معرفی ۱۰ پادکست برای تقویت لیسنینگ آیلتس

فرقی نمی‌کند یک زبان‌آموز مبتدی باشید یا زبان آموز حرفه‌ای، برای تقویت و مهارت در زبان انگلیسی لازم است که وقت زیادی را برای گوش دادن به پادکست اختصاص دهید. یکی از مهم‌ترین فواید استفاده از پادکست، تقویت مهارت لیسنینگ است. شما در هنگام پیاده روی، استفاده از مترو، هنگام کار کردن و یا زمان‌های دیگر می‌توانید از پادکست استفاده کنید. بنابراین استفاده از آن هیچ محدودیتی ندارد. در این مقاله قصد داریم تا ۱۰ پادکست برای تقویت لیسنینگ آیلتس به شما معرفی کنیم. پس اگر شما هم به دنبال تقویت زبان انگلیسی خود هستید، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

نکات مهم در هنگام گوش دادن به پادکست انگلیسی

قبل از اینکه بخواهیم پادکست‌های زبان انگلیسی را به شما معرفی کنیم، لازم است که نکات مربوط به پادکست برای تقویت لیسنینگ آیلتس را بگوییم.
● می‌توانید‌از پادکست به عنوان نویز سفید استفاده کنید. اصطلاح نویز سفید نوعی موسیقی یا صدای پس‌زمینه است که در هنگام انجام دادن کاری صورت می‌گیرد. به طور مثال پادکست را در زمان رانندگی، پیاده روی، تمیز کردن خانه و … گوش دهید.
● اگر قصد آمادگی برای آزمون آیلتس را دارید، بهتر است که از پادکست‌های قوی به صورت چندین باره استفاده کنید. حتی می‌توانید سرعت پادکست را کم کنید یا حتی دو تا سه بار گوش دهید.
● جملات و کلمات غیر تکراری و سخت را با صدای بلند تکرار کنید. تصور کنید که کسی شما را نمی‌بیند، در صورت مواجهه با جملات سخت پادکست را متوقف کنید و با صدای بلند آن را تکرار کنید. آنقدر تکرار کنید تا معنی آن را به خاطر بسپرید. با شرکت در کلاس زبان انگلیسی سفیر، تا حد زیادی دایره لغات شما افزایش می‌یابد و‌دیگر نگران لغات و کلمات جدید انگلیسی نخواهید بود.

معرفی ۱۰ پادکست برای تقویت لیسنینگ آیلتس

حال که با نکات و‌ مهارت‌های لازم برای گوش دادن به پادکست آشنا شدیم، قصد داریم تا جدیدترین و بروزترین پادکست‌ها را برای تقویت لیسنینگ آیلتس به شما معرفی کنیم.

پادکست آموزشی Podgift

یکی از معروف‌ترین پادکست‌ها برای تقویت لیسنینگ آزمون آیلتس، پادکست Podgift است. این پادکست یک پادکست ساده آموزش زبان انگلیسی نیست. در این پادکست معروف، درباره تمامی اطلاعات مفید برای آزمون آیلتس همچون گرامر صحبت می‌شود. این پادکست دقیقا مناسب آزمون آیلتس است. هر کدام از اپیزودهای پاد گیفت یک موضوع جذاب و پرکاربرد روزمره است که به راحتی در ذهن شنونده تثبیت می‌شود. زمان هر اپیزود از یک دقیقه تا ده دقیقه است. سطح آن از مبتدی تا intermediate می‌باشد. قیمت این پادکست نیز کاملا رایگان بوده و همه افراد می‌توانند از آن بهره ببرند.

