یادگیری زبان انگلیسی در خواب از رویا تا واقعیت!

روز اول: تصمیم می‌گیرید انگلیسی یاد بگیرید.

روز بعد: در انگلیسی پیشرفت کرده‌اید!

روز هفتم: شما اولین گفتگوی خودتان را با یک انگلیسی زبان بومی داشتید که واقعاً تحت تأثیر مهارت‌های زبانتان قرار گرفته است!

عالی نیست؟

یادگیری زبان انگلیسی در خواب برای بسیاری از زبان‌آموزان جذابیت زیادی دارد یعنی اگر فقط می‌توانستیم در خواب زبان انگلیسی بیاموزیم، بهشت ​​چند زبانی فقط یک چُرتِ کوچک با ما فاصله داشت و می‌توانستیم دوستان زیادی داشته باشیم. تصور کنید به هر نقطه از جهان سفر می‌کنید، می‌توانید با بومیان آنجا صحبت کنید و هر غذایی را که دوست دارید بدون اشتباه و بدون اینکه موادی که دوست ندارید را تحویل بگیرید، سفارش دهید. چه رویای شیرینی!

خب، خبر خوب این است که این رویا تا حدودی ممکن است!

3 راه برای یادگیری زبان انگلیسی در خواب

در چند دهه گذشته، دانشمندان درباره صحت یادگیری زبان انگلیسی در خواب حسابی تحقیق کردند و سعی کردند ثابت کنند که یادگیری در زمان خواب واقعا امکان‌پذیر است. این افسانه از آن زمان تاکنون راه زیادی را پیموده است، اما حتی امروز، هنوز به حدی نرسیده که بتوان آن را به عنوان راه‌حل پذیرفت. به هرحال، هنوز کارهای زیادی وجود دارد که می‌توانید قبل یا بعد از به خواب رفتن انجام دهید تا به تسلط شما به زبان انگلیسی کمک کند. اگر از هریک از تکنیک‌هایی که در ادامه آورده‌ایم نتیجه گرفتید، می‌توانید آن را بخشی از پروسه «یادگیری زبان انگلیسی در خواب» بنامید.

یادگیری روزانه 20 کلمه انگلیسی در خواب!

مفید برای: ساخت واژگان، صحبت کردن

یک روش خوب برای اینکه به یادگیری زبان انگلیسی در خواب نزدیک شوید این است که سعی کنید هر روز 20 کلمه جدید یاد بگیرید. اگر هر شب این کلمات را تمرین کنید، تمام شب بخوابید و هر روز صبح فقط پنج تا از آن کلمات را به خاطر بسپارید، یعنی که توانسته‌اید در خواب پنج کلمه جدید انگلیسی یاد بگیرید. که این یک نتیجه فوق‌العاده برای هر زبان‌آموزی است. مرور مجدد همه 20 کلمه به شما کمک می‌کند تا به‌زودی بیشتر آنها را به‌خاطر بسپارید. واقعا ساده است! یادگیری 20 کلمه جدید انگلیسی در روز، آنقدرها هم که فکر می‌کنید سخت نیست.

ما همیشه به زبان‌آموزان می‌گوییم: «شما فقط وقتی چیزی را یاد گرفته‌اید که در طول زمان آن را حفظ کرده باشید». مغز ما اغلب به عنوان “عضله” در نظر گرفته می‌شود، به این معنا که می‌توانیم آن را برای بهبود عملکردهای مختلف شناختی آموزش دهیم. همانطور که ماهیچه‌ها در هنگام استراحت رشد می‌کنند، مغز ما نیز اطلاعات را حفظ می‌کند و اساسا به ما بینشی می‌دهد که چیزهای جدیدی یاد بگیریم.

همانطور که گفته شد، یادگیری لغات جدید انگلیسی و تسلط بر آنها را می‌توان در زمان‌های از پیش تعیین‌شده (قبل و بعد از خواب) بهبود بخشید. راه‌های زیادی هم برای یادگیری لغات انگلیسی وجود دارد: از ورق زدن فرهنگ لغت گرفته تا تمرین از طریق اپلیکیشن‌های موبایل. همین امشب آن را امتحان کنید، اما به یاد داشته باشید که بعد از بیدار شدن نیز این کار را انجام دهید. با این‌کار مطالبی که یاد گرفته‌اید، در حافظه شما تثبیت می‌شود.

