کلمات مخفف انگلیسی | ۵۰ مخفف پرکاربرد ۲۰۲۲

ما شما را با متداول‌ترین کلمات مخفف‌ انگلیسی مورد استفاده در زندگی روزمره و شبکه‌های اجتماعی آشنا می‌کنیم. این لیست شروع خوبی برای کمک به شما در درک نحوه و زمان استفاده از آنها است. همچنین ممکن است ابزار مفیدی برای آزمون رایتینگ آیلتس شما باشد. زبان انگلیسی پیوسته در حال تکامل است، با استفاده گسترده از فناوری در جامعه مدرن ما، همیشه کلمات جدیدی وارد بازی می‌شوند که درک آنها برای انگلیسی زبانان غیربومی دشوار است. حتی افراد بومی نیز ممکن است گاهی‌اوقات مشکل داشته باشند. ما شما را با متداول‌ترین کلمات مخفف انگلیسی و کلمات اختصاری انگلیسی مورداستفاده در زندگی روزمره و در شبکه‌های اجتماعی آشنا می‌کنیم.

پرکاربردترین کلمات مخفف انگلیسی

چقدر FAQ خود را از BPM خود می‌دانید؟ آیا می‌دانید چه زمانی باید RSVP باشید؟ اگر این رشته حروف برای شما گیج‌کننده به نظر می‌رسند، نگران نباشید. امروز نگاهی به 50 مورد از مفیدترین کلمات مخفف انگلیسی می‌اندازیم تا به شما کمک کند در همه‌چیز، از اسناد رسمی و مهمانی‌های دوستانه گرفته تا مکالمات غیررسمی در یک کلوپ شبانه مثل یک آمریکایی صحبت کنید.

BYOB مخفف چیست؟

 وقتی به شما BYOB گفته شد، دست خالی در مهمانی حاضر نشوید. در غیر این‌صورت میزبان و سایر مهمانان واقعا ناراضی خواهند بود. BYOB مخفف عبارت “bring your own beer/bottle/booze”.

DOA مخفف چیست؟

dead on arrival. ممکن است این مخفف را در برنامه‌های تلویزیونی بیمارستانی بشنوید، زمانی که قربانی یک تصادف یا جنایت قبل از رسیدن به اورژانس می‌میرد. امیدواریم هرگز مجبور نباشید خودتان از آن استفاده کنید. Oh، و BTW (در ادامه توضیح خواهیم داد)، ER مخفف Emergency Room است که اصطلاح آمریکایی است. بیمارستان‌های انگلستان به جای آن بخش A&E (حادثه و اورژانس) دارند.

DOB مخفف چیست؟

date of birth.(تاریخ تولد) یکی از رایج‌ترین کلمات مخفف انگلیسی است که در فرم‌ها و اسناد رسمی یافت می‌شود.

AD/BC مخفف چیست؟

Not a tribute rock band. هرکدام از این کلمات مخفف انگلیسی، با تاریخ استفاده می‌شوند. اولین عبارت، مخفف عبارت لاتین Anno Domini (In the Year of our Lord در سال پروردگار ما) است و به تاریخ‌های پس از تولد مسیح اشاره دارد، درحالیکه دومی، برای تاریخ‌های قبل از میلاد استفاده می‌شود. با این‌حال، اخیراً معادل‌های سکولار CE (Common Era) و BCE ( Before Common Era) به‌طور فزاینده‌ای محبوب شده‌اند.

AKA مخفف چیست؟

Also Known As. برای اشاره به افرادی استفاده می‌شود که نام مستعار، نام هنری، یا انواع دیگری از نام مستعار دارند، مانند:

Reginald Dwight (AKA Elton John), Stefani Joanne Angelina Germanotta (AKA Lady Gaga) or Eric Arthur Blair (AKA George Orwell).

ASAP مخفف چیست؟

As Soon As Possible (در اسرع وقت) زمانی که رئیستان از شما بخواهد گزارش را در اسرع وقت به پایان برسانید، ممکن است این عبارت را به انتهای ایمیل اضافه کند.

مخفف ها و علائم اختصاری در زبان انگلیسی IMO و OMG

IMO مخفف چیست؟

In My Opinion(به نظر من). یکی دیگر از کلمات مخفف انگلیسی رایج است. ممکن است IMHO(in my humble opinion) را هم ببینید که به معنی “به نظر بنده حقیر!” است.

OMG مخفف چه عبارتی است؟

Oh My God(اوه خدای من!) این عبارت بسیار قدیمی است و برای ابراز تعجب یا انزجار استفاده می‌شود.

