چگونه در زبان انگلیسی پیشرفت کنیم؟ [۱۰۰ کار ضروری]

اگر زبان انگلیسی شما پیشرفت نمی‌کند، احتمالا دارید بخشی از راه را اشتباه می‌روید. در این مقاله از سفیر به 100 کاری خواهیم پرداخت که به شما برای پیشرفت زبان انگلیسی کمک می‌کنند. لیست زیر را بخوانید، مطمئن هستیم که نکات مفید زیادی برای بهبود زبان انگلیسی خود خواهید یافت!

برای پیشرفت زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم؟

1. از اشتباه کردن نترسید. اعتماد به نفس داشته باشید. مردم تنها زمانی می‌توانند اشتباهات شما را تصحیح کنند که از شما بشنوند که اشتباه می‌کنید.

2. خود را با زبان انگلیسی احاطه کنید. خود را در محیطی کاملاً انگلیسی زبان قرار دهید که در آن بتوانید به صورت غیرفعال یاد بگیرید. بهترین راه برای یادگیری از طریق صحبت کردن است. پس شروع به صحبت کنید. اگر نمی‌دانید از کجا شروع کنید مقاله یادگیری زبان انگلیسی از صفر را بخوانید.

3. هر روز تمرین کنید. برای خود یک برنامه مطالعه درست کنید. تصمیم بگیرید که چقدر در هفته قرار است برای مطالعه وقت بگذارید و به آن پایبند باشید. یک روال مختص خودتان ایجاد کنید. اگر نمی‌دانید چطور برنامه‌ریزی کنید مقاله برنامه روزانه برای مطالعه زبان انگلیسی ما را مطالعه کنید.

4. در مورد برنامه تحصیلی خود به خانواده و دوستانتان بگویید. آنها را وادار کنید که شما را به سمت مطالعه سوق دهند و همچنین اجازه ندهید مزاحم شما شوند.

5. چهار مهارت اصلی: خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن را تمرین کنید. برای پیشرفت زبان انگلیسی واقعی باید روی همه آنها کار کنید.

چطور در یادگیری لغات انگلیسی پیشرفت کنیم؟

6. یک دفترچه از کلمات جدیدی که یاد می‌گیرید همراه داشته باشید. از آنها در جملات استفاده کنید و سعی کنید هنگام صحبت حداقل سه‌بار آنها را بگویید.

 برای پیشرفت زبان انگلیسی لازم است هرچیزی مرا که یاد می‌گیرید یادداشت کنید

7. حداقل یک‌بار در روز درس بخوانید.

8. به‌خاطر سپردن لیست‌ها یکی از رایج‌ترین روش‌های یادگیری لغات برای آزمون است. این فقط یک تمرین خوب برای مطالعه کوتاه‌مدت است زیرا اغلب اطلاعاتی را که برای آزمون یاد گرفته‌اید حفظ نمی‌کنید. برای یادگیری بهتر لغات در مقاله دیگری به نام روش‌های حفظ لغات انگلیسی مطالب جالی نوشته‌ایم.

9. از ساعت بدن خود استفاده کنید. اگر اهل مطالعه در صبح نیستید، بعد از ظهر مطالعه کنید.

10. اگر سعی کنید یک جمله مثالی را با استفاده از آن کلمه به‌خاطر بسپارید و به‌جای کلمه به‌تنهایی، کلمات را راحت‌تر به‌خاطر خواهید آورد. مقاله بهترین روش حفظ کلمات انگلیسی بدون فراموشی را بخوانید.

11. برای شرکت در آزمون برنامه‌ریزی کنید. زمانی که نیاز به مطالعه برای چیزی دارید، متوجه خواهید شد که سخت‌تر کار می‌کنید. ما در مقاله‌ دیگری درباره برنامه‌ریزی برای آیلتس مفصل صحبت کرده‌ایم.

12. فقط برای آزمون دادن درس نخوانید. به تصویر بزرگتر فکر کنید. وقتی به زبان انگلیسی تسلط دارید چه‌کاری می‌توانید انجام دهید؟ کیفیت زندگی شما چقدر بهبود خواهد یافت؟

13. به خود یک هدف بلندمدت بدهید. روی یک هدف خاص تمرکز کنید.