یادگیری زبان انگلیسی در خواب، چگونه در خواب انگلیسی یاد بگیریم ؟

قبل از خواب کتاب‌ بخوانید (یا گوش کنید)

مفید برای: خواندن، گوش دادن، تلفظ

در تمام مطالعاتی که در مورد یادگیری زبان انگلیسی در خواب انجام شده است، در مورد تأثیرات مثبت گوش‌دادن به مطالب آموزشی در هنگام خواب مطالب زیادی گفته شده است. از سوی دیگر، منظور ما از یادگیری قبل و بعد از خواب، هضم محتوا است اما به روشی متفاوت! اگر هر شب و صبح یک کتاب را به مدت 20 تا 30 دقیقه مطالعه کنید، بسته به سرعت مطالعه شما، می‌تواند معادل 30 تا 40 صفحه در روز از یک کتاب معین باشد. پیرو این‌کار، شما نه‌تنها مهارت‌های خواندن خود را بهبود می‌بخشید، بلکه باعث پیشرفت تلفظ خود نیز می‌شوید. اگر کتاب‌های صوتی را برای یادگیری انتخاب کنید، مهارت شنیداری شما بیشترین سود را خواهد داشت. به عبارت دیگر  این روش هم برای یادگیری زبان انگلیسی در خواب و هم برای یادگیری زبان انگلیسی، یک روش برد-برد است.

فقط به یاد داشته باشید که مطالعه کتاب را به‌طور منظم، قبل و بعد از خواب خود بگنجانید.

برای یادگیری زبان انگلیسی در خواب، بنویس و تمرین کن

مفید برای: نوشتن، ساخت واژگان

همانطور که ساخت واژگان و خواندن یا گوش دادن به زبان انگلیسی باید تمرین شود، نوشتن نیز مهارت کلیدی است که همه آنها را به هم پیوند می‌دهد. از آنجایی که مکالمه به انگلیسی با فردی دیگر نسبتا سخت است، نوشتن در شب و صبح تکنیکی است که نه‌تنها به شما امکان می‌دهد از واژگانی که روزانه یاد می‌گیرید استفاده کنید، بلکه خواننده‌ای را که در حال نوشتن برایش هستید نیز مورد خطاب قرار می‌دهید. اگر قبل از خواب بنویسید با خوابیدن مطالب برای شما تثبیت می‌شود. پس این روش را هم به عنوان یادگیری زبان انگلیسی در خواب می‌توان در نظر گرفت.

به یاد داشته باشید، هدف این است که نوشتار شما بومی‌تر به نظر بیاید.

انتخاب اینکه در مورد چه چیزی بنویسید با شماست. می‌توانید هر شب موضوعی را انتخاب کنید یا یک کلمه را انتخاب کنید و هر چیزی را که در مورد آن کلمه به ذهنتان می‌رسد بنویسید. همچنین می‌توانید در مورد یک موضوع خاص، در طول جلسات متعدد بنویسید، لازم نیست هر جلسه فقط روی یک موضوع تمرکز کنید و همان را به اتمام برسانید. با گذشت زمان، پیشرفت شما در رایتینگ، نهایتا به مکالمه انگلیسی سریع‌تر و آزادانه‌تر شما کمک می‌کند. در نتیجه، این راهکار به شما کمک می‌کند در تمام جنبه‌های ارتباط خود با دیگران به زبان انگلیسی، که هدف نهایی است، بومی‌تر به نظر برسید، اینطور نیست؟

چگونه در خواب انگلیسی یاد بگیریم ؟(مسئله اصلی درباره خواب نیست!)

در حالی که جهان همچنان درصدد است تا افسانه یادگیری زبان انگلیسی در خواب را از بین ببرد و شواهد محکمی مبنی بر ناکارآمدی آن به دست آورد، این بدان معنا نیست که سفر یادگیری زبان انگلیسی شما باید مختل شود. اگر از تکنیک‌های ارائه شده در این مقاله پیروی کنید، هنوز هم می‌توانید کارهای زیادی برای یادگیری و بهبود انگلیسی خود در خواب در مدت کوتاهی انجام دهید.

در نتیجه، مسئله اصلی واقعا در مورد خوابیدن و یادگیری زبان انگلیسی در خواب نیست، بلکه آنچه قبل و بعد از خواب یاد می‌گیرید است که مهم است. کاری که می‌توانید انجام دهید این است که از زمان خود عاقلانه استفاده کنید، مطمئن شوید که برنامه خواب شما با یادگیری زبانتان هماهنگ است، این بهترین کاری است که می‌توانید انجام دهید تا زبان انگلیسی خود را حتی در حالی که روی بالش نرم خود به خواب رفته‌اید به سطح بالاتری برسانید.

نکته کلیدی: به یاد داشته باشید که این کار را هم قبل و هم بعد از خواب ادامه دهید.

اگر متوجه منظورمان شدید، همین امروز یادگیری را شروع کنید! البته یادتان باشد در طول تمرین کمی بخوابید 😊

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.