بهترین کتاب های زبان انگلیسی 【دانلود رایگان + PDF】

بهترین کتاب های زبان انگلیسی 【دانلود رایگان + PDF】

بهترین کتاب های زبان انگلیسی

بسیاری از کسانی که تصمیم به یادگیری زبان انگلیسی دارند، پس از مشاهده تعدد کتاب‌های موجود در بازار دچار سردرگمی شده و از تصمیم خود برای مطالعه زبان صرف نظر می‌کنند. در این مقاله، درصدد هستیم تا از میان انبوه کتاب‌های موجود در بازار، به معرفی معروف‌ترین و بهترین کتاب های زبان انگلیسی بپردازیم به این امید که پروسه انتخاب کتاب و برنامه‌ریزی برای یادگیری را ساده‌تر کنیم.

برای اینکه ساده‌تر به بررسی کتاب‌ها بپردازیم لازم است که بهترین کتاب های زبان انگلیسی موجود را به سه دسته تقسیم کنیم:

کتاب‌های اصلی یا coursebooks

دسته اول کتاب‌های اصلی یا coursebooks هستند. این کتاب‌ها غالبا به آموزش هر چهار مهارت listening، reading، speaking و writing می‌پردازند. همچنین، هر سه بخش اصلی زبان یعنی vocabulary، grammar و pronunciation را پوشش می‌دهند. این گروه کتاب‌ها همواره بر اساس سطح طبقه‌بندی می‌شوند. البته، اگر در آموزشگاه مشغول به زبان‌آموزی هستید، طبیعتا کتاب اصلی توسط آموزشگاه انتخاب می‌شود.

بهترین کتاب های زبان انگلیسی

کتاب‌های مرجع

دسته دوم کتاب‌های مرجع هستند. این کتاب‌ها معمولا در تمام دوران زبان‌آموزی شما و حتی پس از پایان خواندن زبان مورد استفاده شما خواهند بود. هرگاه در زبان انگلیسی به مشکلی برخورد کردید، این کتاب‌ها به کمک شما خواهند آمد.

کتاب‌های تکمیلی

دسته سوم از بهترین کتاب های زبان انگلیسی ، کتاب‌های تکمیلی هستند. این کتاب‌ها را براساس نیاز و برای تقویت یکی از مهارت‌ها یا بخش‌های زبان مورد استفاده شما خواهند بود. در ابتدای یادگیری بهتر است به سراغ این کتاب‌ها نروید تا وقتی که نیاز به کار و تمرین بیشتر را احساس کردید.

دسته اول – coursebooks

بهترین کتاب‌های زبان چه ویژگی‌هایی دارند؟

اولین کاری که باید انجام دهید، انتخاب یک کتاب درسی مناسب است. اگر معلم دارید یا در آموزشگاه مشغول به یادگیری زبان هستید، قطعا کتاب اصلی به شما معرفی خواهد شد. در غیر این صورت، با مراجعه به کتاب‌فروشی‌ها و سایت‌های معرفی کتاب با انبوهی از coursebook مواجه خواهید شد. نگران نباشید. انتخاب کتاب درسی اصلی کار مشکلی نیست. کافی است به چند نکته ساده توجه داشته باشید. اول، به دنبال کتابی هستید که بتوان آن را به‌صورت خودآموز استفاده کنید پس در جلد پشت کتاب به دنبال عبارت self-study بگردید.

دوم، به جدول محتویات کتاب نگاه کنید و مطمئن شوید که تمام بخش‌های مورد نظر شما را به‌خوبی پوشش می‌دهند. همچنین به متعلقات کتاب نگاه کنید.

کتاب مورد نظر باید حتما student book، workbook و CD صوتی داشته باشد. از آنجا که قصد استفاده از کتاب به‌صورت خودآموز دارید، حتما دقت کنید که کتاب پاسخ‌نامه یا answer key برای work book داشته باشد.

همچنین به دنبال کتابی باشید که متن مکالمات CD یا tape script داشته باشد تا بتوانید مکالمات را چک و تمرین کنید. اگر از آن دسته افرادی هستید که با تکنولوژی بهتر یاد می‌گیرید، می‌توانید کتابی را انتخاب کنید که CD نرم‌افزار هم داشته باشد.