14. اهداف کوتاه‌مدت نیز برای خود تعیین کنید و زمانی که به هر هدفی رسیدید به خود پاداش دهید.

15. فضایی ایجاد کنید که دلتان بخواهد در آنجا درس بخواهید، نه اینکه صرفا از روی اجبار این‌کار را بکنید. در اینصورت زمانی که در حال یادگیری هستید بیشتر یاد خواهید گرفت چرا که همان کاری است که می‌خواهید.

16. بدانید چه چیزی برای شما بهتر است. به این فکر کنید که چه روش‌هایی در گذشته برای شما موفقیت‌آمیز بوده‌اند و از همان‌ها استفاده کنید.

17. روش یادگیری موثر خود را کشف کنید. این روش می‌تواند حفظ کردن، خواندن، صحبت کردن، خلاصه کردن یا روش‌های دیگر باشد. دریابید که چگونه بهترین مطالعه را انجام می دهید. می تواند در یک مکان ساکت به تنهایی یا با یک گروه باشد.

18. کمک بگیرید! اگر چیزی را متوجه نشدید، در صورت امکان از کسی بپرسید. از معلم، همکلاسی‌ها یا دوستان خود کمک بخواهید.

19. حتما هر آنچه را که می‌خوانید مرور کنید! مطمئن شوید که برای مرور مطالبی که در گذشته مطالعه کرده‌اید، وقت می‌گذارید.

20. این ایده خوبی نیست که بیش از 30 دقیقه متوالی مطالعه کنید. به طور منظم استراحت کنید، کمی هوای تازه بگیرید و پاهای خود را دراز کنید.

21. برای بالا رفتن از یک سطح عجله نکنید. روی سطحی که اکنون در آن هستید تمرکز کنید.

22. به جای تلویزیون، فیلم تماشا کنید. بهتر است از چیزی استفاده کنید که مجددا در دسترس شما باشد تا اطلاعاتی را که ممکن است دفعه اول از دست داده باشید، تکرار کنید. در این مقاله بهترین فیلم‌های انگلیسی برای یادگیری زبان را معرفی کرده‌ایم.

23. تماشای تلویزیون به شما فقط یک شانس می‌دهد که همان بار اول چیزی را درست بشنوید. به‌همین‌خاطر این روش برای زبان‌آموزان سطح بالا مناسب‌تر است. می‌تواند تمرین بسیار خوبی برای صحبت با انگلیسی‌زبانان بومی باشد، چرا که لازم نیست از آنها بخواهید تکرار کنند!

برای پیشرفت زبان انگلیسی فیلم ببینید

چطور در ریدینگ زبان انگلیسی پیشرفت کنیم؟

24. کتاب‌های Graded Readers را بخوانید. این کتاب‌ها به‌طور اختصاصی برای سطح شما نوشته شده‌اند. رمان را کامل بخوانید. از پس آن برمی‌آیید! بعد از آن احساس خوبی خواهید داشت.

25. کتاب‌های کودکان کلمات ساده‌تری دارند و جایگزین خوبی برای Graded Readers هستند.

26. روزنامه‌ها مکان خوبی برای یافتن ساختارهای Passive هستند. یک مقاله را انتخاب کنید و بخوانید، ببینید آیا می‌توانید جملات Passive را پیدا کنید.

27. ابتدا متن کلی را بخوانید. نگران درک هر کلمه نباشید، سپس به عقب برگردید و کلمات جدید را جستجو کنید.

28. برای کلمه‌ای که در یک جمله متوجه نمی‌شوید، به کلمات اطراف آن در متن نگاه کنید. آنها به شما راهنمایی خواهند کرد. سعی کنید معنی را از روی زمینه حدس بزنید.

29. کلمات ریشه‌ای (Root Words) را یاد بگیرید. آنها به شما کمک می‌کنند تا معنای کلمات را حدس بزنید. به عنوان مثال: scrib=نوشتن،  min=کوچک.

30. هنگامی که یک کلمه جدید را یاد می‌گیرید، به تمام اشکال دیگر آن فکر کنید: Beautiful(صفت)، beauty(اسم)، beautifully(قید).

31. پیشوندها (-dis-,un-,re) و پسوندها (ly،-ment،-ful-) را یاد بگیرید، اینها به شما کمک می‌کنند تا معنی کلمات را بفهمید و دایره لغات خود را گسترده‌تر کنید.

