد شجاع، می‌تواند باعث تغییرات بزرگی شود. در این داستان، یک دختر مجرد علیه آنچه که فکر می‌کند اشتباه است، صحبت می‌کند. شجاعت او همه را شگفت‌زده می‌کند، اما او به دختران الهام می‌دهد که در مقابل پسرانی که با آنها بدرفتاری می‌کنند، از خود دفاع کنند. این داستان به برابری جنسیتی و اهمیت مبارزه برای عدالت دعوت می‌کند.

پیام تامل‌برانگیز این داستان کوتاه انگلیسی: فقط به این دلیل که چیزی عادی شده است به این معنی نیست که درست است!

امیدوارم از این داستان‌های کوتاه لذت ببرید و در عین حال انگلیسی خود را بهبود بخشید. می‌توانید از داستان‌های پیشنهادی ما استفاده کنید یا داستان دیگری را که دوست دارید پیدا کنید. هر انتخابی که می‌کنید، همین امروز با چند داستان کوتاه آسان، زبان انگلیسی تمرین کنید!

** اگر داستان کوتاه دیگری می‌شناسید که در این لیست نیست، در قسمت نظرات برای ما بنویسید تا معرفی کنیم!

7 دیدگاه
 1. شیلا بهفر

  ممنونم میشم این داستانها رو بذارین دانلود کنیم

 2. شیلا بهفر

  سلام این داستانها رو چ جور دانلود کنیم ممنون

  1. پریسا سالارکیا

   سلام خانم شیلا پی دی اف ها در همین مقاله موجود شد . میتونین استفاده کنین

 3. Homer

  این داستانهیی که معرفی کردید چطور و یا از کجا دانلود کنیم

  1. پریسا سالارکیا

   بزودی فایل پی دی اف رو در همین مقاله براتون بارگزاری میکنیم .

   1. پریسا سالارکیا

    سلام. پی دی اف داستانها رو براتون گذاشتیم 🙂

  2. پریسا سالارکیا

   پی دی اف داستانها در همین جا موجود شد. منتظرتون هستیم

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.