بهترین معلم آیلتس کیست؟ [۱۰ معیار مهم که باید بدانید!]

اگر در حال برنامه‌ریزی و مطالعه آیلتس هستید، به احتمال زیاد احساس کرده‌اید که به یک معلم آیلتس نیاز دارید. کسی که آزمون آیلتس را به‌خوبی بشناسد و بتواند راه و چاه را به شما نشان دهد. اما چطور یک مدرس آیلتس خوب را انتخاب می‌کنید؟ در این مقاله از سفیر مگ به چند نکته مهم خواهیم پرداخت که به شما در پیدا کردن بهترین معلم آیلتس کمک خواهد کرد.

10 معیار مهم برای انتخاب بهترین مدرس آیلتس

اگر آیلتس برای شما به‌عنوان پلی به سوی مهاجرت به کشور دلخواهتان یا تحصیل در دانشگاه موردعلاقه‌تان است، مهم است که برای آن، زمان کافی صرف کنید. انتخاب بهترین معلم برای آموزش آیلتس، یکی از نکاتی است که لازم است توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید. به همان اندازه که یک معلم آیلتس خوب مسیر را برای شما هموارتر می‌کند، یک معلم آیلتس غیر حرفه ای انگیزه شما را می‌گیرد. در ادامه تعدادی از فاکتورهای مهم را که برای انتخاب مناسب‌ترین و بهترین معلم آیلتس به شما کمک خواهد کرد معرفی می‌کنیم.

به دنبال تجربه باشید، بهترین معلم آیلتس باید آزمون را تجربه کرده باشد

وقتی به دنبال یک مدرس آیلتس خوب هستید، باید به‌دنبال تجربه باشید. منظور ما فقط تجربه تدریس خصوصی نیست. یک مدرس آیلتس باید در خود امتحان، تجربه داشته باشد. بهترین مدرسان سابقه سال‌ها تدریس آیلتس را در رزومه خود دارند. حتی ممکن است بتوانید یک معلم خصوصی آیلتس را پیدا کنید که برای آزمون هم کار کرده است. بسیاری از ممتحنان سابق آیلتس و طراحان آزمون به عنوان معلم خصوصی کار می‌کنند. بنابراین به‌دنبال این نوع مربیان با مهارت بالا در آزمون آیلتس باشید.

نکته مهم دیگر: به سراغ یک معلم خصوصی زبان انگلیسی غیر‌بومی بروید. یک فرد غیربومی به احتمال زیاد آیلتس قبول شده است و معلمانی که خودشان در آزمون شرکت کرده‌اند (و نمره خوبی کسب کرده‌اند) تجربه مستقیم بسیار ارزشمندی در این آزمون دارند.

به دنبال کسی باشید که انگلیسی واقعی بلد باشد

آیلتس دارای چند لهجه مختلف است، اما معمولا انگلیسی بریتانیایی بر آزمون غالب است. بهترین معلم آیلتس با زبان انگلیسی بریتانیایی آشنایی کامل دارد. اتباع بریتانیا نیز معلمان عالی آیلتس هستند. همینطور انگلیسی زبان‌های غیربومی که انگلیسی بریتانیایی خوانده‌اند. البته معلمانی از آمریکای شمالی، استرالیا، نیوزلند و غیره نیز می‌توانند معلمان خوبی باشند. اما مطمئن شوید که مدرس غیرانگلیسی آیلتس ویژگی‌های متمایز و منحصر به فرد انگلیسی بریتانیایی را می‌داند.

چطور بهترین معلم آیلتس را انتخاب کنیم؟

بهترین معلمان دارای گواهینامه تدریس معتبر TESOL هستند

اگر یک معلم خصوصی برای تدریس زبان، گواهینامه داشته باشد، نشان می‌دهد که برای کمک به دانش‌آموزان بسیار جدی است. اینکه مدرک TESOL(تدریس زبان انگلیسی به سخنرانان زبان‌های دیگر) یا گواهی تدریس زبان انگلیسی یا هنرهای زبان هم داشته باشد، که دقیقا همان فرد موردنظر است. بهترین مدرس آیلتس کسی است که به خوبی آموزش دیده باشد.

به دنبال معلم آیلتس آنلاین و آفلاین باشید

ممکن است بتوانید معلمان آیلتس را درست در نزدیکی خود پیدا کنید، به‌خصوص اگر در شهر بزرگتری زندگی می‌کنید. اما از کلاس خصوصی آنلاین نیز نترسید. اگر به آموزش آنلاین و مبتنی بر وب‌کم علاقه دارید، به مجموعه بزرگتری از مدرسان آیلتس دسترسی دارید.

بهترین مدرس آیلتس نیازهای آموزشی شما را شناسایی و برآورده می‌کند

برخی از شرکت‌هایی که در زمینه تدریس خصوصی زبان انگلیسی، آموزش‌های از پیش‌ طراحی شده ارائه می‌کنند. منظورمان دروسی است که قبلاً مطالب و فعالیت‌ها برای شما و معلم آیلتس انتخاب شده است. اما لازم است به این نکته توجه کنید که تدریس خصوصی می‌تواند برای دانش‌آموزان، بی‌فایده و چه بسا مضر باشد. رویکرد یک نسخه برای همه پیچیدن تمام هدف تدریس خصوصی را زیر سوال می‌برد. اگر به‌صورت انفرادی با یک معلم ملاقات می‌کنید، او می‌تواند مطالب دقیق و کمک موردنیاز شما را در اختیارتان قرار دهد. به دنبال معلمی باشید که نیازهای یادگیری شما را درک کند. نقاط قوت، ضعف و اهداف خود را به آنها بگویید. بهترین معلم آیلتس کسی است که مایل و مشتاق است که در چالش‌های خاص به شما کمک کند.