32. انگلیسی، برخلاف ژاپنی یا فرانسوی، از استرس کلمات استفاده می‌کند. برای کلمات جدید، هجاها را بشمارید و محل استرس را پیدا کنید. در هر کلمه فقط یک تاکید وجود دارد و همیشه روی یک مصوت است. افعال دو هجایی روی هجای دوم تأکید دارند (GIN). اسامی دو هجایی (TEA cher) و صفت‌ها (HAPpy) روی هجای اول تاکید دارند.

چطور در اسپیکینگ زبان انگلیسی پیشرفت کنیم؟

33. هر زمان که می‌توانید از انگلیسی استفاده کنید. به همین سادگی!

34. از زبان مادری خودتان به انگلیسی ترجمه نکنید. برای بهبود تسلط خود به انگلیسی فکر کنید. با خودتان صحبت کنید… اما نه در اتوبوس! وگرنه مردم فکر می‌کنند که دیوانه شده‌اید! LOL

35. نمی‌توانید انگلیسی را از یک کتاب یاد بگیرید. همانطور که نمی‌توانید رانندگی با ماشین را با استفاده از کتاب و خواندن دستورالعمل‌ها یا بگیرید! فقط باید انجام دهید تا یاد بگیرید.

36. طبیعی‌ترین راه برای یادگیری گرامر از طریق صحبت کردن است. هرچه بیشتر به انگلیسی حرف بزنید، بیشتر متوجه ایرادات گرامری خود می‌شوید. لیست تمام گرامرهای انگلیسی را در شهر گرامر سفیر ببینید.

چطور در رایتینگ زبان انگلیسی پیشرفت کنیم؟

37. یک دفتر خاطرات یا ژورنال انگلیسی داشته باشید. با نوشتن چند جمله در روز شروع کنید و سپس به نوشتن عادت کنید.

38. چرا یک وبلاگ آنلاین راه‌اندازی نمی‌کنید و نوشته های خود را با جهان به اشتراک نمی‌گذارید؟ کمی اعتمادبه‌نفس به خرج دهید و یک وبلاگ برای خودتان بسازید. همین امروز این‌کار را شروع کنید. ضرر نمی‌کنید!

39. برای تبدیل شدن به یک نویسنده بهتر، ایده‌ها و افکار خود را بدون نگرانی در مورد گرامر یا املا، روی کاغذ بیاورید. سپس به ساختار آن فکر کنید. پس از آن، قطعه خود را با استفاده از گرامر و املای درست بنویسید. درنهایت، آن را کامل بخوانید یا به شخص دیگری بدهید تا اشتباهات شما را بررسی کند.

40. مراقب علائم نگارشی خود باشید زیرا می‌تواند آنچه را که می‌خواهید بگویید کاملا تغییر دهد. تفاوت معنی بین این دو جمله را بررسی کنید: “A woman without her man is nothing” و “A woman: without her, man is nothing”. معنی جملع اول: “یک زن بدون مردش هیچ است” و معنی جمله دوم: “یک زن: بدون او، مرد هیچ است”. در این‌باره حتما مقاله علائم نگارشی انگلیسی را مطالعه کنید.

41. آواز بخوانید! صدای زیبای خود را به دنیا نشان دهید! آهنگ‌های انگلیسی را بیاموزید و همراه با آن‌ها آواز بخوانید تا صراحت لهجه و لحن خود را بهبود ببخشید… کسی دلش کارائوکه می‌خواهد؟

42. از اتاق‌های گفتگو، انجمن‌ها و سایت‌های اجتماعی برای ارتباط با دیگران استفاده کنید. اگر نمی‌توانید با کسی به زبان انگلیسی صحبت کنید، این بهترین انتخاب است.

چطور در لیسنینگ زبان انگلیسی پیشرفت کنیم؟

43. از فایل‌های انگلیسی تقلید کنید. به چند جمله گوش دهید سپس آنچه را که شنیدید تکرار کنید. روی ریتم و لحن تمرکز کنید.

44. در خانه خود رادیوی انگلیسی روشن کنید. حتی اگر به طور فعال به آن گوش نمی‌دهید، همچنان گوش‌های خود را آموزش می‌دهید.

