اهمیت گرامر آزمون آیلتس | برای آیلتس گرامر بخوانیم یا نه ؟

برای آیلتس گرامر بخوانیم یا نه؟ البته که بله! زیرا یکی از مهم‎ترین بخش‌های هر زبانی ساختارهای دستوری آن است. آزمون آیلتس، برای سنجش میزان توانایی افراد در زبان انگلیسی، ۴ مهارت اصلی خواندن، نوشتن، گوش دادن و حرف زدن را می‌سنجد. اهمیت گرامر آزمون آیلتس در تمامی این بخش‌ها غیرقابل انکار است و برای درک تمام سوالات به آن نیاز خواهید داشت. با ما همراه باشید تا درباره تاثیر گرامر انگلیسی بر نمره آیلتس بیشتر صحبت کنیم.

چرا باید برای آیلتس گرامر بخوانیم؟

آموزش گرامر زبان انگلیسی همیشه یکی از دشوارترین بخش‌ها برای زبان‌‎آموزان است. اغلب افراد ترجیح می‌دهند به جای یادگیری گرامر، عبارات کاربردی انگلیسی را حفظ کنند تا زودتر برای برقراری ارتباط از آن بهره ببرند؛ اما این روش برای موفقیت در آزمون آیلتس اصلا راه خوبی نیست! اهمیت گرامر آزمون آیلتس آنقدر زیاد است که برای آموزش تک ‎تک مهارت‌ها باید از آن کمک بگیرید. شما برای درست نوشتن، درک زمان جملات، فهم عمیق متون و صحبت کردن به زبان انگلیسی به دستور زبان نیاز دارید. اگر هنوز هم فکر می‌کنید گرامر در آیلتس مهم نیست، در ذهن خود به سوالات زیر پاسخ دهید:
● بدون گرامر می‌توانید زمان، شخص و ساختار صحیح جملات را درک کنید؟
● با فرض داشتن دایره لغات بسیار وسیع، بدون دانش گرامری چگونه آن‎ها را کنار هم می‌چینید؟
● آیا در زبان مادری خود، بدون دانش کتابی، قادر به فهم متون پیشرفته بودید؟
به یاد داشته باشید که آیلتس با هدف سنجش میزان مهارت در زبان انگلیسی برگزار می‌شود. پس اگر می‌خواهید به عنوان یک فرد حرفه‌ای شناخته شوید، گرامر را فراموش نکنید.
در صورتی که تنها در زمینه گرامر مشکل دارید، بهتر است در کارگاه تک‎ مهارتی آیلتس شرکت کنید. در این کارگاه‌ها، تمرکز روی یکی از ابعاد آزمون همچون گرامر، لغت، مهارت نوشتن، مکالمه و… است. دوره‌های این چنینی تاثیر زیادی در رشد سریع نمره آزمون خواهند داشت.

نکات گرامری ضروری برای آیلتس

پیش از یادگیری نکات ضروری گرامری، بهتر است در آزمون تعیین سطح آیلتس موسسه سفیر شرکت کنید. در این آزمون می‌توانید متوجه شوید که در کدام مهارت‌ها بیشتر مشکل دارید. همچنین با توجه به سوالات گرامر موجود در آزمون، می‌توانید بفهمید که باید روی کدام نکات گرامری بیشتر دقت کنید.

نکات گرامر آزمون آیلتس برای نمره ۶ و بالاتر

اغلب کشورها برای پذیرش دانشجو یا نیروی کار، به نمره آیلتس ۶ یا بالاتر نیاز دارند. برای کسب این نمره باید دایره لغات خود را تا حد خوبی گسترش دهید و روی نکات گرامری زیر به خوبی تمرکز داشته باشید:
● زمان فعل‎ها از جمله حال ساده، گذشته ساده، آینده ساده، حال استمراری، گذشته استمراری، آینده استمراری، حال کامل، گذشته کامل، آینده کامل، حال کامل استمراری، گذشته کامل استمراری و آینده کامل استمراری
● انواع جملات از قبیل جمله ساده، مرکب، پیچیده، پیچیده و مرکب، شرطی، خبری و مجهول
● اسامی قابل شمارش و غیرقابل شمارش
● کاربرد صحیح حروف اضافه برای زمان، مکان، چگونگی، تکرار و مقدار
● توانایی استفاده از حروف و عبارات مختلف برای مقایسه دو مفهوم
● اشاره به مکان و زمان مختلف
● شیوه تعریف یک مفهوم خاص با ساختار صحیح
با توجه به اهمیت گرامر آزمون آیلتس، برای نمره ۶ تقریبا باید با تمامی نکات گرامری زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته آشنا باشید. در این سطح، ممکن است دایره لغات محدود یا فراموشی برخی نکات پیچیده موجب افت نمره شود، اما به یاد داشتن نکات اصلی گرامری در حفظ سطح نمره بسیار موثر خواهد بود.

