۹ سایت رایتینگ انگلیسی برای حرفه‌ای نوشتن!

توانایی نوشتن خوب به زبان انگلیسی یک مهارت باورنکردنی است. این موضوع هم برای زبان‌آموزان انگلیسی و هم برای افراد بومی زبان صدق می‌کند. ناگفته نماند که نوشتن به زبان انگلیسی یک توانایی کلیدی برای آینده است. به همین دلیل است که ما قصد داریم برخی از بهترین وب سایت رایتینگ انگلیسی را برای تکمیل مهارت رایتینگ به زبان انگلیسی بررسی کنیم.

انواع وب سایت‌های رایتینگ انگلیسی

انتخاب منابع مناسب رایتینگ انگلیسی، مهمترین مرحله است. اما برای انجام این کار، باید در نظر بگیرید که دقیقاً در چه مواردی به کمک نیاز دارید! آیا در گرامر و املای اولیه مشکل دارید؟ یا بیشتر به دنبال یک دوره آموزشی برای رایتینگ انگلیسی هستید؟ بیایید به برخی از دسته‌بندی‌های کلیدی که باید در نظر بگیرید نگاهی بیاندازیم:

چک‌کننده‌های املا و گرامر

چک‌کننده‌های املا و گرامر راهی عالی برای اطمینان از واضح بودن، درست بودن و دقیق بودن رایتینگ شما هستند. این وب‌سایت‌ها برای نویسنده‌های پیشرفته‌ای که متن‌های طولانی می‌نویسند یا مکرراً در حال نوشتن هستند، مناسب‌ترند. دلیل اینکه آنها برای یک زبان‌آموز مبتدی توصیه نمی‌شوند این است که این مهم است که ابتدا مهارت بررسی و ویرایش نوشته خود را بهبود دهید و در سطح قابل قبولی از رایتینگ انگلیسی باشید. اگر سزح خود را نمی‌دانید در آزمون تعیین سطح انگلیسی سفیر شرکت کنید.

کلاس رایتینگ انگلیسی

اگر تازه ابتدای راه هستید یا به دنبال تمرکز بر روی حوزه خاصی از رایتینگ هستید، شرکت در کلاس رایتینگ انگلیسی گزینه خوبی است. این کلاس‌ها یک راه عالی برای آشنایی کلی با رایتینگ انگلیسی هستند. همچنین در این کلاس‌ها می‌توانید در مورد یک موضوع خاص عمیق‌تر باشید.

توصیه‌های رایتینگ

وبلاگ‌ها و وبسایت‌ها منابع فوق‌العاده‌ای از اطلاعات در مورد رایتینگ انگلیسی هستند. می‌توانید نکات مفید، توصیه‌های نویسندگان و اطلاعات کلی در مورد املا و گرامر را بیابید. وبسایت‌هایی مانند یوتیوب نیز منابع مفیدی برای یافتن اطلاعات خاص هستند.

رایتینگ خلاقانه و پیش‌نیازها

سایت‌هایی که نکاتی در مورد نوشتن خلاقانه و پیش‌نیازهای آن ارائه می‌دهند، می‌توانند منبع الهام خوبی باشند. نوشتن خلاق، یک راه عالی برای تمرین واژگان جدید و سبک‌های نوشتاری مختلف است. همچنین معخمولا سرگرم‌کننده‌تر از رایتینگ آکادمیک است!

ژورنال‌نویسی و ایجاد عادت

سرویس‌های زیادی وجود دارد که به شما برای نوشتن تعداد معینی از کلمات کمک می‌کنند. گاهی اوقات حتی نشستن و انجام تسک رایتینگ، می‌تواند یک چالش دشوار باشد! وبسایت‌های ژورنال نویسی و آزادنویسی می‌توانند به حفظ انگیزه شما کمک کنند. این نوع از وب سایت رایتینگ انگلیسی، همچنین می‌توانند شما را در مسیر درست نگه دارند و اطلاعات مهمی در مورد میزان کارتان به شما نشان دهند.
در این مقاله از سفیر، بهترین وب سایت‌های رایتینگ انگلیسی را از همه این دسته‌ها بررسی خواهیم کرد. این امر به شما در انتخاب مناسب‌ترین وب سایت رایتینگ انگلیسی کمک خواهد کرد. پس با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

وبسایت رایتینگ انگلیسی

چطور از وب سایت‌های رایتینگ‌ بهتر استفاده کنیم؟

برای استفاده حداکثری از این منابع و وب سایت‌های رایتینگ انگلیسی، لازم است چند کار انجام دهید.