45. فایل‌های صوتی انگلیسی را با صدای بلند بخوانید. باز هم، این برای لحن، تلفظ و ریتم عالی است. بهترین پادکست‌های انگلیسی را در این مقاله ببینید.

46. دیکته تمرین کنید. به یک فایل صوتی یا به دوست خود گوش دهید و آنچه را که می‌شنوید بنویسید.

47. هیچکس دوست ندارد صدای خودش را بشنود، اما شجاع باشید و آن را امتحان کنید! صدای خود را ضبط کنید و به تلفظ و لحن خود گوش دهید. این به شما کمک می‌کند تا نقاط مشکل‌دار خود را شناسایی کنید.

48. از معلم خود بپرسید که آیا می‌توانید درس او را ضبط کنید. این یک راه عالی برای بررسی است. شما همچنین می‌توانید به معلمان خود گوش دهید که با سرعت و لحن خاصی صحبت می‌کنند.

49. از یک دیکشنری انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید. زیرا به شما کمک می‌کند به انگلیسی فکر کنید و ترجمه نکنید.

50. اگر یک دیکشنری انگلیسی به انگلیسی ترسناک به نظر می‌رسد، دیکشنری‌های زبان‌آموز هم در سطح شما وجود دارد.

51. زیاد به فرهنگ لغت خود وابسته نباشید. فرهنگ لغت شما باید کمک‌کننده باشد، نه معلم اصلی شما! سعی کنید قبل از اینکه مستقیماً به فرهنگ لغت بروید، معنای کلمات را حدس بزنید.

52. تسلیم نشوید! مثبت بمانید! گاهی‌اوقات احساس می‌کنید که به اندازه کافی سریع یاد نمی‌گیرید. همه این احساس را دارند، نگران نباشید. شما در پایان به سرعت موردنظرتان خواهید رسید.

53. از یادگیری لذت ببرید! وقتی سرگرم می‌شویم بیشتر یاد می‌گیریم! روش‌های سرگرم‌کننده پیدا کنید و یادگیری را برای خودتان لذت‌بخش کنید.

54. اگر هنگام صحبت کردن عصبی می‌شوید، قبل از اینکه چیزی بگویید، دو نفس عمیق بکشید. وقتی احساس آرامش کنید بهتر صحبت خواهید کرد.

55. با نگاه کردن به کتاب‌های درسی و فایل‌هایی که در گذشته استفاده می‌کردید، انگیزه خود را حفظ کنید. از اینکه الان چقدر برای شما آسان به نظر می‌رسند شگفت‌زده خواهید شد! این به این معنی است که سطح شما در حال بهبود است.

56. شما هرگز برای شروع یادگیری زبان انگلیسی خیلی جوان یا خیلی پیر نیستید. برای یاد نگرفتن بهانه نیاورید. منتظر چی هستید؟

57. اهمال‌کاری می‌تواند شما را از موفقیت بازدارد. برای متوقف کردن تعلل، مهم است که بفهمید آیا تعلل شما برای اجتناب از مطالعه است یا این عادت بد شماست.

58. اگر هنوز به نتایجی که می‌خواستید نرسیده‌اید، به این دلیل نیست که در زبان بد هستید، به این دلیل است که هنوز روش خاص خود را برای یادگیری پیدا نکرده‌اید.

59. از منابع متناسب با سطح خودتان استفاده کنید. از متون و تمرین‌های شنیداری که خیلی سخت یا خیلی آسان هستند استفاده نکنید. از منابعی استفاده کنید که شما را به چالش می‌کشد اما شما را ناامید نمی‌کند. ما در یک مقاله مجزا بهترین منابع خودآموز زبان انگلیسی را معرفی کرده‌ایم.

توصیه‌هایی برای بهبود لهجه انگلیسی

60. نگران بی‌نقص کردن لهجه خود نباشید. حفظ لهجه بخش مهمی از هویت فرهنگی شماست. نگران نباشید، انگلیسی زبانان بومی از شنیدن صحبت‌های انگلیسی با لهجه لذت می‌برند. اما برای تمرین بیشتر توصیه می‌کنیم مقاله چطور با لهجه انگلیسی صحبت کنیم را بخوانید.