اکثر دانش‌آموزان یک معلم خوب یا بد را براساس شخصیت و سبک‌های یادگیری ترجیحی خودشان قضاوت می‌کنند. پس چه چیزی باعث می‌شود یک معلم/مدرس زبان یا آیلتس خوب باشد؟ مانند همه دستورالعمل‌های خوب، مواد لازم برای موفقیت معلم ساده است: به‌راحتی می‌تواند به یک زبان مشترک با شما برسد، بیان قوی و گیرایی دارد و امکان تمرین و تفسیر شخصی را فراهم می‌کند.

معلم آیلتس باید به شما فضا برای حرف زدن و گوش کردن دهد

اولین و مهمترین فاکتور سنجش یک معلم آیلتس خوب، روش‌هایی است که او برای ایجاد تعادل بین زمان مکالمه و زمان گوش‌دادن پیشنهاد می‌کند. زبان‌آموز باید فرصت داشته باشد تا آنچه را که آموخته تمرین کند تا اشتباهاتش رفع شود. و این‌کار نه‌تنها در ماژول‌های اسپیکینگ، بلکه در رایتینگ، ریدینگ و لیسنینگ، به تقویت مهارت‌ها کمک خواهد کرد.

یک معلم آیلتس حرفه‌ای نقاط قوت و ضعف شما را شناسایی می‌کند

بهترین مدرس آیلتس به شما کمک می‌کند تا نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید، شما را تشویق می‌کند و به چالش می‌کشد تا از طریق مشکلات یاد بگیرید. تقریباً همه دانش‌آموزان دارای یک یا دو بخش از آیلتس هستند که در آن نسبت به بقیه احساس ضعف می‌کنند. مهم است که معلم آیلتس این موارد را شناسایی کرده و روی آنها تمرکز کند.

بهترین معلم آیلتس ایران را از سفیر بخواهید

مدرس آیلتس حرفه‌ای از لحاظ روحی نیز همراه زبان‌آموز است

بهترین مدرس آیلتس کسی است که در طول ندریس، از ذهن و قلب خود به یک اندازه استفاده می‌کند! زبان‌آموز در طول آموزش ممکن است ناامید یا عصبانی باشد یا فقط نتواند بر روی مباحثی که یاد گرفته تمرکز کند، دلسوزی معلم در این زمان‌ها بسیار مهم است. استرس و فشار IETLS می‌تواند بسیار بالا باشد و برای یک معلم خوب آیلتس مهم است که بتواند با زبان‌آموز در مورد آن صحبت کند و به او کمک کند تا از این استرس عبور کند.

باید آزمون داده باشد و سابقه تدریس خوبی در کارنامه خود داشته باشد

یکی‌دیگر از ویژگی‌های مهم برای انتخاب بهترین مدرس آیلتس، آگاهی از موضوع موردنظر است. یک معلم نمی‌تواند در مورد موضوعاتی که درباره آنها چیزی نمی‌داند آموزش دهد. فقط دانستن زبان انگلیسی یا حتی آموزش زبان انگلیسی عمومی برای یک معلم آیلتس کافی نیست. معلم باید تست‌های IETLS را تجربه کرده باشد و از استراتژی‌هایی که تدریس می‌کند استفاده کند. همانطور که قبل‌تر اشاره کردیم، در این زمینه، تجربه تدریس آیلتس امتیاز محسوب می‌شود.

معلم آیلتس حرفه‌ای اشتباهات خود را می‌پذیرد

روشی که مدرس، مطالب آیلتس را آموزش می‌دهد، بسیار کلیدی است. برای مثال، یک معلم خوب باید آنقدر صادق باشد که اشتباهاتش را بپذیرد. اگر اشتباهی مرتکب شود یا اطلاعات نادرستی ارائه دهد، باید بتواند اعتراف کند که اشتباه انجام شده است.

مدرس آیلتس حرفه‌ای می‌داند هر زبان‌آموز منحصر به‌فرد است

معلم باید به هر زبان‌آموز به عنوان یک فرد احترام بگذارد. زبان‌آموزان نباید براساس سبک تفکر یا هر روش دیگری گروه‌بندی شوند. مدرس خوب آیلتس به منحصربه‌فرد بودن هر زبان‌آموز کاملا واقف است و از آن برای کمک به زبان‌آموز در جهت به حداکثر رساندن یادگیری خود استفاده می‌کند.

در پایان، شما باید نسبت به کسی که به شما آموزش می‌‌دهد و آنچه یاد می‌گیرید، احساس راحتی، اطمینان، اعتماد و بهبود داشته باشید. اگر شما اینها را دارید، تبریک می‌گوییم شما یک معلم آیلتس عالی دارید. یکی از راه‌های مطمئن برای دانستن این است که نمرات آزمون آزمایشی آیلتس خود را قبل از معلم و با معلم ببینید.

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.