  • اول، شما باید نوشتن را به طور منظم انجام دهید. این بدان معنی است که هر روز بنویسید. همچنین می‌توانید طوری برنامه‌ریزی کنید که نوشتن را به عنوان بخشی از کارهای روزانه خود بگنجانید.
  • همچنین باید عضویت در یک انجمن یا کارگاه رایتینگ را هم در نظر بگیرید. کارگاه‌های رایتینگ یک راه عالی برای ایجاد انگیزه و آشنایی با ایده‌های جدید هستند و در نقش یک پشتیبان عالی برای به کار بستن آنچه آموخته‌اید عمل می‌کنند. کارگاه رایتینگ انگلیسی به شما فرصت گسترش و رشد مهارت‌های خود را در یک محیط جدی و واقعی ارائه می‌دهد. می‌توانید سؤال بپرسید، درخواست بازخورد کنید یا حتی در مورد وب‌سایت‌های خاصی که سایر زبان‌آموزان استفاده می‌کنند، مشاوره بگیرید.
  • همچنین باید از منابعی استفاده کنید که در واقع به شما کمک می‌کند تا مهارت رایتینگ انگلیسی خود را توسعه دهید. این مرحله، خیلی مهم است. شما باید به وب سایت‌های رایتینگ انگلیسی آنلاین به عنوان راهی برای بهبود کیفیت نوشتار و مهارت خود فکر کنید. توجه داشته باشید که اگر در سطح مبتدی هستید، منبعی که به طور خودکار املای شما را تصحیح می‌کند به شما کمک نمی‌کند چیزهای زیادی یاد بگیرید، چرا که قبل از استفاده از یک برنامه باید یاد بگیرید که چگونه اشتباهات خود را به‌تنهایی برطرف کنید.
  • ویرایش(یا نگاه کردن به نوشته خود برای یافتن اشتباهات و تصحیح خطاها) یک گام مهم در فرآیند نوشتن است. بهترین کار این است که بعد از اتمام نوشتن، چند ساعت یا حتی یک یا دو روز دیگر نوشته خود را کنار بگذارید و بعد از آن به سراغ نوشته خود بیایید و شروع به خواندن و ویرایش آن کنید. در اینصورت، می‌توانید با نگاهی تازه به دنبال اشتباهات بگردید. نوشته خود را بخوانید و مراقب اشتباهاتی مانند املای نادرست، اشتباه در محل قرارگیری علائم نگارشی انگلیسی یا ضعف در گرامر باشید.
  • اگر نویسنده پیشرفته‌تری هستید، می‌توانید جملات Active و Passive و ساختار آنها نیز در نظر بگیرید. یادگیری نحوه ویرایش نوشتار یکی از بهترین گام‌هایی است که می‌توانید برای بهبود مهارت نوشتن خود بردارید. این دسته وب سایت رایتینگ انگلیسی، علاوه‌بر نوشتن، به گسترش دایره لغات انگلیسی کمک زیادی خواهد کرد. اگر زبان انگلیسی شما پیشرفته‌تر است، کتاب‌های انتشارات معروفی مانند فوربس، Vanity Fair و National Geographic گزینه‌ای عالی هستند.
  • همچنین می‌توانید کلمات جدید و عبارات بیشتری را از طریق انواع دیگر رسانه‌های انگلیسی بیاموزید. اکنون، بیایید نگاهی به برخی منابع آنلاین مفید برای بهبود نوشتار خود بیاندازیم. اگر می‌خواهید مانند یک حرفه‌ای شروع به نوشتن انگلیسی کنید، پس باید برخی از این گزینه‌ها را در نظر بگیرید!

