چگونه پارتنر زبان انگلیسی پیدا کنیم؟[سایت‌ها و اپلیکیشن‌‌ها]

یادگیری یک زبان جدید بدون آنکه خود را در بستر مکالمه آن زبان قرار دهیم بسیار سخت و گاها نشدنی است! به همین دلیل بسیاری از افراد نمی‌توانند زبان انگلیسی را به صورت خودخوان و تنها آموزش ببینند و در کلاس‌های گروهی شرکت می‌کنند. اما موضوع اینجاست که تنها با شرکت در کلاس هم نیاز داشتن به یک پارتنر زبان انگلیسی مرتفع نمی‌شود. پارتنر زبان انگلیسی کسی است که شما مانند یک عضو خانواده خود با او معاشرت می‌کنید و در همه زمینه‌ها با او صحبت می‌کنید. وقتی از کسی می‌پرسیم که چگونه پارتنر زبان انگلیسی پیدا کنیم در جواب می‌گویند که این فرد باید بومی زبان باشد و پیدا کردن آن به سادگی امکان پذیر نیست! اما این تصور اشتباه است. حتما نیازی نیست که پارتنر زبان انگلیسی شما بومی زبان باشد، شما می‌توانید فردی را در سطح خود پیدا کنید و با او شروع به گفتگو کنید.

روش‌های مختلف برای یافتن پارتنر زبان انگلیسی

در این روش شما با یک نفر بومی زبان انگلیسی که مسلط به زبان انگلیسی است، به عنوان شریک در یادگیری زبان همکاری می‌‌کنید. هدف این روش افزایش تمرین و تمرکز بر مهارت‌‌های صحبت کردن و شنیداری شماست. به طور کلی، شما و پارتنر زبان خود می‌توانید از طریق ایمیل، چت، تلفن، ویدئو کنفرانس و یا حتی حضوری با هم ارتباط برقرار کنید. در طول این ارتباطات، شما می‌‌توانید در مورد موضوعات مختلف از جمله روزمره، تاریخ، فرهنگ و علم صحبت کنید و در کنار آن، همزمان مهارت‌های زبانی خود را تقویت کنید پیدا کردن یک پارتنر زبان انگلیسی و کلاس زبان آنلاین ممکن است در ابتدا چالش برانگیز به نظر برسد، اما با استفاده از روش‌های مناسب، می‌‌توانید به سادگی یک پارتنر زبان انگلیسی پیدا کنید. ما در ادامه چندین راه برای پیدا کردن پارتنر زبان انگلیسی به شما پیشنهاد داده‌ایم:

پیدا کردن پارتنر زبان انگلیسی از طریق اپلیکیشن‌‌های پارتنر زبان

این اپلیکیشن‌ها که به عنوان اپلیکیشن تبادل زبان هم از آن یاد می‌شود، دو نفر را که مایل هستند به زبان‌های مختلف با هم معاشرت کنند را به یکدیگر معرفی می‌کند. این معرفی می‌تواند شامل افراد بومی یا زبان آموز باشد. برخی از این اپلیکیشن‌‌ها شامل لیست زیر هستند:
● Conversation Exchange
● Tandem
● My Language Exchange
● Speaky
● HiNative
● Polyglot Club
● HelloTalk
● Bilingua
● The Mixer
● Speaky
● Easy Language Exchange
● Papora
● LingoGlobe
● Scrabbin
● Language Share
● Tongueout.net

پیدا کردن پارتنر زبان انگلیسی از طریق سایت‌‌ها و انجمن‌های مختلف

بسیاری از وب‌ سایت‌‌ها و انجمن‌‌ها وجود دارند که به کاربران این امکان را می‌‌دهند تا پارتنر زبان مناسبی برای خود پیدا کنند. برخی از این سایت‌‌ها و انجمن‌های مشهور مانند انجمن Reddit برای صحبت کردن درباره همه زمینه‌ها هستند، اما چون زبان اصلی آنها انگلیسی است می‌توانند برای تقویت زبان انگلیسی و پیدا کردن پارتنر به کار شما بیایند.
● MyLanguageExchange
● ConversationExchange
● انجمن Reddit
● Interpals
● ChatRoulette
فراموش نکنید که با تقویت زبان انگلیسی نه تنها در مباحث آموزشی و تحصیلی و مهاجرت می‌توانید پیشرفت کنید، بلکه برای ادامه مسیر شغلی خود نیز می‌توانید از آن استفاده کنید. دوره TTC سفیر به شما در این مسیر کمک می‌کند. اساتید مطرح و حرفه‌ای در این دوره به اشتغال شما در زمینه آموزش زبان انگلیسی کمک ویژه‌ای می‌کنند.