61. انواع مختلفی از انگلیسی وجود دارد: بریتیش، آمریکایی، آفریقای جنوبی و غیره. هیچ‌کدام از اینها بر دیگری برتری ندارد و هیچ یک بدتر از دیگری نیست. انگلیسی انگلیسی است. تفاوت لهجه امریکن و بریتیش را در مقاله دیگری آورده‌ایم.

62. از تفاوت‌های انگلیسی آمریکایی و انگلیسی آگاه باشید و کلمات خود را بر اساس آن استفاده کنید. به عنوان مثال: Elevator (آسانسور در ایالات متحده) / Lift (آسانسور در بریتانیا).

63. فلش‌کارت‌ها را با خود حمل کنید. اینها کارت‌های کوچکی هستند که می‌توانید کلمات جدید را روی آنها بنویسید. شما می‌توانید آنها را بیرون بکشید و هر زمان که یک دقیقه آزاد بودید به آنها نگاه کنید. برای اینکه فلش‌کارت‌های انگلیسی کاربردی بسازید این مقاله را بخوانید.

64. از یادداشت‌های کوچک استفاده کنید و آنها را در خانه خود بچسبانید. می‌توانید آنها را روی لوازم اطراف خود بچسبانید.

65. شما نمی‌توانید افعال عبارتی(افعال دو کلمه‌ای) را نادیده بگیرید، صدها مورد از آنها در انگلیسی وجود دارد و به‌طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرند. هرچه بیشتر روی معنای آنها تمرکز کنید، بیشتر می‌توانید معنای موارد جدید را حدس بزنید. شما شروع به تشخیص الگوهای آنها خواهید کرد. پیشنهاد می‌کنیم مقاله مربوط به افعال دوکلمه‌ای انگلیسی را بخوانید.

66. از شهود خود استفاده کنید. با احساس درونی خود پیش بروید، متعجب خواهید شد که چقدر اولین حدس شما درست است. همانطور که قبلاً گفتیم، اعتماد به نفس داشته باشید.

67. حواستان را جمع کنید و یک لحظه به آنچه می‌خواهید بگویید فکر کنید. شما گرامر را می‌دانید، اما ممکن است هنگام صحبت از آن به درستی استفاده نکنید.

68. با افراد جدید آشنا شوید. سعی کنید با انگلیسی زبانان شهر خود آشنا شوید. یا اگر در یک کشور انگلیسی زبان هستید، می‌توانید به یک کلاب بپیوندید یا به بارهایی بروید که خارجی‌ها در آن وقت می‌گذرانند. برای شروع صحبت، یک نوشیدنی برایشان بخرید، آنها عاشق این‌کار هستند!

69. فردی باشید که مکالمات را به زبان انگلیسی آغاز می‌کند. سعی کنید مکالمات را فعال نگه دارید و از کلمات شنیداری استفاده کنید (‘really?’ / ‘go on…’/ ‘what happened then?’) منتظر نباشید تا دیگران با شما صحبت کنند. خودتان دست به‌کار شوید!

کلاس‌های فقط مکالمه سفیر

70. مناظره کنید! در یک گروه درباره موضوعات مختلف بحث کنید. هر فرد باید دیدگاهی را انتخاب کند (حتی اگر شما با آن موافق نیستید) و در درون گروه درباره آن بحث کند. یاد بگیرید فعالانه گوش کنید. گوش دادن فعال به کلاس و به شما کمک می‌کند تا از جلسات مطالعه گروهی بیشتر بهره ببرید و در آن مشارکت بیشتری داشته باشید. روی فردی که در حال صحبت است تمرکز کنید. با گوش‌ها و چشم‌های خود روی کسی که صحبت می‌کند، تمرکز کنید.

71. فقط یادگیری لغات انگلیسی کافی نیست. شما می‌توانید به یک طوطی لغات انگلیسی آموزش دهید اما این بدان معنا نیست که می‌تواند انگلیسی صحبت کند! باید درک درستی از گرامر هم داشته باشید.

72. زمان افعال توسط انگلیسی زبانان برای صحبت در مورد زمان کارها استفاده می‌شود. ممکن است عبارات مشابهی در زبان خود نداشته باشید. مهم است که این زمان‌ها و زمان استفاده از آنها را بدانید. درباره زمان‌ها در مقاله زمان افعال در زبان انگلیسی بیشتر بدانید.