9 وب سایت رایتینگ انگلیسی برای حرفه‌ای نوشتن!

Grammarly

وبسایت تصحیح رایتینگ انگلیسی grammarly

وب سایت‌ رایتینگ انگلیسی Grammarly یک وبسایت و اپلیکیشن رایگان است که نوشته‌های شما را اصلاح می‌کند. شما می‌توانید مستقیماً در پلتفرم تایپ کنید یا متن‌های طولانی (مانند مقاله) را برای اصلاح، کپی کنید. افزونه‌ای نیز دارد که با تعدادی از پلتفرم‌ها مانند WordPress, Gmail, Facebook و بسیاری دیگر از وبسایت‌های رایتینگ آنلاین سازگار است. روش کار Grammarly مانند این است که یک ویراستار نوشته‌های انگلیسی شما را بخواند. اصلاحات همیشه به‌جای تصحیح خودکار، به‌عنوان پیشنهاد ارائه می‌شوند، بنابراین شما این فرصت را خواهید داشت که قبل از تغییر اشتباهات خود را مرور کنید.

با این حال، از آنجایی که برنامه برای افراد نیتیو انگلیسی طراحی شده است، Grammarly را به زبان‌آموزان سطح متوسط ​​تا پیشرفته توصیه می‌کنم. این به این دلیل است که برنامه به دنبال تصحیح خطاهایی است که نویسندگان بومی مرتکب می شوند و به طور خاص با در نظر گرفتن زبان آموزان انگلیسی طراحی نشده است.

به عنوان مثال، یک گوینده بومی از Grammarly برای بررسی خطاهای رایج مانند نبود آپوستروف یا استفاده بیش از حد از Passive voice استفاده می‌کند. اگر از یک کلمه زیاد استفاده می‌کنید، ممکن است پیشنهاداتی ارائه دهد و حتی می‌تواند پایگاه داده خود را برای تشخیص سرقت ادبی بررسی کند. به عنوان یک امتیاز اضافی، این وبسایت دارای یک وبلاگ بسیار مفید است که به‌طور مکرر به‌روز می‌شود که موضوعات مختلف مربوط به نوشتن و دستور زبان و همچنین کار و مشاغل را پوشش می‌دهد.

وبسایت-اپلیکیشن رایتینگ انگلیسی Hamingway

وبسایت رایتینگ انگلیسی hammingway

ارنست همینگوی نویسنده آمریکایی بود که به سبک ساده و مستقیم در نویسندگی شهرت داشت. او از قیدهای محدود و با جملات کوتاه استفاده می‌کرد. این یک سبک عالی برای تمرین به‌خصوص برای مقاصد انگلیسی تجاری و انگلیسی حرفه‌ای است زیرا مهم است که بتوانید ایده‌های پیچیده را به روشی ابتدایی توضیح دهید. این ایده اصلی پشت ویرایشگر همینگوی است.

وب‌سایت-اپلیکیشن Hemingway به روشی مشابه Grammarly که قبلاً ذکر شد کار می‌کند: پیشنهادهایی برای کمک به بهبود نوشتار شما ارائه می‌دهد. همانطور که گفته شد، چند تفاوت اساسی وجود دارد. ویرایشگر همینگوی کمک می‌کند که نوشتار شما کمتر پیچیده و به‌هم ریخته باشد. همچنین مهم است که توجه داشته باشید که املا را درست نمی‌کند.

شایان ذکر است که این تنها راه برای نوشتن نیست. شاید ترجیح دهید با زبانی روان‌تر و پرطرفدارتر بنویسید. وب سایت رایتینگ انگلیسی hamingway گزینه خوبی برای شماست، اگر درک نوشتار شما برای دیگران دشوار است، طولانی‌تر از آنچه می‌خواهید است یا فقط می‌خواهید به سبک ساده‌تری بنویسید، به سراغ همینگوی بروید. این برنامه رایگان است، اما شما می‌توانید برای یک سرویس پولی را که ویژگی‌های اضافه‌تری ارائه می‌دهد، انتخاب کنید.