در پایان، برخی از کتاب‌ها DVD تصویری نیز به‌همراه دارند که در آن کلیپ‌های تصویری متناسب با سطح کتاب گردآوری و تولید شده است.

سوم، به سطوح کتاب نگاه کنید. بهتر است کتابی انتخاب کنید که از سطح شما تا سطح هدف شما را پوشش دهد. برای این کار به جلد پشتی کتاب نگاه کنید. اکثر کتاب‌های معتبر سطحشان را بر اساس سطوح CEFR یا چارچوب رایج زبان‌های عمومی مشخص می‌کنند. CEFR زبان را به شش سطح A1 و A2، مبتدی – B1 و B2، میانی – C1 و C2، پیشرفته تقسیم می‌شوند. استفاده از این تقسیم‌بندی شما را بعدا در انتخاب کتاب‌های کمکی مناسب با سطحتان یاری می‌کند.

بیشتر بخوانید  یادگیری زبان انگلیسی در منزل با ۱۰ روش کارآمد

امریکن یا بریتیش؟

توجه داشته باشید که کتاب‌های این بخش به کتاب‌های بریتیش و امریکن تقسیم می‌شوند. این دسته‌بندی برای اکثریت افراد تفاوتی نخواهند داشت چرا که در واقع این کتاب‌ها بیشتر به انگلیسی بین‌المللی تمایل دارند و تفاوت‌ها بیشتر در لهجه‌های مورد استفاده در کتاب است. پس نگران نباشید و کتابی را انتخاب کنید که برایتان جذاب‌تر است. توجه کنید که این سری کتاب را به مدت نزدیک به یک الی دو سال استفاده خواهید کرد پس کتابی را انتخاب کنید که حس خوبی به شما می‌دهد.

همچنین، اگر در آموزشگاهی مشغول به زبان‌آموزی هستید یا معلم زبان دارید که کتاب خاصی را استفاده می‌کنند، نیازی به انتخاب coursebook دیگری ندارید.

در ادامه به معرفی سه مجموعه مطرح خواهیم پرداخت.

(American English File (Oxford

مجموعه American English File که اکنون در ویرایش دوم خود است از معروف‌ترین کتاب‌های آموزش زبان است. این کتاب‌ها شش سطح دارند: starter و یک الی پنج. هر سطح کتاب شامل موضوعات جذاب، ویدئوهای آموزشی، دروس آموزش گرامر، لغت و تلفظ و تمرینات هر چهار مهارت زبانی است. همچنین CD نرم‌افزار کتاب که شامل تمرینات تلفظ و آزمون‌های گوناگون است نیز در دسترس است. کتاب همچنین یک وبسایت همراه دارد که علاوه بر محتوای اضافی، آزمون‌های سنجش پیشرفت را به‌صورت آنلاین در اختیار شما قرار می‌دهد.

بهترین کتاب های زبان انگلیسی

همانطور که از نام کتاب مشخص است، کتاب روب انگلیسی امریکن تمرکز دارد. البته این مجموعه سری بریتیش نیز دارد که English File نام دارد و ویرایش سوم آن اکنون در بازار موجود است. نکته جالب این است که سری بریتیش این مجموعه ۷ کتاب دارد، یعنی یک کتاب بیشتر از سری امریکن.

(New Headway (Oxford

سری New Headway پرفروش‌ترین مجموعه آموزش زبان انگلیسی در سطح جهان است. این مجموعه که بریتیش است، تاکید زیادی بر روی گرامر دارد و در شش سطح نیازهای زبان‌آموزان از مبتدی تا پیشرفته را پوشش می‌دهد. ویرایش چهارم این کتاب‌ها با متودولوژی مبتنی بر گرامر به تدریس تمام جوانب زبان می‌پردازد. سری چهارم Headway یک مجموعه ویدئو نیز به‌همراه دارد که از ویژگی‌های آن تمرینات مناسب بر اساس ویدئو هاست.