73. انگلیسی افعال بی‌قاعده زیادی دارد. شما باید خودتان را به استفاده از آنها عادت دهید.

74. ادامه دهید! اگر از صحبت کردن به زبان انگلیسی دست بکشید، متوجه می‌شوید که سطح شما افت می‌کند و تمام زحمات شما به هدر رفته است.

75. با نمره بد در آزمون ناامید نشوید. گاهی‌اوقات زبان‌آموزان توانایی قبولی در آزمون انگلیسی را دارند، اما نمی‌توانند به خوبی با انگلیسی زبانان ارتباط برقرار کنند. اگر می‌توانید آزادانه به زبان انگلیسی صحبت کنید، باید به خود افتخار کنید.

76. به یاد داشته باشید که تا زمانی که تمام تلاش خود را کرده باشید، موفق شده‌اید!

77. انگلیسی را با یک دوست یاد بگیرید. شما کسی را خواهید داشت که می‌توانید با او تمرین کنید و به یکدیگر انگیزه دهید.

78. به یاد داشته باشید، نحوه نوشتن انگلیسی با نحوه تلفظ آن یکسان نیست. به عنوان مثال ” Ough ” بیش از 6 تلفظ دارد. با الفبای آوایی آشنا شوید. این به شما کمک می‌کند کلمات را به درستی در فرهنگ لغت تلفظ کنید.

79. به صدای « شوا » [É™] عادت کنید. یک صدای مصوت خنثی بدون تنش و بدون تن. ” schwa” رایج‌ترین صدای مصوت در انگلیسی است. به عنوان مثال، ” a ” در about و ” u ” در  supply.

80. به‌خاطر داشته باشید که زمانی که سطح ما بالاست پیشرفت بیشتر طول می‌کشد. معمولاً زمانی که ما مبتدی هستیم پیشرفت سریعتر حاصل می‌شود. اسنطور نیست که دیگر یاد نمی‌‎گیرید، فقط پیشرفتتان کمتر محسوس است.

81. مطمئن شوید که انگلیسی شما با موقعیت شما مطابقت دارد. استفاده از زبان عامیانه با دوستان مشکلی ندارد اما در یک جلسه کاری می‌تواند نشان از بی‌ادبی باشد. تصمیم بگیرید که در کدام موقعیت استفاده از کلمات و عباراتی که یاد گرفته‌اید مناسب است.

82. انگلیسی کتاب درسی اغلب با انگلیسی عامیانه متفاوت است. برای یادگیری عامیانه گاه به گاه فیلم تماشا کنید.

83. به خاطر سپردن اصطلاحات ممکن است دشوار باشد، اما استفاده از آنها بسیار سرگرم‌کننده است و انگلیسی شما را حرفه‌ای‌تر می‌کند.

84. هنگام صحبت کردن، ما معمولا کلمات را به هم پیوند می‌دهیم تا دو کلمه شبیه یک کلمه واحد به نظر برسند. به زبان ساده، ما کلماتی را که به صامت ختم می‌شوند به کلماتی که با صدای مصوت شروع می‌شوند پیوند می‌دهیم (consonant > vowel). ما کلماتی را که به مصوت ختم می‌شوند به کلماتی که با صدای مصوت شروع می‌شوند پیوند می‌دهیم (vowel > vowel). اینها را برای بهبود Listening و تلفظ خود تمرین کنید.

85. از اینترنت استفاده کنید. اینترنت پر از منابعی است که به شما در یادگیری کمک می‌کند: BBC Learning English  ; Learnenglish.ecenglish.com

86. به نقاط ضعف و قوت خود فکر کنید. بنویسید که در چه زمینه‌هایی می‌خواهید پیشرفت کنید و روی بهبود آنها کار کنید. البته نقاط قوت خود را نادیده نگیرید. به خودتان تبریک بگویید که چقدر خوب کار کرده‌اید!

87. اشتباهات خود را یاد بگیرید. شما احتمالاً همان اشتباهات گرامری را بارها و بارها مرتکب می‌شوید. از نتایج آزمون‌های انگلیسی به عنوان یک ابزار مطالعه استفاده کنید. اشتباهات خود را مرور کنید و یکی دو مورد را انتخاب کنید که می‌خواهید روی آنها تمرکز کنید. از کتاب گرامر مورد علاقه خود برای بررسی قواعد استفاده کنید.