وب سایت رایتینگ انگلیسی Quick and dirty tips from Grammar Girl

وبسایت رایتینگ انگلیسی quick and dirty tips from grammar girl

میگنون فوگارتی که به عنوان Grammar girl نیز شناخته می‌شود، بنیانگذار وبلاگ و وبسایت «Quick and dirty tips» است. او نویسنده و مجری پادکست برنده جوایز است و تعدادی افتخار دیگر نیز دارد. و دلیل خوبی برای این افتخارات و جوایز وجود دارد: صفحه وب او معدن طلایی (پر از اطلاعات مفید) از توصیه‌های گرامری و نکات رایتینگ برای افراد بومی و غیر بومی است! می‌توانید مقالاتی را بیابید که قواعد دستور زبان پایه را تا موضوعات خاص‌تر، مانند زمان استفاده از کلمات خاص، پوشش می‌دهند.

دو راه وجود دارد که می‌توانید به عنوان یک زبان آموز انگلیسی از این منبع نهایت استفاده را ببرید: اولین مورد این است که به دنبال پاسخی خاص برای سوالی باشید که در ذهن دارید. Grammar Girls پاسخ بسیاری از رایج‌ترین سوالات گرامری را دارد. اگر در مورد نحوه استفاده از یک کلمه یا نحوه اعمال یک قانون گرامری سؤالی دارید، به احتمال زیاد در وبسایت پوشش داده شده است. مورد دوم (که مورد علاقه من است) این است که شما تاریخچه جالب برخی از کلمات، نکات باورنکردنی و البته بسیاری از توصیه‌های مرتبط با نوشتن را در این وب سایت رایتینگ انگلیسی خواهید آموخت.

وب سایت رایتینگ انگلیسی Udemy

وبسایت رایتینگ انگلیسی udemy

Udemy یک پلتفرم آموزش آنلاین است. این دوره تقریبا در هر چیزی ارائه می دهد! این بدان معناست که طیف کاملی از دوره‌های نویسندگی انگلیسی برای شما وجود دارد که می‌توانید از بین آنها انتخاب کنید، از نظر قیمت، سطح دشواری و زمینه تخصصی. این منبع عالی برای شخصی است که در رایتینگ زبان انگلیسی تازه‌کار است یا برای زبان آموزی که می‌خواهد روی نوع خاصی از نوشتن تمرکز کند، مانند نوشتن خلاق یا تجاری. اساساً، در هر سطحی می‌توانید چیزی با ارزش برای اهداف نوشتن خود پیدا کنید! در میان دوره‌های تحت پوشش، دوره‌های خاصی مانند یکی از دوره‌های رسمی نوشتن ایمیل است.

برای استفاده حداکثری از این منبع، بسیار مهم است که دوره متناسب با اهداف خود را با دقت انتخاب کنید. نظرات را بخوانید، پیش‌نمایش دوره را ببینید و هرگونه بازخورد یا یادداشتی که توسط افرادی که قبلا دوره را گذرانده‌اند را بخوانید، تا انتخاب درستی داشته باشید. مطمئن شوید که پابه‌پای کلاس‌ها پیش می‌روید و مطالب را طبق برنامه آماده می‌کنید! از آنجایی که اینها اغلب دوره‌هایی هستند که به شما امکان می‌دهند با سرعت خود پیش بروید، باید خود را در مسیر نگه دارید و از مطالعه روزانه و مرور غافل نشوید.

