منابع آیلتس : ۱۰ کتاب آیلتس که خواندن آنها الزامیست!

منابع آیلتس : ۱۰ کتاب آیلتس که خواندن آنها الزامیست!

10  کتاب آیلتس مفید برای آمادگی زبان آموزان

آمادگی آزمون آیلتس یکی از چالش‌های اساسی در مسیر کسب این موفقیت است که البته چالشی غیر قابل حل نیست. اولین ابزار لازم برای کسب این در کنار استفاده از کتب و منابع آیلتس، موفقیت صبر و پشتکار است.

در این مطلب تصمیم داریم تا شما را از طریق معرفی برخی از کتاب آیلتس برخی منابع معتبر و کاربردی برای تقویت مهارت‌های آیلتس در این مسیر همراهی کنیم. این کتاب‌ها به شما کمک می‌کنند که درک بهتری از آنچه در آزمون با آن روبرو خواهید شد داشته باشید و همینطور اینکه چطور نمره مورد نظر خود را به دست بیاورید.

ما تصمیم نداریم تا شما را با معرفی عناوین متعددی که در بازار کتاب‌های آموزشی موجود است گمراه کنیم

برای همین تصمیم گرفتیم تا با معرفی ۱۰ عنوان کتاب آیلتس راهنمایی مناسب برای شما باشیم.

لیستی که هم اکنون شما با آن روبرو هستید بر اساس بهترین یا بدترین طبقه‌بندی نشده است و این معرفی صرفا براساس مفیدترین کتب موجود در بازار کشور صورت گرفته است.

معرفی منابع آیلتس مناسب تست

Barron’s IELTS Superpack

این مجموعه تمام کتاب‌های مربوط به آیلتس را که کتاب‌های کوچک خودخوان هستند در یک مجموعه جمع کرده است، این مجموعه تمام کتاب‌های مختلف بارون و یک سی‌دی ام‌پی‌تری را در خود جای داده است، همینطور چند آزمون آزمایشی که دارای دو سی‌دی صوتی جدا هستند را شامل می‌شود.

همچنین این مجموعه شامل استراتژی‌های و راهنمایی‌های لازم برای آزمون آیلتس را داراست که به صورت یک سی‌دی صوتی در اختیار شما قرار گرفته است.

 با این مجموعه نه تنها مهارت‌های ریدینگ و رایتینگ خود را تقویت می‌کنید بلکه هم زمان با لهجه‌ی آمریکایی آشنا می‌شوید که به شما کمک می کند که مهارت لیسنینگ و اسپیکینگ خود را بهبود ببخشید.

 

معرفی منابع آیلتس

The Official Cambridge Guide to IELTS

برخلاف اکثر کتاب‌های مربوط به منابع آزمون آیلتس، این کتاب برای هر دو ماژول آیلتس جنرال و آکادمیک ساخته شده است این کتاب پیشنهادات و راهنمایی‌های بر اساس تجربیات آزمون‌دهندگان قبلی به شما ارائه می‌دهد.

همچنین می‌توانید از توضیحات مفید در مورد اینکه چطور نمره بالاتری در امتحان آیلتس بگیرید بهره ببرید.

شما با استفاده از کتاب کمبریج گاید می‌توانید از هشت آزمون آزمایشی رسمی برای تمرین استفاده کنید و به صورت قدم به قدم همراه با راهنمایی کتاب هر بخش از آزمون را کامل کنید،

بیشتر بخوانید  آزمون GRE چیست؟ راهنمای جامع آزمون + معرفی منابع

در نهایت شما فایل‌های صوتی و تصویری برای بخش لیسنینگ را هم دریافت خواهید کرد.

 

کتاب آیلتس تست

Cambridge IELTS 14 Academic Student’s Book with Answers

آخرین ویرایش از سری کتاب های کمبریج آیلتس آکادمیک

این کتاب خودخوان به شما آزمون‌های کاملاً واقعی از بخش دپارتمان آزمون زبان انگلیسی کمبریج ارائه می‌دهد. شاید بپرسید که فایده این کار چیست! این‌ها در حقیقت آزمون‌های واقعی هستند،

آزمون‌هایی که در طول سال‌ها در سطح جهان برگزار شده‌اند و شما با استفاده از این آزمون‌ها می‌توانید تجربه‌ای باارزش کسب کنید.

این کتاب شامل ۴ تست کامل ماژول آکادمیک برای کاندیداهای آزمون است به علاوه یک معرفی به تمام ماژول‌ها و سیستم کلی نمره‌دهی و همچنین ۴ بخش پاسخ‌های کامل با توضیحات کامل.

این کتاب هم مانند اکثر کتاب‌هایی که در حال حاضر در بازار کتب آزمون آیلتس موجود است که همراه با سی‌دی فایل‌های صوتی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و بدون استاد می توان از آن ها استفاده کرد.