بهترین کتاب های یادگیری زبان انگلیسی

تمرکز بر انگلیسی بریتیش، گرامر و متودولوژی کتاب، آن را به گزینه مناسبی برای کسانی که در آینده قصد شرکت در آزمون ایلتس دارند بدل کرده.  این مجموعه سری امریکن هم دارد که البته هنوز در ویرایش دوم است و به شهرت سری بریتیش آن نیست.

(Four Corners (Cambridge

این مجموعه که اسم Jack C. Richards را به همراه دارد با استفاده از یک دیدگاه communicative به معرفی مهارت‌های زبان می‌پردازد. این کتاب برای کسانی که از گرامر بیزارند توصیه می‌‌شود. البته این بدین معنی نیست که این کتاب‌ها گرامر درس نمی‌دهند بلکه تاکید کتاب بیشتر بر مکالمه است. از نکات این مجموعه این است که سطح پیشرفته ندارد و از مبتدی تا میانی را در چهار جلد کتاب پوشش می‌دهد.

کتاب انگلیسی امریکن را مورد هدف قرار می‌دهد و نرم‌افزار همراه آن شامل درس، ویدئو و بازی‌های زبانی است.بهترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی

دسته دوم – reference books

یکی از مسائلی که بسیاری از زبان‌آموزان از آن رنج می‌برند اختلاف نظرها در مباحث لغت و دستورزبان است. از آنجا که انگلیسی در گسترۀ وسیعی از جهان استفاده می‌شود، در برخی موارد اختلافاتی در صحت و کاربرد به‌وجود می‌آید. این اختلافات عموما مشکلی در انگلیسی ما ایجاد نمی‌کنند ولی بهتر است برای اطمینان کتاب مرجعی انتخاب و آن را معیار کار خود قرار دهیم. برای این منظور، یک دیکشنری و یک کتاب گرامر عالی به شما معرفی خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید  تقویت مهارت ریدینگ آیلتس با معرفی ۵ کتاب مفید

Oxford Advanced Learners Dictionary

قطعا می‌دانید که یک از ضروری‌ترین کتاب‌های مورد نیاز هر زبان‌آموز موفق یک دیکشنری خوب است. برای این منظور حتما دیکشنری را انتخاب کنید که در عنوان آن از کلمه learner استفاده شده باشد. این دیکشنری‌ها مخصوص زبان‌آموزان گردآوری شده‌اند و تمامی اطلاعات مورد نظر شامل نقش دستوری لغات، تلفظ، مثال، ترکیبات پرکاربرد، اصطلاحات و غیره را شامل می‌شوند.

دیکشنری‌های سطح advanced تا مادامی که با زبان انگلیسی سروکار دارید یار شما خواهند بود در حالی که دیکشنری‌های elementary یا beginner تنها در چند ماه ابتدایی زبان‌آموزی کارایی دارند.

دیکشنری Oxford Advanced Learners  هم به صورت کتاب چاپی و هم به صورت نرم‌افزار تحت ویندوز، اندروید و iOS موجود است که نه تنها استفاده از نرم‌افزار ساده‌تر است بلکه شامل تلفظ کلمات و جملات به صورت صوتی و با دو لهجه امریکن و بریتیش نیز است.

Oxford Picture Dictionary

قطعا استفاده از یک دیکشنری، به‌خصوص دیکشنری سطح پیشرفته برای زبان آموزان مبتدی بسیار دشوار خواهد بود. از این رو، پیشنهاد می‌کنیم نگاهی به Oxford Picture Dictionary یا OPD بیندازید. این دیکشنری تصویری به ۱۲ سرفصل اصلی تقسیم شده که هر کدام موضوع خاصی را پوشش می‌دهند. این کتاب نه تنها در سطوح پایین برای شما مفید خواهد بود، بلکه تصاویر هیجان انگیز آن، این کتاب را تا مدت‌ها شما را مجذوب می‌کند.

(Practical English Usage (Oxford

کتاب Practical English Usage نوشته Michael Swan به مدت ۴۰ سال است که از قوی‌ترین منابع گرامر زبان انگلیسی به‌حساب می‌آید. توجه کنید که این کتاب به آموزش گرامر به صورت درس به درس نمی‌پردازد، بلکه به‌عنوان یک کتاب مرجع همانند دیکشنری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کتاب که اکنون در ویرایش چهارم خود به‌سر می‌برد، دارای بیش از ۶۰۰ سرفصل است که در هر کدام، نکات مربوط به گرامر شامل اشتباهات رایج و کاربرد‌ها به همراه مثال آورده شده است.