وب سایت رایتینگ انگلیسی Coursera

وبسایت رایتینگ انگلیسی coursera

Coursera یکی دیگر از پلتفرم‌های آموزش آنلاین است که مشابه Udemy است و دوره‌هایی را با موضوعات خاص ارائه می‌دهد. این بدان معنی است که شما می‌توانید دوره‌های زیادی را پیدا کنید که در مورد سبک‌های مختلف نوشتن به زبان انگلیسی ارائه می‌شود. به‌علاوه، استفاده از Coursera یک مزیت اضافی دارد: دوره‌های این وب سایت رایتینگ انگلیسی، از دانشگاه‌ها و موسسات مجاز ارائه می‌شوند. در نتیجه، بسیاری از دوره‌ها آکادمیک‌تر و شبیه به چیزی هستند که در دوره‌های کالج واقعی پیدا می‌کنید. با گذراندن یکی از این دوره‌ها، مشاوره تخصصی بسیار ارزان‌تر از هزینه یک کلاس دانشگاهی یا حتی رایگان دریافت خواهید کرد! Coursera مناسب زبان‌آموزانی است که به دنبال دستیابی به یک سطح حرفه‌ای از رایتینگ انگلیسی هستند.

Cambridge English write and improve

وبسایت رایتینگ انگلیسی write and improve

Cambridge English به عنوان ستاره طلایی یادگیری و آموزش انگلیسی در نظر گرفته می‌شود. در واقع، آزمون‌های کمبریج در سراسر جهان شناخته شده است و زبان‌آموزان انگلیسی بسیار به دنبال آن هستند. سالانه بیش از پنج میلیون آزمون Cambridge English گرفته می‌شود! به همین دلیل، منابعی که آنها تولید می‌کنند بسیار حرفه ای و آموزشی هستند، مانند سرویس عالی آنها به نام “Write and Improve”.

در وب سایت رایتینگ انگلیسی کمبریج اینگیلیش، هنگامی که پروفایل و سطح رایتینگ فعلی خود را وارد کردید، به داشبورد خود منتقل خواهید شد. در داشبورد، می‌توانید شروع به نوشتن با سبک نوشتاری آزاد یا با یک موضوع معین کنید. هنگامی که نوشتن خود را کامل کردید، آنچه نوشته‌اید براساس املا، دستور زبان و واژگان شما ارزیابی و سطح‌بندی می‌شود. سپس با مرجع چارچوب مشترک اروپایی برای زبان ها (CEFR) بررسی می‌شود. به عنوان یک مزیت اضافی، می‌توانید با این وب سایت رایتینگ انگلیسی اهدافی را تعیین کنید و با دانستن اینکه بازخوردها براساس سیستم کمبریج است، خیالتان از بابت بررسی املا راحت باشد.

وب سایت رایتینگ انگلیسی Project Gutenberg

صفحه اول وبسایت رایتینگ انگلیسی project gutenberg

پروژه گوتنبورگ یک کتابخانه open source (از نظر قانونی مجاز به اشتراک گذاری رایگان) با بیش از 60000 عنوان است! به طور کلی، عناوینی که در اینجا پیدا می‌کنید کمی قدیمی هستند، زیرا بسیاری از کتاب‌ها دیگر از نظر حق چاپ ساپورت نمی‌شوند. ممکن است از خود بپرسید که چگونه یک کتابخانه آنلاین می‌تواند به تکمیل مهارت‌های نوشتاری شما کمک کند. باید بگوییم که: با اجازه دادن به شما برای مطالعه بهترین منابع به صورت رایگان!

برای اینکه واقعاً از این وب سایت رایتینگ انگلیسی چیزی بیاموزید، باید فعالانه مطالعه کنید. وقت بگذارید و متن‌ها را به آرامی بخوانید. یادداشت‌هایی را در یک مجله بنویسید تا احساس بهتری نسبت به زبان انگلیسی داشته باشید. به عبارات و کلمات جدید، ساختارهای دستور زبان ناآشنا و هر چیز دیگری که برای شما جدید است توجه داشته باشید.

وب سایت رایتینگ انگلیسی British Council

وبسایت رایتینگ انگلیسی british council

British Council وب سایت رایتینگ انگلیسی دیگری است که بر زبان و فرهنگ انگلیسی تمرکز دارد. مانند انگلیسی کمبریج، این سایت نیز خدمات مربوط به یادگیری زبان انگلیسی و آمادگی برای امتحان را ارائه می‌دهد. بخش رایتینگ آنها ترکیبی عالی از منابع و فعالیت‌های نوشتاری انگلیسی است. این منابع برای هر نوع یادگیرنده‌ای مناسب است زیرا براساس سختی مرتب شده‌اند و برای خودآموزی و یادگیری زبان انگلیسی در خانه طراحی شده‌اند. این بدان معنی است که می‌توانید برنامه روزانه انگلیسی خود را تنظیم کنید و بر روی زمینه‌های مورد علاقه‌تان تمرکز کنید.