آزمون‌های کاملاً واقعی کتاب های کمبریج IELTS آکادمیک

Official IELTS Practice Materials

نوشته شده توسط همکاران آزمون آیلتس!

 این کتاب آیلتس به شما نشان می‌دهد که هر بخش از آزمون چطور ارزیابی می‌شود و همینطور همزمان به شما راهنمایی‌های بسیار ارزشمندی درباره شرکت در آزمون آیلتس می‌کند.

در این کتاب زبان آموزان می‌توانند به صورت خودآموز تست‌های آموزشی مربوط به هر دو ماژول آکادمیک و جنرال، پاسخنامه، متن لیسنینگ‌ها، نظرات آزمون گیرندگان و غیره را در اختیار داشته باشند.

این کتاب نه تنها برای زبان آموزان  بلکه برای معلمانی که در حال آماده کردن زبان آموزان برای آزمون آیلتس هستند نیز مفید است.

یکی از مهم‌ترین عوامل در موفقیت شرکت‌کنندگان آزمون آیلتس داشتن تجربه کافی برای شرکت در این آزمون است که این تجربه در این کتاب به خوبی به مخاطبین منتقل شده می‌شود.

Official IELTS Practice Materials منابع آزمون آیلتس بدون استاد

Target Band 7: IELTS Academic

کتاب فوق توسط یکی از ممتحین سابق ایلتس تالیف شده. کتاب به زبان ساده و قابل فهم نوشته شده تا به عنوان یک کتابچه راهنما خودآموز برای داوطلبانی که به دنبال کسب حداکثر نمره هستند، مورد استفاده قرار گیرد.

کتاب حاوی راهکارهایی برای رایج‌ترین مشکلاتی که امتحان‌دهندگان با آنها مواجه می‌شوند است.

کتاب تارگت بند مملو از راهنمایی‌ها و تکنیک‌های مفید است که حاصل تجربیات و تحلیل‌های نویسنده است.

بیشتر بخوانید  آزمون MCHE یا MSRT چیست؟ معرفی منابع آزمون

خوانندگان این کتاب اغلب در آزمون موفق بوده و موفقیت خود را حاصل استفاده از آن می‌دانند و از مناسب ترین منابع آزمون آیلتس بدون استاد بشمار می رود.

کتاب رایج‌ترین مشکلات امتحان‌ دهندگان آزمون IELTS

Ace the IELTS: IELTS General

یکی دیگر از نمونه های کتاب آیلتس، کتاب Ace the IELTS است که شامل دیدگاهی کلی از آزمون آیلتس جنرال و انواع سوالات متداول این آزمون است.

کتاب به بررسی جنبه های کلی آزمون می‌پردازد و از این رو، برای زبان آموزانی که به دنبال موفقیت در امتحان ایلتس هستند، بسیار مفید است. کتاب توصیه‌های عملی برای پیشرفت در آزمون ارائه می‌دهد تا در زمان موجود، زبان آموز موفق به گرفتن بهترین نتیجه گردد.

منابع آزمون آیلتس

Collins Reading for IELTS

 کتاب آیلتس کالینز از بهترین کتاب‌ها برای آمادگی آزمون آیلتس هستند.

کتاب های این مجموعه برای افرادی سودمند است که نمره ی آنها در حد ۵ الی ۵٫۵ است و به دنبال منابع آیلتس بهتری برای کسب نمره‌ی بالاتر هستند. کتاب در ۱۱ درس به بررسی موضوعات رایج آزمون IELTS می‌پردازد.

هر درس به آموزش و تحلیل یکی از انواع سوال آزمون نظیر سوالات چهار گزینه‌ای، سوالات تکمیل جمله و غیره می‌پردازد. در کنار این نکات، کتاب استراتژی‌های مناسبی جهت موفقیت در بخش‌های مختلف آزمون reading در اختیار خواننده قرار می‌دهد.

کتاب آزمون آیلتس

هر کدام از دروس کتاب به یکی از موضوعات آزمون می‌پردازد و در بخش اول هر درس لغات کاربردی و مفید معرفی می‌شوند. در بخش دوم هر درس به سوالات و استراتژی‌های آزمون می‌پردازد.

در بخش پایانی هر درس یک آزمون آزمایشی متناسب با موضوعات تدریس شده ارائه می‌شود.

همچنین فراموش نکنید که داشتن یک معلم برای مهارت‌های گفتاری و نوشتاری قسمت آزمون آیلتس بسیار ضروری است.

Collins Listening for IELTS

یکی دیگر از منابع مناسب، کتاب listening آیلتس کالینز شامل لغات مفید آزمون آیلتس طبقه‌بندی شده بر اساس موضوع؛ انواع سوالات آزمون در این بخش شامل تکمیل فرم، تکمیل نقشه، سوالات جواب کوتاه و غیره و همچنین روش‌های پاسخگویی به آنهاست؛ استراتژی‌های درک listening، نت برداری و جواب‌دهی سوالات است.

