۱۲ تا از بهترین روش یادگیری گرامر زبان انگلیسی

بهترین روش یادگیری گرامر زبان انگلیسی کدام است؟ گرامر در بین دیگر مهارت‌های زبان انگلیسی، برای بسیاری از افراد یک موضوع کاملاً سخت و استرس‌زا است؛ زیرا قوانین گیج‌کننده و پیچیده زیادی دارد. با این حال، استفاده از گرامر صحیح در مدرسه و هرجایی که نیاز به استفاده از زبان انگلیسی دارید ضروری است. استفاده درست از گرامر می‌تواند به عنوان اولین برداشت دیگران درباره میزان مهارت شما در زبان انگلیسی محسوب شود. بنابراین، دانستن چند روش ساده برای بهبود مهارت‌های دستور زبان بسیار مهم است که در ادامه این مقاله از سفیر به آن می‌پردازیم.

1.خواندن را در برنامه روزانه خود قرار دهید

خواندن یکی از سلاح‌های مخفی برای بهبود مهارت‌های گرامر شما است. وقتی مطالعه می‌کنید، با قواعد گرامری متفاوتی مواجه می‌شوید و سپس به طور طبیعی استفاده صحیح از گرامر را در ذهن خود تقویت خواهید کرد. سپس شروع به استفاده از این قواعد گرامری مناسب در نوشتار خود خواهید کرد. جالب است که بدانید خواندن زیاد به شما کمک می‌کند بدانید که چه میزان قواعد گرامری موثر هستند و از کدام اشتباهات رایج گرامری اجتناب کنید. پس می‌توان گفت بهترین روش یادگیری گرامر خواندن متون انگلیسی است. این  روش یادگیری گرامر زبان انگلیسی یکی از بهترین روش‌ها است.

2. از یک راهنمای دستور زبان معتبر استفاده کنید

یک کتابچه راهنمای گرامر زبان انگلیسی داشته باشید که بتوانید هنگام نوشتن از آن کمک بگیرید. این به شما کمک می‌کند تا در صورت بروز هرگونه سوال گرامری به سرعت به آن مراجعه کنید. مهم‌تر از همه، کتابچه راهنمای گرامر زبان انگلیسی به شما کمک می‌کند تا از هرگونه اشتباه گرامری جلوگیری کنید.این روش یادگیری گرامر زبان انگلیسی یکی از کاربردی‌ترین روش‌ها است.

3. بیشتر بنویسید و از خود امتحان بگیرید

همانطور که در مورد اهمیت خواندن که می‌تواند گام مهمی برای بهبود مهارت‌های گرامری شما باشد صحبت کردیم، بیشتر نوشتن نیز یک مورد از لیست چندگانه روش یادگیری گرامر زبان انگلیسی است. هر چه زمان بیشتری را صرف تمرین نوشتن با استفاده از تکنیک‌ها و قواعد گرامری مناسب کنید، مهارت‌های گرامری خود را بیشتر تقویت می‌کنید. علاوه بر این، آزمون‌های گرامر آنلاین بسیار زیادی وجود دارد که می‌توانید از آنها برای سنجش مهارت خود استفاده کنید. یکی از راه‌های ساده برای تمرین نوشتن، پست کردن در اینستاگرام، فیس‌بوک یا توییتر خود به زبان انگلیسی و گذاشتن کامنت و پاسخ‌ به کامنت‌ها به زبان انگلیسی و به جای زبان مادری است.

روش یادگیری گرامر زبان انگلیسی

fluentu.com

4. با صدای بلند بازخوانی کنید

پس از خواندن و نوشتن مداوم، خواندن با صدای بلند می‌تواند راهی هوشمندانه برای تشخیص اشتباهات اصلی و جزئی باشد. با این حال، گاهی اوقات ما اشتباهات دستور زبان خود را متوجه نمی‌شویم. بنابراین، خواندن مقاله خود با صدای بلند برای شخص دیگری می‌تواند در ارزیابی اینکه آیا از قواعد گرامری درست استفاده کرده‌اید یا خیر، واقعا مفید است و جزو یکی از بهترین روش یادگیری گرامر زبان انگلیسی است.

5. از یک موسسه زبان انگلیسی کمک بگیرید

همیشه درخواست کمک نجات‌دهنده است! گاهی شاید یک مساله مثل یافتن بهترین روش یادگیری گرامر زبان انگلیسی به نظر ساده برسد، اما اگر برای این کار از متخصصان همین حوزه کمک بگیریم، خیلی سریع‌تر و بیشتر به هدف خود نزدیک می‌شویم. پیدا کردن یک موسسه زبان انگلیسی که بتواند اصول گرامری را با متدهای نوین به شما آموزش دهد نیازمند کمی جستجو است. ما به شما موسسه سفیر را معرفی می‌کنیم تا در زمان خود برای جستجو صرفه جویی کنید.