پادکست English class 101

یکی‌ دیگر از پادکست برای تقویت لیسنینگ آیلتس، پادکست english class 101 است. این مجموعه توسط innovative language برای تمامی سطوح افراد ساخته شده است و هیچ محدودیتی ندارد. پادکست‌های این مجموعه به سه سطح مبتدی، متوسط و‌ پیشرفته تقسیم می‌شود که افراد می‌توانند با توجه به سطح خود، یک پادکست مناسب را انتخاب کنند. حتی کسانی که به دنبال آموزش زبان انگلیسی برای شرکت ها هستند، می‌توانند از این پادکست استفاده کنند. پادکست‌های english class 101 توسط افرادی اجرا می‌شوند که در صحنه‌های نمایشی بازی می‌کنند. این پادکست معمولا در خصوص صحبت‌های روزمره و کاربردی بوده و صحنه‌های نمایش، دوباره با سرعت کمتری اجرا می‌شود. این پادکست با دادن اطلاعات فرهنگی که با موضوع مرتبط است، ادامه پیدا می‌کند. در پایان هر پادکست نکات گرامری هر اپیزود گفته می‌شود. در واقع علاوه بر لیسنینگ، تمامی نکات گرامری را پوشش می‌دهد. این پادکست نیز به صورت رایگان در اختیار افراد قرار می‌گیرد.

پادکست آموزشی Culips

یکی دیگر از پادکست‌ها برای تقویت لیسنینگ زبان، پادکست culips است. این پادکست بهترین پادکست برای آزمون آیلتس بوده و شما تا حد زیادی در زمینه لیسنینگ پیشرفت خواهید کرد. با این پادکست در واقع می‌توانید به چهار نوع پادکست مختلف دسترسی پیدا کنید. افراد در اپیزودهای انگلیسی این پادکست به صورت روان و آهسته صحبت می‌کنند و موضوعات گفتگو آسان است. این اپیزودها بهترین مورد برای تقویت لیسنینگ آیلتس هستند. اپیزودهای chatterbox معمولا شخصی در خصوص داستان‌های جالب و شگفت انگیز صحبت می‌کند. معمولا این بخش کمی از بخش قبلی دشوارتر بوده اما هنوز سطح کلمات ساده و روان است. اپیزود دیگر که catchword نام دارد، علاوه بر عبارات و لغات، اصطلاحات و ضرب‌المثل‌های غیر رسمی نیز گفته می‌شود که موجب تقویت لیسنینگ زبان می‌شود. نوع چهارم این اپیزود realtalk نام دارد که در خصوص قرار گیری افراد در موقعیت‌های مختلف صحبت می‌کند. به طور مثال درباره اینکه چگونه از سطح غذای یک رستوران شکایت کنیم در آن گفته می‌شود. زمان هر اپیزود هم بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه است.

پادکست آموزشی podcast in English

اگر به دنبال پادکست‌های متنوع و کوتاه و در عین حال طیف گسترده‌ای از موضوعات هستید، این پادکست کاملا مناسب شما است. این پادکست برای تقویت لیسنینگ آیلتس بسیار مفید بوده و شما می‌توانید در خصوص تمامی موضوعات، پادکست مناسب خود را انتخاب کنید. سطح‌ این پادکست برای افراد مبتدی تا کاملا حرفه‌ای بوده و همانطور که گفتیم زمان بسیار کوتاهی دارد. زمان هر پادکست بین ۲ تا ۵ دقیقه است. از این پادکست تا سه ماه می‌توانید به طور رایگان استفاده کنید و‌ پس از آن با حق عضویت ۱۹ دلار تا چندین ماه می‌توانید از این پادکست استفاده کنید.

پادکست آموزشی Breaking news English

اگر شما جزو افرادی هستید که به پادکست‌های داستانی علاقه ندارید و شیفته اخبار و مسائل روز دنیا هستید، ما پادکست آموزشی Breaking news English را به شما معرفی می‌کنیم. این پادکست خبرهای مختلف سراسر جهان را پوشش می‌هد و جزو پادکست‌های دشوار به شمار می‌رود. سرعت این پادکست از آهسته تا متوسط وجود دارد و با توجه به سطح خود می‌توانید هر کدام را انتخاب کنید. این پادکست برای تقویت لیسنینگ بسیار مناسب است.

پادکست آموزشی IELTS Listening

یک پیشنهاد دیگر پادکست برای تقویت لیسنینگ آیلتس، پادکست IELTS Listening است. این پادکست چهار بخش مختلف دارد.
1. ‌اولین بخش listening است که شامل ۳۲ درس است.
2. دومین بخش Writing & Speaking بوده که حدود سیصد درس برای تقویت این دو مهارت دارد.
3. سومین بخش reading است که صدها متن مختلف و داستان‌های گوناگون برای آمادگی در آزمون آیلتس در آن جمع آوری شده است.
4. چهارمین بخش هم vocabulary بوده که هزاران تست و کلمات مرتبط در خصوص آزمون آیلتس جمع آوری شده است.
این پادکست مجموعه کاملی برای آمادگی آزمون آیلتس بوده که با استفاده از آن شما در همه بخش‌های آزمون، مهارت کافی پیدا خواهید کرد.