این کتاب چندان برای یادگیری گرامر مفید نیست بلکه برای رفع اشکال و پاسخ به سوالات گرامری فوق‌العاده است و داشتن این کتاب را به تمامی زبان‌آموزان B2 و بالاتر پیشنهاد می‌کنیم.

دسته سوم – Single skill books

گروه سوم از کتاب‌ها، آنهایی هستند که روی یک مهارت و بعضا دو مهارت تمرکز دارند. بعضی از این کتاب‌ها روی microskills نظیر تلفظ یا گرامر تمرکز دارند و برخی دیگر روی macroskills مثل خواندن یا نوشتن. بهتر است که این کتاب‌ها را پس از احساس نیاز به بهبود در مهارت یا زمینه خاص تهیه و مطالعه نمایید. در ادامه به معرفی چند کتاب در زمینه‌های مختلف خواهیم پرداخت.

(Practice Makes Perfect: English Conversation (Mc Graw Hill

این کتاب با هدف آموزش مکالمه انگلیسی روان و طبیعی نوشته شده و به بررسی تلفظ، صرف و نحو و کاربرد لغات با توجه به مشکلات رایج زبان‌آموزان می‌پردازد. در هر بخش از کتاب، تمریناتی گرداوری شده‌اند تا شما را تشویق به ساخت مکالمات شخصی کنند. اگر از گرامر دوری می‌کنید و به دنبال کتابی برای بهبود مکالمه خود هستید حتما نگاهی به کتاب Practice Makes Perfect: English Conversation بیندازید.

(English Grammar in Use (Cambridge

کتاب English Grammar in Use که اکنون در ویرایش  چهارم است، از معروف‌ترین کتاب‌های آموزش گرامر زبان انگلیسی است. این کتاب برای زبان‌آموزان سطح میانی یعنی B1-B2 مناسب است و به‌خصوص برای زبان‌آموزانی که قصد استفاده از کتاب به‌صورت خودآموز دارند مناسب است.

کتاب در دو نسخه چاپ شده‌است، نسخه مخصوص خودآموز که شامل کلید جواب تمام تمرینات است و نسخه مخصوص کلاس که جواب تمرینات را ندارد، پس توجه کنید که نسخه متناسب با نیازتان را تهیه کنید.

بیشتر بخوانید  ۶ سوال رایج زبان‌آموزان که ارزش بررسی دارد

از ویژگی‌های دیگر کتاب، study guide است که در انتهای کتاب آورده شده و شما را در مطالعه بخش‌های مختلف و ترتیب یادگیری مباحث راهنمایی می‌کند.

(English Collocation in Use (Cambridge

کتاب‌های English Collocations in Use در دو سطح میانی و پیشرفته به بررسی کلمه‌ها و ترکیباتی که به طور طبیعی با هم می‌آیند می‌پردازد. کتاب جز سری Vocabulary in Use است که از پرطرفدارترین کتاب‌های آموزش لغت هستند.

کتاب حاضر مناسب استفاده به‌صورت خودآموز است و با معرفی موضوعات پرکاربرد و روزمره به معرفی ترکیبات می‌پردازد. این مجموعه همچنین برای داوطلبان IELTS و آزمون‌های زبان کمبریج پیشنهاد می‌شود چرا که collocation‌ها از مهم‌ترین بخش‌های مورد سنجش در این آزمون‌ها به‌حساب می‌آیند.

(Ship or Sheep? (Cambridge

کتاب Ship or Sheep? یک دوره آموزش تلفظ برای زبان‌آموزان سطح میانی است. کتاب با تصاویر ساده و تکیه بر آموزش تشخیص و تولید آواهای زبان انگلیسی به طور ساده به آموزش تلفظ می‌پردازد. اگر از آن دسته زبان‌آموزان هستید که از تلفظ خود راضی نیستند، این کتاب که می‌توان بهترین جا برای شروع به بهبود تلفظ است.