همچنین کتاب و CD همراه آن سرشار از نمونه سوال برای آزمون آیلتس است.

کتاب listening کالینز شامل لغات مفید آزمون IELTS

Collins Writing for IELTS

کتاب writing مجموعه‌ی ایلتس کالینز، مجموعه‌ای کامل جهت آمادگی آزمون نگارش آیلتس است.

کتاب در هر درس، ابتدا به بررسی لغات کلیدی آزمون و سپس به استراتژی های تولید یک انشاء موفق می‌پردازد. به عنوان مثال موضوعاتی نظیر نگارش مقدمه، چیدمان متن، نگارش پاراگراف ها و ارتباط میان پاراگراف ها مورد بررسی قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید  ۸۰ رمان انگلیسی که حتما باید بخوانید! (قسمت چهارم)

کتاب همچنین به بررسی انواع سوالات و موضوعات writing آزمون می پردازد و برای تمام این سوالات متن های نمونه ارائه می‌دهد.

Collins Writing for IELTS منبع بدون استاد آیلتس

Collins Speaking for IELTS

کتاب speaking آیلتس کالینز بر روی سه موضوع تاکید دارد.

اول، معرفی ساختار سوالات آزمون ایلتس و انتظارات از آزمون دهنده جهت کسب نمره‌ی متناسب.

دوم، موضوعات مورد علاقه و رایج آزمون speaking و معرفی لغات و اصطلاحات مفید و کلیدی هر موضوع. سوم، استراتژی های بهبود کیفیت speaking نظیر چیدمان جواب، طول مناسب برای جواب و چگونه جواب خود را در حین مصاحبه اصلاح کنیم.

این منابع آیلتس یک CD صوتی مکمل دارد که در آن نمونه مصاحبه، هم با جواب جهت مرور و هم بدون جواب جهت تمرین.

کتاب speaking آیلتس

جمع بندی

زمانی که می‌خواهید کتاب آیلتس مناسب خود را انتخاب کنید این مهم است که دقت کنید چیزی از آن کتاب را نیاز دارید در حالی که بعضی از کتاب‌ها برای ماژول جنرال نوشته شده‌اند و بعضی دیگر برای ماژول آکادمیک، کتاب‌های آمادگی آزمون آیلتس آکادمیک اطلاعات بسیار بیشتری نسبت به کتاب‌های مربوط به ماژول جنرال دارند.

توجه کنید که اگر متریال قسمت خواندن را خودتان انتخاب کنید احتمالاً مجبور نخواهید بود که مطالب و کتاب‌های خسته‌کننده را بخوانید.

روراست باشیم، بعضی از کتاب‌های آیلتس به طور کلی آن قدری جذاب نیستند. انتخاب کردن چیزی که به آن علاقه دارید وقتی به شما کمک خواهد کرد که در زمان مطالعه به خواب فرو نروید، همچنین به شما کمک کند که انگیزه خود را برای آمادگی آزمون در طول زمان درس خواندن حفظ کنید.

همچنین فراموش نکنید که داشتن یک معلم برای مهارت‌های گفتاری و نوشتاری قسمت آزمون آیلتس بسیار ضروری است. چرا که یک استاد با تجربه می‌تواند به شما بازخورد دهد در حالی که کتاب‌ها این توانایی را ندارند.

در کنار این منابع آیلتس، آزمون‌های آنلاین آزمایشی را به شدت به شما توصیه می‌کنیم، چرا که به شما این احساس را می‌دهند که با چه چیزی قرار است در امتحان مواجه شوید.

 

و در آخر تمرین بیشتر مساوی است با موفقیت.

پارسا کاکویی هستم، کارشناس تولید محتوا؛ افتخار اینو دارم که از طریق خلق محتوا همراه شما دوستان سفیریِ عزیز باشم. امیدوارم مطالبی که در سفیرمگ مطالعه می‌کنید براتون مفید و کاربردی باشه.

اگر پسندیدی برای دوستانت ارسال کن...

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۶۵۷

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۲ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. محمد
  10:04 2020/05/13

  عجیبه که من از هر استاد و مدرسی پرسیدم اولین معرفیشون mindset بود اما شما حتی ازش نام هم نبردید و اتفاقا کتابهایی که همه میگن قدیمیه رو به عنوان منابع معرفی کردید!!!

 2. حسن رضوان
  2:50 2020/05/12

  برای آیلتس چی بخونم؟

 3. لیدا
  3:13 2020/03/14

  خیلی عالی بود من این لیست رو تهیه کردم.