88. از Article صحیح (a/an، the) استفاده کنید. توجه داشته باشید که این قانون بیش از a/an= غیر خاص، the=خاص وجود دارد. به عنوان مثال: A university(an university درست نیست زیرا با صدای صامت شروع می‌شود). An hour  (A hour درست نیست زیرا ‘ h ‘ اغلب خوانده نمی‌‌شود).

89. برای تسلط، تصور کردن را امتحان کنید. قبل از اینکه به آن رستوران بروید فکر کنید که پیشخدمت احتمالا چه چیزی به شما خواهد گفت. به این فکر کنید که قرار است از چه عباراتی استفاده کنید.

90. بسیاری از ارتباطات از طریق زبان بدن و حرکات صورت می‌گیرد. اینها می‌توانند از فرهنگی به فرهنگ دیگر و از کشوری به کشور دیگر متفاوت باشند. به عنوان مثال، علامت دو انگشتی “V” برای نماد پیروزی، که کف دست باید به سمت بیرون باشد. اگر کف دستتان را به سمت خود بگیرید، به یک فرد بریتانیایی توهین خواهید کرد. معنی آن می‌شود:…  خب، بهتر است از یک بریتانیایی بپرسید تا خودتان متوجه شوید!

91. بخوابید! بعد از یک خواب خوب شبانه چیزهای بیشتری یاد خواهید گرفت. شما قادر خواهید بود بیشتر تمرکز کنید.

برای پیشرفت زبان انگلییس باید روی اشتباهات خود تمرکز کنید

92. دوره زبان انگلیسی را  در یک کشور انگلیسی زبان بگذرانید.

93. اگر در خارج از کشور تحصیل می‌کنید، نه‌تنها با افراد کشور خود، با افراد کشورهای دیگر هم لینک شوید. ایده خوبی نیست که در یک خانه مشترک با مردم کشور خود زندگی کنید. با گذراندن وقت با ملیت‌های دیگر، از تجربه فرهنگی بیشتری لذت ببرید.

94. آیا به کاریابی یا کارآموزی در خارج از کشور فکر کرده‌اید؟ اگر نه حتما به آن فکر کنید.

95. برای خود یک معلم واجد شرایط پیدا کنید. چه کسی می‌خواهد چیزهای اشتباه یاد بگیرد؟

96. هیچکس نمی‌تواند تمام زبان انگلیسی را یاد بگیرد. یک میانبر مفید برای یادگیری این است که در زبان انگلیسی کلمات زیادی هست که تلفظ یکسان دارند، اما املا و معنی متفاوتی دارند. به عنوان مثال، “here” همان تلفظ “hear” دارد. ممکن است با دانستن معانی مختلف ساخت واژگان آسان‌تر باشد.

97. زمانی که در سطح مبتدی زبان انگلیسی هستید، راه‌های مختلف گفتن عبارات را کشف کنید. این امر زبان انگلیسی شما را برای شنونده جالب‌تر می‌کند و نباید برای شما خیلی سخت باشد زیرا از قبل اصول اولیه را می‌دانید. به عنوان مثال، به چند روش می‌توانیم به انگلیسی بگوییم «Goodbye»؟

98. وقتی در کلاس انگلیسی خود هستید، آماده در کلاس حاضر شوید. تکالیف خود را در اسرع وقت انجام دهید و آن را به موقع تحویل دهید. یادداشت ها و آخرین درس خود را چند دقیقه قبل از کلاس مرور کنید. انجام این کار حافظه شما را تازه می کند و برای درس گرم می شوید.

99. سعی کنید حواستان در کلاس پرت نشود. روی درس تمرکز کنید، از پنجره به بیرون خیره نشوید. دیر نکنید. چند دقیقه قبل از شروع درس در کلاس حاضر شوید. کنار افرادی که با شما انگلیسی صحبت نمی‌کنند ننشینید. گوشی خود را خاموش کنید. منظم باشید، یادتان باشد که کتاب درسی، دفترچه یادداشت و خودکار خود را بردارید.

100. مکانی راحت و آرام برای مطالعه پیدا کنید. شما به جایی نیاز دارید که بتوانید 100% تمرکز کنید.

موفق باشید…

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.