(Longman Academic Writing Series (Pearson

اگر دانشجو هستید یا به هر دلیلی نیاز به نگارش آکادمیک زبان انگلیسی دارید، گزینه‌ای بهتر از این مجموعه پیدا نخواهید کرد. این مجموعه شامل پنج جلد است که به تدریج به متون و ساختار‌های پیچیده‌تر می‌پردازد. جلد اول به بررسی جمله و پاراگراف، جلد دوم به بررسی پاراگراف، جلد سوم به بررسی پاراگراف و انشا، جلد چهارم به بررسی انشا و جلد پنجم به بررسی مقالات تحقیقاتی می‌پردازد.

(Open Forum (Oxford

سری سه جلدی Open Forum برای تقویت مهارت‌های شنیداری و گفتاری زبان‌آموزان از سطح مبتدی تا پیشرفته مناسب است. محتوای دروس از رشته‌های مختلف دانشگاهی برگزیده شده‌اند و هر درس کتاب به یکی از مهارت‌های شنیداری و یک از مهارت‌ گفتاری خاص می‌پردازد. این مجموعه به‌خصوص برای کسانی که نیاز به زبان آکادمیک دارند، مثل دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از ایران را دارند، مفید است.

(Active Skills for Reading (National Geographic Learning

سری Active Skills for Reading در پنج جلد، (Intro, 1, 2, 3, 4) به آموزش reading و مهارت‌های لازم برای بهبود آن می‌پردازد. کتاب با استفاده از متون جذاب و در سطوح بالاتر authentic به بررسی تکنیک‌های reading مثل پیدا کردن ایده اصلی، هدس زدن معنی کلمات از جمله و غیره می‌پردازد.

قطعا کتاب‌های بسیاری برای یادگیری زبان در بازار موجود است. در این مقاله تلاش کردیم، بدون طولانی شدن فهرست به معرفی کتاب‌های مناسب زبان انگلیسی بپردازیم. اگر شما هم تجربه خوبی از یادگیری زبان با کتاب خاصی دارید، نظراتتان را درمورد معرفی بهترین کتاب های زبان انگلیسی با ما در میان بگذارید.

بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی چیست؟

انتخاب بهترین کتاب زبان انگلیسی بسته به سلایق و اهداف شما دارد و می‌تواند بنا اهداف شما کاملاً متفاوت باشد

بهترین کتاب برای گرامر زبان انگلیسی چیست؟

کتاب‌های گرامر بسیار زیادی وجود دارد اما از نظر ما در سفیر گفتمان کتاب‌های

Oxford Practice Grammer

Fundementals of English Grammer

Practical English Usage

آیا فرقی دارد کتاب را از کجا تهیه کنیم؟

به دلیل بومی سازی، بهتر است کتاب‌های خود را از محلی معتبر مانند سفیر مال خریداری نمائید

Hi. I'm Alireza. I've been teaching English for over 15 years and my main area of interest are Writing and Grammar. In my free time, I enjoy reading books, listening to music and podcasts, watching movies and TV shows and playing video games. I guess you can call me a mediaphile.

اگر پسندیدی برای دوستانت ارسال کن...

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۶۵۷

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۴ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. خسروی
  4:20 2021/09/18

  سلام . من امسال میرم کلاس نهم و دارم کتاب استارتر امریکن انگلیش فایل رو در آموزشگاه و در سطح بزرگسالان میخونم . همه میگن که نمیتونی و نخون و سخت خواهد بود و اینکار رو با زبانت نکن . اما خودم با تمام سختی هاش میخوام بخونم . به نظرتون بعدا زبان انگلیسیم لطمه میبینه؟

  • علیرضا صفری
   11:44 2021/09/20

   سلام،
   کار شما قطعا اشکالی ندارد و لطمه‌ای به شما نخواهد زد. فقط چند نکته را برای تضمین موفقیتتان در نظر داشته باشید: اول، حتما یک شخص مطمئن برای رفع اشکال داشته باشید و دوم فقط به کتاب بسنده نکنید و سعی کنید از فیلم، موسیقی، کتاب، … هم استفاده کنید.

