۱۰ تا از بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای آیفون

کاربران آیفون مانند اندرویدی‌ها آزادی انتخاب زیادی برای نصب اپلیکیشن ندارند. همین موضوع باعث شده است که بسیاری از آیفون‌دارها فکر کنند نمی‌توانند به راحتی با اپلیکیشن به یادگیری زبان بپردازند. در این مقاله قصد داریم بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای آیفون را معرفی کنیم؛ برنامه‌هایی که اغلب رایگان هستند، رابط کاربری آسانی دارند و نکات آموزشی موجود در آن‌ها خوب و استاندارد است. اگر شما هم از این نوع گوشی‌ها استفاده کنید، با ما همراه باشید تا از امکانات فوق‌العاده این اپلیکیشن‌ها بهره‌مند شوید.

بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای آیفون

آموزش زبان انگلیسی در دنیای امروز یکی از امور حیاتی برای اغلب حوزه‌های شغلی و تحصیلی است. با یادگیری این زبان شانس موفقیت شما در اجتماع بالاتر می‌رود و می‌توانید با سرعت بیشتری در حیطه کاری و تحصیلی خود رشد کنید. با توجه به شلوغی‌های دنیای امروز، ممکن است گاهی زمانی برای شرکت در موسسه زبان انگلیسی نداشته باشید؛ اما این موضوع نباید مانع یادگیری شما شود. پیشرفت تکنولوژی، استفاده از روش‌های آموزش آنلاین و اپلیکیشن‌ها بهترین راه‌ها برای استفاده از زمان‌های پرت در جهت یادگیری زبان انگلیسی هستند.
در ادامه ۱۰ اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای آیفون معرفی کرده‌ایم که می‌توانند در این مسیر بسیار مفید و موثر باشند:

۱- اپلیکیشن 6000 Words برای آیفون

پایه اصلی یادگیری هر زبانی، آشنایی با واژگان آن زبان است. در این اپلیکیشن می‌توانید ۶۰۰۰ واژه زبان انگلیسی از سطح مبتدی تا پیشرفته را بیاموزید. پیش از نصب اپلیکیشن و استفاده از آن می‌توانید در آزمون تعیین سطح آنلاین شرکت کنید تا انتخاب سطح و واژگان برایتان ساده‌تر شود. یادگیری واژگان در این اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای آیفون به صورت بازی و سرگرمی است؛ به همین دلیل در زمان‌های خالی و استراحت می‌توانید بدون خستگی به یادگیری بپردازید. این برنامه برای تمامی رده‌های سنی مناسب است و همه کاربران آیفون با هر نسخه‌ای می‌توانند از آن استفاده کنند.

اپلیکیشن 6000 words

۲- اپلیکشن Duolingo برای آیفون

فرقی نمی‌کند قصد یادگیری زبان انگلیسی به صورت عمومی را داشته باشید، بخواهید واژگان و اصول اولیه را بیاموزید یا در حال آمادگی برای آزمون‌های تخصصی زبان انگلیسی باشید؛ در هر حال دولینگو بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای آیفون است. در این اپلیکیشن می‌توانید به راحتی واژگان جدید یاد بگیرید، گرامر زبان انگلیسی را از صفر تا صد بیاموزید و مهارت مکالمه خود را افزایش دهید. یکی از نقاط ضعف دولینگو این است که واژگان را در جمله آموزش نمی‌دهد، بنابراین باید خودتان دست به کار شوید و با خواندن هر لغت، جمله و عبارت مناسبی برای آن بسازید.