 4. قرباني
  2:26 2020/03/14

  بادرودواحترام
  وقت شمابخیر
  من مدرک زبانupper inter mediat دارم
  برای آیلتس بصورت سلف استادی میخوام اقدام کنم ونمره جنرال ۶تا۶/۵بایدبگیرم
  آیامجموعه collinsمناسب است وکفایت می کند؟
  باببایدمنابع دیگری هم مطالعه شود؟
  ممنونم ازشما

  • سارا
   5:43 2021/08/28

   سلام
   من برای مهاجرت میخواستم آزمون ایلتس رو بدم و زبان عمومیم هم متوسط است،به نظرتون با استفاده از منابع و کتاب های مفید آیلتس چقدر زمان لازم هست تا نمره ی ۷،۷.۵ را دریافت کنم؟

   • علیرضا صفری
    10:12 2021/08/31

    سلام،
    برای اینکه بتونید یک برنامه درست و دقیق داشته باشید، حتما نیاز به یک آزمون براورد سطح یا ترجیحا یک آزمون ماک ایلتس نیاز دارید. معمولا افزایش هر نمره در آزمون ایلتس به حدود ۳ الی ۶ ماه فعالیت و تمرین نیاز دارد.

 5. فاطمه
  10:21 2020/02/12

  کتاب آیلتس خوب خیلی مهمه برای یادگیری. ممنون از معرفی این کتابها

 6. Eliam
  9:52 2020/02/12

  خسته نباشید یه سوال هست که خواستم بپرسم ممنون که جواب میدید کتاب complete ielts رو هم میشه برای آیلتس جنرال خوند یا نه؟ چون داخل خود کتاب یه جا اشاره کرده که برای آیلتس اکادمیک هست.

 7. سامان علیخانی
  9:41 2020/02/12

  لطفا بفرمایید برای ابنکه بخوام خودم self study شروع به یادگیری کنم از کدوم کتاب از منابع که معرفی کردید رو بخونم چیا رو پیشنهاد میدین

 8. سمیه رمضانی
  12:38 2020/02/09

  سلام سفیر تو این کتابا کدوم کتاب مناسب برای منابع آیلتس آکادمیک هست؟

 9. شیرین نعمت اللهی
  6:22 2020/02/07

  سلام ممنون از مطلب خوبتون بهترین کتاب برای آیلتس تو این لیستی ک گفتید کدومه ؟ من وقت کمی دارم و میخام زود نتیجه بگیرم و نمیتونم تمام منابع آیلتس که اینجا آوردید رو بخونم. چون کلاس هم میرم منابع خود خوان رو بیشتر ترجیح میدم.

  • تحریریه سفیرمگ
   9:16 2020/02/08

   این موضوع که بهترین کتاب آیلتس چی می‌تونه باشه بستگی به هدف شما داره.
   شما باید ببینید هدفتون از آزمون آیلتس چیه و برای رسیدن به اون هدف باید کدوم مهارتتون رو تقویت کنید و با توجه به همین هدف کتاب مناسب رو انتخاب کنید.

 10. محبوبه
  5:33 2020/02/04

  مطلب خیلی کاملی درباره کتاب های آیلتس بود ممنون!

 11. علی سراوکی
  10:30 2020/01/28

  سلام کتاب تست آیلتس هم معرفی کنید لطفا

 12. اکبر صفری
  10:26 2020/01/28

  پی دی اف pdf شو هم کاشکی میزاشتید .
  دانلود کتاب آیلتس پی دی اف بزارید همه راضی ان
  قول میدم انتشاراتی ها هم راضی ان
  مردم دنبال رایگان هستن فقط 🙂

  • شیرین نعمت اللهی
   6:25 2020/02/07

   اقا راست میگه بتونید کتابهای آیلتس رو هم برای دانلود بزارید خیلی خوب میشه کتاب های چاپیش خیلی گرونن

   • تحریریه سفیرمگ
    9:14 2020/02/08

    ممنون از پیشنهاد شما. در صورتی که امکانش ایجاد بشه حتما این کار صورت می‌گیره.

  • احمدرضا محمدی
   1:41 2020/08/18

   سلام و خسته نباشید. با نظر دوست عزیزمون خیلی خیلی موافق هستم چرا که هم قیمت کتاب ها بالاس و بیشتر افراد نمیتونن تهیه کنن و هم اینکه من شخصا بخاطر کمبود وقت ترجیح میدم pdf کتابو داشته باشم تا بتونیم تو تاکسی، اتوبوس، مترو، بی آر تی و … براحتی مطالعه کنم.

 13. حسن پور سعید
  10:03 2020/01/28

  این کتاب ها کتاب جنرال هست یا آکادمیک؟

 14. a.saghol
  10:02 2020/01/28

  کتاب آیلتس ترینر خوبه یا اینایی که معرفی کردید !

  • تحریریه سفیرمگ
   11:43 2020/02/02

   کتاب آیلتس ترینر هم برای تقویت آیلتس مناسبه!