 2. nd
  11:09 2021/08/04

  با اجازه عکس کتابها رو دانلود می کنم.

 3. ۰۰۰۰
  10:55 2021/07/28

  سلام من میخام انگلیسیمو تقویت کنم
  سطح زبانم درحد کلاس نهمه ولی متاسفانه اینارم زیاد یاد ندارم
  اگ میشه یک کتاب بهم معرفی کنید که زبانم فول شه
  با تشکر

 4. a@p
  7:50 2021/07/26

  سلام خسته نباشید بعد این کتاب ها ترجمه هم داره

 5. شیوااا
  12:26 2021/07/15

  سلام . میشه بگید world english بهتره ، four corners یا امریکن فایل ؟؟ نظرتون رو راجب سری world class هم لطفا بگید و یه کتابم برای مهارت speaking معرفی کنید 🙂

  • علیرضا صفری
   9:31 2021/07/17

   کتاب‌هایی که گفتید، همگی کتاب‌های خوب و استانداردی هستند. پیشنهاد میکنم کتابی که برایتان جذاب‌تر است را استفاده کنید

 6. شهرزاد
  1:51 2021/03/13

  سلام . میخواستم بدونم کتابهای World English خوب هستن یا نه . من خودم تو موسسه World English و بعدش سری passages رو خوندم .

  • علیرضا صفری
   9:37 2021/03/15

   سلام،
   کتاب‌های World English جزو کتاب‌های محبوب و مورد علاقه زبان‌آموزان به‌حساب می‌آیند.

  • Mahsa
   6:18 2021/07/23

   Hi teacher i think it’s the best plan for free time i hope have nice time

 7. ارش غفاری
  5:15 2021/02/18

  درود
  بخشید من یک سفر طی شش یا هفت ماه دیگه به بریتانیا دارم می خواستم بدونم کتابی برای اموزش سریع مکالمه می خواستم پیشنهاد شما چیست

  • عباس
   4:36 2021/03/11

   با عرض سلام و خسته نباشید. من میخوام به صورت self study انگلیسی بخونم. سطح زبان من ضعیف هستش ولی مبتدی هم نیستم. برای اینکه بتونم زبان عمومی و گرامر رو به خوبی تقویت کنم شما چه کتابی رو برای شروع پیشنهاد میکنید؟ آیا کتابی وجود داره که این دوتا رو با هم داشته باشه؟(هم گرامر و هم تقویت زبان عمومی). منابع خیلی زیادیو جستجو کردم ولی واقعا سردرگم شدم و نمیدونم چه منبعی باید بخونم. ممنون میشم راهنماییم کنید.

 8. مهرداد
  10:35 2021/02/11

  با سلام.من زبانم در حد آکادمیک و دانشگاهی خیلی معمولی است و چند سالی هست اصلا طرف زبان نرفتم. میخوام واسه شروع تا یه جایی خودم بخونم بعد کلاس برم برای آیلتس.برای اوایل کار که هم جنرالم قوی بشه و هم هر ۴ مهارت پایه قوی بشه کدوم کتاب ها پیشنهاد میشه؟

  • علیرضا صفری
   9:33 2021/02/13

   سلام،
   در مرحله اول حتما یا در یک آزمون ماک (آزمایشی) شرکت کنید، یا با استفاده از یکی از کتاب‌های Cambridge IELTS سطح خود را ارزیابی کنید. پس از مشخص شدن سطحتان می‌توانید از کتاب‌های Mindset for IELTS متناسب یا سطحتان استفاده کنید.

  • مجید
   4:48 2021/05/20

   درود بر شما
   لطفا از پایه تا یک سطح خوب روشی یادگیری زبان رو معرفی بفرمایید
   سپاسگزارم

 9. رضا
  11:25 2021/02/06

  سلام وقت بخیر
  اول این که ممنون از معرفی دقیق کتاب ها
  دوم من تازه قصد یادگیری زبان به صورت خود اموز رو دارم کدوم مجموعه رو پیشنهاد میکنید ؟
  سوم این که من کتابو چجوری بخونم که مفید باشه ؟

  • علیرضا صفری
   9:41 2021/02/13

   سلام
   کتاب‌ها را با توجه به سلیقه و علاقه‌تان انتخاب کنید، مثلا American English Files کتاب جالبی است.
   هنگام مطالعه کتاب، ابتدا به جدول ابتدای کتاب توجه کنید. این جدول اهداف آموزشی هر بخش را به شما معرفی می‌کند. در ضمن حتما از آموخته‌های خود برای حل کردن تمرینات و در مرحله بعدی مکالمه کردن استفاده کنید.

