۱۱ مزیت و دلیل اهمیت یادگیری زبان انگلیسی

مطالعات نشان می‌دهد افرادی که به بیش از یک زبان صحبت می‌کنند، حافظه، مهارت‌های حل مسئله و تفکر انتقادی، تمرکز بیشتر، توانایی انجام چند کار و مهارت‌های شنیداری بهتری دارند. اما چرا زبان انگلیسی تا این اندازه مهم است و دلیل اهمیت یادگیری زبان انگلیسی چیست؟ به دنبال پاسخ این سوال هستیم و با هم چندتا از مهمترین دلایل و مزایای یادگیری زبان انگلیسی را بررسی خواهیم کرد. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی در چیست؟ (11 دلیل مهم)

سال‌هاست که زبان انگلیسی به‌عنوان زبان ارتباط با جهان شناخته می‌شود و اهمیت یادگیری زبان انگلیسی بر کسی پوشیده نیست. اما بیایید باهم از زاویه‌ای نزدیکتر به این مبحث نگاه کنیم و کمی دقیق‌تر آن را بررسی کنیم. اصلا چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم؟ در ادامه به 11 مورد از مهمترین دلایل اهمیت یادگیری زبان انگلیسی می‌پردازیم. بریم سراغ مورد اول:

1. یک زبان جهانی است، اولین دلیل اهمیت یادگیری زبان انگلیسی

حدود 1.75 میلیارد نفر در سراسر جهان به زبان انگلیسی در سطح مناسبی صحبت می‌کنند. این یعنی: یک نفر از هر چهار نفر! توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی فقط به معنای برقراری ارتباط با انگلیسی زبانان بومی نیست. اگر می‌خواهید با فردی از کشور دیگری صحبت کنید، این احتمال وجود دارد که هر دوی شما انگلیسی بلد باشید! انگلیسی در برخی از کشورهای با نفوذ اقتصادی و فرهنگی در سطح جهان صحبت می‌شود و در طول قرن‌ها نه‌تنها به زبان اصلی ارتباطات بین المللی، بلکه در تجارت بین‌المللی، دانشگاه، پزشکی، علم، فناوری و حقوق تبدیل شده است.

2. مطالعه زبان انگلیسی می‌تواند به شما در یافتن شغل کمک کند

انگلیسی زبان علم، هوانوردی، کامپیوتر، دیپلماسی و گردشگری است. دانش زبان انگلیسی شانس شما را برای یافتن شغل خوب در یک شرکت چند ملیتی در کشور خود یا یافتن کار در خارج از کشور افزایش می‌دهد. همچنین، به شما کمک می‌کند بتوانید یک رزومه انگلیسی مناسب بنویسید که موردتوجه مدیران منابع انسانی شرکت‌ها قرار بگیرد و پلی برای رسیدن به شغل ایده‌آلتان باشد.

3. با زبان انگلیسی می‌توانید در تمام دنیا تحصیل کنید

از جمله مهمترین دلایل مهمترین اهمیت یادگیری زبان انگلیسی این است که از آنجایی که در کشورهای مختلف، انگلیسی صحبت می‌شود، مدارس و دانشگاه‌های زیادی در سراسر جهان وجود دارند که برنامه‌های خود را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند. اگر سطح خوبی از زبان انگلیسی آکادمیک دارید، فرصت‌های زیادی برای شما وجود دارد که بتوانید یک مدرسه، دانشگاه و دوره متناسب با نیاز خود پیدا کنید. علاوه‌بر این، بسیاری از دانشگاه‌های معتبر جهان در کشورهای انگلیسی زبان مانند انگلستان، ایالات متحده آمریکا و استرالیا واقع شده‌اند. برای کسب موقعیت در یکی از این دانشگاه‌های معتبر، خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن به زبان انگلیسی و البته داشتن حداقل نمره آیلتس بسیار مهم است.