AWOL مخفف چیست؟

absent without leave (غایب بدون مرخصی). در اصل یکی از کلمات مخفف انگلیسی نظامی است برای سربازان یا تفنگداران دریایی که بدون اجازه به جایی می‌رفتند استفاده می‌شد. “to go AWOL” درحال‌حاضر به‌طور معمول در مورد دوستانی که به‌طور موقت مفقود شده‌اند استفاده می‌شود. در مثال زیر، جک و بن در یک باشگاه درباره دوستشان تام صحبت می‌کنند:

Jack: Where’s Tom? It’s his round.
Ben: Looks like he’s gone AWOL again. Typical! Always does a vanishing act when it’s his turn to get the drinks in.

BO مخفف چیست؟

Body Odor(بوی بدن) به‌معنای مثبت آن بکار نمی‌رود. درواقع، اگر کسی BO دارد، شما برای جلوگیری از بو، بینی خود را می‌گیرید.

BRB مخفف چیست؟

Be Right Back. اگر با شخصی آنلاین یا از طریق واتسپ یا موارد مشابه گفتگو می‌کنید و باید تماسی فوری بگیرید یا سریع به حمام بروید، می‌توانید این مخفف را استفاده کنید. زیرا به طرف مقابل می‌گوید که شما به‌زودی برمی‌گردید.

BTW مخفف چیست؟

By The Way(به‌هرحال). یکی از کلمات مخفف انگلیسی رایج است. «به هر حال» برای اضافه کردن موضوعی به مکالمه استفاده می‌شود که مستقیماً به آنچه گفته می‌شود مربوط نیست، اما گوینده به‌تازگی آن را به‌خاطر آورده است. یک مترادف خوب برای آن “incidentally” است.

BA ،MA ،BSC ،MSC ، PhD مخفف چیست؟

اینها همه اختصارات آکادمیک هستند که نوع مدرک تحصیلی کسب شده را توصیف می‌کنند. به ترتیب مخففBachelor of Arts ،Master of Arts  ،Bachelor of Science ، Master of Science و Doctor of Philosophy هستند.

CC و BCC مخفف چیست؟

این اختصارات ایمیلی به زمانی برمی‌گردد که کپی نامه‌ها با استفاده از کاغذ کربن ساخته می‌شد. CC به معنای carbon copy و BCC به معنای blind carbon copy است.

ETA مخفف چیست؟

Estimated Time of Arrival(زمان تخمینی ورود). برای اطلاع‌دادن زمان ورود احتمالی استفاده می‌شود.

FAQ مخفف چه کلمه‌ای است؟

Frequently Asked Question(سوالات متداول). مخفف رایج در وبسایت‌های شرکتی، که زمان استفاده از آن واضح‌ است!

FYI مخفف چه کلمه‌ای است؟

For Your Information(برای اطلاع شما). این کلمه مخفف اغلب در ایمیل‌های کاری هنگام ارسال اطلاعاتی که نیازی به پاسخ ندارند استفاده می‌شود. بااین‌حال، می‌توان از آن به طعنه نیز استفاده کرد. در اینجا دوباره جک و بن درحال مکالمه هستند:

Jack: Surely you weren’t out partying again, were you? You look wrecked, man.
Ben: No, mate. FYI, I was up all night studying.

BLT مخفف چه کلمه‌ای است؟

Bacon, Lettuce, Tomato. یک ساندویچ متشکل از بیکن، کاهو و گوجه فرنگی، به‌علاوه سس مایونز.

EDM مخفف چه کلمه‌ای است؟

Electronic Dance Music. (موسیقی رقص الکترونیک مانند هاوس، ترنس و تکنو). نوعی از موسیقی که BPM (Beats Per Minute ضربه در دقیقه) زیادی دارد.

LOL مخفف کدام عبارت است؟

Laugh(ing) Out Loud(با صدای بلند خندیدن). این روزها LOL یکی از شناخته‌شده‌ترین و کاربردی‌ترین کلمات مخفف انگلیسی چه بصورت آنلاین و چه در پیام‌های متنی و چه در شبکه‌های اجتماعی است. تا آنجا که هم به عنوان فعل و هم به‌عنوان اسم وارد زبان گفتاری شده است. ممکن است از شخصی با GSOH (good sense of humor حس شوخ‌طبعی) بشنوید که می‌گوید به چیزی خنده‌دار خندیده است، یا حتی کاری را (فقط برای لذت) انجام داده است(فقط برای سرگرمی). همچنین می‌تواند به معنای عشق زیاد باشد.

NEET مخفف کدام عبارت است؟

Not in Education, Employment or Training. این مورد از کلمات مخفف انگلیسی نسبتا جدید است و برای اشاره به جوانی استفاده می‌شود که در حال تحصیل، کار یا آموزش نیست و وضعیتی نامعلوم دارد.

مخفف DIY در زبان انگلیسی

DIY مخفف کدام عبارت است؟

Do-It-Yourself. این کلمه از آن کلمات مخفف انگلیسی است که ممکن است مانند دستوری به نظر برسد که به کسی می‌دهید، اما درواقع به تزیین خانه خود یا انجام تعمیرات توسط خودتان، به‌جای استخدام یک متخصص اشاره دارد.