 10. Avangard
  1:26 2021/01/28

  سلام روزتون بخیر
  ممنون از مطالب مفیدتون
  پنج ماه دیگه آزمون تخصصی زبان برگزار میشه و قصد دارم شرکت کنم ولی سطح زبانم مبتدی هست و نمیدونم چیکار کنم
  با کدوم کتاب شروع کنم؟ چجوری بخونم؟
  لطفا راهنمایی کنید

  • علیرضا صفری
   9:28 2021/01/30

   سلام،
   حتما با کسی که با آزمون آشناست مشورت کنید. سطح نمره مورد نظرتان بسیار مهم است، و پنج ماه وقت زیادی نیست.

   • Avangard
    12:02 2021/02/03

    ممنونم ک جواب دادید. رتبه زیر هزار باید بگیرم.
    لطفا راهنماییم کنید که چه کتابی بخونم . مطمئنا میشه تو چهار ماه کاری کرد. من با هرکس مشورت کردم سعی کرد پشیمونم کنه ولی خیلی علاقه دارم ک شرکت کنم

   • Avangard
    12:27 2021/02/03

    ممنون ک جواب دادید. متاسفانه باهرکس ک کنکور داده مشورت کردم سعی در پشیمونم کردنم داشته ولی خودم به شدت علاقه دارم.
    فقط ی راهنمایی کوچیک میخوام ک ببینم چ کتابی بخونم و چند ساعت در روز. مطمئنم میتونم از پسش بربیام

    • علیرضا صفری
     9:41 2021/02/06

     برای آمادگی برای کنکور دکتری، پیشنهاد میکنم با کتاب Longman Preparation Course for the TOEFL Test: The Paper Test نوشته Deborah Phillips شروع کنید. این کتاب در مباحث reading و grammar آزمون به شما کمک خواهد کرد.

     • Avangard
      4:07 2021/02/09

      ممنون ازتون.
      ولی میخوام تو کنکور کارشناسی شرکت کنم.
      بنظرتون کدوم کتابا مناسبن؟؟

     • علیرضا صفری
      9:37 2021/02/13

      برای شرکت در کنکور کارشناسی بهتر است از کتاب‌های کنکوری استفاده کنید.
      برای یادگیری لغات مورد نظر آزمون کتاب‌های Essential Words for the TOEFL و Vocabulary for High School Students را حتما بخوانید.

 11. الهه
  12:25 2020/12/02

  سلام وقت شما بخیر
  ممنونم از توضیحات مفیدتون
  من دانشچو هستم و از نظر سطح زبان متوسط هستم. از متون و سایت های انگلیسی استفاده می کنم اما vocabulary خیلی گسترده ندارم و در حد متوسط بلدم. listening و speaking ام خیلی ضعیفن. ولی من یکی دو سال آینده من باید آزمون های انگلیسی(سوال و جواب انگلیسی) با منابع انگلیسی بدم, همچنین باید lecture انگلیسی ارائه بدم.
  خیلی ممنون میشم راهنمایی ام کنید که بتونم توی این یکی دوسال سطح زبانم رو برای آزمون و ارائه اوکی کنم.
  البته من self study هستم.

  • علیرضا صفری
   3:48 2020/12/05

   سلام، برای شروع حتما روی listening تمرکز کنید، چون برای بهبود speaking هم ضروری است. برای این کار می‌توانید از کتاب‌های tactics for listening و یا Oxford open forum استفاده کنید.