4. انگلیسی زبان صنعت رسانه است

اگر انگلیسی صحبت می‌کنید، دیگر نیازی به ترجمه و زیرنویس ندارید تا از کتاب‌ها، آهنگ‌های انگلیسی، برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌های انگلیسی موردعلاقه خود لذت ببرید! بسیاری از معروف‌ترین فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی جهان، به زبان انگلیسی و اغلب در هالیوود تولید شده‌اند. تسلط به زبان انگلیسی به شما این فرصت را می‌دهد که از آنها با زبان اصلی‌شان لذت ببرید. چه با زیرنویس چه بدون زیرنویس! همین امر در مورد ادبیات نیز صدق می‌کند، و با وجود بسیاری از آثار مشهور جهان که در اصل به زبان انگلیسی تولید شده‌اند، گزینه‌های بی‌پایانی برای لذت بردن خواهید داشت. از جی. کی. رولینگ گرفته تا شکسپیر، بالاخره چیزی برای همه سلیقه‌ها وجود دارد!

تماشای رسانه‌های انگلیسی زبان نیز مهارت‌های زبانی شما، به‌ویژه مهارت‌های شنیداری و مهارت‌های Reading شما را افزایش می‌دهد. به این ترتیب موضوعات بی‌پایانی را برای گفتگو پیدا می‌کنید، که درنهایت به تمرین مهارت‌های گفتاری خود نیز برسید!

5.انگلیسی، زبان اینترنت است، مهمترین اهمیت یادگیری زبان انگلیسی

انگلیسی همچنین یک زبان آنلاین مهم است و بیشترین درصد محتوای موجود در اینترنت به زبان انگلیسی نوشته شده است. علاوه‌براین، برخی از بزرگترین شرکت‌های فناوری جهان در کشورهای انگلیسی زبان مستقر هستند.

6. به شما در درک زبان‌های دیگر کمک می‌کند

به‌طورکلی، انگلیسی یکی از ساده‌ترین زبان‌ها به‌واسطه الفبای ساده‌اش است. به محض تسلط بر زبان انگلیسی، توانایی‌ها و تمرین‌هایی را خواهید داشت که قبلاً نداشتید. این مهارت‌ها به هر زبان دیگری که یاد بگیرید منتقل می‌شود.

7. سفر با دانش خوب انگلیسی بسیار آسان‌تر است

حتی اگر در کشوری هستید که انگلیسی زبان رسمی نیست، احتمال اینکه انگلیسی همچنان به عنوان ابزاری برای ارتباط مورد استفاده قرار گیرد، وجود دارد! علاوه‌بر کشورهایی که انگلیسی زبان اصلی آنهاست، مانند بریتانیا، ایالات متحده، کانادا، نیوزلند و استرالیا، تعداد زیادی از کشورهای مختلف وجود دارند که انگلیسی را نیز به عنوان زبان رسمی فهرست می‌کنند! اینها عبارتند از مالزی، سنگاپور، فیجی، کنیا، هنگ‌کنگ، هند، موریس و فیلیپین. دانش زبان انگلیسی شما را با ابزارهایی برای سفر و برقراری ارتباط مؤثرتر در بسیاری از نقاط جهان مجهز می‌کند، که به نوبه خود به شما امکان می‌دهد با اطمینان بیشتری کاوش و سفر کنید و در مورد کشورها و فرهنگ‌هایی که بازدید می‌کنید بیشتر بدانید.

8. شما می‌توانید بیشتر از یک زبان یاد بگیرید!

دانش خوب زبان انگلیسی به شما امکان می‌دهد به فیلم‌ها، موسیقی و ادبیات صدها کشور در سراسر جهان دسترسی داشته باشید. ناگفته نماند که کتاب‌های متعددی از سراسر جهان به انگلیسی ترجمه شده‌اند. بنابراین، با درک زبان انگلیسی، درب یک دنیای کامل از اطلاعات و دانش جدید را به روی خود باز می‌کنید!