6. از یک اپلیکیشن گرامر استفاده کنید

امروزه همه افراد دسترسی به تلفن همراه هوشمند دارند. یک اپلیکیشن دیکشنری و یا گرامری دانلود کنید و هر زمان در یادگیری گرامر با مساله‌ای مواجه شدید، به آن رجوع کنید. این اپلیکیشن می‌تواند راهگشای شما در هر زمانی باشد و حتی می‌توانید در اوقات فراغت خود برای یادگیری بهتر از آن استفاده کنید.

7. هر روز تمرین کنید

از لیست چندگانه بهترین روش یادگیری گرامر زبان، یکی از بهترین روش‌ها هر چه بیشتر تمرین کردن‌ است. در دوره ترجمه زبان انگلیسی سفیر، استفاده از گرامر برای شما هر روز تمرین می‌شود و شما را تشویق می‌کند که از دستور زبان صحیح استفاده کنید. تسلط بر گرامر شامل کسب پنج مجموعه مهارت مهم (خواندن، تفکر، گوش دادن، صحبت کردن و نوشتن) است. به دنبال هر فرصتی در فعالیت‌های روزانه خود باشید تا این مهارت‌ها را تمرین کنید.

8. رسانه ها را به زبان انگلیسی بخوانید

این مرحله‌ای است که اگر می‌خواهید در گرامر بهترین شوید، نمی‌توانید از آن بگذرید. زندگی کردن به زبان انگلیسی بهترین روش یادگیری گرامر است. کتاب‌ها، مجلات یا مقالاتی را پیدا کنید که با سطح فعلی زبان انگلیسی شما مطابقت دارند. با خواندن و گوش دادن به هر بخش از جملات، نکته جدید از دستور زبان انگلیسی را می‌آموزید. هر وقت چیزی پیدا کردید که به نظرتان متفاوت است، آن را در گوگل جستجو کنید یا از معلم خود بپرسید. در این مواقع متوجه خواهید شد که وقتی از نظر گرامری به پختگی لازم نرسیده‌اید، چگونه جملات صحیح برای گوش شما عجیب به نظر می‌رسند.

9. به زبان انگلیسی گوش کنید

تصور نکنید که یادگیری زبان انگلیسی فقط در کلاس اتفاق می‌افتد. علاوه بر خواندن و نوشتن، شما می‌توانید در تمام طول روز، با نگاه کردن و گوش دادن به آنچه در اطراف شما اتفاق می‌افتد گرامر را یاد بگیرید. ذهن، گوش‌ها و چشمان خود را همیشه باز نگه دارید.

10. سعی کنید با معلم و دوستان خود به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنید

شرکت در موسسه‌های زبان انگلیسی به شما این امکان را می‌دهد تا به زبان انگلیسی فکر کنید و فقط به همین زبان صحبت کنید. هر چه زمان بیشتری را برای تمرین مکالمه انگلیسی با معلم و همکلاسی‌های خود صرف کنید، بهتر می‌توانید قواعد دستور زبان را مثل زمان‌ها، افعال منظم، افعال نامنظم، ضمایر و … درک کنید. یکی از بهترین روش یادگیری گرامر زبان انگلیسی می‌توان به این نکته اشاره کرد.روش یادگیری گرامر زبان انگلیسی

11. فیلم و سریال انگلیسی تماشا کنید

در زمان تماشای فیلم و سریال انگلیسی با زیرنویس انگلیسی، به استفاده از زبان، زمان‌ها، موضوع‌ها و افعال توجه کنید. این یکی از بهترین روش یادگیری گرامر زبان انگلیسی محسوب می‌شود. هر چه بیشتر این کار را انجام دهید، به یادگیری گرامر مسلط‌تر خواهید شد.

12. منطق پشت قاعده گرامری را درک کنید

همیشه یک منطق پشت یک قانون گرامری وجود دارد. تمام قوانینی را که قبلاً در آن اشتباه کرده‌اید یادداشت کنید و بفهمید که چرا یک کلمه یا جمله خاص در گرامر زبان انگلیسی به این شکل است. زمانی که منطق آن را بشناسید، دیگر آن اشتباه را مرتکب نمی‌شوید.

یادگیری گرامر زبان انگلیسی دغدغه بسیاری از افرادی است که آموزش زبان انگلیسی را به تازگی شروع کرده‌اند، آموزش رایگان گرامر زبان انگلیسی در سایت سفیر مگ سفیر این چالش را برای شما حل کرده است که به صورت رایگان از صفر تا صد گرامر زبان انگلیسی را بیاموزید!

گرامر رایگان زبان انگلیسی

معرفی بهترین روش یادگیری گرامر زبان انگلیسی

در این مقاله به 12 روش از لیست ببهترین روش یادگیری گرامر زبان انگلیسی پرداختیم. هر کدام از موارد ذکر شده می‌توانند در مسیر یادگیری شما موثر واقع شوند، اما یکی از مهمترین آنها که در لیست بالا به شما گفته نشد، آموزش رایگان گرامر زبان انگلیسی سفیر مگ است. سایت سفیر مگ منبع کاملی برای یادگیری گرامر است که در آن محتوای رایگان زیادی برای یادگیری وجود دارد. با مراجعه به این سایت می‌توانید از آموزش‌های تخصصی مدرسین این مجموعه به صورت رایگان استفاده کنید.

 

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.