سریع‌ترین روش برای دریافت مدرک آیلتس ( ۵ راه کاربردی)

دریافت مدرک آیلتس با نمره خوب، یکی از مهم‌ترین قدم‌ها برای مهاجرت تحصیلی یا شغلی به کشورهای انگلیسی‌زبان است. با این مدرک می‌توانید مهارت خود در زبان انگلیسی را در چهار بخش گفتار، شنیدار، خواندن و نوشتن اثبات کنید. گاهی ممکن است به دلایلی همچون مشغله کاری و تحصیلی، وقت کافی برای شرکت در دوره‌های مختلف نداشته باشید و به دنبال سریع‌ترین روش برای دریافت مدرک آیلتس بگردید. اگرچه هیچ موفقیتی بدون صرف زمان و صبر به دست نمی‌آید، اما راه‌هایی وجود دارند که می‌توانند مسیر یادگیری را کوتاه‌تر کنند و نمرات آیلتس را با سرعت بیشتری بهبود ببخشند.

سریع‌ترین روش برای دریافت مدرک آیلتس کدام است؟

روش‌های زیادی برای آمادگی آزمون آیلتس و افزایش نمره در این آزمون وجود دارد. در ادامه، هم به روش‌های یادگیری نرمال اشاره خواهیم کرد، هم روش‌هایی که در زمان سریع‌تر شما را به نتیجه مناسب خواهند رساند. بهتر است بدانید که روش‌های سریع، بیشتر برای کسانی مناسب است که حداقل در سطح متوسط هستند؛ بنابراین اگر به تازگی یادگیری را شروع کرده‌اید و مبتدی هستید، عجله را کنار بگذارید تا با پایه قوی‌تری وارد سطوح بعدی شوید.
برای دریافت مدرک آیلتس می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

۱- شرکت در کلاس آمادگی آیلتس

نخستین راهی که برای آمادگی آیلتس و سریع‌ترین روش برای دریافت مدرک آیلتس به ذهن هر کسی می‌رسد، این است که در کلاس‌های آموزشی شرکت کند. این روش بیشتر به درد کسانی می‌خورد که زمان کافی برای یادگیری دارند؛ زیرا در کلاس‌های آمادگی آیلتس روند خاصی باید طی شود و در هر ماه، حداکثر تا یک نمره می‌توانید پیشرفت کنید. هزینه کلاس زبان بسته به سطح شما، منطقه زندگی و تعداد روزهایی که در کلاس شرکت می‌کنید می‌تواند متفاوت باشد. همچنین محتوای آموزشی نیز بسته به موسسه‌ای که انتخاب می‌کنید و سطح فعلی شما، متفاوت خواهد بود.
در صورتی که به دنبال سریعترین روش برای دریافت مدرک آیلتس هستید اما همچنان روش شرکت در کلاس آموزشی را ترجیح می‌دهید، می‌توانید از دوره‌های فشرده یا خصوصی استفاده کنید. با انتخاب این کلاس‌ها، باید تحت فشار و با تلاش بیشتری درس بخوانید اما نتیجه سریع‌تری خواهید گرفت. همچنین اگر شاغل هستید و زمان کافی برای شرکت در کلاس ندارید، بهتر است در کلاس‌ زبان برای کارمندان شرکت کنید که زمان منعطف‌تری دارند و در عین حال، کیفیت آموزشی آن‌ها نیز در حد باقی دوره‌ها است.

۲- آموزش خودآموز با استفاده از بسته‌های یادگیری

افرادی که مشغله کاری یا تحصیلی زیادی دارند، به موسسات زبان دسترسی ندارند و هزینه شرکت در دوره خصوصی برایشان بالا است، اغلب سراغ آموزش زبان انگلیسی خودآموز می‌روند. در این روش باید خودتان بهترین منابع آیلتس را با توجه به سطحی که دارید بیابید و مطالعه را آغاز کنید. در صورتی که می‌توانید زمان خود را به خوبی مدیریت کنید و مطالعه را به شکل منظم و روزانه پیش ببرید، خودآموزی سریعترین روش برای دریافت مدرک آیلتس است، زیرا می‌توانید وقت بیشتری صرف یادگیری کنید و نمرات خود را در زمان کمتری بهبود ببخشید. البته به یاد داشته باشید که باید در انتخاب منابع و تمرین درست نهایت دقت را به خرج بدهید و در صورت نیاز، در برخی موارد سراغ متخصصان این حوزه بروید تا وقتتان هدر نرود.

۳- یادگیری تک مهارتی برای بهبود نمره

اگر شناخت درستی از سطح خود دارید و می‌دانید تنها در برخی مهارت‌ها مشکل دارید، می‌توانید در دوره‌های تک مهارتی برای آمادگی آیلتس شرکت کنید. برخی موسسات، از جمله موسسه سفیر گفتمان، دوره‌های مجزایی برای ۴ مهارت اصلی در آزمون آیلتس برگزار می‌کنند.
در این دوره‌ها زمان و تمرکز شما تنها صرف نکاتی می‌شود که موجب کاهش نمره شده‌اند و در نتیجه، در مدت کوتاه‌تری به نتیجه خواهید رسید. البته باید با شرکت در آزمون ماک آیلتس، تمرینات قبلی و نظر اساتید متخصص در ابتدا اطمینان حاصل کنید که در کدام بخش‌ها ایراد دارید تا بتوانید بهترین نتیجه ممکن را بگیرید. به عنوان مثال اگر تنها در مهارت مکالمه ایراد دارید و نمره شما در باقی بخش‌ها بالاتر از ۶ است، می‌توانید در دوره‌های فشرده مکالمه زبان انگلیسی شرکت کنید.