گرامر در آزمون آیلتس

نکات گرامر آزمون آیلتس برای نمره ۷ و بالاتر

در صورتی که بخواهید نمره آیلتس خود را به ۷ یا بالاتر برسانید باید به جزییات گرامری بیشتری توجه کنید. ظرایف گرامری در بخش رایتینگ و اسپیکینگ بیشتر خود را نشان می‌دهند و موجب افزایش نمره می‌شوند. در این سطح علاوه بر نکات سطح قبل، باید اصول گرامری زیر را رعایت کنید:
● استفاده دقیق از علائم نگارشی و مکث‌ها با توجه به ساختار جملات
● تسلط کامل به افعال استثنا و شکل سوم اغلب افعال مهم و پرکاربرد
● توانایی تشخیص کاربرد حروف اضافه و استثنائات آن در شرایط مختلف
● تسلط به ساختارهای خاص و کاربردی ساخت جمله مانند May + Subject + Verb یا Subject + Verb + far more +….than + N و دیگر ساختارهای ثابت و کاربردی برای استفاده در رایتینگ آیلتس و اسپیکینگ آیلتس
اهمیت گرامر آزمون آیلتس برای کسب نمره ۷ و بالاتر بیشتر می‌شود. در این سطح، باید بتوانید نکات ظریف و کاربردی دستور زبان انگلیسی را شناسایی کنید و آن‎ها را در نوشته‌ها و گفته‌های خود به درستی به کار ببرید.
برای یادگیری این نکات بیشتر به زبان انگلیسی بخوانید و بشنوید؛ هرچه بیشتر با متون اصلی انگلیسی سروکار داشته باشید در زمینه گرامر قوی‌تر خواهید شد. خود را به متون آموزشی محدود نکنید و تا می‌توانید از کتاب‌ها، اخبار، روزنامه‌ها و متون روزمره انگلیسی استفاده کنید تا نکات جزیی این زبان را بیاموزید.

نکات گرامر آزمون آیلتس برای نمره ۸ و ۹

کسب نمره ۸ و ۹ در آزمون آیلتس شاید کار دشواری باشد، اما غیرممکن هم نیست. وقتی به این سطح از توانایی در زبان انگلیسی می‌رسید که مانند یک فرد انگلیسی‌زبان، چم‎ و خم این زبان را بدانید. اهمیت گرامر آزمون آیلتس در این سطح بسیار بالاتر از سطوح دیگر است؛ زیرا فردی که زبان مادری او انگلیسی باشد به ندرت در دستور زبان دچار مشکل می‌شود. شما هنگام صحبت به زبان مادری، از فعل‌ها، حروف اضافه و ساختار جملات بدون فکر به درستی استفاده می‌کنید. این همان چیزی است که برای نمره ۸ و ۹ آیلتس به آن نیاز خواهید داشت. در این سطح، باید نکات گرامری زیر را مدنظر قرار دهید:

● ساختارهای مشروط پیچیده جایگزین مانند جایگزینی If با Should
● استفاده از ساختارهای استثنایی و کاربردی همچون if + was/were + to + infinitive
● کاربرد دقیق علائم نگارشی به خصوص ویرگول (،) و نقطه و ویرگول (؛) در قسمت مکث جملات
● آشنایی دقیق با حروف تعلیل و ساختار جملاتی که همراه با علت آوردن هستند.
● شناخت جمله توصیفی و توانایی استفاده از آن در شرح موضوعات مختلف
آموزش گرامر زبان انگلیسی هر چه با دقت و حوصله بیشتری همراه باشد، منجر به کسب نمره بهتر در آزمون آیلتس خواهد شد. در بخش رایتینگ و اسپیکینگ، شما به صورت مستقیم توانایی زبانی خود را با ترکیبی از لغات، عبارات و گرامر نشان می‌دهید. هرچه به کارگیری نکات با مهارت بیشتری انجام شود، نتیجه بهتر خواهد بود.

گرامر در آیلتس جنرال مهم‌تر است یا آکادمیک؟

آزمون جنرال آیلتس برای دریافت اقامت و اشتغال و آزمون آکادمیک برای تحصیل و فعالیت‌های دانشگاهی استفاده می‌شود. بسیاری تصور می‌کنند آزمون جنرال ساده‌تر از آکادمیک است و نیازی به دقت بالا و یادگیری نکات مختلف ندارد؛ اما این تصور کاملا اشتباه است. اهمیت گرامر آزمون آیلتس جنرال درست به اندازه آزمون آکادمیک بالاست. سطح یادگیری و نکات موردنیاز شما، ربطی به نوع آزمون ندارد، بلکه بیشتر به نمره موردنیازتان مربوط می‌شود. توجه به گرامر در تمامی سطوح آیلتس الزامی است، اما در سطوح بالاتر باید با دقت بیشتری به نکات استثنایی و کاربردهای خاص توجه داشته باشید تا نمره بهتری کسب کنید.

یادگیری گرامر در کلاس آیلتس سفیر

اگر می‎خواهید یادگیری برای آیلتس را آغاز کنید، وارد سایت سفیر شوید ودر آزمون تعیین سطح آیلتس شرکت کنید. پس از این آزمون، سایت به صورت خودکار دوره و منابع آموزشی مناسب را به شما پیشنهاد خواهد کرد. در کلاس آیلتس سفیر تمام مهارت‎های موردنیاز آزمون به صورت جز به جز آموزش داده می‌شوند. همچنین در صورتی که تنها در بخش گرامر یا یکی از مهارت‌های دیگر مشکل دارید می‌توانید با شرکت در کارگاه تک ‎مهارتی آیلتس، نقاط ضعف خود را بهبود ببخشید.

سخن پایانی
اهمیت گرامر آزمون آیلتس آنقدر بالاست که از سطح مبتدی تا پیشرفته به آن نیاز خواهید داشت. با این حال با توجه به نمره موردنیازتان می‌توانید روی نکات اصلی و فرعی مختلف تمرکز کنید. گرامر را از برنامه مطالعه حذف نکنید، بلکه هدفمند مطالعه کنید تا به نتیجه بهتری برسید.

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.