duolingo

۳-  اپلیکیشن FluentU برای آیفون

آموزش زبان انگلیسی با کمک ویدئو یکی از بهترین‌ راه‌های ممکن یادگیری عمیق و اصولی این زبان است. در این اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای آیفون می‌توانید با صدها ویدئو با موضوع موسیقی، اخبار، گفت و گو، تبلیغات و دیگر مسائل به روز و کاربردی، زبان انگلیسی خود را تقویت کنید. تمامی ویدئوهای موجود در این اپلیکیشن زیرنویس انگلیسی دارند؛ با ضربه زدن روی هر کلمه از زیرنویس می‌توانید اطلاعاتی همچون تعریف، تلفظ و مثال آن در جمله را ببینید. در فلوئنتو این امکان را دارید که کلمات مهم را به صورت لیست برای خود ذخیره کنید و در زمان مناسب آن‌ها را مرور نمایید. مزیت مهم این اپلیکیشن این است که ویدئوها را بر اساس سطح زبان‌آموز دسته‌بندی کرده است؛ بر این اساس می‌توانید پس از شرکت در آزمون تعیین سطح آنلاین، ویدئوهای مناسب خود را مشاهده کنید.

اپلیکیشن FluentU

۴- اپلیکیشن Tandem برای آیفون

یکی از مهم‌ترین چالش‌ها در آموزش آنلاین زبان انگلیسی، این است که زبان‌آموز به فضایی برای تمرین و مکالمه دسترسی ندارد. این موضوع باعث می‌شود که فرد در کاربرد زبان در دنیای واقعی دچار مشکل شود. برنامه Tandem بستری برای ارتباط با افرادی است که زبان مادری آن‌ها انگلیسی است. این اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای آیفون، یک شبکه اجتماعی نیست! در این برنامه می‌توانید پیش از آغاز مکالمه موضوع صحبت خود را انتخاب کنید و فردی را بیابید که درباره آن موضوع با شما صحبت کند. Tandem قابلیت مکالمه به صورت متنی و صوتی را دارد و می‌توانید از آن برای تقویت مهارت مکالمه و شنیدار زبان انگلیسی استفاده کنید.

اپلیکیشن Tandem

۵- اپلیکیشن Quora برای آیفون

وقتی بدون مربی و معلم به یادگیری زبان انگلیسی می‌پردازید، نمی‌توانید به راحتی مشکلات خود را حل کنید. در این شرایط می‌توانید از Quora کمک بگیرید. این برنامه به صورت اختصاصی برای اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای آیفون ساخته نشده است، بلکه پلتفرمی برای پرسش و پاسخ به زبان انگلیسی است. در این اپلیکیشن می‌توانید سوالات خود را مطرح کنید تا باقی اعضا در کمترین زمان ممکن به آن پاسخ دهند. از آن‌جایی که این برنامه بین‌المللی است، می‌توانید در آن با سایر زبان‌آموزان یا افرادی که زبان مادری آن‌ها انگلیسی است در ارتباط باشید.

اپلیکیشن Quora

۶- اپلیکیشن LearnEnglish Grammar برای آیفون

یادگیری زبان بدون گرامر مثل این است که تکه‌های آجر را بدون سیمان روی هم بچینید! اگر می‌خواهید ساختار صحیح زبان انگلیسی را از مبتدی تا پیشرفته بیاموزید، این برنامه برای شما است. در این اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای آیفون می‌توانید از سطح مبتدی یادگیری را آغاز کنید و به سطح C2 (فوق پیشرفته) برسید. هر سطح دارای ۶۰۰ فعالیت متنوع، حداقل ۲۵ موضوع گرامری و انواع سوالات چندگزینه‌ای، جای خالی، جورکردنی و پاسخ کوتاه است. متاسفانه این برنامه نسخه فارسی ندارد؛ اما اگر سطح مناسب خود را انتخاب کنید به راحتی می‌توانید به زبان انگلیسی با آن کار کنید.اپلیکیشن LearnEnglish Grammar