PS: Post Scriptum مخفف کدام عبارت است؟

همان پ ن یا پی‌نوشت در زبان فارسی است. اگرچه اکنون که ایمیل و ویرایش داریم کمتر دیده می‌شود، اما این دو حرف هنوز مخفف کاملاً قابل درک برای افزودن چیزی به نامه تمام شده هستند.

PTO مخفف کدام عبارت است؟

Please Turn Over(لطفا برگردانید). اگر این مورد را در پایین یک سند یا نامه مشاهده کردید، مطمئن شوید که دستورالعمل را دنبال کرده و به طرف دیگر برگردانید و بخوانید.

RIP مخفف کدام عبارت است؟

از نظر فنی از کلمه لاتین Requiescat In Pace، معمولاً به‌معنای کلمه انگلیسی rest in peace است. آن را روی سنگ قبرها خواهید یافت.

RSVP مخفف کدام عبارت است؟

برای فرانسوی Répondez S’il Vous Plait (لطفا پاسخ دهید). اگر دعوتنامه رسمی برای رویدادی دریافت می‌کنید که شامل این مخفف است، مطمئن شوید که به برگزارکننده اطلاع داده‌اید که آیا می‌روید یا نه.

TBA مخفف چیست؟

To Be Announced(اعلام خواهد شد). اگر در حال برنامه‌ریزی برای گردهمایی هستید اما هنوز محل برگزاری را انتخاب نکرده‌اید، انتخاب TBA از میان کلمات مخفف انگلیسی برای استفاده مناسب است. همچنین TBC (to be confirmed) (به معنی تایید می‌شود) نیز رایج است.

VIP مخفف چیست؟

Very Important Person(شخص بسیار مهم). روی اتاق‌ها در باشگاه‌ها و جعبه‌ها در استادیوم‌ها استفاده می‌شود که مخصوص افراد ثروتمند و مشهور است. دقت کنید که هرگز به شکل ‘b.i.p’ تلفظ نمی‌شود، شما از آن دسته از افرادی که اشتباه تلفظ می‌کنند نباشید!

TGIF مخفف چیست؟

Thank God its Friday (خدا را شکر که جمعه است).

YOLO مخفف چیست؟

You Only Live Once(شما فقط یک‌بار زندگی می‌کنید). روز را غنیمت بشمارید. در غیراین‌صورت ممکن است از FOMO (fear of missing out ترس از دست‌دادن) رنج ببرید؛ جنبه‌ای آزاردهنده که باعث می‌شود احساس کنید همه بهتر از شما زمان می‌گذرانند.

TL;DR مخفف چیست؟

 Too Long; Didn’t Read(خیلی طولانی است؛ نخواندم). این واژه در گروه‌های آنلاین، زمانی استفاده می‌شود که شخصی مطلبی طولانی و پرمخاطب پست کرده باشد. امیدواریم به TL:DR این پست سفیر فکر نکنید. LOL!

 

 

تفاوت مخفف‌ها و علائم اختصاری انگلیسی در چیست؟

این لیست شروع خوبی برای کمک به شما در درک نحوه و زمان استفاده از کلمات اختصاری انگلیسی است و همچنین ممکن است ابزار مفیدی برای آزمون رایتینگ آیلتس شما باشد. کلمات مخفف انگلیسی و کلمات اختصاری انگلیسی هردو برای کوتاه‌کردن کلمات یا عبارات استفاده می‌شوند. تنها تفاوت این دو در نحوه شکل‌گیری آنهاست. اختصارات معمولاً چند حرف اول یک کلمه را می‌گیرند و در پایان به یک نقطه ختم می‌شوند. از طرفی کلمات مخفف بیشتر از حرف اول هر کلمه در یک عبارت تشکیل می‌شوند.

علائم اختصاری زبان انگلیسی و معانی آنها

Abbr. abbreviation(s), abbreviated
cal calorie(s)
cm centimeter(s)

Corp.

Corporation

dept.

department

Dr.

Doctor

ed.

edition

est.

established, estimated

et al.

et alia (and others)

fl oz

fluid ounce(s)
ft foot, feet

gal.

gallon(s)
hr hour

i.e.

id est (that is)

in.

inch(es)

inc.

incorporated

Jr.

Junior
kg kilogram(s)
km kilometre(s)

Ltd.

Limited
m metre(s)
mg milligram(s)
min minute(s)
mm millimetre(s)
mph miles per hour

Mr.

Mister

Mrs.

Mistress
oz ounce(s)
sec second(s)
sq square

Sr.

Senior
vol volume(s)

vs.

versus
2 دیدگاه
  1. Aida

    These are very useful

    1. پریسا سالارکیا

      Thanks

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.