 12. الهه
  12:23 2020/12/02

  سلام وق شما بخیر
  ممنونم از توضیحات مفیدتون
  من دانشچو هستم و از نظر سطح زبان متوسط هستم. از متون و سایت های انگلیسی استفاده می کنم اما vocabulary خیلی گسترده ندارم و در حد متوسط بلدم. listening و speaking ام خیلی ضعیفن. ولی من یکی دو سال آینده من باید آزمون های انگلیسی(سوال و جواب انگلیسی) با منابع انگلیسی بدم, همچنین باید lecture انگلیسی ارائه بدم.
  خیلی ممنون میشم راهنمایی ام کنید که بتونم توی این یکی دوسال سطح زبانم رو برای آزمون و ارائه اوکی کنم.
  البته من self study هستم.

 13. fdalyn
  8:49 2020/11/28

  خیلی ممنون که فایل پی دی اف بعضی از کتابارو گذاشتین?

 14. لیا
  9:17 2020/11/14

  سلام ببخشید من می خوام زبانم رو برای دانشگاهم قوی کنم چون همه کتاب ها انگلیسی ان شما خودتون چی پیشنهاد می کنین؟

  • علیرضا صفری
   9:27 2020/11/23

   سلام، هر کدام از coursebookهای معرفی شده می‌توانند برایتان مفید باشند

 15. آوش
  12:10 2020/11/05

  درود و احترام خدمت شما
  من میخواهم زبان را به صورت سلف استادی بخوانم و باید در ۷-۸ ماه اینده مدرک ایلتس بگیرم به دلیل اپلای. از لحاظ استعدادی و تایم شرایطم اوکی هست ولی سطح زبانم پایه(صفر کلوین) ایناست. میخواهم از همین جا شروع کنم ابتدا سطح زبان عمومی ام را بالا ببرم و سپس روی ۴مهارت اصلی کار کنم و تست و در نهایت ازمون.
  میخواستم منابع را بدانم!؟ از کدام ها استفاده کنم؟
  برای
  لغت
  گرامر
  تلفظ و اصطلاحات
  با احترام بسیار و مهر قلبی

  • علیرضا صفری
   9:22 2020/11/07

   سلام
   اگر قصد دارید از پایه به‌صورت سلف استادی پیشنهاد می‌کنم ابتدا با یک coursebook شروع کنید. این کتاب‌ها هر چهار مهارت را متناسب پیش می‌برند و گرامر و لغات متناسب با سطح آموزش می‌دهند. پس از گذشت مدتی، با توجه به اهداف و نقاط ضعفتان می‌توانید کتاب‌های اضافی مورد نیازتان را تهیه کنید.
   در ابتدای کار تمرکز اصلیتان را روی لیستنینگ بگذارید. برای این منظور می‌توانید از کتاب‌های Tactics for Listening و Oxford Open Forum استفاده کنید.

 16. Atefeh
  12:22 2020/10/10

  سلام.من از دانشجوهای سفیر بودم و الان دو سالی هست که خودم زبان تدریس میکنم.تاچ استون و انگلیش ریزالت خوندم ولی الان هدوی درس میدم و به نظرم تاچ استون کتاب بهتری هست.ولی الان سوالی که برام مطرحه اینه که شما چرا در سفیر این کتابها رو تدریس نمیکنید اگر بهترینن؟ممنون میشم راهنمایی کنید چون الان برای تدریس خصوصی مردد هستم هدوی رو انتخاب کنم یا تاچ استون رو

  • علیرضا صفری
   9:00 2020/10/18

   سلام
   عوامل مختلفی در انتخاب کتاب تاثیر دارند. در آموزشگاه هنگام انتخاب کلاس باید محتوای کتاب، کادر آموزشی ، برنامه درسی آموزشگاه و عوامل دیگر در نظر گرفته شوند.
   برای انتخاب کتاب، برای تدریس خصوصی بهتر است نیازهای شاگرد و نقاط قوت خود به‌عنوان مدرس را در نظر بگیرید. زبان‌آموز به دنبال انگلیسی امریکن است یا بریتیش؟ برای چه زبان می‌خواند، مکالمه، آزمون، یا هدف دیگر؟ شما به‌‌عنوان مدرس چه مباحثی را می‌توانید خودتان بدون کتاب تدریس کنید و برای تدریس کدام مهارت‌ها باید متکی به کتاب باشید؟
   تمام این عوامل می‌توانند در انتخاب کتاب مناسب موثر باشند.