۷- اپلیکیشن IELTS Prep App برای آیفون

به فکر شرکت در آزمون آیلتس هستید؟ این اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای آیفون را نصب کنید! هرچه بیشتر از زمان خالی خود برای یادگیری استفاده کنید، شانس موفقیت شما در این آزمون بین‌المللی بالاتر خواهد رفت. در این برنامه می‌توانید هر ۴ مهارت آیلتس را به صورت منظم تمرین کنید. با نصب اپلیکیشن به صورت رایگان به صدها نمونه‌سوال دسترسی خواهید داشت. یک بخش مجزا برای آموزش گرامر و بخشی دیگر برای یادگیری لغت در این برنامه وجود دارد. در یک بخش می‌توانید ویدئوهای نمونه اسپیکینگ آیلتس را مشاهده کنید. همچنین امکان ایجاد روزشمار تا آزمون، ثبت روند پیشرفت و ساخت چک‌لیست مطالعه نیز در این ابزار وجود دارد.

اپلیکیشن IELTS Prep App

۸- اپلیکیشن Inshort برای آیفون

دوست دارید با خواندن به روزترین اخبار دنیا، انگلیسی یاد بگیرید؟ پس این برنامه را نصب کنید! در Inshorts تمامی اخبار به روز جهان در قالب ۶۰ کلمه یا حتی کمتر خلاصه شده‌اند. با این اپلیکیشن می‌توانید روزانه یک یا چند متن خبری را بررسی کنید و از آن‌ به عنوان اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای آیفون استفاده نمایید. مزیت استفاده از این برنامه برای یادگیری انگلیسی این است که می‌توانید موضوعات موردعلاقه خود را مشخص کنید تا اخبار مربوط به آن را به صورت روزانه دریافت نمایید. با این کار می‌توانید دایره لغات و اصطلاحات یک حوزه خاص را به خوبی یاد بگیرید. توجه داشته باشید که این برنامه بیشتر برای یادگیری زبان انگلیسی رسمی مناسب است.

اپلیکیشن Inshort

۹- اپلیکیشن Hi Native برای آیفون

دوست دارید با افراد انگلیسی‌زبان ارتباط بگیرید و از آن‌ها برای یادگیری زبان کمک بخواهید؟ پس حتما این اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای آیفون را نصب کنید! در این برنامه می‌توانید تلفظ‌های خود را بررسی کنید، لهجه‌های مختلف انگلیسی را بیاموزید، عبارت‌های کاربردی یاد بگیرید و سوالات خود را مطرح کنید. یکی دیگر از امکانات آموزشی این برنامه این است که می‌توانید در تالار گفت و گو سوالات خود را بپرسید یا در میان پرسش و پاسخ‌های دیگر جست و جو کنید. این برنامه از ۱۱۰ زبان زنده دنیا پشتیبانی می‌کند و یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های آموزشی در سراسر جهان به شمار می‌آید.

اپلیکیشن Beelinguapp

۱۰-  اپلیکیشن Beelinguapp برای آیفون

اگر قصد دارید در آزمون آیلتس شرکت کنید، بیش از هر چیزی باید روی خواندن متن‌های جدید تمرکز کنید. این کار نه تنها موجب تقویت مهارت Reading می‌شود، بلکه به گسترش دایره واژگان و یادگیری بهتر گرامر نیز می‌انجامد. حالا تصور کنید در کنار خواندن متن، بتوانید آن را بشنوید! در Beelinguapp می‌توانید به متن‌ها و روایت آن‌ها از زبان افراد بومی گوش کنید. این اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای آیفون داستان‌های کلاسیک، انواع رمان‌ها، متن‌های کودکانه، داستان‌های کوتاه و بسیاری از متون جذاب دیگر را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

اپلیکیشن Hi Native

نتیجه‌گیری
برنامه‌های موبایلی یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری زبان به صورت خودآموز و آنلاین هستند. حتی اگر در یک موسسه زبان انگلیسی ثبت‌نام کرده‌اید، می‌توانید با نصب اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای آیفون خود سرعت و کیفیت یادگیری را افزایش دهید.

 

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.