برای شروع، سطح مناسب خود را انتخاب کنید. اگر سطحتان را نمی‌دانید از آزمون تعیین سطح سفیر استفاده کنید. برای استفاده درست و کاربردی از وب سایت رایتینگ انگلیسی، باید تمام فعالیت‌ها را تکمیل کنید و همچنین در بخش نظرات با هم تعامل داشته باشید. ممکن است نکات و بازخوردهایی بیابید که در غیر اینصورت دریافت نمی‌کردید! اگر محتوای رایگان را دوست دارید، گزینه ای برای ادامه با یک دوره پولی وجود دارد این انتخاب خوبی برای هرکسی است که می خواهد برای امتحان آماده شود یا تجربه یادگیری ساختارمندتری داشته باشد. 

 750 Words

نمونه ای یک وبسایت رایتینگ انگلیسی . 750 words

“من امروز نمی‌خواهم بنویسم.”، “من نمی‌دانم در مورد چه چیزی بنویسم!”، “خیلی دیر است، فردا می‌نویسم.” آیا تا به حال متوجه شده‌اید که چنین بهانه‌هایی می‌آورید؟ همیشه آسان نیست که خودتان را مجبور کنید بنشینید و بنویسید. اینجاست که روانشناسی شکل‌گیری عادت بسیار مهم است. تاکنون منابعی را بررسی کرده‌ایم که به مهارت‌های ما کمک می‌کنند یا به ما برای توانایی‌های نوشتاری انگلیسی ما راهنمایی و پیشنهاد ارائه می‌دهند. اما در مورد خود عمل نوشتن چطور؟ مسائل پیچیده گرامری و املایی را فراموش کنید. گاهی اوقات، نشستن و تمرین نوشتن سخت ترین قسمت است! این وب سایت رایتینگ انگلیسی نوشته‌های شما را دنبال می‌کند و شما را تشویق می‌کند که هر روز بنویسید. هدف این وب سایت رایتینگ انگلیسی این است که شما را به نوشتن 750 کلمه (در حدود سه صفحه) در روز وادار کند.

این وب سایت رایتینگ انگلیسی علاوه بر اینکه یک برنامه نوشتاری مینیمال و به زیبایی طراحی شده است، بازخوردی را در مورد زمانی که صرف نوشتن کرده‌اید، تعداد کلماتی که نوشته‌اید و زبانی که استفاده کرده‌اید ارائه می‌دهد. همچنین گزارشی از خروجی نوشته شما می‌دهد. تمرکز زیادی روی ایجاد “عادت کردن” روی پلتفرم وجود دارد، که اغلب فراموش شده اما بسیار مهم است! ممکن است بین 18 تا 254 روز طول بکشد تا یک عادت شکل بگیرد، و 750 Words انگیزه نوشتن هر روز را برای شما فراهم می‌کند. این سایت یک وب سایت رایتینگ انگلیسی به سبک آزادنویسی یا ژورنال است، به این معنی که شما باید بدون هیچ هدفی بنویسید.

750 Words املا یا دستور زبان شما را بررسی نمی‌کند، بنابراین می‌توانید از آن با برخی از منابع دیگر در این لیست مانند Grammarly استفاده کنید. توانایی نوشتن به زبان انگلیسی دریچه‌ای برای بسیاری از چیزهای باورنکردنی است، خواه در جهت یک هدف شخصی برای خلاقیت بیشتر کار می‌کنید یا یک مهارت جهانی برای تجارت! با این 9 وب سایت باورنکردنی نوشتن انگلیسی، به زودی می‌توانید این مهارت را توسعه دهید و بدون ترس به زبان انگلیسی بنویسید!

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.