آیا تا به اینجای کار، درباره اهمیت یادگیری زبان انگلیسی متقاعد شده‌اید؟ اگر برای یادگیری زبان انگلیسی انگیزه گرفته‌اید، ثبت‌نام در یکی از دوره‌های انگلیسی سفیر را در نظر بگیرید و مهارت‌های انگلیسی خود را در جمع دانش‌آموزان همفکر در شهر زیبای کمبریج توسعه دهید.

انگلیسی زبان علم، هوانوردی، کامپیوتر، دیپلماسی و گردشگری است. دانستن زبان انگلیسی شانس شما را برای به دست آوردن یک شغل خوب در یک شرکت چندملیتی در کشور خود یا برای یافتن کار در خارج از کشور افزایش می‌دهد. همچنین زبان ارتباطات بین‌المللی، رسانه‌ها و اینترنت است، بنابراین یادگیری زبان انگلیسی برای معاشرت و سرگرمی و همچنین کار مهم است!

9. انگلیسی زبان تجارت است

انگلیسی، زبان غالب کسب و کار است و برای افرادی که می‌خواهند وارد یک فضای کار جهانی شوند، صحبت به زبان انگلیسی تقریباً یک ضرورت شده است. تحقیقات در سرتاسر جهان نشان می‌دهد که ارتباطات تجاری فرا مرزی اغلب به زبان انگلیسی انجام می‌شود و بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی از کارکنان انتظار دارند که به زبان انگلیسی مسلط باشند.

شرکت‌های جهانی مانند ایرباس، دایملر-کرایسلر، فست ریتلینگ، نوکیا، رنو، سامسونگ، SAP، تکنیکالر و مایکروسافت در پکن، زبان انگلیسی را به‌عنوان زبان رسمی شرکت خود اجباری کرده‌اند. علاوه بر این، در سال 2010، شرکت Rakuten، تعداد 7100 از کارمندان ژاپنی خود را اجباری کرد که انگلیسی صحبت کنند. اهمیت یادگیری زبان انگلیسی در بازار بین‌المللی را نمی‌توان دست کم گرفت. یادگیری زبان انگلیسی واقعا می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد.

10. توانایی مغز شما را افزایش می‌دهد

یادگیری زبان دوم یکی از بهترین راه‌ها برای به چالش کشیدن و فعال نگه داشتن مغز شماست. مهم نیست از چه سنی شروع می‌کنید، یادگیری یک زبان جدید علاوه بر زبان مادری، مزایای زیادی دارد. مشخص شده است که افرادی که بیش از یک زبان را روان صحبت می‌کنند حافظه بهتری دارند و از نظر شناختی خلاق‌تر از افرادی هستند که این کار را نمی‌کنند. علاوه بر این، مطالعات نشان می‌دهد که شروع زوال عقل و بیماری آلزایمر در افراد دوزبانه، دیرتر از افراد تک‌زبانه تشخیص داده می‌شود. این به این معنی است که دانش زبان دوم می‌تواند به ما کمک کند تا از نظر ذهنی برای مدت طولانی‌‌تری سالم بمانیم.

11. اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهد

فارغ از هر انگیزه‌ای که برای یادگیری زبان انگلیسی دارید، توانایی صحبت کردن به یک زبان خارجی یک مهارت مهم و تحسین‌برانگیز است. بنابراین، آخرین مزیت و اهمیت یادگیری زبان انگلیسی یا هر زبان خارجی دیگری، غرور و اعتماد به نفسی است که با دانستن مهارت‌های زبانی شما به وجود می‌آید که می‌تواند به شما کمک کند تا در نقاط مختلف دنیا کار و سفر کنید و با مردم از انواع فرهنگ‌ها ارتباط برقرار کنید. اعتماد به نفس می‌تواند شما را در دنیای امروز بسیار فراتر ببرد و تسلط بر یک زبان جدید مطمئنا به شما در رسیدن به آن کمک می‌کند.

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.