۴- شرکت منظم در آزمون‌‌های شبیه‌ساز

بهترین کاری که می‌توانید برای سریع‌ترین روش برای دریافت مدرک آیلتس و بهبود سرعت یادگیری و دریافت مدرک آیلتس انجام دهید، شرکت منظم در آزمون ماک آیلتس است. در این آزمون، شما در شرایطی مشابه با آیلتس اصلی قرار می‌گیرید و به سوالاتی پاسخ می‌دهید که بسیار به آزمون‌های واقعی شبیه هستند. با این کار، می‌توانید به سرعت به نقاط ضعف و قوت خود پی ببرید و برای بهبود نمره تلاش کنید. فاصله آزمون ماک آیلتس باید معقول و منطقی باشد تا بتوانید به رفع اشکال و بهبود سطح بپردازید. از سویی، این آزمون‌ها شما را با سبک سوالات آشنا می‌کنند و این موضوع، دید بهتری برای پیشبرد روند یادگیری به شما خواهد داد.

۵- درگیری منظم با زبان انگلیسی و مهارت‌های آیلتس

اگر می‌خواهید سریع‌ترین روش برای دریافت مدرک آیلتس را به کار ببرید، یادگیری را به ساعات و روزهای مشخص محدود نکنید. هرچه بیشتر با مهارت‌های آیلتس درگیر باشید، سرعت یادگیری افزایش خواهد یافت. به عنوان مثال می‌توانید کارهای زیر را انجام دهید:
● به صورت مداوم درباره موضوعات مختلف بنویسید
● متن‌های متنوع بخوانید
● سعی کنید با یک پارتنر همراه شوید و مدام با او انگلیسی حرف بزنید
● پادکست گوش کنید
● فیلم ببینید
خلاصه اینکه زندگی روزمره خود را با زبان انگلیسی درگیر کنید. این کارها به تنهایی باعث یادگیری استاندارد نمی‌شوند اما در ترکیب با مطالعه منظم و شرکت در آزمون شبیه‌ساز، می‌توانند به طور شگفت‌انگیزی سرعت یادگیری را افزایش دهند. به خصوص در روش آموزش زبان انگلیسی خودآموز ، این کارها باعث افزایش تمرکز روی یادگیری می‌شوند و در زمان کم، بهترین نتیجه را برایتان به ارمغان می‌آورند.

روش دریافت سریع مدرک آیلتس

سریع‌ترین روش برای دریافت مدرک آیلتس، ترکیبی از چند روش مختلف است. در واقع هیچکس نمی‌تواند ادعا کند که با یک ماه شرکت در کلاس، یک بسته خودآموز یا خواندن چند منبع می‌توانید به نمره خوبی برسید. اگر برای کسب نمره خوب در زمان کوتاه به دنبال یک روش جامع هستید، نکات زیر را رعایت کنید:
● شرکت در کلاس و یادگیری خودآموز را به صورت موازی پیش ببرید. البته نباید روش یادگیری در کلاس و خانه با یکدیگر تناقض داشته باشد. از منابع همسو استفاده کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.
● از جدیدترین و جامع‌ترین منابع استفاده کنید؛ منابع جدید که با آزمون‌های اخیر هماهنگی دارند بهترین انتخاب هستند. همچنین بهتر است سراغ کتاب‌هایی بروید که تمرین‌های متنوع و بیشتری دارند.
● خود را میان چند منبع سردرگم نکنید. بهتر است برای نتیجه بهتر، برای هر مهارت حداکثر دو منبع را انتخاب کنید؛ اینگونه یادگیری عمیق‌تری صورت می‌گیرد.
ک در فاصله زمانی منظم و هدفمند در آزمون ماک آیلتس شرکت کنید؛ این کار به رفع اشکال بهتر و تعیین مسیر درست به شما کمک می‌کند. همچنین باعث می‌شود که وقت خود را برای مهارت‌هایی که در آن‌ها نمره بهتری گرفته‌اید تلف نکنید و مدیریت زمان بهتری داشته باشید.
دوره‌های آمادگی آیلتس موسسه سفیر، به شما کمک می‌کنند که با توجه به سطحی که دارید، بهترین نتیجه ممکن را کسب کنید. در این موسسه می‌توانید در دوره‌های جامع آیلتس، کلاس‌های خصوصی، دوره‌های فشرده و کلاس‌های تک مهارتی به دو شکل آنلاین و حضوری شرکت کنید. ترکیب این کلاس‌ها با نکات و روش‌های یاد شده، سریع‌ترین روش برای دریافت مدرک آیلتس است.

سخن پایانی

عجله در یادگیری، در اغلب موارد به کیفیت آموزش صدمه می‌زند. به همین دلیل اگر به دنبال سریع‌ترین روش برای دریافت مدرک آیلتس هستید، باید اصولی را رعایت کنید که در عین حفظ کیفیت، بهترین نتیجه را ایجاد کند. توصیه ما این است که اگر در سطح مبتدی هستید، قدم به قدم پیش بروید؛ اما اگر سطحتان بالاتر از متوسط است می‌توانید با ترکیب شرکت در کلاس و یادگیری خودآموز، درگیری روزمره با زبان انگلیسی، شرکت در آزمون ماک آیلتس و استفاده از منابع جدید و معتبر، سرعت یادگیری را افزایش دهید.

2 دیدگاه
  1. mohammad

    مطلب عالی بود،

    1. پشتیبان سفیرمگ

      ممنون از شما محمد جان 🙂

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.