یافتن پارتنر از طریق شبکه‌‌های اجتماعی

اگر هنوز هم به جواب اینکه چگونه پارتنر زبان انگلیسی پیدا کنیم نرسیده‌اید، باید بدانید که شبکه‌‌های اجتماعی مختلفی مانند فیسبوک، توییتر و اینستاگرام وجود دارند که کاربران می‌‌توانند در آن‌‌ها درخواست خود را برای پیدا کردن پارتنر زبان بگذارند. ذات شبکه‌های اجتماعی ارتباط است، ما هم در یافتن پارتنر هدفی جز ارتباط نداریم، پس کافی‌ست بعد از پیدا کردن فرد مورد نظر هدف خود را از ارتباط با او مطرح کنیم. مثلا در فیس بوک گروه‌هایی به این منظور وجود دارد که کافیست درباره آن بیشتر جستجو کنید. همینطور در دیسکورد گروه‌های زیادی به این منظور وجود دارد که می‌توانید عضو شوید و پارتنر مورد نظر خود را پیدا کنید.

از طریق دوستان، آشنایان و شبکه ارتباطی خودتان

در نهایت، همیشه می‌‌توانید از دوستان و آشنایان خود کمک بگیرید تا پارتنر زبان مناسب برای خود پیدا کنید. شاید یکی از دوستان یا آشنایان شما به دنبال یک پارتنر زبان برای خود باشد و یا به شما کمک کند تا با یک پارتنر زبان آشنا شوید. در هر صورت، بعد از اینکه یک پارتنر زبان برای خود پیدا کردید، باید اطمینان حاصل کنید که سطح زبانی شما با او تقریبا یکسان باشد، تا بتوانید از معاشرت و هم صحبتی با اون بهترین نتیجه را کسب کنید. بنابراین، بهتر است هدف خود را با پارتنر زبانتان مطرح کنید تا در صورت تمایل، او هم با هدف شما هم مسیر شود.

به عنوان آخرین روش برای پاسخ به سوال چگونه پارتنر زبان انگلیسی پیدا کنیم، کلاس زبان بزرگسالان سفیر را به شما معرفی می‌کنیم که یکی از گروه‌هایی است که به شما برای پیدا کردن پارتنر زبان انگلیسی کمک ویژه‌ای می‌کند. چرا که در این کلاس‌ها همگی با یک هدف حاضر هستند و احتمال اینکه بخواهند در این مسیر با شما قرار بگیرند زیاد است.

موضوعات پیشنهادی برای مکالمه با پارتنر زبان انگلیسی

● درباره کشور، شهر و آب‌وهوای محل زندگی خود با پارتنر خود صحبت کنید.
● از برنامه‌های یکدیگر در روزهای کاری و تعطیلات بپرسید.
● درباره دغدغه این روزهای خود با هم صحبت کنید.
● اخبار روز را با یکدیگر به اشتراک بگذارید و نظر خود را درباره هرکدام بگویید.
● از ضرب‌المثل ها و عبارت‌های عامیانه در زبان مادری خودتان بگویید.
● درباره بزرگترین دستاوردهای زندگی خودتان با یکدیگر صحبت کنید
● درباره غذا و خوراکی‌هایی مورد علاقه خودتان با یکدیگر صحبت کنید.

بهترین راه برای پیدا کردن پارتنر حرفه‌ای زبان انگلیسی

همانطور که دیدیم پیدا کردن پارتنر زبان بسیار آسان است. شما می‌‌توانید از طریق اینترنت، اپلیکیشن‌‌های مختلف موجود برای پیدا کردن پارتنر زبان، یا حتی از طریق دوستان و آشنایان خود، یک پارتنر زبان مناسب برای خود پیدا کنید. در واقع پیدا کردن پارتنر زبان انگلیسی ساده است، اما پیدا کردن کسی که هم سطح شما و هم هدف شما باشد نیاز به کمی جستجو دارد. با شرکت در کلاس مکالمه سفیر می‌توانید علاوه بر تقویت مهارت مکالمه، پارتنر مورد نظر خود را نیز پیدا کنید و با او به مکالمه بپردازید.

2 دیدگاه
  1. مسعود

    ممنون از سفیر عزیز بابت این مطلب کاربردی و ممنون از ثمین برای معرفی

  2. ثمین

    من هم دنبال پارتنر زبان بودم سایت کولرنی میشه راحت متناسب با سطح و هدفت و زمان های آزادت پارتنر پیدا کنی

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.