پادکست آموزشی English as a Second Language podcast

این پادکست دارای ۱۸۰۰ اپیزود و دفترچه راهنمای ۱۰ برگی است. موضوعات این پادکست فرهنگی بوده و بیشتر در خصوص فرهنگ آمریکا صحبت می‌کند. رئیس جمهور و‌ سیاست‌های آمریکا، تاریخ و فلسفه و … از جمله مواردی است که در این پادکست درباره آن صحبت می‌شود. زمان این اپیزود نسبتا زیاد بوده و حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه است.

پادکست آموزشی Business English Pod

این پادکست آموزش زبان انگلیسی برای افرادی که در کسب و کارشان با زبان سروکار دارند، بسیار مناسب است. این پادکست یکی از بهترین پادکست‌ها برای یادگیری گفت‌گو و اصطلاحات کسب‌وکارها است. علاوه بر تقویت لیسنینگ، برای زندگی روزمره و شغلی نیز بسیار مفید است. سرعت این اپیزودها قابل کنترل بوده و در صورت مبتدی بودن شما، برخی اصطلاحات را چندین بار تکرار می‌کند. این پادکست رایگان بوده اما برای دسترسی به منابع بیشتر می‌توانید ماهیانه ۸۰ دلار را پرداخت کنید.

پادکست آموزشی Espresso English

یکی دیگر از نمونه‌های پادکست برای تقویت لیسنینگ آیلتس، پادکست Espresso English است که مخصوص افراد مبتدی است. در این پادکست بیشتر به تمرین تلفظ درست و دستور زبان پرداخته است. از طریق این پادکست می‌توانید به اشتباهات زبان خود پی ببرید. این پادکست‌ سطح مقدماتی بسیار مطلوبی داشته و برای شروع بسیار مناسب است. شما می‌توانید همزمان با شرکت در کلاس‌های آیلتس سفیر، این پادکست را هم شروع به گوش دادن کنید تا در کمترین زمان شاهد پیشرفت خود باشید.

پادکست آموزشی This American life

یکی از محبوب‌ترین پادکست‌ها در رتبه بندی ایالات متحده آمریکا این پادکست است. تقریبا یک میلیون بارگیری در هر اپیزود این پادکست وجود دارد. موضوع اصلی این پادکست داستان‌های غیرمعمولی و جذاب آمریکایی بوده که با صدایی کاملا گیرا و روان گفته می‌شود. این پادکست قالب رادیویی داشته که هر قسمت موضوع متفاوتی دارد. در اصل این پادکست برای لیسنینگ دانش آموزان طراحی نشده اما امروزه به دلیل استقبال زبان آموزان برای تقویت لیسنینگ خود، به یکی از بهترین پادکست‌ها معرفی شده است.

سخن پایانی
در این مقاله از سفیر به معرفی بهترین پادکست‌ها برای تقویت لیسنینگ آیلتس پرداختیم و سطح و حال و هوای هر کدام را برای شما تشریح کردیم. با خواندن این مقاله می‌توانید یک راست به سراغ پادکست مورد علاقه خود بروید و همزمان با آن در کلاس آیلتس آموزشگاه سفیر شرکت کنید. ما در این کلاس‌ها به شما تمامی روش‌های موفقیت در آزمون آیلتس را می‌گوییم و مهارت‌های آن را به شما می‌آموزیم.

2 دیدگاه
 1. احسان

  سلام وقت بخیر من نیاز به چندتا پادکست برای تقویت لیسنینگ دارم ولی اصلا نمیتونم پیداشون کنم یا دانلود کنم لطفا راهنمایی کنید فقط اسامی و توضیحاتشون رو میبینم

  1. لی‌لی قهرمان

   سلام احسان جان وقت شما بخیر
   می‌تونید پادکست‌هایی که دوست دارید رو در اسپاتیفای و یا کست باکس پیدا کنید 🙂

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.